Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:21:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "prezerwatywy dopuszczalne" - "przełom"...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Drukuj
Autor Wątek: "prezerwatywy dopuszczalne" - "przełom"...  (Przeczytany 27244 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #90 dnia: Listopada 30, 2010, 19:39:42 pm »

To cóż? teraz raptem by zmienił naukę?
Pani Mamo, tego to ja nie wiem, ale cała sprawa, proszę wybaczyć, zakrawa na farsę.

Teraz niektórzy twierdzą, że ks. Lombardi, który przypominam jest dyrektorem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, nie reprezentuje papieża, i że to co powiedział, nie jest prawdą. Mamy grubszy skandal medialny, a oficjalny rzecznik prasowy, zamiast załagodzić skandal, jeszcze go pogarsza? Halo, czy tam jeszcze ktoś kontroluje sytuację?

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #91 dnia: Listopada 30, 2010, 20:17:30 pm »

Teraz niektórzy twierdzą, że ks. Lombardi, który przypominam jest dyrektorem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, nie reprezentuje papieża, i że to co powiedział, nie jest prawdą.

Ale przeciez tu nie ma miejsca na zadne interpretacje. Jest tekst. Mozna go przeczytac. Ks. Lombardi nie jest wladny zmienic fakty.
Jak panu ktos mowi "czarne" to sie pan dopytuje przez dwa tygodnie czy przypadkiem nie znaczy to "biale" ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #92 dnia: Listopada 30, 2010, 20:18:39 pm »

Jak panu ktos mowi "czarne" to sie pan dopytuje przez dwa tygodnie czy przypadkiem nie znaczy to "biale" ?
nikt nas nie przekona, ze czarne jest czarne... :P
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #93 dnia: Listopada 30, 2010, 21:35:41 pm »

To cóż? teraz raptem by zmienił naukę?
Pani Mamo, tego to ja nie wiem, ...

Ja tez nie wiem co się zadziało, to wiem co czytam, a tylko przypomniałam co się wówczas działo, rok temu, niesamowite wzburzenie środowisk lewicowych i liberalnych wywołały rozważne słowa papieża o stosowaniu prezerwatyw w walce z AIDS w Afryce. Wiele by tu można pisać i przykładów podać, np. tylko te:

Bluźniercza karykatura w ”Le Monde”
http://www.piotrskarga.pl/ps,3297,2,0,1,I,informacje.html

"Słowa papieża skończą się katastrofą dla milionów ludzi"
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Slowa-papieza-skoncza-sie-katastrofa-dla-milionow-ludzi,wid,10984868,wiadomosc.html?ticaid=1b566

Antypapieska inicjatywa belgijskich lewaków
http://www.piotrskarga.pl/ps,3331,2,0,1,I,informacje.html

Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #94 dnia: Grudnia 01, 2010, 16:33:02 pm »

Z tego co widzialem, to jest to wywiad z Benedyktem XVI, a nie z ks. Lombardim, znanym szkodnikiem kurialnym.

Granica jest cienka jak lateks : prezerwatywa przy stosunku homoseksualnym jest czyms neutralnym, przy stosunku heteroseksualnym - zlym. Formalnie rzecz biorac papiezowi nie mozna nic zarzucic, czy tez - jak kto woli - nie ma sie do czego przyczepic. Jednak kontekst medialno-"polityczny" jest jaki jest wiec IMHO byla to wypowiedz co najmniej nieroztropna. Jak nie przymierzajac wypowiedz bpa Williamsona dla szwedzkiej telewizji.

jeśli "męska" to się zgadzam (od strony, powiedzmy, doktrynalnej), ale jeśli to słowo znika i czytamy, że to nie ma większego znaczenia, to jednak problem jest.

No cóż, szkoda, że nie ma wzorcowego tekstu po łacinie :-\

Drobne niedomówienia, dwuznaczność, coś mi to przypomina. Czy ten styl nie zaczął się gdzieś tak w latach 60-tych?
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #95 dnia: Grudnia 01, 2010, 18:43:24 pm »

Ks. Lombardi nie jest wladny zmienic fakty.
Jak panu ktos mowi "czarne" to sie pan dopytuje przez dwa tygodnie czy przypadkiem nie znaczy to "biale" ?

Zupełnie, ale to zupelnie nie rozumiem, o czym Pan mówi. Widocznie jestem za głupi. Ks. Lombardi, oficjalny rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej, powiedział, że słowa papieża wypowiedziane w wywiadzie odnoszą się również do kobiet. Czy ks. Lombardi mówi prawdę, czy kłamie?

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #96 dnia: Grudnia 01, 2010, 19:06:56 pm »

Zupełnie, ale to zupelnie nie rozumiem, o czym Pan mówi.

Zdazylem zauwazyc.

Czy ks. Lombardi mówi prawdę, czy kłamie?

Jak poznac czy osoba X referujac poglady osoby Y mowi prawde czy nie ? Sprawa jest bardzo prosta : bierzemy tekst autorstwa osoby Y, najlepiej autoryzowany oryginal (w wypadku ksiazki Benedykta XVI - niemiecki). Sprawdzamy co tam stoi napisane, nastepnie porownujemy z tym co powiedziala osoba X. Jesli sie zgadza, to mowi prawde. Jesli nie - to nie. Czy teraz jasniej ? Czy moze chce pan wprowadzic dogmat o nieomylnosci rzecznika prasowego Watykanu ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #97 dnia: Grudnia 01, 2010, 19:33:30 pm »

Jeśli oficjalny rzecznik Watykanu mówi coś takiego to ja pytam czy Benedykt XVI jest głową Koscioła Katolickiego, który sprawuje władzę w tymże Kosciele? Powtarza się sytuacja - Jan Paweł II też, jak się zdaje, nie był informowany o różnych sprawach...

Taki model zarządzania Kościołem - Posoborowym oczywiście...

Ja teorii, że Papież nie odpowiada za swego rzecznika, po prostu nie "kupuję"...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2010, 19:36:10 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #98 dnia: Grudnia 01, 2010, 19:44:39 pm »

A ja nie sprzedaje.

Zarzadzanie Kosciolem, a nawet Watykanem, to trudniejsza sprawa niz zarzdzanie Miscrosoftem. Benedykt XVI powiedzial to, co powiedzial. Ks. Lombardi powiedzial to, co powiedzial. Wybor jest prosty.

Jesli ktos ma ochote se pojezdzic po prywatnej osobie Jozefie Ratzingerze za wywiad-rzeke, to prosze bardzo - jest internet i demokracja, a nalfabetyzm niestety zwalczono. Ale za to, co powiedzial, a nie za to co ktos powiedzial, ze powiedzial.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #99 dnia: Grudnia 01, 2010, 20:20:49 pm »

Ja teorii, że Papież nie odpowiada za swego rzecznika, po prostu nie "kupuję"...
Ks.Lombardii mówi że rozmawiał z papieżem, i że papież powiedział, iż nie koniecznie musi to być męska prostytutka. Problem w tym, że ks. Lombardii pominął kontekst tej rozmowy, a tu jest pies pogrzebany. Bo kontekstem mogło być "powracanie moralności" (Prostytutka zaczyna dba o zdrowie klientów), albo coś innego (choćby to, w jakim kontekście przedstawiły to media. Pan Fons Blaudi nie darzy ks. Lombardiego sympatią - jako szkodnika, co oznacza, że specjalnie przekręcił on kontekst (taka mała dywersja) - aby skłamać, tak, aby Papież nie mógł się przyczepić. To zrozumiałe?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #100 dnia: Grudnia 02, 2010, 10:53:16 am »

Ks. Matthias Gaudron z Bractwa sw. Piusa X przeczytal ksiazke w oryginale i zamieszcza swoj komentarz (na razie jest dostepny po niemiecki i po francusku) :

http://www.piusbruderschaft.de/component/content/article/855-rom--vatikan/4731-licht-aber-auch-schatten

http://www.dici.org/actualites/lumiere…-et-ombres-dans-le-livre-entretien-de-peter-seewald-avec-benoit-xvi-lumiere-du-monde-par-l’abbe-matthias-gaudron/

EDIT : poprawione linkowanie
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2010, 12:44:34 pm wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #101 dnia: Grudnia 03, 2010, 11:26:04 am »

Może dodam, że ks. Mateusz Gaudron FSSPX - jest autorem katechizmu o kryzysie w Kościele:
http://www.piusx.org.pl/kryzys/katechizm_o_kryzysie_w_Kosciele/

Jest konsultantem w komisji Bractwa Świętego Piusa X w rozmowach doktrynalnych ze Stolicą Apostolską.

Za KAI możemy przeczytać:

"Światło świata. Papież, Kościół, znaki czasu" – wywiad-rzeka z Benedyktem XVI
http://ekai.pl/wydarzenia/x35480/swiatlo-swiata-papiez-kosciol-znaki-czasu-wywiad-rzeka-z-benedyktem-xvi/

Fragmenty nowej książki Benedykta XVI
http://ekai.pl/kultura/ksiazki/x35481/fragmenty-nowej-ksiazki-benedykta-xvi/
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #102 dnia: Grudnia 13, 2010, 13:45:42 pm »

No i mamy przełom. I niech mi ktoś powie, że Benedykt XVI nie popełnił błędu.

Kościół zaczyna w ramach walki z AIDS promować prezerwatywy. Oto foto. z wystawy w katedrze (KK)


Uploaded with ImageShack.us
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #103 dnia: Grudnia 13, 2010, 14:37:23 pm »

No i mamy przełom. I niech mi ktoś powie, że Benedykt XVI nie popełnił błędu.
Ale taki klocki były już za Jana Pawła II - to też wina kard. Ratzingera???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #104 dnia: Grudnia 13, 2010, 15:31:52 pm »

@ rysio
Nie moge powiekszyc tego zdjecia i przeczytac, co tam jest napisane.
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2011, 14:19:48 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "prezerwatywy dopuszczalne" - "przełom"... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!