Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:19:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Chrzest" dokonany przez dziecko
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: "Chrzest" dokonany przez dziecko  (Przeczytany 3326 razy)
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #15 dnia: Listopada 25, 2010, 09:59:48 am »

To ci dopiero!

Przy najbliższej okazji spróbuję zapytać samo dziecko o rzeczywistą intencję. Raczej nie była to zabawa. Aczkolwiek dokonało się to, jak myślę, z pewną beztroską właściwą dzieciom. Podobno zaraz po tym "Chrzcie", który odbył się w szkole, na przerwie, dzieci bawiły się dalej.

Dziewczynka owa chyba była zatroskana głównie pewnym "odstawaniem" tamtej od większości i może upewnieniem się, że koleżanka pójdzie do Nieba. Dzieci są bezpośrednie i prostolinijne a przez to czasem okrutne. Dwoje dzieci z tej klasy nie chodzi na religię i kiedyś w dziecięcej kłótni, gdy zabrakło argumentów – padły słowa "a ty jesteś głupi i pójdziesz do piekła".

Co do woli ochrzczonej dziewczynki – podobno poddała się bez przymusu, choć nie jest wierząca (rodzice ateiści) i zapewne nie rozumiała tego jako udzielenie (potencjalnego) sakramentu. Miała jedynie świadomość, że i tak nie pójdzie do Komunii bo "rodzice jej nie puszczą".

Co do zgody rodziców – myślę, że było to nie tylko bez ich zgody, ale wręcz wbrew ich woli. Tzn. mogę domniemywać, że jeśli są niewierzący (a wszystko na to wskazuje) to ów "Chrzest" był dla nich NICZYM, zapewne jednak czynnie sprzeciwiliby się gdyby ich dziecko miało być ochrzczone "urzędowo".

   Informacja o tym co się wydarzyło pochodzi od dziecka, które było świadkiem "Chrztu". Raczej nie jest zmyślona i została przedstawiona jako sensacyjne doniesienie dnia, z komentarzem, że "ochrzczona" koleżanka "ma teraz dobrze" bo może od razu iść do Komunii Św. nie przystępując do spowiedzi.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #16 dnia: Listopada 25, 2010, 10:51:51 am »

"a ty jesteś głupi i pójdziesz do piekła".
Nie pozbawione sensu. Grzech, szczególnie w Starym Testamencie nazywany jest głupotą.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
marcin
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Listopada 25, 2010, 11:32:17 am »

no przecież  ;D
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Listopada 25, 2010, 11:42:10 am »

Wypada poinformować proboszcza, że ma nową szczególną parafiankę.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 01, 2010, 09:30:35 am »

Cytuj
Aczkolwiek dokonało się to, jak myślę, z pewną beztroską właściwą dzieciom. Podobno zaraz po tym "Chrzcie", który odbył się w szkole, na przerwie, dzieci bawiły się dalej.
A co miały robić?

Dzieci w wieku 7-8 lat mają już wg prawa kanonicznego możliwość władania rozumem, dlatego mają możliwość pójścia do spowiedzi i Komunii. To i na swój chrzest zgodzić się mogą.


Pamiętam, że w przedszkolu uczyli nas chrzcić dzieci.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 01, 2010, 10:31:21 am »

Jak dla mnie cel "uchronienie przed piekłem" jest w sposób oczywisty intencją wspaniałą i ważną!

Trzeba poinformować proboszcza, nie tyle, że ma nową duszyczkę w parafii co, że ma MISJONARKĘ  w parafii  ;D

Gdzie proboszcz nie może tam małą dziewczynkę pośle  ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Chrzest" dokonany przez dziecko « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!