Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:16:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Poza Kościołem nie ma zbawienia
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 Drukuj
Autor Wątek: Poza Kościołem nie ma zbawienia  (Przeczytany 53443 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #270 dnia: Maja 22, 2012, 09:50:46 am »

Ja zauważyłem, że ten człowiek na każdy stawiany mu zarzut odpowiada tak pokrętnie, że szkoda gadać. Świadczy to tylko o tym, że nie potrafi najpierw myśleć, a potem robić. Czyżby takie postępowanie przyświecało komuś, kto ma być odpowiedzialny za 38 milionów ludzi? Najlepsze jest to, że aż bije od niego hipokryzją i efekciarstwem, chęcią zabłyśnięcia w mediach.
Cóż - ja o panu Palikocie mam zdanie takie, że ktoś go przesunął z mniej odpowiedzialnego odcinka (wydawca pisma katolickiego) na bardziej odpowiedzialne (następca premiera Tuska, konkurencja dla SLD). Czyli - pacynka...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #271 dnia: Maja 22, 2012, 10:33:37 am »

Facet kończył filozofię, jedyne co z tego wyniósł to tandetna erystyka.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Duke
bywalec
**
Wiadomości: 56


Jezu, ufam Tobie!

« Odpowiedz #272 dnia: Maja 28, 2012, 23:49:32 pm »

Znalazłem niedawno coś interesujący filmik.

http://www.youtube.com/watch?v=8yyCT4pFHlg

Czy ktoś z ludzi o większej wiedzy, mógłby się do tego odnieść?
Zapisane
"Nim przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy, wpierw przychodzę jako Król Miłosierdzia." (Dz. 83)

Święta Maryjo, Matko Kościoła! Święta Siostro Faustyno! Módlcie się za mną.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #273 dnia: Maja 29, 2012, 00:16:18 am »

interesujący
???

Radzę nie zajmować się głupotami: szkoda czasu. Wątpię, by komuś tutaj chciało się polemizować z autorem tego filmu.
Zapisane
Duke
bywalec
**
Wiadomości: 56


Jezu, ufam Tobie!

« Odpowiedz #274 dnia: Maja 29, 2012, 09:02:30 am »

interesujący
???

Faktycznie, ma Pan rację, złego określenia użyłem. Zaciekawił mnie po prostu, bo przecież jak to możliwe, że Ojciec Święty miałby zaprzeczać całemu dziedzictwu Matki Kościoła...
Zapisane
"Nim przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy, wpierw przychodzę jako Król Miłosierdzia." (Dz. 83)

Święta Maryjo, Matko Kościoła! Święta Siostro Faustyno! Módlcie się za mną.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #275 dnia: Czerwca 07, 2012, 23:07:02 pm »

Co cóż jeżeli chodzi o filmik z pewnością są to cytaty wyrwane z kontekstu,jeśli chodzi o Pana Palikota no cóż trzeba modlić sie o Jego nawrócenie,ale sposób apostazji był oburzający zamiast porostu puść do kancelarii zrobił to publicznie a potem nadęty wszedł do świątyni gdzie jest Pan w tabernakulum władca wszechswiata wobec którego trzeba paść na kolana,aż chciało by się zachować jak Pan Jezus wobec kupczących.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2012, 14:53:19 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #276 dnia: Października 08, 2012, 10:00:42 am »

Środowiska tradycjonalistyczne podnoszą szum przeciwko negowaniu istnienia "limbus puerorum" argumentując, że co prawda nie wiadomo czy on istnieje na pewno (nie jest to dogmatem) ale negacja jego istnienia i twierdzenie jakoby nieochrzczone (np. wyabortowane) dzieci trafiały do raju powoduje poważne problemy: np. sprzeciwia się konieczności chrztu do zbawienia itd. itp.
Jednak twierdząc, że poza Kościołem nie ma zbawienia dopuszcza się jednocześnie możliwość zbawienia tych, którzy pozostali w nieprzezwyciężalnej nieświadomości co do wiary katolickiej.
Ale kto pozostaje w bardziej nieprzezwyciężalnej nieświadomości niż nienarodzone dzieci?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #277 dnia: Października 08, 2012, 10:33:01 am »

Środowiska tradycjonalistyczne podnoszą szum przeciwko negowaniu istnienia "limbus puerorum" argumentując, że co prawda nie wiadomo czy on istnieje na pewno (nie jest to dogmatem) ale negacja jego istnienia i twierdzenie jakoby nieochrzczone (np. wyabortowane) dzieci trafiały do raju powoduje poważne problemy: np. sprzeciwia się konieczności chrztu do zbawienia itd. itp.
Jednak twierdząc, że poza Kościołem nie ma zbawienia dopuszcza się jednocześnie możliwość zbawienia tych, którzy pozostali w nieprzezwyciężalnej nieświadomości co do wiary katolickiej.
Ale kto pozostaje w bardziej nieprzezwyciężalnej nieświadomości niż nienarodzone dzieci?
Trochę za szybko: nieprzezwyciężona nieświadomość - w wypadku ochrzczonych, lub tam, gdzie zachodzi chrzest pragnienia.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #278 dnia: Października 08, 2012, 10:59:25 am »

Środowiska tradycjonalistyczne podnoszą szum przeciwko negowaniu istnienia "limbus puerorum" argumentując, że co prawda nie wiadomo czy on istnieje na pewno (nie jest to dogmatem) ale negacja jego istnienia i twierdzenie jakoby nieochrzczone (np. wyabortowane) dzieci trafiały do raju powoduje poważne problemy: np. sprzeciwia się konieczności chrztu do zbawienia itd. itp.
Jednak twierdząc, że poza Kościołem nie ma zbawienia dopuszcza się jednocześnie możliwość zbawienia tych, którzy pozostali w nieprzezwyciężalnej nieświadomości co do wiary katolickiej.
Ale kto pozostaje w bardziej nieprzezwyciężalnej nieświadomości niż nienarodzone dzieci?

Trochę za szybko: nieprzezwyciężona nieświadomość - w wypadku ochrzczonych, lub tam, gdzie zachodzi chrzest pragnienia.

Jak to nieprzezwyciężona nieświadomość w wypadku ochrzczonych? Brzmi to trochę paradoksalnie, że ktoś ochrzczony jest w niepokonanej nieświadomości. Ale w sumie dlaczego nie? Nie tyczyło by się to już jednak dzieci zalanych błotem w górskiej wiosce w Nepalu? Jest taki znany cytat z Piusa IX: "Trzeba wprawdzie przyjąć jako zasadę wiary, że poza Kościołem apostolskim nikt zbawić się nie może, ponieważ on jest jedyną arką zbawienia, i kto się do niej nie schroni, zginie w wodach potopu; jednakże z najzupełniejszą pewnością przyznać trzeba, że ci co odnośnie do prawdziwej religii znajdują się w niepokonalnej nieświadomości, wcale nie odpowiadają za nią w oczach bożych".
Pius IX. Alokucja Singulari quadam. 1854.

z tego cytatu nie zdaje się wynikać, że niepokonana nieświadomość dotyczy tylko jakiejś ściśle określonej grupy osób. Poproszę - jeśli istnieją - o jakieś namiary na inne magisterialne wypowiedzi na ten temat. 

 
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #279 dnia: Października 08, 2012, 11:11:57 am »

Dzieci nienarodzone zabite w wyniku aborcji przechodzą chrzest krwi - w ich przypadku jest pewne że są zbawione.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #280 dnia: Października 08, 2012, 11:53:37 am »

Dzieci nienarodzone zabite w wyniku aborcji przechodzą chrzest krwi - w ich przypadku jest pewne że są zbawione.
Nie tak szybko! Chrztu krwi dostępują tylko męczennicy za wiarę. Nie każdy zamordowany jest męczennikiem.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #281 dnia: Października 08, 2012, 11:58:36 am »

Też bym nie był tego pewien.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #282 dnia: Października 08, 2012, 12:17:15 pm »

Środowiska tradycjonalistyczne podnoszą szum przeciwko negowaniu istnienia "limbus puerorum" argumentując, że co prawda nie wiadomo czy on istnieje na pewno (nie jest to dogmatem) ale negacja jego istnienia i twierdzenie jakoby nieochrzczone (np. wyabortowane) dzieci trafiały do raju powoduje poważne problemy: np. sprzeciwia się konieczności chrztu do zbawienia itd. itp.
Jednak twierdząc, że poza Kościołem nie ma zbawienia dopuszcza się jednocześnie możliwość zbawienia tych, którzy pozostali w nieprzezwyciężalnej nieświadomości co do wiary katolickiej.
Ale kto pozostaje w bardziej nieprzezwyciężalnej nieświadomości niż nienarodzone dzieci?

Trochę za szybko: nieprzezwyciężona nieświadomość - w wypadku ochrzczonych, lub tam, gdzie zachodzi chrzest pragnienia.

Jak to nieprzezwyciężona nieświadomość w wypadku ochrzczonych? Brzmi to trochę paradoksalnie, że ktoś ochrzczony jest w niepokonanej nieświadomości. Ale w sumie dlaczego nie? Nie tyczyło by się to już jednak dzieci zalanych błotem w górskiej wiosce w Nepalu? Jest taki znany cytat z Piusa IX: "Trzeba wprawdzie przyjąć jako zasadę wiary, że poza Kościołem apostolskim nikt zbawić się nie może, ponieważ on jest jedyną arką zbawienia, i kto się do niej nie schroni, zginie w wodach potopu; jednakże z najzupełniejszą pewnością przyznać trzeba, że ci co odnośnie do prawdziwej religii znajdują się w niepokonalnej nieświadomości, wcale nie odpowiadają za nią w oczach bożych".
Pius IX. Alokucja Singulari quadam. 1854.

z tego cytatu nie zdaje się wynikać, że niepokonana nieświadomość dotyczy tylko jakiejś ściśle określonej grupy osób. Poproszę - jeśli istnieją - o jakieś namiary na inne magisterialne wypowiedzi na ten temat.

Christus Rex

Proszę sobie poczytać :

http://swiety.krzyz.org/poza.htm
http://swiety.krzyz.org/limbus.htm
http://swiety.krzyz.org/kanony.htm

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,778.msg73217.html#msg73217
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #283 dnia: Października 08, 2012, 13:07:50 pm »

Jak to nieprzezwyciężona nieświadomość w wypadku ochrzczonych? Brzmi to trochę paradoksalnie, że ktoś ochrzczony jest w niepokonanej nieświadomości.
Trwanie (po chrzcie) w herezji/schizmie + niepokonana nieświadomość (+ do tego łaska uświęcająca). Np. jedyny misjonarz jaki dotarł na wioskę to luteranin.

Jest taki znany cytat z Piusa IX: "Trzeba wprawdzie przyjąć jako zasadę wiary, że poza Kościołem apostolskim nikt zbawić się nie może, ponieważ on jest jedyną arką zbawienia, i kto się do niej nie schroni, zginie w wodach potopu; jednakże z najzupełniejszą pewnością przyznać trzeba, że ci co odnośnie do prawdziwej religii znajdują się w niepokonalnej nieświadomości, wcale nie odpowiadają za nią w oczach bożych".
Ta alokucja mówi, że sam fakt trwania w  religii nieprawdziwej z powodu NN ;) nie jest grzechem herezji/schizmy/apostazji ( w przypadku ochrzczonych) lub nie ponosi się winy odrzucenia wiary prawdziwej w wypadku nieochrzczonych. Warunek konieczny, acz niewystarczający do zbawienia. 

Dzieci nienarodzone zabite w wyniku aborcji przechodzą chrzest krwi - w ich przypadku jest pewne że są zbawione.
Czyli - zabicie dziecka przed narodzinami - to najlepsza rzecz jaką może dlań zrobić rodzic??? Przecież nic innego nie gwarantuje świętości, a taka aborcja tak...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #284 dnia: Października 08, 2012, 14:11:22 pm »


Cytuj
Dzieci nienarodzone zabite w wyniku aborcji przechodzą chrzest krwi - w ich przypadku jest pewne że są zbawione.
Czyli - zabicie dziecka przed narodzinami - to najlepsza rzecz jaką może dlań zrobić rodzic??? Przecież nic innego nie gwarantuje świętości, a taka aborcja tak...

Oczywiście że nie - rodzić, lekarz dokonujący aborcji popadają w ekskomunikę z mocy samego prawa. Oczywiście nie wiadomo czy zamordowane nienarodzone dziecko nie stało by się wielkim Świętym gdyby się narodziło.
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2012, 14:13:20 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Poza Kościołem nie ma zbawienia « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!