Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 11:31:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ojciec Blaza SI kontratakuje (znowu?)
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: ojciec Blaza SI kontratakuje (znowu?)  (Przeczytany 24663 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #30 dnia: Grudnia 06, 2010, 12:16:28 pm »

Co tam o. Blaza. Niektórzy księża udzielali komunii w zborze ewangelicko-augsburskim św. Trójcy w Warszawie i włos im z głowy nie spadł. Jednego z tych księży pochowano z najwyższymi honorami z udziałem Episkopatu Polski i przedstawicieli władz państwowych. I jakoś fakt ten nikomu nie przeszkadzał.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #31 dnia: Grudnia 06, 2010, 16:08:29 pm »

Niektórzy księża udzielali komunii w zborze ewangelicko-augsburskim św. Trójcy (..) Jednego z tych księży pochowano z najwyższymi honorami z udziałem Episkopatu Polski i przedstawicieli władz państwowych.
warto się zastanowic: pomimo czy może dzięki temu ;)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #32 dnia: Grudnia 06, 2010, 16:34:34 pm »

Ex sese ma przecież Pan wyjaśnione w zacytowanym fragmencie.

Chodziło mi o to, że na forum panuje opinia iż Bractwo ma rację mówiąc o duszpasterskim charakterze SVII, a o. Blaza kontrargumentuje. Przepraszam, że źle się wyraziłem, oczekiwałem kontrargumentu dla argumentu ojca Blazy.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #33 dnia: Grudnia 06, 2010, 17:43:48 pm »

No dobra, ale o co chodzi z tym "ex sese".  ??? Tylko proszę nie o odpowiedzi sarkastyczne itp., ale rzeczowe.

Cytuj
"Otóż zgodnie z katolickim nauczaniem, orzeczenia soboru obowiązują "ex sese", czyli od razu po podpisaniu ich przez Biskupa Rzymskiego. Natomiast w teologii prawosławnej wymagana jest ponadto recepcja tych orzeczeń przez ogół wiernych, czyli nie "ex sese", ale "ex consensu Ecclesiae".

Chodziło mi o to, że na forum panuje opinia iż Bractwo ma rację mówiąc o duszpasterskim charakterze SVII, a o. Blaza kontrargumentuje. Przepraszam, że źle się wyraziłem, oczekiwałem kontrargumentu dla argumentu ojca Blazy.
Ale to nie jest żaden argument. Tu nie ma "orzeczenie soboru", bo sobór postanowił nic nie orzekać.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #34 dnia: Czerwca 17, 2012, 11:24:16 am »

O. Marek Blaza SJ o KNO:

Kronika Novus Ordo (KNO) jest przykładem wprowadzenia w życie zasady, że cel uświęca środki. Cel jest szczytny, ale te środki... Przecież wiele z tych tekstów mogłoby by być równie dobrze opublikowanych w antyklerykalnych "Faktach i Mitach". Czyli ideał sięgnął bruku. No, niestety, KNO to taki internetowy brukowiec.
Ponadto nieraz pisano do mnie w sprawie KNO, że jest to antyświadectwo. Owszem, nie ma to nic wspólnego ani z obroną wiary katolickiej, ani z tzw. tradycjonalizmem. Autor KNO, którego kultury osobistej już mogłem doświadczyć wcześniej (dla niego jestem krótko mówiąc "nieukiem") pozjadał wszystkie rozumie i właściwie bawi się w swój "Kościółek". On w nim jest papieżem, teologiem i kim tylko zechce. A ze słownictwa używanego przy kuflu piwa w szynkach uczynił cnotę. Oczywiście autor ten nie ma żadnego wykształcnia teologicznego. On traktuje teologię jak ideologię, a nie jak naukę. To tak jak komuniści traktowali marsksizm-leninizm - nie jako filozofię, ale jako ideologię.
W każdym razie nie tędy droga. Najbardziej radykalni wrogowie Kościoła katolickiego posługujący się podobnym prymitynym słownictwem antykościelnym zacierają ręce, bo autor KNO mówi to samo, co oni i tym samym staje się on ich naturalnym sprzymierzeńcem. W ten sposób powtarza się scena z Męki Chrystusa, gdy Herod i Piłat stają się przyjaciółmi, bo łączy ich wspólny wróg.
Za autora KNO trzeba się modlić, aby zrozumiał, że zamiast bronić Kościoła katolckiego, staje po stronie najbardziej prymitywnych jego wrogów.
http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/107/n/6391#Com_6391
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #35 dnia: Czerwca 17, 2012, 13:00:38 pm »

O. Marek Blaza SJ o KNO:
 On traktuje teologię jak ideologię, a nie jak naukę. To tak jak komuniści traktowali marsksizm-leninizm - nie jako filozofię, ale jako ideologię.
W każdym razie nie tędy droga. Najbardziej radykalni wrogowie Kościoła katolickiego posługujący się podobnym prymitynym słownictwem antykościelnym zacierają ręce, bo autor KNO mówi to samo, co oni i tym samym staje się on ich naturalnym sprzymierzeńcem. W ten sposób powtarza się scena z Męki Chrystusa, gdy Herod i Piłat stają się przyjaciółmi, bo łączy ich wspólny wróg.
Za autora KNO trzeba się modlić, aby zrozumiał, że zamiast bronić Kościoła katolckiego, staje po stronie najbardziej prymitywnych jego wrogów.
Ostatnim, który może zabierać głos na temat 'wspierania wrogów Kościoła katolickiego', jest O. Blaza. Ciekawe co go podkusiło do składania kwiatów na grobach czerwonoarmistów wraz z tak zajadłymi antyklerykałami jak Woleński, Środa, Blumsztajn albo Michnik ? Pytam retorycznie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2012, 20:01:59 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #36 dnia: Czerwca 17, 2012, 16:31:30 pm »

Bałbym się dopiero wtedy, gdyby poniektórzy współcześni jezuici pokroju oo. Blazy, czy Kowalczyka zaczęli chwalić KNO.

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #37 dnia: Czerwca 17, 2012, 17:47:37 pm »

komentarz:

http://www.liturgia.pl/blogi/Tomasz-Dekert/Tylko-krowa-nie-zmienia-pogladow-czyli-w-obronie-KNO.html
Zapisane
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #38 dnia: Czerwca 17, 2012, 23:00:11 pm »

komentarz:

http://www.liturgia.pl/blogi/Tomasz-Dekert/Tylko-krowa-nie-zmienia-pogladow-czyli-w-obronie-KNO.html

Teraz tylko czekać na strukturalna reakcje... wszak dr Tomasz Dekert pracuje także w Akademii Ignatianum w Krakowie - różnie może być, szczególnie że wśród krakowskich jezuitów kilku "do bitki" mogłoby się poderwać...
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 18, 2012, 09:05:12 am »

Czy o.Blaza SJ produkował się niegdyś w przebraniu z ruskiego popa, czy to był ktoś inny?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #40 dnia: Czerwca 18, 2012, 10:03:18 am »

Panie Janie,
trochę Pan spłycił ;)))))))))))

o. Blaza jako multirytualista ma nie tylko prawo ale i obowiązek, by zakładać wschodnie szaty do wschodniej liturgji
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #41 dnia: Sierpnia 23, 2012, 16:54:01 pm »

o. Blaza jako multirytualista ma nie tylko prawo ale i obowiązek, by zakładać wschodnie szaty do wschodniej liturgji
z braku laku, na mocy jakiegos tam przywileju z okolic 17. wieku, moze odprawiac BL w zachodnich ornatach :P
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #42 dnia: Sierpnia 29, 2012, 10:54:08 am »

Na Facebooku o. M. Blaza SJ zamieścił
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=350203485061102&set=a.156745851073534.38939.100002143616420&type=1&theater

Zwróćmy uwagę na gustowne ornaty celebransów, prześliczny obrus, oraz krzyż (nie dowidzę czy na ołtarzu, czy obok). Uderza też skupienie z jakim Ojciec Marek odprawia Mszę...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #43 dnia: Sierpnia 29, 2012, 10:57:23 am »

A w telefonie Kanon i słowa konsekracji. Tylko czy to jest dopuszczalne??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #44 dnia: Sierpnia 29, 2012, 11:11:37 am »

Na Facebooku o. M. Blaza SJ zamieścił
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=350203485061102&set=a.156745851073534.38939.100002143616420&type=1&theater

Zwróćmy uwagę na gustowne ornaty celebransów, prześliczny obrus, oraz krzyż (nie dowidzę czy na ołtarzu, czy obok). Uderza też skupienie z jakim Ojciec Marek odprawia Mszę...
Jest za to solniczka i pieprzniczka. Mszału nie widzę - może odprawiają z komórki?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ojciec Blaza SI kontratakuje (znowu?) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!