Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:55:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "prezerwatywy dopuszczalne" - "przełom"...
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: "prezerwatywy dopuszczalne" - "przełom"...  (Przeczytany 27241 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« dnia: Listopada 20, 2010, 20:06:44 pm »

http://www.tvn24.pl/12691,1683232,0,1,papiez-warunkowo-dopuszcza-prezerwatywy,wiadomosc.html

Nowe info z wsi24. Wiarygodne?
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 20, 2010, 20:16:23 pm »

No i mamy - "przełom"
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,8691393,Przelomowe_oswiadczenie__Papiez__prezerwatywy_dopuszczalne.html?fb_xd_fragment#?=&cb=fbaf080eebb3b2&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=20&width=120

Jan Paweł II nie zrobił tego kroku - tak myślę, że summa summarum Jan Paweł II nie zrobił NIC, co byłoby sprzeczne z nauczaniem Kościoła, ot - preferował NOM.

 A jak ocenić wypowiedź Jego nastęcy?????????????
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 20, 2010, 20:25:43 pm »

+
Panowie, jaki przełom?

(...)
"zagrożenie zarażeniem się wirusem HIV" np. u mężczyzn uprawiających prostytucję. Choć wypowiedź jest bardzo powściągliwa, można ją uznać za przełom.

W jaki sposób dziennikarz doszedł od "mężczyzn uprawiających konstytucję" do antykoncepcji? Typowy przykład medialnej manipulacji,
 A proszę mi powiedzieć w jaki sposób u mężczyzn uprawiających prostytucje może dojść do "koncepcji"? 

1. Proszę uważnie czytać
2. TOKFM to nie jest wiarygodne źródło informacji
3. Odnoszę wrażenie, że niektórzy tylko czekają aż będzie źle, aby móc powiedzieć z tryumfem "a nie mówiłem"
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 20, 2010, 20:27:51 pm »

Ta, Asyz to nic.

Z tego co czytalem, to papiez - podobno - podal jako przyklad meskie prostytutki homoseksualne. Z tego, co wiem, to zaplodnienie nie wchodzi w rachube w tym wypadku :)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
erykofm
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 20, 2010, 20:31:38 pm »

http://www.tvn24.pl/12691,1683232,0,1,papiez-warunkowo-dopuszcza-prezerwatywy,wiadomosc.html

Nowe info z wsi24. Wiarygodne?
Raczej przekręcone.
Zasugeruję tylko jedną z okoliczności którą mógł mieć Papież na myśli. Np. kobieta ma prawo się zabezpieczyć jeśli zakłada ze będzie zgwałconą, przemocą doprowadzona do czynności seksualnych. To zabezpieczenie może obejmować różne zachowania, np. namówienie napastnika na zastosowanie prezerwatywy, napastnikiem może być np pijany mąż, może być on też nosicielem chorób.
Nie będzie pozwolenia KK na "radosne stosowanie prezerwatyw". Powód jest prosty, takie zezwolenie wysadzi w powietrze całą Katolicka naukę o godności ciała ludzkiego. Jeśli ktoś ma wyobraźnię to może przez  chwile się zastanowić, jakim stanie się KK (świat) gdy rozsypie się nauczanie o godności ludzkiej w jej cielesnym kontekście.

« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2010, 20:37:36 pm wysłana przez erykofm » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 20, 2010, 20:44:14 pm »

W jaki sposób dziennikarz doszedł od "mężczyzn uprawiających konstytucję" do antykoncepcji? Typowy przykład medialnej manipulacji,
 A proszę mi powiedzieć w jaki sposób u mężczyzn uprawiających prostytucje może dojść do "koncepcji"? 

u ich klientek tak. Tak cytuja po angielsku:
"There may be a basis in the case of some individuals, as perhaps when a male prostitute uses a condom, where this can be a first step in the direction of a moralization, a first assumption of responsibility," Benedict said.

BTW, fajne "przejezyczenie" z ta konstytucja, czyzby juz w narodzie polskim politycy z prostytutkami sie tak jednoznacznie kojarzyli :)
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 20, 2010, 20:53:34 pm »

Generalnie jak zwykle zmanipulowali wypowiedć Papieża, to znaczy, że musiało dojść do ważnych rzeczy na konsystorzu... ot tu :
http://www.radiovaticana.org/pol/Articolo.asp?c=440540

kto wie może jutro usłyszymy kolejne newsy...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 20, 2010, 22:09:55 pm »

Jak już państwo zauważyli, w podanym podobno przez papieża przykładzie nie chodzi o antykoncepcję.

Antykoncepcja jest grzechem w małżeństwie. Kościół, z tego co wiem, nie naucza o antykoncepcji poza małżeństwem, bo nie dopuszczalny jest seks pozamałżeński (por. KKK 2370).
Jeśli już dochodzi do seksu pozamałżeńskiego, przy tym złu zabezpieczenie przed chorobą i ciążą (ewidentnie nieszczęśliwą, skoro pozamałżeńską), jest rzeczą roztropną i pożądaną.

Dlatego moim zdaniem gdyby to stwierdzenie rzeczywiście wyszło z ust papieża, nie ma w nim nic nieortodoksyjnego.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 20, 2010, 22:26:25 pm »

Umieszczenie takiego przykładu jest błędem -a co do tytułu neswsa można by napisać że Kościół dopuszcza męskie (homoseksualne) prostytutki... (dziwie się, że WSI24 tego nie zrobiła...)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
erykofm
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 20, 2010, 22:28:17 pm »

Jak już państwo zauważyli, w podanym podobno przez papieża przykładzie nie chodzi o antykoncepcję.

Antykoncepcja jest grzechem w małżeństwie. Kościół, z tego co wiem, nie naucza o antykoncepcji poza małżeństwem, bo nie dopuszczalny jest seks pozamałżeński (por. KKK 2370).
Jeśli już dochodzi do seksu pozamałżeńskiego, przy tym złu zabezpieczenie przed chorobą i ciążą (ewidentnie nieszczęśliwą, skoro pozamałżeńską), jest rzeczą roztropną i pożądaną.

Dlatego moim zdaniem gdyby to stwierdzenie rzeczywiście wyszło z ust papieża, nie ma w nim nic nieortodoksyjnego.

Kłamiesz Pan! Ta słowna ekwilibrystyka ma przekonać do tego, że skoro już się grzeszy to nie trzeba się przejmować grzesznymi drobiazgami?
 W tym przypadku który Pan sugeruje mamy do czynienia nie tylko z grzechem sodomii ale dzięki prezerwatywie z perwersją, która wzmacnia niszczenie obrazu Boga w człowieku.


Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 20, 2010, 22:37:13 pm »

Np wyobrażam sobie, że jeśli kobieta ma być zgwałcona to moralnie dopuszczalne jest przez nią unikanie ewentualnego poczęcia. Niejedna dziewica jest na ołtarzu z palma męczęństwa, gdyż wolała umrzeć niż być zbrukaną. Jest to jednak wielki heroizm. W takim kontekście to chyba inaczej już to wygląda?

Jeśli tak, to nie wygląda to na żaden przełom, choć na wrogowie to rozdmuchają po swojemu...
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 20, 2010, 23:16:41 pm »

Jak już państwo zauważyli, w podanym podobno przez papieża przykładzie nie chodzi o antykoncepcję.

Antykoncepcja jest grzechem w małżeństwie. Kościół, z tego co wiem, nie naucza o antykoncepcji poza małżeństwem, bo nie dopuszczalny jest seks pozamałżeński (por. KKK 2370).
Jeśli już dochodzi do seksu pozamałżeńskiego, przy tym złu zabezpieczenie przed chorobą i ciążą (ewidentnie nieszczęśliwą, skoro pozamałżeńską), jest rzeczą roztropną i pożądaną.

Dlatego moim zdaniem gdyby to stwierdzenie rzeczywiście wyszło z ust papieża, nie ma w nim nic nieortodoksyjnego.

Kłamiesz Pan! Ta słowna ekwilibrystyka ma przekonać do tego, że skoro już się grzeszy to nie trzeba się przejmować grzesznymi drobiazgami?
 W tym przypadku który Pan sugeruje mamy do czynienia nie tylko z grzechem sodomii ale dzięki prezerwatywie z perwersją, która wzmacnia niszczenie obrazu Boga w człowieku.
Z przykrością muszę stwierdzić, że nie wie Pan, czym jest kłamstwo (polecam zajrzeć chociażby na Wikipedię), albo że świadomie mnie oczernia. Przykre.

1. Żadna słowna ekwilibrystyka nie ma do niczego przekonywać. Przedstawiłem tylko znane mi fakty. Jeśli zna Pan jakieś orzeczenie Magisterium, w którym wypowiada się ono na temat grzeszności antykoncepcji poza małżeństwem, będę wdzięczny za wyprowadzenie mnie z błędu. Póki co, nie podał Pan żadnego argumentu, tylko rzucił obelgą. A to nie argument.

2. Proszę rozpisać, w jaki sposób w seksie homoseksualnym samo użycie prezerwatywy jest "perwersją wzmacniającą niszczenie obrazu Boga w człowieku". Bo brzmi to jak pusty slogan. Zabawny bo zabawny, ale pusty.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 20, 2010, 23:17:21 pm »

Jeśli już dochodzi do seksu pozamałżeńskiego, przy tym złu zabezpieczenie przed chorobą i ciążą (ewidentnie nieszczęśliwą, skoro pozamałżeńską), jest rzeczą roztropną i pożądaną.

Antykatolicka brednia.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 20, 2010, 23:21:44 pm »

@ Sivis Amariama

1. Użytkownik erykofm jest księdzem katolickim.
2. Co to znaczy "proszę rozpisać"? Ja proszę o pisanie po polsku.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 20, 2010, 23:34:49 pm »

@PTRF
1. Nie wiedziałem, że użytkownik jest księdzem ani że katolickim. Tym bardziej przykro mi, że pozwala sobie na taki ton.
2. Prośba wydała mi się jasna, jeśli niepoprawna stylistycznie, to przynajmniej intuicyjnie czytelna. W każdym razie w moich stronach tak się mówi.
Chodziło mi o wyjaśnienie i uzasadnienie przytoczonej wypowiedzi.

@Fons Blaudi
Proszę o uzasadnienie opinii.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "prezerwatywy dopuszczalne" - "przełom"... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!