Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:53:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Święto Miłosierdzia Bożego vs. Biała Niedziela - strona www św. Benona
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Święto Miłosierdzia Bożego vs. Biała Niedziela - strona www św. Benona  (Przeczytany 10759 razy)
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« dnia: Kwietnia 18, 2009, 22:46:40 pm »

Dlaczego webmaster strony św. Benona nie podał informacji w kalendarzu informacji o Swięcie Miłosierdzia Bożego? Jutrzejszy dzień jest tylko określony, zgodnie z Mszałem, jako Biała Niedziela. Przypominam jednak, że jutro obchodzimy jedno z największych świąt, przy którym Biała Niedziela, mówiąc kolokwialnie, się chowa.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 18, 2009, 22:49:32 pm »

To chyba dwa osobne określenia. W nowym mszale też nie ma Niedzieli Miłosierdzia Bożego, szerzej mówiąc liturgika tu widzi Niedzielę Przewodnią czy II Niedzielę Wielkanocną (w KRR Białą), a Niedziela Miłosierdzia Bożego to jakby osobne określenie. Tak to mi tłumacozno.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:03:18 pm »

stosowna informacja jest zamieszczona:
http://swbenon.pl/Informacje/Aktualno-ci/Og-oszenia-duszpasterskie-Bia-ej-Niedzieli,-Niedzieli-Mi-osierdzia-Bo-ego.htm

na jakiej podstawie mielibyśmy uważać mające 8 letnią tradycję święto Miłosierdzia Bożego za jakieś szczególnie wielkie świeto ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:05:00 pm »

na jakiej podstawie mielibyśmy uważać mające 8 letnią tradycję święto Miłosierdzia Bożego za jakieś szczególnie wielkie świeto ?

Proszę przeczytać Dzienniczek siostry Faustyny, to Pan się dowie.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:15:01 pm »

Pan wybaczy, ale nawet najbardziej chwalebne nabożeństwo prywatne (= osobiste) nie może przesłaniać kalendarza liturgicznego
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:18:48 pm »

Pan wybaczy, ale nawet Biała Niedziela nie może przesłaniać Miłosierdzia Bożego.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:21:33 pm »

Pan wybaczy, ale nawet Biała Niedziela nie może przesłaniać Miłosierdzia Bożego.
Milosierdzie jest waznym przymiotem Pana Boga, ale nie zostalo wynalezione ani odkryte przez sw. siostre Faustyne. Tez nie uwazam, ze jest to jedno z najwiekszych swiat. Jesli mam byc szczery, to dla mnie wazniejszy jest fakt, ze jeszcze trwa wielkanocna oktawa.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:31:30 pm »

Pan Jezus: "Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia." (Dz. 49)

"Kto w tym dniu przystąpi do Źródła Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz. 300)."

"W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego" (Dz. 699)

"Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego, i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani mają w tym dniu mówić duszom o wielkim i niezgłębionym miłosierdziu moim (Dz. 570)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:34:36 pm »

jak Pan myśli, czy P. Jezus tak przypadkowo wskazał sobie akurat tę niedzielę, czy też wskazał ją m.in. DLATEGO, że kończy ona oktawę Wielkiej Nocy ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:36:31 pm »

Pan już się wypowiedział mówiąc o "prywatnym nabożeństwie"...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:39:56 pm »

No, dokąd nie zostanie dokonane przewartościowanie kalendarza liturgicznego (także ... posoborowego), to Pańska opinja o randze tej niedzieli wynika jedynie z chwalebnego, prywatnego nabożeństwa
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:43:19 pm »

Mam pytanie. Przepraszam bardzo że naiwne i bardzo proste, ale bywa że sprawy proste okazują się zawikłane, w tym przypadku dla mnie przynajmniej. Otóż:

w Miłosierdzie Boże nikt nie wątpi i bardzo, bardzo, bardzo pokłada w nim nadzieję. Ja jak najbardziej. Jak zatem pogodzić ufność i wiarę w Miłosierdzie Boże z "judicabit vivos et mortuos", które wypowiadamy w Credo? Czy wiara w nieskończone Miłosierdzie Boże nie jest pewną formą pobożnego życzenia i płonnej nadziei, która przejawia się w postawie: "trochę sobie jeszcze pogrzeszę bo Pan i tak jest miłosierny i wszystko mi przebaczy". Jak się to ma Sprawiedliwości Bożej i słusznej potępieńczej kary za grzechy?
Sadzę, że dla naszych praojców Miłosierdzie Boże miało bardziej ograniczony wymiar.
Wizja pustego piekła i nieograniczonego Miłosierdzia Bożego trochę mnie niepokoi. Taka nowa teoria powszechnego zbawienia. Więc po co się starać?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:49:53 pm »

Po raz kolejny polecam Dzienniczek.

"W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie.
Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie jest ich największe cierpienie. I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję »Gwiazdą Morza«. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. - [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: »Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe. Od tej chwili ściślej obcuję z duszami cierpiącymi«" (Dz. 20
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:51:29 pm »

Żaden człowiek z uwagi na swoje osobiste zalety nie zasługuje na niebo. Nie jest ono czemś, co nam się należy, lecz nagrodą. Rzeczywiście, u wielu posoborowców święto to ma charakter promocji herezji powszechnego zbawienia, ale nie jest to winą ani P. Boga ani naszej s. Faustyny.

Jestem przekonany, że o nieskończonem miłosierdziu Bożem możemy mówić w przypadku każdego świętego, a nie tylko lastminutowych wielkich grzeszników
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:57:12 pm »

Pełna zgoda. Przedostatnie zdanie zacytowane przeze mnie jest chyba wystarczającym komentarzem Pana Jezusa do idei "powszechnego zbawienia".
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Święto Miłosierdzia Bożego vs. Biała Niedziela - strona www św. Benona « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!