Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marzec 06, 2021, 18:11:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
221617 wiadomości w 6400 wątkach, wysłana przez 1591 użytkowników
Najnowszy użytkownik: rafalpeczar
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Katolik.pl" katolickie?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: "Katolik.pl" katolickie?  (Przeczytany 6036 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7060

« Odpowiedz #15 dnia: Grudzień 03, 2010, 10:15:51 am »

jedna? w każda odpowiedź na te pytania jest niezgodna z nauczaniem Koscioła

Proszę wymienić te niezgodne wypowiedzi z nauczaniem Kościoła.  Ktoś kto siedzi na poczekalni FK, nie może tu pisać i nie ma jak się dopytać, a ja tez nie wiem o które panu chodzi  :)

A odnośnie forum "Katolik.pl" to jeszcze kiedyś jeden z użytkowników o nicku "+katolik" - obecnie "gość" też pisał o tym forum:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,837.msg26932.html#msg26932
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 219


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #16 dnia: Grudzień 03, 2010, 11:04:06 am »

Proszę bardzo:

Cytuj
ks. Mieczysław Maliński: Możliwość taka jest, dlatego że, umierając, idziemy do Boga nie tylko duszą, ale i ciałem. Jak to zwykliśmy mówić: w ciele uwielbionym. A więc zmartwychwstanie dokonuje się w momencie naszej śmierci.

Nieprawda. Kościół  naucza że: (cytat z Kongregacja Nauki Wiary, List do biskupów o niektórych zagadnieniach dotyczących eschatologii – Recentiores episcoporum Synodi (Epistola de quibusdam quaestionibus ad Eschatologiam spectantibus), 17 maja 1979, w: AAS 71 (1979) 939-943.)

Cytuj
Nie należy… myśleć, że życie po śmierci rozpoczyna się dopiero powszechnym zmartwychwstaniem. Poprzedza je bowiem specjalna kondycja, w jakiej się znajduje, już od momentu śmierci fizycznej, każde istnienie ludzkie. Chodzi tu o fazę pośrednią, w której rozkładowi ciała odpowiada „istnienie i życie elementu duchowego, obdarzonego świadomością i wolą w taki sposób, że «ja ludzkie» istnieje nadal, chociaż w tym czasie brakuje dopełnienia jego ciała.
Kościół przyjmuje istnienie i życie, po śmierci, elementu duchowego, obdarzonego świadomością i wolą w taki sposób, że "ja ludzkie" istnieje nadal, chociaż w tym czasie brakuje dopełnienia jego ciała. Na oznaczenie tego elementu Kościół posługuje się pojęciem "duszy", którego używa Pismo Święte i Tradycja. Chociaż pojęcie to ma w Biblii różne znaczenia, Kościół stwierdza jednak, że nie ma poważnej racji, by je odrzucić, a co więcej, uważa, że jest bezwzględnie konieczny jakiś aparat pojęciowy dla podtrzymywania wiary chrześcijan.

wg nauki Kościoła to Dusza ludzka podlega sadowi w pierwszym etapie nie idziemy więc Duszą i Ciałem do Boga:

Cytuj
„Każdy człowiek w swojej nieśmiertelnej duszy otrzymuje zaraz po śmierci wieczną zapłatę na sądzie szczegółowym, który polega na odniesieniu jego życia do Chrystusa i albo dokonuje się przez oczyszczenie  [Por. Sobór Lioński II: Denz.- Schönm., 857-858; Sobór Florencki II: tamże, 1304-1306; Sobór Trydencki: tamże, 1820]Por. Sobór Lyoński II: DS 857-858; Sobór Florencki II: DS 1304-1306; Sobór Trydencki: DS 1820., albo otwiera bezpośrednio wejście do szczęścia nieba [Por. Benedykt XII, Konst. Benedictus Deus: Denz.-Schönm., 1000-1001; Jan XXIII, Bulla Ne super his: tamże, 990] albo stanowi bezpośrednio potępienie na wieki [Por. Benedykt XII, Konst. Benedictus Deus: Denz.-Schönm., 1002]. „Pod wieczór naszego życia będziemy sądzeni z miłości” [Por. Św. Jan od Krzyża, Słowa światła i miłości, 1, 57]” (KKK 1022)

Ks Maliński sugeruje że stare ciało zgnije a dostaniemy nowe zupełnie inne a jednak Orygenes głosił że:

Cytuj
«…Bowiem i święci odchodzący z tego świata nie od razu otrzymują pełną nagrodę swych zasług, ale czekają na nas, tak opieszałych i leniwych. Nie dostępują pełnej radości, smucąc się i opłakując nasze grzechy…
‘Jedno ciało’ wyczekuje usprawiedliwienia, ‘jedno ciało’ – zmartwychwstania na sąd. ‘Chociaż wiele jest członków, jest tylko jedno ciało: nie może oko powiedzieć ręce: nie potrzebuję ciebie. Jeśli nawet oko jest zdrowe i dobrze widzące, lecz brakuje pozostałych członków, jaka być może jego radość?…
Będziesz się wprawdzie radował, jeśli jako święty opuścisz ziemską krainę, ale dopiero wtedy twoja radość będzie pełna, kiedy nie będzie ci już brakło żadnego z członków. Będziesz oczekiwał, tak jak sam jesteś oczekiwany. Jeśli dla ciebie, który sam jesteś członkiem, nie ma pełnej radości, dopóki odczuwasz brak członków innych, to o ile bardziej nie może uznać radości za pełną Pan nasz i Zbawiciel, Głowa i Stwórca całego Ciała, póki brak jeszcze w Jego Ciele jakichś członków…? Nie chce On zatem otrzymać pełni swej chwały bez ciebie, to znaczy bez swojego ludu, który jest Jego Ciałem i Jego członkami» (Orygenes, VII homilia o Księdze Kapłańskiej, 2).1”

I do tego w Ewangelii Jana: J5,28-29

Cytuj
Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach*, usłyszą głos Jego: 29 a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia.

DOPIERO podczas PARUZJI nastąpi zmartwychwstanie ciał a dusza uzyska ponownie dopełnienie. To co pisze ks Maliński jest błędem

ks Maliński pisze jeszcze:
Cytuj
Na krzyżu wisiało Jego ciało umęczone. Ciało uwielbione wraz z duszą spotkało się z Bogiem. I taki Jezus ukazywał się swoim uczniom.

na  logikę gdzie sie podziało to umeczone ciało Chrystusa? WYPAROWAŁO? skoro po śmierci wg ks. M. pokazywał sie uczniom w nowym (tym drugim sic)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 11:05:55 am wysłana przez TAISUM » Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #17 dnia: Grudzień 03, 2010, 12:30:45 pm »

Końcówka wystąpienia s.Michaeli Pawlik OP dotyczy właśnie heretyckich poglądów ks.Malińskiego...

http://www.youtube.com/watch?v=DjtMQPNB1lA
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 219


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #18 dnia: Grudzień 03, 2010, 12:58:52 pm »

W pytaniu drugim ks Malinski pisze:

Cytuj
To nie jest potępienie kontaktu, ale spirytyzmu jako instytucji. Po pierwsze, dlatego że spirytyzm jest niejednokrotnie wykorzystywany przez oszustów, którzy żerują na ludzkim pragnieniu nawiązania kontaktu ze zmarłymi. Ale po drugie, spirytyzm z założenia jest błędny.

Chyba nie to jest największym zagrożeniem dla człowieka w spirytyzmie i okultyzmie.
W Katechizmie kard Gasparriego czytamy czym grzeszymy przeciw 1  przykazaniu:

Cytuj
zabobonem, to jest bałwochwalstwem, wróżbiarstwem, czarnoksięstwem i spirytyzmem, który zalicza się do wróżbiarstwa i czarnoksięstwa;

Pismo  Święte :
Cytuj
Nie znajdzie się pośród ciebie nikt,[...]
kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów
i widma, zwracał się do umarłych.
Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy,
kto to czyni.
(Pwt 18, 10-12)

KKK:
Cytuj
„Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość”. (KKK 2116)

„Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich.” (KKK 2117)

wygląda więc na to że najważniejsze i po pierwsze jest to że  spirytyzm jest obcowaniem z demonem a nie narzędziem do oszukiwania lub z założenia błędny ( to również ale na pewno w znacznie mniejszym stopniu).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 13:02:52 pm wysłana przez TAISUM » Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 219


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #19 dnia: Grudzień 03, 2010, 13:12:10 pm »

W pytaniu 3 temat opętania sprowadza do poziomu grzechu lub choroby psychicznej

a w 4 nawiązującym do 3 sprowadza egzorcyzmy do poziomu rozmówek i tłumaczenia "opętanemu" że świat jest piękny i fajny

W sumie sprowadza się to w 2 pytaniach do ukrytego zanegowania istnienia demona osobowego a tylko do sfery uczuć i odczuć.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7060

« Odpowiedz #20 dnia: Grudzień 03, 2010, 14:11:31 pm »

Brawo panie "TAISUM" , rozpracował pan watek jak należy, nie czcza gadanina tylko wyjaśnienie bardzo ważnych spraw.  Teraz należało by  to pokazać ks. Malińskiemu i wrzucić na "Katolik.pl" I tak się zastanowić, ile to młodych dusz jest zwodzonych taką nauką? Ale chcąc wykazać błąd, to gdzie tam! ksiądz tak powiedział.
 
Cytat: KAES
Końcówka wystąpienia s.Michaeli Pawlik OP dotyczy właśnie heretyckich poglądów ks.Malińskiego...

http://www.youtube.com/watch?v=DjtMQPNB1lA

Wprawdzie nazwisko jest wyciszone, ale wiadomo o jaką książkę chodzi, a mianowicie:


Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Katolik.pl" katolickie? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!