Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 23:28:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 52 Drukuj
Autor Wątek: w temacie sede...  (Przeczytany 174730 razy)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #150 dnia: Listopada 10, 2011, 12:55:40 pm »

Że prędzej czy później będziemy mieć Papieża Tradycji i zrobimy porządek w starym stylu Leona XII ;)
z matki obcej, krew jego dawne bohatery,
a imie jego bedzie piotr II ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2011, 13:06:18 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #151 dnia: Listopada 10, 2011, 13:18:38 pm »

Że prędzej czy później będziemy mieć Papieża Tradycji i zrobimy porządek w starym stylu Leona XII ;)
z matki obcej, krew jego dawne bohatery,
a imie jego bedzie piotr II ?

 ??? ???
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #152 dnia: Listopada 10, 2011, 13:23:21 pm »

Nie zna Pan Przepowiedni Malachiasza?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #153 dnia: Listopada 10, 2011, 15:05:09 pm »

Papieża wybierają kardynałowie, ale elekt nie musi być kardynałem. Powinien być biskupem, a jeśli nie jest nim, po wyborze zostaje na biskupa konsekrowany. Dlatego, Kochani, nie jest wykluczone, że na kolejnym konklawe( oby BXVI żył jak najdłużej), Papieżem zostanie ktoś z 4 biskupów Bractwa. Nie muszą wcale mieć kapelusza kardynalskiego, by to się stało.  :D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #154 dnia: Listopada 10, 2011, 15:06:31 pm »

Nie zna Pan Przepowiedni Malachiasza?

No Piotra II znam, ale co to ma do tego wiersza?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #155 dnia: Listopada 10, 2011, 16:00:34 pm »

Cabbage, tylko po co?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #156 dnia: Listopada 10, 2011, 16:09:09 pm »

Pytanie retoryczne.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #157 dnia: Listopada 10, 2011, 16:11:33 pm »

Żeby ratować Kościół?

Z drugiej strony to może być problem, że powstałaby wielka opozycja przeciw niemu, a nawet 2 konklawe... i wielka schizma, albo 2 równorzędnych Papieży... nie wierzę, by katolicy z Niemiec, Francji, czy Austrii zaakceptowali takiego papieża... Tylko pytanie, czy mamy na to patrzyć... jak długo obkładać to drzewo nawozem? Zostawić to pole z chwastem aż do żniwa, czy raczej skoro nawóz nie działa, wyciąć nieowocujące drzewko?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #158 dnia: Listopada 10, 2011, 16:34:36 pm »

nie wierzę, by katolicy z Niemiec, Francji, czy Austrii zaakceptowali takiego papieża...
ja nie wierze w akceptacje ze strony katolikow z polski, w koncu prawdziwy papiez jest tylko jeden. ( ;) )
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #159 dnia: Listopada 10, 2011, 17:03:43 pm »

Żeby ratować Kościół?

Z drugiej strony to może być problem, że powstałaby wielka opozycja przeciw niemu, a nawet 2 konklawe... i wielka schizma, albo 2 równorzędnych Papieży... nie wierzę, by katolicy z Niemiec, Francji, czy Austrii zaakceptowali takiego papieża...

Katolicy zaakceptowaliby go na pewno. Ale 90% posoboruchów by wymiękło
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #160 dnia: Listopada 10, 2011, 17:05:45 pm »

Z drugiej strony to może być problem, że powstałaby wielka opozycja przeciw niemu, a nawet 2 konklawe... i wielka schizma, albo 2 równorzędnych Papieży...

Schizma to i I tak już po części jest, i to na każdym poziomie. Rozmawiałem kiedyś z człowiekiem pracującym w kurii jednej z kanadyjskich diecezji. Biskup chce tam zrobić trochę porządku, nic nadzwyczajnego - ot, chce nakłonić proboszczów do wypełniania swoich obowiązków (regularna spowiedź, codzienna msza, adoracja od czasu do czasu - normalne rzeczy). Powiedział mi, że biskup może liczyć na posłuszeństwo ok. 30% księży...
Z biskupami jest tak samo. W razie jakiegoś większego zwrotu w stronę tradycji większość biskupów powie "niet".
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #161 dnia: Listopada 11, 2011, 11:42:28 am »

Też chodziło mi o to, że mówiono o kryzysie, że może trwać krótko itd. Ja uważam, że Pan Bóg wie ile potrwa, a zawsze jest możliwość, że człowiek spoza grona kardynalskiego zostanie Papieżem. To nie jest wykluczone. Jasne, że byłby to cud, ale dla Boga nie ma nic niemożliwego, jeśli tylko taka będzie Jego wola dla ratowania Kościoła. Brzmi to hipernierealnie, z czego zdaję sobie doskonale sprawę, ale m.in. ponieważ to jest możliwe, decyzja abp Lefebvra i odcięcie się od sedewakantyzmu, była słuszna. Przemawiają za tym inne dodatkowe względy, przede wszystkim widzialność Kościoła, fakt dogmatu "poza Kościołem nie ma zbawienia", którego nie da się stosować w praktyce w przypadku n sedeckich sekt itp.itd. W życiu nie jest tak, że zawsze najprostsze rozwiązania są słuszne- czyli albo modernizm albo sedewakantyzm. Życie jest o wiele bardziej skomplikowane, już nie mówiąc o tym, że kto ma prawo zarzucić Papieżowi formalną herezję- inny Papież lub sobór, do tego czasu nie można go uważać za formalnego heretyka. Wypowiedzi posoborowych Papieży często były wewnętrznie sprzeczne lub dwuznaczne, tak, że mimo wszystko ciężko udowodnić, że uparcie trwali w jawnej herezji mimo napomnień ze strony prawowitej władzy( której w praktyce nad nimi nie ma, bo sami są najwyższą władzą w Kościele).
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #162 dnia: Listopada 11, 2011, 12:36:40 pm »

Kapustka...Kapustka... "mydło i powidło"... ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #163 dnia: Listopada 11, 2011, 15:16:31 pm »


Kapustka...Kapustka... "mydło i powidło"... ;)
...taaa...

już nie mówiąc o tym, że kto ma prawo zarzucić Papieżowi formalną herezję-

Ano może  Duch Święty ?  Który tchnie kędy chce.

Pani myślenie chyba skłania się w stronę jakiegoś skrajnego autorytaryzmu i tyraństwa.
Papież może posługiwać się swoją nieomylnością albo i nie. Może grzeszyć przeciwko moralności i przeciw wierze.
A każdy człowiek w swoim sumieniu ma rozeznać kiedy najwyższy autorytet postępuje i wypowiada się w sposób zgodny z prawdą obiektywną, a kiedy prawda obiektywna mu umyka.

Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #164 dnia: Listopada 12, 2011, 16:04:54 pm »

Nie, to Państwo nie rozumieją różnicy między herezją formalną a materialną.

Secundo, te argumenty, które tu przedstawiłam, to są argumenty nie kogo innego, jak abp Lefebvra, ubrane w moje słowa. Radzę przeczytać "Aby Kościół trwał..."

Pani genowefo, Pani naprawdę chyba nie zrozumiała tego, co napisałam. Przecież nie neguję możliwości błędu u Papieża w nauczaniu nie nieomylnym to raz, dwa- przecież to, co Pani pogrubiła w swojej wypowiedzi, cały czas mówię i stosuję. Ja pisałam o herezji formalnej. Pani NIE MA PRAWA stwierdzić, że papież popadł w FORMALNĄ herezję. Natomiast może Pani stwierdzić, że dana jego wypowiedź jest lub zbliża się do herezji materialnej, więc Pani się do niej nie stosuje, bo ta wypowiedź znajduje się w sprzeczności lub wydaje się Pani znajdować w sprzeczności z nieomylnym zwyczajnym lub nieomylnym nadzwyczajnym Magisterium Kościoła.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2011, 16:08:24 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 52 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!