Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:54:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nieszpory I Niedzieli Adwentu w Bazylice Św. Piotra A. D. MMX
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Nieszpory I Niedzieli Adwentu w Bazylice Św. Piotra A. D. MMX  (Przeczytany 1026 razy)
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« dnia: Grudnia 03, 2010, 22:00:48 pm »

Zauważyłem, że podczas nieszporów, gdy Papież uklęknął po przyjściu do tronu, zaczęły grać fanfary. Melodia tych fanfar była identyczna jak ta, która była grana podczas przeistoczenia na Mszy Św. papieskiej w KRR. Można to porównać z Mszą Św. koronacyjną bł. Jana XXIII:

Nieszpory: http://benedictxvi.tv/site/2010/11/27/1st-sunday-of-advent-first-vespers/
Msza Św. koronacyjna w KRR: http://www.youtube.com/watch?v=r0IUN-Qwe7I

Na konsystorzu wykonywano Tu es Petrus Palestriny. Na nieszporach też. 
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 03, 2010, 22:13:54 pm »

przepraszam jesli urazilem, ale: i co z tego ? ? ? palestrina nie jest jakims niszowym, zapomnianym kompozytorem, nie ma w tym nic dziwnego, ze wykonuje sie go na watykanie
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 03, 2010, 22:41:35 pm »

przepraszam
Wybaczam ;p

palestrina nie jest jakims niszowym, zapomnianym kompozytorem, nie ma w tym nic dziwnego, ze wykonuje sie go na watykanie
Wiem, że Palestrina nie jest niszowym i zapomnanianym kompozytorem. Może coś przeoczyłem, ale na tyle na ile obserwuję liturgię papieską, to utworów Palestriny nie wykonywano powszechnie (jeżeli nie całkiem) po reformie liturgii na Mszach papieskich. Dlatego to mnie pozytywnie zaskoczyło.


Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nieszpory I Niedzieli Adwentu w Bazylice Św. Piotra A. D. MMX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!