Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:44:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycjonaliści - samozwańczy strażnicy Prawdy?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Tradycjonaliści - samozwańczy strażnicy Prawdy?  (Przeczytany 4919 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 04, 2014, 15:11:33 pm »

Było parę ważnych ekskomunik. Natomiast na bazie obowiązującego KPK 1983 nie da się obronić tezy o ważności ekskomuniki abpa Lefebvre'a. Z kolei w czasach KPK z 1917 r. nie mógłby on wyświęcić biskupów bez przyjmowania tezy o nielegalności działań P6 / JP2
czy to tak jakby po KPK 1983 zliberalizowano możliwość święceń biskupów bez zgody Papieża?

Tak. Teraz te zapisy są po prostu nonsensowne i umożliwiają w praktyce święcenie biskupów bez mandatu papieża. "Korzystać" z tego mogą nie tylko tradycjonaliści.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 04, 2014, 15:25:58 pm »

Było parę ważnych ekskomunik. Natomiast na bazie obowiązującego KPK 1983 nie da się obronić tezy o ważności ekskomuniki abpa Lefebvre'a. Z kolei w czasach KPK z 1917 r. nie mógłby on wyświęcić biskupów bez przyjmowania tezy o nielegalności działań P6 / JP2
czy to tak jakby po KPK 1983 zliberalizowano możliwość święceń biskupów bez zgody Papieża?

Tak. Teraz te zapisy są po prostu nonsensowne i umożliwiają w praktyce święcenie biskupów bez mandatu papieża. "Korzystać" z tego mogą nie tylko tradycjonaliści.

może jakiś krypto-Tradycjonalista brał udział w przygotowaniu tych zapisów i przemycił taki wentyl bezpieczeństwa  :)
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 04, 2014, 16:03:04 pm »

Wydawnictwo Jezuitów WAM wydało taką pozycję

Stanisław Grzybowski
Marcin Luter - Wielcy Ludzie Kościoła
Kategoria     biografie, święci

Wydawnictwo WAM
Cena 10.40 zł
ISBN 83-7318-332-9
79 stron
format 11x18 cm
oprawa miękka
Kraków 2004 r.

http://www.rhema.pl/wiecej.php?11314

Tania pozycja :P
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 05, 2014, 11:37:40 am »

Jezuici- samozwańczy strażnicy Prawdy?

Miała być rzeczowa polemika, ale po przeczytaniu tekstu o. Andrzeja Sarnackiego SJ z uwagą,  i nie znalazwszy w nim materiału na taką polemikę, postanowiłem odnieść się do niego parafrazą, która w swej niezgodzie z faktami, używaniem uproszczeń i uogólnień, w swej bylejakości, może czasem nawet krotochwilnosci i złośliwości, nie odbiega przecież od swego oryginału:

(...)

http://www.areopag21.pl/servire/artykul_4261_jezuici--samozwanczy-straznicy-prawdy.html
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 05, 2014, 13:00:01 pm »

Moderniści, co to pomylili priorytety (w odpowiedzi o. Andrzejowi Sarnackiemu SJ)

Istnieje w światku katolickim taka prasa i istnieją takie strony internetowe, które czasem swoimi wywodami powodują u człowieka refleksję, czy aby na pewno przynależy on do tego samego Kościoła. Na pierwszy ogień idzie oczywiście „Tygodnik Powszechny”, lider progresywizmu klerykalnego w Polsce. Porządne fajerwerki potrafi puścić skądinąd zazwyczaj porządny „Gość Niedzielny”, jak to wyszło przy okazji śmierci Tadeusza Mazowieckiego – pisząc na jego cześć peany, na cześć człowieka, który „przeszłość oddzielił grubą kreską”, zapewniając komunistom tłuste emerytury i w większości brak sądu za popełnione czyny.

za : http://www.konserwatywnaemigracja.com/kamil-kisiel/modernisci-co-to-pomylili-priorytety-w-odpowiedzi-o-andrzejowi-sarnackiemu-sj/
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 05, 2014, 15:08:27 pm »

Na takie i podobne bzdety w wykonaniu o. Sarnackiego reaguję przypomnieniem sobie własnego życia.
Mam to szczęście w nieszczęściu, że ułudę drogi "modernistycznego, otwartego na świat intelektualisty" w KK doświadczyłem na własnej skórze, gdy jako duchowy wrak - produkt końcowy formacji księży podobnego autoramentu jak o. Sarnacki, Kramer, Boniecki, Kosacz itp. spotkałem się z Tradycją w KK. Tą Tradycją, która w nim była zawsze i jest dziś, choć pełni obecnie rolę chłopca do bicia, sprowadzonego do parteru...
Dopiero poznając Tradycję duchowo zacząłem żyć.
Dlatego Bogu dziękuję, za księży wiernych Tradycji, a oddając słuszność prawdzie historycznej w pierwszej kolejności za całe dzieło abp. Marcela Lefebvre.
Myślę, że jego gwiazda będzie w niebie świecić jednym z najjaśniejszych świateł, a KK dopiero się pozna jak wiele mu zawdzięcza...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2014, 15:11:12 pm wysłana przez Simeonus » Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 05, 2014, 15:52:10 pm »

Tradycja w wykonaniu ks. Sawickiego : http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8207.0.html
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycjonaliści - samozwańczy strażnicy Prawdy? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!