Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 21, 2024, 01:18:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232164 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 123 124 [125] 126 Drukuj
Autor Wątek: Kwestie związane z prawosławiem  (Przeczytany 427551 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #1860 dnia: Sierpnia 06, 2020, 08:28:36 am »

Kacapski pachołek Bogosłow robi sobie jaja z sytuacji kościoła w Czechach gdzie jego kacapsko-stalinowscy idole zamontowali antychrześcijański reżim, którego skutkiem była konieczność tworzenia kościelnych struktur podziemnych z wyświęcaniem żonatych włącznie. I takie coś nadyma się tu rżnąc wielkiego chrześcijanina.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1502

« Odpowiedz #1861 dnia: Sierpnia 06, 2020, 10:27:24 am »

Bo w Rosji każdy batiuszka to urzędnik państwowy wierny Władymirowi Władymiriczowi. Żaden z nich (może się tacy zdarzą ale są w ogromnej mniejszości) nie upomni go za fakt porzucenia prawowitej żony i związania się młodą kochanicą
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #1862 dnia: Sierpnia 06, 2020, 10:56:32 am »

Mam pilne 3 pytania do Administratorów forum, dlatego pozwalam sobie użyć koloru czerwonego:

1. Czy w dalszym ciągu obowiązuje deklaracja od której rozpoczyna się nasz regulamin:

Forum Krzyż jest platformą spotkania i wymiany myśli pomiędzy osobami zaniepokojonymi obecnym kryzysem Kościoła, którzy chcą podejmować działania na rzecz obrony i promocji Wiary Katolickiej i Apostolskiej.

3. Co wspólnego ma działalność Bogosława, osobnika, który ewidentnie od paru lat robi sobie jaja z Tradycji Katolickiej, z tą deklaracją?

2. Jakiego rodzaju związki z Administratorami trzeba mieć, aby móc obchodzić tę deklarację?

Pytam o te - jak widać bardzo kontrowersyjne sprawy - dlatego że rejestrowałem się akurat na forum z taką specyfiką i wydawało mi się, że różni się ono czymś istotnym np. od ekumenizm.pl, gość.pl, albo  deon.pl 

PS Zacząłem też czytać ciąg dalszy Regulaminu i na razie doszedłem do pierwszego punktu:

1. Zabrania się promowania na Forum herezji, postaw wrogich Kościołowi i religii katolickiej, a także wszystkiego, co mogłoby stanowić pokusę do popełnienia jakiegokolwiek grzechu.


piękne....

https://pl.aleteia.org/2017/11/21/zonaty-czech-ksiedzem-zgodzil-sie-na-to-benedykt-xvi/

Prawosławni bardzo lubią Benedykta XVI

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/305199909-Patriarcha-Cyryl-na-rozdrozu.html

Patriarcha Cyryl na rozdrożuCyryl, głowa rosyjskiej Cerkwi prawosławnej, próbuje odzyskać autorytet poderwany własnymi działaniami w czasie pandemii.
„Decyzją Najjaśniejszego Patriarchy Moskwy i całej Rusi Cyryla biskup armawirski i łabinski Ignacy oraz biskup kostomukszski i kemski Ignacy do czasu decyzji sądu cerkiewnego zostają odsunięci od zarządzania eparchiami powierzonymi ich opiece pasterskiej" – ogłosił moskiewski patriarchat.

Zaskoczenie wśród wiernych było znaczne. Dotychczas patriarcha karał duchownych niższych rangą, pierwszy raz zrobił to z biskupami. W dodatku – łamiąc zasady cerkiewne – uczynił to bez udziału synodu.

SPRZĄTANIE PO SOBIE
– Zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej nastawił przeciw sobie Kreml, inteligencję i prawosławnych fundamentalistów. Jego działalność w czasie epidemii poderwała autorytet patriarchy – uważa komentator rosyjskiej sekcji Deutsche Welle Konstantin Eggert.
Teraz Cyryl próbuje zaprowadzić porządek. Obaj biskupi zostali formalnie oskarżeni o „naruszenie zasad cerkiewnych, niedające się pogodzić z dalszym zarządzaniem eparchiami". Rosyjscy dziennikarze już odkryli, że dotyczy ono spraw obyczajowych.

„(Wcześniejsze) oskarżenia sprowadzały się głównie do zarzutów pijaństwa i nietradycyjnej orientacji seksualnej. Cierpliwość patriarchy skończyła się, gdy pokazano mu opublikowane w Żiwom Żurnale (internetowa strona z blogami – red.) fotografie obnażonego biskupa (amrawirskiego) Ignacego. Patriarcha zapytał, o kim jeszcze tak piszą (w internecie – przyp. red.). Pod sąd posłano jeszcze i biskupa (kostomukszskiego) Ignacego – również w towarzystwie fotografii, również z tegoż Żurnała" – opisał jeden z nich związany z Cerkwią atmosferę towarzyszącą podejmowaniu patriarszej decyzji.

Ten drugi biskup już cztery lata temu miał kłopoty. Prowadząc swoją toyotę land cruiser wpadł z nią do rowu (prawdopodobnie po pijanemu).

Jego pasażerka została po wypadku inwalidką: ze złamanym kręgosłupem i sparaliżowanymi nogami.

Początkowo dwaj inni pasażerowie wzięli winę na siebie, twierdząc, że to oni prowadzili. W końcu jednak biskup Ignacy sam zgłosił się na policję. Ale nie spotkały go żadne kary cerkiewne.

„Obaj Ignacowie to typowy produkt okresu »umacniania eparchii«, który zaczął się w 2011 roku. Wtedy to dziesiątki kleryków o wątpliwej reputacji zostało biskupami, bo kimś trzeba było obsadzić nowo tworzone biskupstwa" – przypomniał ten sam dziennikarz.

Znajdująca się w Karelii eparchia kostomukszska została w 2013 roku wydzielona z pietrozawodskiej, armawirska powstała w tym samym czasie.

Obu biskupów znajdujących się obecnie pod pręgierzem wyświęcał sam patriarcha Cyryl.

ODPYCHAJĄCE BOGACTWO

– Również bogactwo na pokaz części hierarchów i kleru zniechęciły do Cerkwi wpływową mniejszość – wykształconych mieszkańców miast, przede wszystkim (choć nie tylko) młodzież – uważa Eggert.

W ciągu ostatniej dekady wypadki samochodowe duchownych – taki jak biskupa Ignacego – można liczyć na dziesiątki.

Jednocześnie wraz z wybuchem pandemii patriarcha Cyryl zwrócił się do władz państwowych z prośbą o zamrożenie płatności komunalnych Cerkwi. Patriarcha prosił nie tylko o odroczenie płatności, ale i wzywał bogatych parafian do wsparcia finansowego swoich cerkwi. Wywołało to odruchy niechęci „wpływowej, miejskiej mniejszości".

„Może należy najpierw zadbać o biednych parafian (pozbawionych przez kwarantannę możliwości zarobkowania – przyp. red.)" – pisali na portalach społecznościowych.

Ale na Cyryla obrazili się też fundamentaliści – właśnie za wprowadzenia ograniczeń sanitarnych. W wielu miejscach Rosji doprowadziło to do przepychanek z oddziałami policji, które próbowały je wyegzekwować.

– Patriarcha poniósł klęskę: jako administrator, de facto polityk i działacz społeczny – uważa Eggert.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2020, 11:02:48 am wysłana przez casimirus » Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1502

« Odpowiedz #1863 dnia: Sierpnia 06, 2020, 17:45:57 pm »

W zasadzie retoryczne pytanie jak by zareagowała Rosyjska Cerkiew, gdyby hipotetycznie prezydent/car tego kraju dokonał konwersji na Katolicyzm? 

Staroobrzędowcy (dzisiaj), ich metropolita Kornilij i Putin

Staroobrzędowcy przez wieki byli prześladowani przez władze i cerkiew. Słynęli z niezłomności, bezkompromisowości i cnót moralnych.  Po rewolucji  uznali legalność władz państwowych, co ich zresztą nie uchroniło przed prześladowaniami, ale obecnie biją rekordy lizusostwa wobec władzy i wspierają politykę imperialną Rosji.

Udał im się też przywódca --  metropolita Kornilij.   Urodzony w 1947 r. w Oriechowo-Zujewie wcześnie stracił rodziców, wychowywał się w internacie.  Wstąpił z czasem do Komunistycznej Partii ZSRR i awansował na szefa fabrycznego komitetu partii. Zważywszy, że zwalczanie religii i walka z przesądami wiary  było jednym z zasadniczych celów KP ZSRR  jego późniejsza kariera jako przywódcy religijnego wydaje się nietypowa. Wiarą i zmianą kierunku kariery, zainteresował się dopiero po rozpadzie Związku Radzieckiego.  Rozwiązano partię, zbankrutowała fabryka.   Jego znajomy – Leontij Pimienow, kierujący lokalną parafią zaproponował mu udział w radzie parafialnej, następnie wspierał jego diakonat. W 2003 r. Titow uzyskał święcenia i przybrał imię Kornilij. Po roku awansował na biskupa a w 2005 r. -- po 3 głosowaniu – wybrano go metropolitą.  Jego wybór doprowadził do rozłamu i odejścia z RPSC paru grup biskupów i wiernych. Zgodnie z zasadami starowierów, kto po chrzcie zwalcza religię nie może być wyświecony. Znaleziono jednak  teologa bizantyjskiego  dowodzącego, że wyświęcenie na biskupa (rukopołożenie) gładzi wszystkie poprzednie grzechy. Titow nigdy nie ukrywał zaangażowania w budowę komunizmu.   Wydaje się, że  metropolita największe nadzieje pokłada nie tyle w Bogu, co w  Putinie. Przypomina to nam czasy walk religijnych – gdy kapłan w zależności od sytuacji raz był pasterzem protestanckim raz katolickim, co jeden z nich skomentował „ja się nie zmieniam – zawsze chce być w mojej parafii”. Kornilij też zawsze wspiera władzę, to tylko ona się zmienia.  Niekiedy kariera wymaga zwalczania religii, niekiedy można ją zrobić na jej promowaniu.
http://rosjaorosji.blogspot.com/2019/11/starobrzedowcy-metropolita-kornilij-i.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2020, 18:43:00 pm wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1864 dnia: Sierpnia 07, 2020, 00:10:08 am »

Kacapski pachołek Bogosłow robi sobie jaja z sytuacji kościoła w Czechach gdzie jego kacapsko-stalinowscy idole zamontowali antychrześcijański reżim, którego skutkiem była konieczność tworzenia kościelnych struktur podziemnych z wyświęcaniem żonatych włącznie. I takie coś nadyma się tu rżnąc wielkiego chrześcijanina.

Wrecz przeciwnie. Prawoslawni i katolicy w Czechach są w bardzo przyjaznych i pełnych szacunku relacjach, bez kompleksow.
Oba wyznania przeszły wiele cierpienia. Sobór prawoslawny w Pradze jest jednocześnie narodowym miejscem pamięci i męczeństwa.

Benedykt XVI byl bardzo lubiany przez prawoslawny Wschód. przede wszystkim za to ze zachowywał się jak prawdziwy biskup a nie showman, miał wielka wiedzę i precyzję teologiczną,  a przede wszystkim szacunek do Cerkwi.
Do dziś wielu zaluje ze zrezygnował z urzędu.

Stąd mój szacunek do decyzji BXVI opisanej w artykule.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1865 dnia: Sierpnia 07, 2020, 00:14:49 am »

Bo w Rosji każdy batiuszka to urzędnik państwowy wierny Władymirowi Władymiriczowi. Żaden z nich (może się tacy zdarzą ale są w ogromnej mniejszości) nie upomni go za fakt porzucenia prawowitej żony i związania się młodą kochanicą

W Federacji Rowyjskiej jest konstytucyjny rozdział religii od państwa. Jest scisle przestrzegany. Nie do pomyślenia sa ordynariaty jak w Polsce, ani tym bardziej księża w mundurach.
Księża zdradzajacy zony podlegają zawieszeniu w obowiązkach z możliwością przeniesienia do stanu świeckiego 

Przypominam że księża to tylko ludzie, wzieci z ludu i dla ludu 

To nie są aniołowie
Reszta to pańskia chora wyobraźnia
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1866 dnia: Sierpnia 07, 2020, 00:20:59 am »


[/quote]

Jak rozumieć w prawosławnej parafii "jarmark odpustowy"? Wydawało mi się, że to zwyczaj stricte katolicki.
[/quote]
Nijak, jest to frywolny tytuł napisany przez kiepski lokalny dziennik.
Cerkiew nie wierzy w odpusty,  co jest oczywiste.

Właściwy tytuł to swieto parafialne w najstarszej białostockiej parafii.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1867 dnia: Sierpnia 07, 2020, 00:36:10 am »

"Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. " Oni rzekomo też tak się modlą...
Patriarchat Moskiewski zadecydował, że ludzie, którzy przechodzą z jurysdykcji Cerkwi Prawosławnej na Ukrainie, będą ponownie chrzczeni, jeśli tam przyjęli #chrzest. W przypadku katolików wystarczy jak dotychczas spowiedź
Należałoby o tym poczytać, ale w różnych tradycjach prawosławnych istnieją dwie formy chrztu: przez zanurzenie (trochę jak u Świadków Jehowy) oraz taka która tego nie wymaga. Ogólnie jest tak, że ci którzy uznają chrzest przez zanurzenie mówią, że diabeł może schowac się nawet na końcu małego włoska i cały człowiek musi zostać oczyszczony. Kiedyś o tym rozmawiałem z jednym prawosławnym i jest to u nich duża kontrowersja, przypomina to trochę kwestię sakramentów sub conditione.
[/quote]

Czynności kąpielowe swiadkow Jechowy nie są chrztem.

Cerkiew udziela chrztu przez 2000 lat tak samo. Pasterz Hermasa bardzo dokładnie opisuje praktykę cerkiewna i jest ona niezmienna w tym zakresie. Baptismo czyli zanurzenie.  Chrzci się przez trzykrotne zanurzenie. Może to być woda stojąca lub płynąca.
W krajach o dominacji katolickiej zaczęto polewac osobę chrzczona. To nie jest do końca zgodne z prawoslawnym chrześcijaństwem.
W przypadku konwersji biskup podejmuje decyzje o uznaniu chrztu jako sakramentu i jest to jego władza apostolskqa. Jak już dyskutowaliśmy,  Polska Cerkiew uznaje katolicki chrzest oraz sakrament chryzmacji. Pozostałe sakramenty nie są w Cerkwi ważne.

I jedna drobna uwaga. Nicejsko Konstantynopolitanski Symbol Wiary ułożyli prawoslawni sw. Ojcowie Cerkwi. Stosunkowo szybko prawislawny Wschod zaczal odmawiać Symbol nie tylko przy chrzcie, ale również w czasie Liturgii. Prawoslawny Zachód przejął tą praktykę w VI wieku.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2020, 00:57:08 am wysłana przez Bogosłow » Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #1868 dnia: Sierpnia 07, 2020, 13:29:54 pm »

Mam pilne 3 pytania do Administratorów forum, dlatego pozwalam sobie użyć koloru czerwonego:

1. Czy w dalszym ciągu obowiązuje deklaracja od której rozpoczyna się nasz regulamin:

Forum Krzyż jest platformą spotkania i wymiany myśli pomiędzy osobami zaniepokojonymi obecnym kryzysem Kościoła, którzy chcą podejmować działania na rzecz obrony i promocji Wiary Katolickiej i Apostolskiej.

3. Co wspólnego ma działalność Bogosława, osobnika, który ewidentnie od paru lat robi sobie jaja z Tradycji Katolickiej, z tą deklaracją?

2. Jakiego rodzaju związki z Administratorami trzeba mieć, aby móc obchodzić tę deklarację?

Pytam o te - jak widać bardzo kontrowersyjne sprawy - dlatego że rejestrowałem się akurat na forum z taką specyfiką i wydawało mi się, że różni się ono czymś istotnym np. od ekumenizm.pl, gość.pl, albo  deon.pl

PS Zacząłem też czytać ciąg dalszy Regulaminu i na razie doszedłem do pierwszego punktu:

1. Zabrania się promowania na Forum herezji, postaw wrogich Kościołowi i religii katolickiej, a także wszystkiego, co mogłoby stanowić pokusę do popełnienia jakiegokolwiek grzechu.
Bogosłow:
W Federacji Rowyjskiej jest konstytucyjny rozdział religii od państwa. Jest scisle przestrzegany. Nie do pomyślenia sa ordynariaty jak w Polsce, ani tym bardziej księża w mundurach.
------------------------------------

Ruskim kacapom, zwłaszcza oddelegowanym do służby w Prywislańskim Kraju na odcinku prawosławnym - nigdy nie wolno wierzyć. Tu zawsze kierowano element najbardziej skompromitowany w Rosji. Łżą jak psy, aby tylko w dobrym świetle przedstawić swoją sektę i swoją prawosławną ojczyznę.

https://www.youtube.com/watch?v=ZZC5Mr7M_9U

https://www.youtube.com/watch?v=gbxEGtCIfDE

https://www.rusfront.ru/3393-polkovye-svyaschenniki-v-rossiyskoy-armii.htmlNiedawno Siergiej Czvarkow, szef głównego wydziału pracy z personelem Ministerstwa Obrony, skarżył się, że tworzenie instytutu duchownych w armii rosyjskiej nie przebiega tak szybko, jak byśmy chcieli, ale jest pewien, że to zadanie zostanie rozwiązane.
Jak stwierdził Sergiusz Czvarkow, "nie zawsze ci kapłani, których Kościół nam dostarcza, spełniają wymagania, jakie mamy w tej kategorii".  Jednak, jak zauważa sam naczelnik, zadanie postawione przez Naczelnego Wodza w sprawie utworzenia instytutu duchownego w armii jest realizowane. "Zadanie jest wykonywane, ale jest tak delikatne i ważne, że nie można go wykonać w biegu".
Chvarkov wyjaśnił, że istnieje szereg niezbędnych wymogów dla duchowieństwa wojskowego. Na przykład, muszą koniecznie służyć w armii rosyjskiej i mieć dobre zdrowie.
Powiedział, że 21 duchownych zostało już mianowanych kapelanami, a w armii rosyjskiej utworzono 242 stanowiska kapłańskie.
Zdaniem przedstawiciela Ministerstwa Obrony, decyzja o wprowadzeniu instytutu księży wojskowych odpowiada na duchowe potrzeby żołnierzy. Według sondaży przeprowadzonych w wojsku, 62% wojskowych stwierdziło, że byli wierzący w 2010 roku, a 79% w 2011 roku.

* * *

To sprawiedliwe, że dziś powszechnie uznaje się wiodącą rolę prawosławia i Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej w tworzeniu, umacnianiu i zachowaniu państwa rosyjskiego. Bardzo niesprawiedliwe jest jednak to, że niewiele mówi się o ich roli w budowaniu struktur wojskowych, tworzeniu i wzmacnianiu rosyjskiej armii i marynarki wojennej, osiąganiu chwalebnych zwycięstw rosyjskiej broni, chociaż armia i Kościół, armia i wiara prawosławna są nierozerwalnie związane z historią naszej Ojczyzny.

Rosyjska Cerkiew Prawosławna od wieków konsekrowała zawód obrońcy Ojczyzny i dziś na każdym nabożeństwie modli się za wojsko rosyjskie. Rosyjska Cerkiew Prawosławna zawsze wzywała wierzących i wszystkich obywateli Rosji, by kochali swoją ziemską Ojczyznę i nie szczędzili życia, by ją chronić.

Rosyjska Cerkiew Prawosławna pierwotnie wychowywała w rosyjskich żołnierzach poczucie obowiązku i osobistej odpowiedzialności za ochronę Ojczyzny, jako poczucie obowiązku i odpowiedzialności przed Bogiem. Kościół Prawosławny zawsze postrzegał służbę wojskową jako służbę Bożej pracy na ziemi. Obrona Rosji, Rosja, oznaczała jednocześnie obronę prawosławia, ochronę domu i dzieła Matki Bożej, domu i dzieła samego Boga. Wszystkie czyny rosyjskich żołnierzy były oparte na wierze w najwyższą prawdę, w Opatrzność Bożą.

- Módlcie się do Boga! - od Niego zwycięstwo!

- Cud, bogaczu! Bóg nas prowadzi: - On jest naszym generałem!"

- Zmiłuj się nad Bogiem! Jesteśmy Rosjanami, - módlcie się do Boga: On jest naszym pomocnikiem!

- Jesteście bohaterami, wasz wróg się trzęsie. Jesteście Rosjanami!

Suworow wielokrotnie powtarzał: "Niewiarygodna armia, by uczyć, że spalone żelazo się ostrzy." Suworow ani razu w trudnym momencie walki nie skierował modlitwy do Boga. Silna wiara w Boga, niezniszczalna nadzieja na jego pomoc i wstawiennictwo wyznały Suworowa i niestrudzenie inspirowały jego wojska, czyniąc wielkiego generała niepokonanym, a jego armia zamieniła się w legendarne cudowne boginie.

Wyjątkową rolę we wszystkich jego działaniach nadał prawosławiu nasz nieśmiertelny Generalissimus A.V.Suvorov. Kochał Rosję bezgranicznie, był przekonany o niezwyciężalności rosyjskiego żołnierza i często przypominał: "Jesteśmy Rosjanami z nami, Boże! To właśnie w wierze prawosławnej widział on korzenie i źródła wszystkich swoich zwycięstw. Suworow, jeszcze jako dowódca pułku piechoty suwalskiej, uczestniczył w budowie kościoła pułkowego w Nowej Ładdze, osobiście skomponował modlitewnik i katechizm dla żołnierzy, ściśle przestrzegał boskich obrzędów, wymagał obowiązkowego i sumiennego udziału w nich wszystkich, bez względu na ich rangę, pokazując w tym przykładzie siebie. Nie było przypadku, że Suworow rozpoczął walkę bez modlitwy. Po kolejnym zwycięstwie, Suworow, z wdzięcznością zwrócił się do Boga, koniecznie organizując modlitwę, w której często brał udział w roli śpiewaka i czytelnika Ewangelii. Podczas obecności wojsk w obozach i podczas kampanii bojowych Suworow zawsze uczestniczył w porannym i wieczornym świtaniu i osobiście czytał modlitwę "Ojcze nasz". Wszystkie rozkazy i instrukcje Suworowa przesiąkniętego głęboką wiarą:

- Módlcie się do Boga! - od Niego zwycięstwo!

- Cud, bogaczu! Bóg nas prowadzi: - On jest naszym generałem!"

- Zmiłuj się nad Bogiem! Jesteśmy Rosjanami, - módlcie się do Boga: On jest naszym pomocnikiem!

- Jesteście bohaterami, wasz wróg się trzęsie. Jesteście Rosjanami!

Suworow wielokrotnie powtarzał: "Niewiarygodna armia, by uczyć, że spalone żelazo się ostrzy." Suworow ani razu w trudnym momencie walki nie skierował modlitwy do Boga. Silna wiara w Boga, niezniszczalna nadzieja na jego pomoc i wstawiennictwo wyznały Suworowa i niestrudzenie inspirowały jego wojska, czyniąc wielkiego generała niepokonanym, a jego armia zamieniła się w legendarne cudowne boginie.

A tu o tworzonej właśnie wojskowej diecezji:

https://cyberleninka.ru/article/n/voennaya-eparhiya-russkoy-armii

W artykule przeanalizowano problemy powstawania Instytutu zarządzania duchowieństwem wojskowym rosyjskiej armii cesarskiej. W artykule poruszono kwestię podziału wydziału duchowieństwa wojskowego na odrębną strukturę Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Po przejściu przez trudną drogę reformy administracyjnej, na początku XX wieku instytut duchownych wojskowych staje się samodzielną strukturą w ramach równoległego podporządkowania się kierownictwu wydziału wojskowego i najwyższego kierownictwa kościelnego. De facto powstała instytucja, która w swojej pozycji była porównywalna z tą czy inną odrębną diecezją Kościoła prawosławnego.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2020, 13:36:01 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1869 dnia: Sierpnia 07, 2020, 14:25:37 pm »

Ciekawa lektura
Sługa dobry  i wiernyśw. Klemens z Ochrydu
https://przegladprawoslawny.pl/2020/08/03/sluga-dobry-i-wierny-swiety-klemens-z-ochrydu-prof-aleksander-naumow/
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #1870 dnia: Sierpnia 07, 2020, 15:21:47 pm »

Mam pilne 3 pytania do Administratorów forum, dlatego pozwalam sobie użyć koloru czerwonego:

1. Czy w dalszym ciągu obowiązuje deklaracja od której rozpoczyna się nasz regulamin:

Forum Krzyż jest platformą spotkania i wymiany myśli pomiędzy osobami zaniepokojonymi obecnym kryzysem Kościoła, którzy chcą podejmować działania na rzecz obrony i promocji Wiary Katolickiej i Apostolskiej.

3. Co wspólnego ma działalność Bogosława, osobnika, który ewidentnie od paru lat robi sobie jaja z Tradycji Katolickiej, z tą deklaracją?

2. Jakiego rodzaju związki z Administratorami trzeba mieć, aby móc obchodzić tę deklarację?

Pytam o te - jak widać bardzo kontrowersyjne sprawy - dlatego że rejestrowałem się akurat na forum z taką specyfiką i wydawało mi się, że różni się ono czymś istotnym np. od ekumenizm.pl, gość.pl, albo  deon.pl

PS Zacząłem też czytać ciąg dalszy Regulaminu i na razie doszedłem do pierwszego punktu:

1. Zabrania się promowania na Forum herezji, postaw wrogich Kościołowi i religii katolickiej, a także wszystkiego, co mogłoby stanowić pokusę do popełnienia jakiegokolwiek grzechu.


Ciekawa lektura
Sługa dobry  i wiernyśw. Klemens z Ochrydu
https://przegladprawoslawny.pl/2020/08/03/sluga-dobry-i-wierny-swiety-klemens-z-ochrydu-prof-aleksander-naumow/

Ktokolwiek chce być zbawionym, przede wszystkim potrzeba, aby wyznawał Katolicką wiarę.
Której jeśliby kto nie zachował całej i nienaruszonej, ten niewątpliwie zginie na wieki.
Wiara zaś Katolicka jest ta: abyśmy Boga jednego w Trójcy, a Trójcę w jedności czcili.
Ani nie mieszając osób, ani nie rozdzielając istoty.
[...]
Syn od Ojca samego jest nie utworzony, ani stworzony, ale zrodzony.
Duch Święty od Ojca i Syna, nie utworzony, ani stworzony, ani zrodzony, lecz pochodzący.

=============================

Św. Klemens z Ochrydy nigdy nie miał nic wspólnego ze  schizmatykami - przez całe życie był katolikiem, a na kapłana został wyświęcony przez Ojca Świętego.
Jest autorem pięknej Pochwały papieża Klemensa, w której modli się:


file:///C:/Users/LiK/Downloads/3110-Article%20Text-15254-1-10-20190709.pdf

Dlatego też i my ochotnie do niego przychodząc i jego niedościgłe szczęście chcąc głosić, mówimy:
„Raduj się, szczęśliwa chlubo i umiłowany dziedzicu starszeństwa najwyższego apostoła Piotra! Raduj się,
dźwięczna lutnio, napełniająca cudami świat cały! Raduj się, przesłodki krzewie winny, napełniający i
napajający świat cały pobożną nauką! Raduj się, nieskalany orle, który przeleciał świat cały i na zachodzie
rozbłysnął jak niezachodzące słońce, a na wschodzie wraz z Piotrem i Pawłem uwieńczony został sprawiedliwą nagrodą,
zaś na północy odziany purpurowymi falami, który napełnił ziemię cudami i poruszył morze, ażeby ogłosić chwałę swego Stwórcy i Boga, który dał mu miast słońca twoje ciało.


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2020, 15:24:45 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1871 dnia: Sierpnia 07, 2020, 17:51:52 pm »

Warto pamiętać w modlitwach o Libanie

http://www.wiadomosci.cerkiew.pl/news.php?id_n=3260
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #1872 dnia: Sierpnia 07, 2020, 21:47:10 pm »

Warto pamiętać w modlitwach o Libanie

http://www.wiadomosci.cerkiew.pl/news.php?id_n=3260

... nie zapominając, że to porzucona kacapska saletra amonowa tam wybuchła.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1873 dnia: Sierpnia 07, 2020, 22:05:59 pm »

------------------------------------

Ruskim kacapom, zwłaszcza oddelegowanym do służby w Prywislańskim Kraju na odcinku prawosławnym - nigdy nie wolno wierzyć. Tu zawsze kierowano element najbardziej skompromitowany w Rosji. Łżą jak psy, aby tylko w dobrym świetle przedstawić swoją sektę.
Art 256
§ 1. kodeksu karnego. Kto publicznie (...)nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

To po pierwsze.

Po drugie, nie życzę sobie żeby obrażano moją Ojczyznę, którą jest Najjaśniejsza Rzeczpospolita. Zakładam że regulamin na to nie pozwala.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2020, 22:15:43 pm wysłana przez Bogosłow » Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1874 dnia: Sierpnia 07, 2020, 22:11:51 pm »

Kacapski pachołek Bogosłow
 
Cytuj

Również dedykuję art 256

§ 1.kk Kto publicznie (...) nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Strony: 1 ... 123 124 [125] 126 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!