Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:20:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Katolik.pl" katolickie?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: "Katolik.pl" katolickie?  (Przeczytany 6583 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« dnia: Listopada 26, 2010, 18:55:21 pm »

Witam! Chciałbym poruszyć problem tejże strony. Jeżeli był podobny temat, proszę przenieść :)
Jednak czytając jedną z dyskusji trafiłem na ciekawego delikwenta. Nie zdziwiłbym się, gdyby wątek był w kategorii: inne religie, ekumenizm, czy coś w tym rodzaju, ale on znajduje się w kategorii "Katolicyzm". Opis: "Dział wyłącznie dla chrześcijan należących do Kościoła rzymskokatolickiego i Kościołów katolickich będących w jedności z Rzymem. Miejsce rozmów między katolikami. Kościół, apologetyka, nauczanie itp."

Wątek dotyczy problemu Eucharystii:
Cytuj
"Jak wykazać Ananbabtystom, na podstawie Biblii , że podczas eucharystii naprwde dokonuje się transubstancjacja chleba i wina w ciało i krew Pana Jezusa ?"
Link: http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=8&t=18505

No i mówię sobie, że zaraz będzie jakaś konkretna katolicka odpowiedź, aż tu nagle przed szereg wysunął się jeden kolega/koleżanka, który/a mówi:
"A ja myślę, że trzeba dać spokój. Bo to są wyznania takie same jak katolicyzm. Nie trzeba niczego tłumaczyć i tak dalej. Bo żadne z tych wyznań nie jest złe, ani nie jest jedyne i prawdziwe. Oczywiście, każdy katolik, czy ewangelik, czy członek innego kościoła będzie się upierał, że jego wiara jest jedyna i tylko ta prowadzi do zbawienia, etc. ale dajmy sobie nawzajem spokój i niech każdy wyznaje to, co chce wyznawać! Nie wtrącajmy się w życie innych... [i moje ulubione  ;)] Nie wszyscy muszą być katolikami."

No i żeby moderator zwrócił mu uwagę, że jest to dział KATOLICKI i prosiłby o katolickie odpowiedzi, to rozumiem, ale nic z tego. Odpisałem konkretną odpowiedź autorowi wątku i zwróciłem uwagę panu "pseudo-ekumeniście", ale czy to normalne, żebym to ja zamiast moderacji na uważającym się za katolicki portal, wyjaśniał błąd jego postu. Przypominam - dział KATOLICKI i spodziewałem się odpowiedzi katolickich.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 26, 2010, 19:32:19 pm »

1) U anabaptystów żadnego przeistoczenia nie ma. Zachodzi tylko tam,gdzie zachowana jest sukcesja apostolska.
2) Katolik.pl; wiara.pl, kosciol.pl są katolickie w wersji modernistycznej - czyli "nie wiemy gdzie jest prawda".
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 26, 2010, 19:33:36 pm »

Życie! :'(
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 26, 2010, 19:47:57 pm »

1) U anabaptystów żadnego przeistoczenia nie ma. Zachodzi tylko tam,gdzie zachowana jest sukcesja apostolska.

Chodziło o to, aby udowodnić im że u w Kościele Katolickim zachodzi Przeistoczenie, nie u nich (a tak w ogóle, to chyba oni nie uznają Eucharystii).
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 26, 2010, 20:43:53 pm »

Katolik.pl przez szereg lat był moją stroną startową na kompie.Spędzałam wiele godzin czytając dział Forum Pomocy i niekiedy pisząc odpowiedzi.Niestety od pewnego czasu moje listy nie są przepuszczane przez moderatora.Czyżby  moje poglądy były zbyt tradycyjne jak na katolickie forum? ( dodam, że pisałam i tak w wersji light).
Dziś już startuję z FK , a na katoilka nie wchodzę bo nie ma po co.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2010, 20:46:32 pm wysłana przez yukoma » Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 26, 2010, 21:17:27 pm »

Parą lat temu, niejaki xman wywalił mnie z działu dla katolików za mój dystans do Vaticanum II  ;)
Fajne forum...
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 26, 2010, 22:13:49 pm »

Tam kiedyś szalał "Tadeusz katolik" skutecznie zniechęcając do Tradycji ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 27, 2010, 06:56:19 am »

Kiedys pisalem troche na forum pomocy. Jednak zaczeli cenzurowac moje wypowiedz nawet gdy byly to czyste wklejki z KPK i katechizmu. Po prostu nie bylo im na reke, ze np. katolik nie powinien przyjmowac "komunii" u ewangelikow.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 27, 2010, 10:12:12 am »

Parą lat temu, niejaki xman wywalił mnie z działu dla katolików za mój dystans do Vaticanum II  ;)
Fajne forum...
A to widać coś się zmieniło, bo jak tam bywałem ok pół roku temu to on mnie nie tylko nie wywalił, ale nawet podjął dyskusję :) Pewnie też czuje, że "wiatr się zmienia" :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 27, 2010, 10:55:46 am »

A to widać coś się zmieniło, bo jak tam bywałem ok pół roku temu to on mnie nie tylko nie wywalił, ale nawet podjął dyskusję :) Pewnie też czuje, że "wiatr się zmienia" :)

Nie wywalił, bo już nie jest tam moderatorem ;-)
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 27, 2010, 12:38:40 pm »

A możliwe, nie pamiętam :) Dobra zmiana :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 02, 2010, 23:26:43 pm »

Tam kiedyś szalał "Tadeusz katolik" skutecznie zniechęcając do Tradycji ;)

Ten "Tadeusz" z onetu?
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 03, 2010, 08:54:57 am »

A tutaj jest herezja, w oficjalnym artykule:
http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=929
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 03, 2010, 09:27:10 am »

jedna? w każda odpowiedź na te pytania jest niezgodna z nauczaniem Koscioła
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 03, 2010, 09:35:18 am »

Pan naprawdę Panie Taisum jest z DN? :)
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Katolik.pl" katolickie? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!