Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 13:38:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: 16/17 lipca 1918 roku - Lucyferyczny mord na rodzinie carskiej - Rocznica
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: 16/17 lipca 1918 roku - Lucyferyczny mord na rodzinie carskiej - Rocznica  (Przeczytany 9208 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #30 dnia: Lipca 19, 2011, 21:52:00 pm »

Zabawny jest ten cały "legitymizm" prowadzący w prostej linii do Pawła I, bękarta Katarzyny Anhalt-Zerbst.

Nie wiem, czy słusznie lekceważy Pan wierność idei. Nazwa i doktryna nie są tu najważniejsze. Ale pamiętam, że pod koniec lat 80-tych XX wieku miałem świadomość, ze jakkolwiek nie ma władzy realnej, to władzę moralną ma dla mnie prezydent rządu emigracyjnego. I moimi prezydentami byli p. Sabbat i p. Kaczorowski. Nb. dziś przypada rocznica śmierci pierwszego z wymienionych i początek prezydentury Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta II Rzeczypospolitej.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #31 dnia: Lipca 19, 2011, 22:02:56 pm »

Zabawny jest ten cały "legitymizm" prowadzący w prostej linii do Pawła I, bękarta Katarzyny Anhalt-Zerbst.

Nie wiem, czy słusznie lekceważy Pan wierność idei. Nazwa i doktryna nie są tu najważniejsze. Ale pamiętam, że pod koniec lat 80-tych XX wieku miałem świadomość, ze jakkolwiek nie ma władzy realnej, to władzę moralną ma dla mnie prezydent rządu emigracyjnego. I moimi prezydentami byli p. Sabbat i p. Kaczorowski. Nb. dziś przypada rocznica śmierci pierwszego z wymienionych i początek prezydentury Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta II Rzeczypospolitej.

Właśnie...tylko , że Koledzy tego nie "haczą" bo nie było PiS...nota bene byłem ( jako młody członej KPN ) na rozmowach z PC w sprawie uznania konstytucji kwietniowej i delegalizowania PRL ...wóczczas niestety (dzisiejsze PiS ) miało to zagadnienie głeboko w d....


a tak na maginesie:
Wsztstkim Państwu polecam ku większemu zrozumieniu ( dla poniektórych) film "Admirał" moim zdaniem najlepszy rosysjki film po rewolucji...
http://zalukaj.pl/zalukaj-film/4553/admiral_admiral_2008_.html
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #32 dnia: Lipca 20, 2011, 07:33:03 am »

Films wspaniały. Oglądałem go jakiś czas temu, zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Rozmowa o legitymistycznej monarchii ze zwolennikami PIS uważam za kompletnie bezcelowe.
Ten temat jest dla lewicy kompletnie nie-koszer!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #33 dnia: Lipca 20, 2011, 07:53:31 am »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Imre_Nagy
Jeden z prawdopodobnych uczestników mordu na carskiej rodzinie stał się w 1956 roku bohaterem narodowym dla większości Węgrów
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #34 dnia: Lipca 20, 2011, 09:26:12 am »

Rozmowa o legitymistycznej monarchii ze zwolennikami PIS uważam za kompletnie bezcelowe.
Ten temat jest dla lewicy kompletnie nie-koszer!
Że bezcelowe to fakt. Dla każdego realnie myślącego. Temat dobry na dyskusję przy stole na imieninach u prababci. Natomiast przenoszenie tego do realnego świata prowadzi do frustracji, że społeczeństwo "nie dorosło" do "wzniosłej" idei, do zgorzknienia i braku perspektyw na przyszłość. Rezultatem tej frustracji jest klasyfikowanie "innych" jako socjalistów, dobrze, że jeszcze nie gorzej (np. "czy pan jesteś Polakiem").
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #35 dnia: Lipca 20, 2011, 09:52:36 am »

Co do prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego to uważam, że w 1990 posłużono się nim jako zabawką. Zrobiono imprezę z przekazaniem insygni Wałęsie, a teraz Michnik i jego zwolennicy traktują Jaruzela jako legalnego prezydenta RP, a Komuruski zaprasza go jego doradcę d/s rosyjskich na obrady BBN, a Oleksy ma zostać doradcę d/s ekologii w kancelarii prezydenta. Żenada i kompromitacja.
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #36 dnia: Lipca 20, 2011, 09:57:49 am »

Będzie doradzał ws. relacji drapieżnik-ofiara czy akumulacji węgla organicznego w podłożu w lasach borealnych? :)
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #37 dnia: Lipca 20, 2011, 10:02:04 am »

Cytuj
Że bezcelowe to fakt. Dla każdego realnie myślącego. Temat dobry na dyskusję przy stole na imieninach u prababci.
Proszę Pana, skąd w Panu taka niezachwiana wiara w system, który w tym kraju po zsumowaniu istnieje może z kilkadziesiąt lat (w porównaniu z setkami - ba! - z całym milenium monarchii)?  ;D
Zresztą, Trzecia Rzesza miała istnieć tysiąc lat, ZSSR miał być wieczny, ... spokojnie, spokojnie świat nie stoi w miejscu tylko dlatego, że kilku wariatów uznało, że ludzkość osiągnęła stan ostateczny.
Jeszcze ~100 lat temu wszystkie demokracje na świecie policzyłby Pan na palcach, nie ma się co podniecać!

Cytuj
Natomiast przenoszenie tego do realnego świata prowadzi do frustracji, że społeczeństwo "nie dorosło" do "wzniosłej" idei, do zgorzknienia i braku perspektyw na przyszłość.
Akurat o "nie dorosłości społeczeństwa" do ich mądrości to głoszą inne środowiska mieniące się prawicowymi.
Całe to podejście - zgorzknienie i brak perspektyw na przyszłość - w sytuacji, kiedy nie mogę zmusić reszty świata do słuchania tego co ja uznaje za słuszne, świadczy jedynie o tym, że ramy Pana świadomości pozostają głęboko demokratyczne, żeby nie powiedzieć soc-demokratyczne.

Cytuj
Rezultatem tej frustracji jest klasyfikowanie "innych" jako socjalistów, dobrze, że jeszcze nie gorzej (np. "czy pan jesteś Polakiem").
A to już zabawne jest. Socjalistami nazywam jedynie socjalistów, czyli np. zwolenników PISu. Częściowy i wybiórczy "katolicyzm" niektórych przedstawicieli tej partii nie czyni ich jeszcze prawicą (zresztą nawet szczery i prawdziwy tego nie czyni)!

Pytanie natomiast "czy pan jesteś Polakiem" rozbawiło mnie do łez. Niezwykle trudno byłoby usłyszeć takie pytanie ze strony kogoś o poglądach rojalistycznych (co po raz kolejny udowadnia, że niestety nie rozumie Pan zupełnie ideii rojalistycznej). Natomiast (!) dla nacjonalistów (do grupy których aspiruje - nie wiedzieć czemu - część środowiska proPIS) , jest to sztandarowe, odmieniane przez wszystkie przypadki i powtarzane niemal w zastępstwie powitania pytanie. Więc z tym pytaniem to wie Pan - nie ten adres  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: 16/17 lipca 1918 roku - Lucyferyczny mord na rodzinie carskiej - Rocznica « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!