Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 11:34:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Benedykta XVI
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 56 Drukuj
Autor Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Benedykta XVI  (Przeczytany 185189 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #780 dnia: Lutego 16, 2013, 12:43:51 pm »

Cytuj
Hehe, sa jeszcze jacys inni oblaci?
No chyba niemało. Jeśli się nie mylę to biskupów razem z dzisiejszym nominatem będzie czterech, z czego trzech nominowanych przez Benedykta XVI. Do tego ojca Madeja OMI z Turkmenistanu można chyba traktować również jako ordynariusza na tym terenie (chociaż to nie biskup).

Cytuj
A bp nominat pochodzi z Istebnej
Rzeczywiście, nie przyjrzałem się: č nato ad Istebna, nella diocesi di Katowice (Polonia), il 12 giugno 1964. Chodziło o diecezję Katowicką (dzisiaj to już chyba Bielsko-Żywiecka).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #781 dnia: Lutego 16, 2013, 12:47:24 pm »

Hehe, sa jeszcze jacys inni oblaci? ;)
O. Sierański OMI :-), o Hryniewicz OMI :-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #782 dnia: Lutego 16, 2013, 13:00:46 pm »

Rzeczywiście, nie przyjrzałem się: č nato ad Istebna, nella diocesi di Katowice (Polonia), il 12 giugno 1964. Chodziło o diecezję Katowicką (dzisiaj to już chyba Bielsko-Żywiecka).
Nawet na pewno bielsko-zywiecka, ktore nota bene tez czeka na biskupa ;)
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #783 dnia: Lutego 16, 2013, 13:01:08 pm »

Hehe, sa jeszcze jacys inni oblaci? ;)
O. Sierański OMI :-), o Hryniewicz OMI :-)
Super kandydaci :D
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #784 dnia: Lutego 16, 2013, 13:06:33 pm »

Nawet na pewno bielsko-zywiecka, ktore nota bene tez czeka na biskupa ;)
Faktycznie bp. Rakoczy zaraz skończy 75 lat. To chyba ost. biskup z nowoutworzonych w '92 roku diecezji, który nie ma swojego następcy.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #785 dnia: Lutego 16, 2013, 14:04:48 pm »

Zdaje się ze jeszcze Rzeszów i bp Górny.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #786 dnia: Lutego 16, 2013, 14:06:07 pm »

Zdaje się ze jeszcze Rzeszów i bp Górny.
Aaa faktycznie.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #787 dnia: Lutego 16, 2013, 16:23:46 pm »

Mianowanie Polaka biskupem w Kanadzie to dość ważne wydarzenie w historii tamtego Kościoła. Wydaje mi się, że jest to pierwszy nasz rodak w historii episkopatu Kanady - swoisty znak czasów. Brak powołań własnych doprowadził do ekspansji duchowieństwa zagranicznego i w końcu ordynariuszem został ktoś z poza tamtejszej kultury.
Ale swoją drogą kto inny mógł zgodzić się na biskupstwo w tak rozległych, słabo zaludnionych, prowincjonalnych terenach (Polak potrafi  ;D). Zastanawiałem się już wcześniej nad sukcesorem bpa Rouleau OMI (który wiek emerytalny osiągnął ponad dwa lata temu)  i że chętnych do objęcia tej diecezji pewnie zbyt wielu nie ma. Wybór jest dobry, przynajmniej nowy pasterz zna swą diecezję i ma doświadczenie w pracy z tamtejszą ludnością.
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #788 dnia: Lutego 16, 2013, 20:21:47 pm »

A czy są Państwo coś (więcej niż Wikipedia) w stanie powiedzieć nt. nowego nuncjusza na Malcie, abp. Aldo Cavalli'ego?
Na całej Malcie nie ma (bynajmniej do niedawna nie było) miejsca ze stałą celebracją Mszy w KRR. Czy ta nominacja może jakoś poprawić sytuację?
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #789 dnia: Lutego 17, 2013, 10:50:23 am »

Nie znam arcybiskupa Cavalliego ale raczej wątpię, żeby nuncjusz wprowadzał na tym tle jakieś zmiany: jeśli chętni mieliby problem z biskupem to raczej pisaliby do ED. Nie wiem też jak wygląda sytuacja na Malcie: czy tam są jacyś chętni na stałą celebrację tylko mają problem z biskupami albo duchowieństwem czy tak po prostu jest bo nikomu nie zależy.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #790 dnia: Lutego 17, 2013, 11:33:33 am »

to raczej pisaliby do ED.
I ZCW piszą

Nie wiem też jak wygląda sytuacja na Malcie: czy tam są jacyś chętni na stałą celebrację tylko mają problem z biskupami albo duchowieństwem
Są, są  jest nawet UV Malta: http://pro-tridentina-malta.blogspot.com/

ZCW Msze Trydenckie odbywają się tam nieregularnie i "podpolnie".
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #791 dnia: Lutego 18, 2013, 14:58:07 pm »

Na całej Malcie nie ma (bynajmniej

przynajmniej ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #792 dnia: Lutego 21, 2013, 17:29:12 pm »

Patrzę, że w tych ostatnich dniach pontyfikatu Kongregacja ds. Biskupów pracuje pełną parą :P Sporo dziś nominacji a to pewnie jeszcze nie koniec.
http://press.catholica.va/news_services/bulletin/news/30524.php?index=30524&lang=en

Ale wiadomo, nowy papież może wymienić skład pracowników kongregacji więc trzeba się spieszyć.
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #793 dnia: Lutego 21, 2013, 18:00:51 pm »

Te nominacje były już chyba podpisane przez B16 jakiś czas temu - a teraz są tylko ogłaszane. Podobnie było z tym nominacjami dokonanymi przez JP2 1 i 2 kwietnia 2005.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #794 dnia: Lutego 21, 2013, 21:05:28 pm »

Trudno też powiedzieć, żeby sama kongregacja pracowała pełną parą bo to i tak papież zatwierdza, więc może to i on postanowił, że jeszcze dokończy ileśtam "procesów nominacyjnych". Ale któż tam to wie... Rzeczywiście mogłoby być tak, że po 28.02 wszystko by się zawiesiło na pewien czas.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 56 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Benedykta XVI « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!