Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:28:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy Jezus Chrystus był Żydem ?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Czy Jezus Chrystus był Żydem ?  (Przeczytany 21531 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Grudnia 10, 2010, 10:26:06 am »

Jezus Chrystus cały czas żyje i jest Żydem twierdził św.Josemaria   

http://www.youtube.com/watch?v=7CQGSvNecks


Wydzielono z wątku: http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,564.msg111375.html#msg111375

  --  Moderacja
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2010, 13:50:58 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 11, 2010, 14:14:26 pm »

Jezus Chrystus cały czas żyje i jest Żydem twierdził św.Josemaria   
http://www.youtube.com/watch?v=7CQGSvNecks

ROTFL - to już zaczyna być groteskowe. Jak rozumiem te fakty, że Jezus Chrystus był Żydem jak również, że zmartwychwstał a więc jest nadal żyjący, są dla Pani odkryciem? Słyszała Pani, mam nadzieję, o żydowskim pochodzeniu Maryi i Józefa?

To mi przypomina ten stary dowcip:

W przedziale kolejowym toczy się rozmowa o sławnych ludziach. Przy oknie siedzi inteligent żydowski i co chwila wtrąca krótką uwagę dotyczącą pochodzenia danej osobowości.
- Zamenhoff...
- Żyd.
- Spinoza...
- Żyd.
- Kolumb...
- Maran, wychrzczony Żyd hiszpański.
- Mickiewicz...
- Miał matkę neofitkę.
Siedząca obok dama wykrzykuje ze zgorszeniem:
- Jezus, Maria!!!
- Też Żydzi!...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2010, 14:19:34 pm wysłana przez andy » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 11, 2010, 14:33:12 pm »

Problem z właściwym zrozumieniem to raczej pan ma, proszę się śmiać. Spuentuję powiedzeniem (bez obrażania chorych) "ślepy w karty nie gra, głuchy na muzykę nie idzie". Co mi pan tu z kawałem o Żydach wyjeżdża? Ja Żydów po internecie nie ganiam, trzeba ich nawracać, a nie schlebiać.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 11, 2010, 15:28:23 pm »

Problem z właściwym zrozumieniem to raczej pan ma, proszę się śmiać. Spuentuję powiedzeniem (bez obrażania chorych) "ślepy w karty nie gra, głuchy na muzykę nie idzie". Co mi pan tu z kawałem o Żydach wyjeżdża? Ja Żydów po internecie nie ganiam, trzeba ich nawracać, a nie schlebiać.

Pani uważa, że stwierdzenie faktu jest przeciwne nawracaniu? Oj, naprawdę, ręce opadają pani Mamo, Pani ataki na Opus Dei są dosc żałosne ale tu już Pani osiągnęła dno rozpoczynając zasysanie mułu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2010, 15:31:26 pm wysłana przez andy » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 11, 2010, 16:15:17 pm »

Pani uważa, że stwierdzenie faktu jest przeciwne nawracaniu? Oj, naprawdę, ręce opadają pani Mamo, Pani ataki na Opus Dei są dosc żałosne ale tu już Pani osiągnęła dno rozpoczynając zasysanie mułu.

Ja nic nie stwierdziłam i nic nie sugeruję. To jest pana odbiór i punkt widzenia. Już raz pan mi "współczuł", robiąc przytyczki ad-personam, a było to tu:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,564.210.html
i co? na gest przepraszam stać nie było? Znów pan zaczyna osobiste wycieczki w moja stronę?  Nie będzie mi pan tu ubliżał, że rozpoczęłam zasysanie mułu!!! , zarzucał ataki na OD? To są FAKTY! nie przezemnie  wymyślone!

Może moderacja zwróci uwagę na sposób wyrażania się tego użytkownika. Za krótko pan żyje na świecie, żeby się pan do mnie w ten sposób odnosił. 
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 11, 2010, 18:13:07 pm »

A tego to akurat nie wiadomo....
Nie podaliście Państwo informacji o swoim wieku....
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 11, 2010, 18:23:12 pm »

Proszę  pani, wiele można wyczytać z różnych wypowiedzi na forum, tak samo jak i pani podawała o sobie, że ma dzieci dorosłe, ale ten wątek nie o tym, tylko odnośnie pewnych form wypowiedzi użytkownika. Może dla pani są to zwroty i określenia właściwe, ale dla mnie nie! Zresztą, do każdego w jakim by nie był wieku.
Zapisane
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 11, 2010, 20:40:19 pm »

"Jesteśmy duchowymi Semitami"-powiedział Pius XI. Papież -o zgrozo-przedsoborowy. Ciekawe czy u niektórych forumowiczów ta wypowiedź wzbudziłaby kontrowersje. Pewnie tak-ale pod warunkiem,że padłaby z innych ust (np. JPII,św. Josemarii itp.).
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 11, 2010, 22:39:24 pm »

@ Mama

Bardzo dziękuję za pouczenie.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 12, 2010, 10:05:06 am »

@Andy: „Jak rozumiem te fakty, że Jezus Chrystus był Żydem jak również, że zmartwychwstał a więc jest nadal żyjący,..”
Czy chce nas Pan przekonać , że Jezus Chrystus zmartwychwstał i nadal żyje w Kościele nie jako Bóg tylko jako Żyd? Zechce Pan podać źródła skąd Pan czerpie ( „zasysa”) te rewelacje klasyczne dla osób, które uległy wizji tzw. „judeochrześcijaństwa”...
Wizja ta jest dość często spotykana u takich piewców OD jak abp. Życiński czy bp. Pieronek w ich  „nauczaniu” nasyconym  jak wszyscy wiemy ,100% ortodoksją- głęboko osadzoną w Tradycji...
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 12, 2010, 16:27:25 pm »

@Andy: „Jak rozumiem te fakty, że Jezus Chrystus był Żydem jak również, że zmartwychwstał a więc jest nadal żyjący,..”
Czy chce nas Pan przekonać , że Jezus Chrystus zmartwychwstał i nadal żyje w Kościele nie jako Bóg tylko jako Żyd? Zechce Pan podać źródła skąd Pan czerpie ( „zasysa”) te rewelacje klasyczne dla osób, które uległy wizji tzw. „judeochrześcijaństwa”...
Wizja ta jest dość często spotykana u takich piewców OD jak abp. Życiński czy bp. Pieronek w ich  „nauczaniu” nasyconym  jak wszyscy wiemy ,100% ortodoksją- głęboko osadzoną w Tradycji...
Jezus Chrystus żyje zarówno jako Bóg, jak i jako Człowiek. A jako Człowiek jest Żydem. Nie widze w tym nic nieortodoksyjnego. Czyżby Pan KAES był monofizytą?
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 12, 2010, 16:55:40 pm »

@Artur Rumpel:"Jezus Chrystus żyje zarówno jako Bóg, jak i jako Człowiek. A jako Człowiek jest Żydem..."

Klub Judeo-chrześcijan na FK powiększył się  o farmaceutę - teologa amatora.....To co nie jest logiczne nie jest też teologiczne! Może lepiej jak Pan skoncentruje się na robieniu czopków albo pigułek..?
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 12, 2010, 17:06:13 pm »

@Artur Rumpel:"Jezus Chrystus żyje zarówno jako Bóg, jak i jako Człowiek. A jako Człowiek jest Żydem..."

Klub Judeo-chrześcijan na FK powiększył się  o farmaceutę - teologa amatora.....To co nie jest logiczne nie jest też teologiczne! Może lepiej jak Pan skoncentruje się na robieniu czopków albo pigułek..?

Jak Pan pięknie argumentuje ad personam. Informuję Pana, ze jestem nie tylko farmaceutą, ale też etnologiem i swoja działalność publicystyczną prowadzę jako etnolog, a nie jako farmaceuta. A co do pigułek, to pisałem już Panu, ze sa one historyczną postacią leku i już sie ich nie wytwarza. Ale jak mi Pan dostarczy receptę, to specjalnie dla Pana je wykonam
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 12, 2010, 17:18:28 pm »

Znając Pana dotychczasowe przedstawiane na FK poglądy , miałbym poważne obawy ze zleceniem Panu wykonania leku choćby dla ..kota...Dyskusja z teologizującym etnologiem w konwencji jego wizji judeochrześcijańskich nie interesuje mnie. W tym wątku dyskutujemy na temat OD...
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 12, 2010, 17:24:33 pm »

Znając Pana dotychczasowe przedstawiane na FK poglądy , miałbym poważne obawy ze zleceniem Panu wykonania leku choćby dla ..kota...Dyskusja z teologizującym etnologiem w konwencji jego wizji judeochrześcijańskich nie interesuje mnie. W tym wątku dyskutujemy na temat OD...
Znowu się powtórzę: takimi wypowiedziami sobie Pan wystawia nie najlepsze świadectwo, a nie mnie. A co do tematu wątku, to Pan z niego zszedł na negowanie człowieczeństwa Jezusa Chrystusa.
Skoro jednak ma  pan kłopoty ze zrozumieniem związku moich wypowiedzi z wątkiem, to przedstawię je jeszcze raz w w formie nie budzącej wątpliwości:
Uważam, ze św. Józef Maria Escriva de Balaguer y Albas miał rację, gdyż Jezus Chrystus, będąc nie tylko prawdziwym Bogiem, ale też prawdziwym Człowiekiem, nadal pozostaje Żydem.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy Jezus Chrystus był Żydem ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!