Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 14:29:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231966 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Benedykta XVI
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 56 Drukuj
Autor Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Benedykta XVI  (Przeczytany 185228 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 28, 2009, 07:27:23 am »

Polityka personalna to nie taka  prosta rzecz. Nigdy ze 100% pewnoscia sie nei wie kogo tak na  prawde sie awansuje - konserwatyste czy liberala. Do tego dochodza rozne zaszlosci, ze nie mozna kogos awansowac, aby kogos innego nie urazic itd. itp.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 28, 2009, 09:25:01 am »

Śmieszy mnie, że ktokolwiek miał takie nadzieje. Wystarczy przejrzeć nominacje kardynalskie/biskupie. Jeśli ktoś myślał, że Papież będzie umacniał "konserwatywne" skrzydło, to był po prostu naiwny. Jest tam sobie kard. Canizares (a jednocześnie o wiele bardziej przychylny Tradycji abp Ranjith zesłany na Sri-lankę) tylko co z tego, skoro wśród kardynałów-elektorów prawie sami wrogowie Tradycji...

1- Pan zna oczywiscie powody tego, ze abp Ranijth został abp Colombo?... i jest Pan w 100 % pewien, że to było zesłanie...
2- Rozumiem, że konklawe ma być już niedługo bo elektorzy to sami wrogowie Tradycji...

Naiwność to wg mnie sądzenie Panów, o tym, że można ten cały bajzel zamieść w ciagu roku... ( o rzekomym sercu Kościoła w Econe nie wspomne...)
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 28, 2009, 09:26:01 am »

Temat w którym się znajdujemy zatytułowałem polityka kadrowa za rządów Benedykta XVI.

Wątęk dotyczący bezpośrednio osoby abp. Nicholsa znajduje się pod tym adresem:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,781.0.html
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #33 dnia: Listopada 28, 2009, 10:33:44 am »

1- Pan zna oczywiscie powody tego, ze abp Ranijth został abp Colombo?... i jest Pan w 100 % pewien, że to było zesłanie...

Niektórzy mówią o sytuacji politycznej na Sri-lance. Jakoś to sobie tłumaczyć trzeba.

Cytuj
2- Rozumiem, że konklawe ma być już niedługo bo elektorzy to sami wrogowie Tradycji...

Nie wiem kiedy będzie, ale na chwilę obecną owszem - elektorzy to prawie sami wrogowie Tradycji. Czy ten skład się znacząco zmieni? Sądząc po dotychczasowych nominacjach - chyba nie.

Cytuj
Naiwność to wg mnie sądzenie Panów, o tym, że można ten cały bajzel zamieść w ciagu roku... ( o rzekomym sercu Kościoła w Econe nie wspomne...)

Bo to Econe to dla Pana, obok neokatechumenatu, "największe zagrożenie dla Kościoła"...
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Listopada 28, 2009, 15:58:21 pm »

A widzi Pan a jego byli współpracownicy znaja prawdę i chętnie się nią dzielą tylko Pan sobie to musi jakoś koślawo i spiskowo tłumaczyć...
Dokładnie sami wrogowie, całkowicie się zgadzam, i elementem ich planu był wybór obecnego papieża, taki spisek kto by pomyślał...
A dla Pana to serce Kościoła Econe tak?...był Pan tam w tym sercu?...
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2010, 13:39:27 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #35 dnia: Listopada 28, 2009, 16:56:22 pm »

( o rzekomym sercu Kościoła w Econe nie wspomne...)
Jednak Pan wspomnial.
Niepotrzebniew, bo przeciez wszyscy wiedza, ze serce kosciola jest we Wrocławiu.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #36 dnia: Listopada 28, 2009, 17:04:24 pm »

Serce Kosciola w Econe? Moze i tak, ale na pewno nie katolickiego.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Listopada 28, 2009, 17:21:39 pm »

Serce Kosciola w Econe? Moze i tak, ale na pewno nie katolickiego.

To, przepraszam bardzo, w jakim Kościele FSSPX ma nie uregulowaną sytuację (abstrahując od "serca Kościoła")? Ma Pan myślenie sekciarza.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #38 dnia: Listopada 28, 2009, 17:25:49 pm »

W katolickim, odnioslem sie do absurdalnego stwierdzenia, ze Econe jest sercem Kosciola. Osobiscie nie ma nic przeciwko FSSPX nie liczac paru ich dzialan.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #39 dnia: Listopada 28, 2009, 17:33:11 pm »

W katolickim, odnioslem sie do absurdalnego stwierdzenia, ze Econe jest sercem Kosciola. Osobiscie nie ma nic przeciwko FSSPX nie liczac paru ich dzialan.

Ależ Drogi Panie JPG, szczerze mówiąc, to "nie ma Pan nic przeciwko FSSPX oprócz tego co Pan na ich temat pisze na FK"  ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #40 dnia: Listopada 28, 2009, 18:08:17 pm »

( o rzekomym sercu Kościoła w Econe nie wspomne...)
Jednak Pan wspomnial.
Niepotrzebniew, bo przeciez wszyscy wiedza, ze serce kosciola jest we Wrocławiu.
Brawo panie Kałębasiak  ;D czytam to forum i pod tą wypowiedzia pana moge sie podpisać. Warszawa to pikuś do Wrocławia  :D
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #41 dnia: Listopada 28, 2009, 18:16:46 pm »

Dokładnie sami wrogowie, całkowicie się zgadzam, i elementem ich planu był wybór obecnego papieża, taki spisek kto by pomyślał...

Ja z łatwością mogę wskazać poszczególne osoby i uzasadnić, dlaczego są wrogami Tradycji. Czy Pan potrafi wskazać przyjaciół Tradycji wśród kardynałów i poprzeć to konkretami? Śmiało.
Po drugie: proponuję trochę mniej bezczelności i nie wmawiać mi czegoś, czego nie powiedziałem - w jednym poście zrobił to Pan dwukrotnie. Nigdzie nie napisałem, że "dokładnie sami wrogowie".

Cytuj
A dla Pana to serce Kościoła Econe tak?...był Pan tam w tym sercu?...

I po raz drugi wmawia mi Pan coś, czego nie napisałem. To Pan nieustannie przypisuje innym, że serce Kościoła wg nich bije w Econe/na garncarskiej (czy jak tam się ta ulica nazywała).
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #42 dnia: Listopada 28, 2009, 18:23:29 pm »

Przyjaciółmi Tradycji są kard. Canizares, Hoyos i abp Ranjith...

Ten bp z Anglii po tym spacerku przed posążek powinien zostać wysłany do pewnego miasta na Bliskim Wschodzie, w państwie dawnych Persów, w którym to odsiadkę zaliczył już niejaki abp. B...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #43 dnia: Listopada 28, 2009, 18:27:03 pm »

Moge wskazac- chociazby kard. Canizares, kard. Rode, kard. Pell, kard. Hoyos, kard. Medina...
Jesli Pan nie zdołał żauwazyć to słowo "dokładnie" i cała dalsza wypowiedź to ironia, zwana także bezczelnością przez Pana...

Nie przypisuje- tu nawet sie pojawił taki entuzjastyczny temat, o sercu w Econe...
re mama

Wszyscy doskonale wiemy, że kiedy Wrocław miał już mury obronne to w miejscu dzisiejszego Krakowskiego przedmiescia w stolicy pasły się krowy...Breslau rulezzz:)
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #44 dnia: Listopada 28, 2009, 18:28:02 pm »

( o rzekomym sercu Kościoła w Econe nie wspomne...)

I po co ten tekst? Za spokojnie jest na forum? Za nudno? Jakas kolejna wojenka by sie przydala?

Zaraz bedzie, ze pan KK Wroclaw zaatakowal.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 56 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Benedykta XVI « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!