Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Styczeń 20, 2022, 18:02:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
226128 wiadomości w 6524 wątkach, wysłana przez 1637 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Carrot
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "prezerwatywy dopuszczalne" - "przełom"...
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: "prezerwatywy dopuszczalne" - "przełom"...  (Przeczytany 25249 razy)
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #30 dnia: Listopad 21, 2010, 02:24:25 am »

+
Panowie, jaki przełom?

(...)
"zagrożenie zarażeniem się wirusem HIV" np. u mężczyzn uprawiających prostytucję. Choć wypowiedź jest bardzo powściągliwa, można ją uznać za przełom.

W jaki sposób dziennikarz doszedł od "mężczyzn uprawiających konstytucję" do antykoncepcji? Typowy przykład medialnej manipulacji,
 A proszę mi powiedzieć w jaki sposób u mężczyzn uprawiających prostytucje może dojść do "koncepcji"? 

1. Proszę uważnie czytać
2. TOKFM to nie jest wiarygodne źródło informacji
(…)

wypowiedź Ojca świętego z L'osservatore Romano (wytłuszczenie moje):
Cytuj
La sessualità

Concentrarsi solo sul profilattico vuol dire banalizzare la sessualità, e questa banalizzazione rappresenta proprio la pericolosa ragione per cui tante e tante persone nella sessualità non vedono più l'espressione del loro amore, ma soltanto una sorta di droga, che si somministrano da sé. Perciò anche la lotta contro la banalizzazione della sessualità è parte del grande sforzo affinché la sessualità venga valutata positivamente e possa esercitare il suo effetto positivo sull'essere umano nella sua totalità.
Vi possono essere singoli casi giustificati, ad esempio quando una prostituta utilizza un profilattico, e questo può essere il primo passo verso una moralizzazione, un primo atto di responsabilità per sviluppare di nuovo la consapevolezza del fatto che non tutto è permesso e che non si può far tutto ciò che si vuole. Tuttavia, questo non è il modo vero e proprio per vincere l'infezione dell'Hiv. È veramente necessaria una umanizzazione della sessualità.

Nie widzę tam wzmianki aby prostytutka miała być „męska”, ale może po prostu to moja nieznajomość włoskiego. Jest to zresztą o tyle dziwne, że fragment podany przez pana Taw precyzuje tę kwestię.

Edycja: oryginalna wypowiedź Ojca świętego była po niemiecku, więc L'osservatore Romano zrobiło, umyślnie lub nie, z Benedykta jeszcze większego liberała. Wypowiedź koszmarnie nieprzemyślana; nawet nie ze względu na prezerwatywy, lecz z uwagi na dywagacje o męskim seksie w kontekście „bardziej ludzkiej seksualności”…
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 02:42:08 am wysłana przez Hyacinthus Stanislaus » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3616

« Odpowiedz #31 dnia: Listopad 21, 2010, 06:33:32 am »

Brawario by się godził na prezerwatywy w szczególnych okolicznościach? Jak dla niego to dziwne.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4745


« Odpowiedz #32 dnia: Listopad 21, 2010, 11:47:50 am »

Brawario by się godził na prezerwatywy w szczególnych okolicznościach? Jak dla niego to dziwne.

wcale nie w takich "szczególnych" tylko po prostu poza małżeństwem  ;D ot przyznać trzeba postępowy całkiem zrobił się ... ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #33 dnia: Listopad 21, 2010, 13:04:09 pm »

Chyba trzeba poczekac na tekst niemiecki i oswiadczenie Watykanu. Mysle, ze moze byc jakies sprostowanie, uscislenie.
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Civitas Dei
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #34 dnia: Listopad 21, 2010, 13:48:11 pm »

W mediach już wszędzie trąbią, że papież pozwolił w niektórych przypadkach na używanie prezerwatyw. >:(
Zapisane
"Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami. Miejcie to sobie za honor."
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #35 dnia: Listopad 21, 2010, 14:18:27 pm »

Trudno się dziwić, tylko czekały na tego typu wpadkę papieża, który z tego co można wywnioskować wyraził się na tyle nieprecyzyjne, że już na poziomiu tłumaczeń mogło dojść do dużych manipulacji. Jeżeli do tego dodać wpływy  w mediach condomiarzy, poruszanie tego tematu przez papieża może okazać się dużym samobójem.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3616

« Odpowiedz #36 dnia: Listopad 21, 2010, 14:54:27 pm »

Ale Watykan coś będzie musiał i to szybko zrobić.
Swoją drogą jakby od tego zależało kto jest a kto nie katolikiem to liczba katolików znacznie by się zmniejszyła zapewne, :)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #37 dnia: Listopad 21, 2010, 15:01:04 pm »

Może Pan jaśniej, Panie Major, ostatnie zdanie, bo nie rozumiem- od czego ma zależeć liczba katolików.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3616

« Odpowiedz #38 dnia: Listopad 21, 2010, 15:13:23 pm »

Oczywiście że tak. Jest Pani studentką. Nie wiem jakie ma Pani układy w grupie ale niech Pani zrobi dyskusję o antykoncepcji, nie tylko o prezerwatywach. I jakie będą wyniki? U mnie ok 20 osób jak najbardziej za antykoncepcją w każdej postaci. I te same osoby mówią że są katolikami i jeśli nie co niedzielę to od czasu do czasu chodzą na Msze św.
Nie wiem jak wyniki u reszty społeczeństwa ale może być podobnie.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #39 dnia: Listopad 21, 2010, 16:15:02 pm »

No zgadzam się. Ale czy Pan myśli, że co, że Watykan powinien teraz wydać dokument oficjalny z jasnym stanowiskiem na ten temat i nakazać określenie się katolikom? Popieram takie rozwiązanie, ale nie wiem, czy tak będzie. Uważam, że Papieżowi i Kościołowi potrzeba znowu wiele modlitwy, przede wszystkim trzeba się modlić o jasne i szybkie dementi Watykanu. Może jutro ono nadejdzie? Daj Boże. I o zachowanie tradycyjnej nauki odnośnie moralności, bo tylko wtedy można żądać opowiedzenia się za lub przeciw.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4745


« Odpowiedz #40 dnia: Listopad 21, 2010, 16:16:21 pm »

Tutaj tekst wyjaśniejący nieco:

"Co Papież powiedział, a co napisały media
Kategoria: Kościółniedziela, 21 listopada 2010 09:08
Pochwała wierności małżeńskiej, przypomnienie tradycyjnego nauczania Kościoła na temat antykoncepcji, zakaz święceń kapłańskich dla kobiet – o tym wszystkim mówi Benedykt XVI w wywiadzie dla Petera Seewalda. Ale media zauważyły tam tylko jeden krótki fragment, z którego zrobiły fałszywy przekaz dnia, sugerując, że papież odstępuje od negatywnego stosunku Kościoła wobec prezerwatywy.

Fragmenty nowej książki Ojca świętego już wywołały zamieszanie. Media donoszą bowiem, że papież uznał, iż prezerwatywy mogą się stać dopuszczalną metodą zabezpieczenia przez HIV. Prawda jest jednak taka, że papież wprost stwierdza, że jedyną metodą walki z AIDS pozostaje humanizowanie ludzkiej seksualności, a nie prezerwatywy.

Z opublikowanych, jak dotąd fragmentów, tylko dwa odnoszą się do ludzkiej seksualności. Benedykt XVI podkreśla, że korzystanie z prezerwatyw prowadzi do trywializacji seksualności. To właśnie z powodu prezerwatyw część z ludzi nie postrzega już seksu jako wyrazu miłości, a jedynie jako środek aplikowany samemu sobie. Walka z banalizacją seksualności jest wielkim wysiłkiem, który doprowadzić ma do zmiany takiego punktu widzenia na bardziej pozytywny.

W jednym z najczęściej komentowanych fragmentów Benedykt XVI przyznaje, że mogą istnieć wyjątkowe sytuacje, w których zastosowanie prezerwatywy będzie pierwszym krokiem na drodze do bardziej moralnego stylu życia. Przykładem są męskie prostytutki, które mogą stosować prezerwatywy, jako część profilaktyki, która ma ich doprowadzić do bardziej moralnego życia. W ich przypadku zastosowanie prezerwatyw (trzeba jasno powiedzieć, że nie z przyczyn antykoncepcyjnych) może być pierwszym aktem odpowiedzialności, który uświadamia im, że nie wszystko jest dozwolone, i że nie wolno robić wszystkiego, co się chce. Papież podkreśla także, że prezerwatywy nie są drogą do rozwiązania problemu AIDS. Jedyną metodą walki z tą chorobą jest bowiem humanizacja ludzkiej seksualności.

Papież zdecydowanie potępia również w tym wywiadzie wykorzystywanie seksualne dzieci przez duchownych, ale przypomina także, że część mediów chciała w tej kwestii nie tyle dobra ofiar czy oczyszczenia Kościoła, ile Jego dyskredytacji.

Całkowicie jednoznaczne są również opinia Ojca świętego na temat kapłaństwa kobiet. Benedykt XVI przypomina, że w tej kwestii Kościół nie może się kierować wolą ludzi, ale wolą Boga. A ta jest, jak przypomina papież, całkowicie jednoznaczna. Chrystus nie powołał na apostołów kobiet. Papież przypomina także dokument Jana Pawła II, w którym ten przypomniał, że Kościół nie ma władzy do wyświęcania kobiet.

TPT/CNA"

http://www.fronda.pl/news/czytaj/co_papiez_powiedzial_a_co_napisaly_media

Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3616

« Odpowiedz #41 dnia: Listopad 21, 2010, 18:00:37 pm »

Ale medialnie poszło tak jak poszło. Inaczej już nie będą chcieli słuchać a to co poszło to usprawiedliwienie. Mówię o tych którzy jeszcze moralnością katolicką się przejmują.
Może widzę w czarnych barwach ale wiem jak wygląda życie w akademiku. A księdza w styczniu po kolędzie znaczna część studentów chyba przyjmuje.
Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #42 dnia: Listopad 21, 2010, 20:25:50 pm »

Potrafi mi ktoś jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: Czy używanie prezerwatyw w przypadku seksu pozamałżeńskiego ( wyłączając przypadek gwałtu ) jest według nauki Kościoła Katolickiego  grzechem ? Na rebelya.pl zdania są podzielone. Dysponuje ktoś jakimś dokumentem kościelnym na ten temat ? Istnieje takowy w ogóle ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 20:29:56 pm wysłana przez Iacobus » Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #43 dnia: Listopad 21, 2010, 20:34:33 pm »

Iacobus napisał:
> Czy używanie prezerwatyw w przypadku seksu pozamałżeńskiego (…) jest
> według nauki Kościoła Katolickiego grzechem ?

Używanie prezerwatywy w przypadku seksu pozamałżeńskiego jest grzechem.
Skąd wątpliwość?

> ( wyłączając przypadek gwałtu )

Sądzi Pan, że w przypadku gwałtu ofiara ma cokolwiek do powiedzenia na
temat tego czy napastnik się „zawulkanizuje” czy nie?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3361


« Odpowiedz #44 dnia: Listopad 21, 2010, 20:36:26 pm »

Chyba trzeba poczekac na tekst niemiecki i oswiadczenie Watykanu. Mysle, ze moze byc jakies sprostowanie, uscislenie.

Oby takie oświadczenie się ukazało. Bo na razie jest katastrofa medialna: wszystkie agencje na całym świecie podają, że Kościół zmienił stanowisko w sprawie antykoncepcji. Dzisiaj rano, kiedy jechałem do kościoła, główna kanadyjska publiczna stacja  radiowa podała to jako wiadomość numer 1. Podejrzewam, że w innych krajach jest to samo.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "prezerwatywy dopuszczalne" - "przełom"... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.14 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!