Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 09:56:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Modlitewnik żołnierza Drugiego Korpusu Polskiego (1943)
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Modlitewnik żołnierza Drugiego Korpusu Polskiego (1943)  (Przeczytany 2031 razy)
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« dnia: Grudnia 18, 2010, 22:54:30 pm »

Spójrzcie Państwo, co udało mi się zdobyć.

Co prawda tylko w formie cyfrowej, ale i tak cieszy, bo w tym przypadku najważniejsza jest treść.

Można pobrać tutaj
http://rapidshare.com/files/438062196/Modlitewnik1943r.rar
lub
https://www.wetransfer.com/dl.php?code=JPDCyQka&hash=ef75b7c39a3aaa92a4d8afc07daf94e92d1abaf741a5c48da1af106d32ca1f3265880ea33e23ec
lub
http://chomikuj.pl/Paladyn1983 (Modlitewnik1943r.rar 25,7MB)
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 19, 2010, 00:52:31 am »

Dziękuję!
Bóg zapłać!

A słowa na stronie 33-ej to dosłownie komentarz do KNOwego wpisu z 13 grudnia!

Ściągnąłem przez Wetransfer, bo sam używam, ale tam plik będzie przez dwa tygodnie tylko.
Zapisane
toshirskij
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 19, 2010, 09:39:15 am »

Bóg zapłać! Myślę sobie, czy nie warto tego przepisać na kompie, i sobie zrobić taki książeczką...
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 19, 2010, 11:50:30 am »

Myślę sobie, czy nie warto tego przepisać na kompie, i sobie zrobić taki książeczką...
Pomysł niezły, ale mnóstwo roboty by z tym było. Trzeba by w to zaangażować więcej osób.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 19, 2010, 14:15:46 pm »

Cytuj
Pomysł niezły, ale mnóstwo roboty by z tym było. Trzeba by w to zaangażować więcej osób.
Można by sprawdzić czy jakiś dobry OCR sobie z tym nie poradzi :]
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 19, 2010, 14:36:30 pm »

No dobrze, ściągnąć można np. tu:
https://www.wetransfer.com/dl.php?code=JPDCyQka&hash=ef75b7c39a3aaa92a4d8afc07daf94e92d1abaf741a5c48da1af106d32ca1f3265880ea33e23ec

Ale jaki program otworzy plik? Najwyraźniej ja właściwego nie mam, bo ściągłam, ale ... nic nie zobaczyłam  :D
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 19, 2010, 18:47:42 pm »

Ale jaki program otworzy plik? Najwyraźniej ja właściwego nie mam, bo ściągłam, ale ... nic nie zobaczyłam  :D
Jest to skompresowany plik zawierający katalog z obrazami. Aby go rozpakować, musi Pani posiadać jakiś program do kompresji plików, np. WinRar. Można go łatwo znaleźć w sieci. Trzeba go ściągnąć i zainstalować. Przydaje się.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 19, 2010, 19:08:05 pm »

Bóg zapłać!
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 19, 2010, 22:27:44 pm »

OK. OCRowałem zdjęcia. Niestety jakość i światło pozostawia wiele do życzenia, więc jakość tekstu jest również .... taka sobie  ::)
Mam nadzieje, że ktoś to sformatuje i ewentualnie poprawi i wrzuci już w wersji ostatecznej  :D

Tekst jest "mały" ponieważ ustawione są automatycznie duże akapity, wystarczy zmienić rozmiar akapitów (nie robiłem tego gdyż rozjeżdza się formatowanie, więc trzeba to połączyć z przeformatowaniem - tak mi się wydaje nie znam się za bardzo  ;) ).

Link: http://rapidshare.com/files/438265570/modlitewnik.doc

Jakkolwiek efekt nie jest idealny to z całą pewnością ograniczy czas pracy w doprowadzeniu do używalności wersji elektronicznej modlitewnika  8)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Modlitewnik żołnierza Drugiego Korpusu Polskiego (1943) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!