Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:33:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 126 Drukuj
Autor Wątek: Kwestie związane z prawosławiem  (Przeczytany 416218 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1740 dnia: Marca 25, 2020, 11:48:52 am »

Przepraszam, ja nie zaznaczyłem że mnie się rozchodziło tylko o ruskie kriwosławie. Mój błąd
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1741 dnia: Marca 25, 2020, 11:55:58 am »

Przepraszam, ja nie zaznaczyłem że mnie się rozchodziło tylko o ruskie kriwosławie. Mój błąd

Czyżby miś o małym rozumku?
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1742 dnia: Marca 25, 2020, 12:05:08 pm »

Przepraszam, ja nie zaznaczyłem że mnie się rozchodziło tylko o ruskie kriwosławie. Mój błąd

Czyżby miś o małym rozumku?
O ci ci się rozchodzi dobry człowieku? Zadymy tutaj szukasz. Taki jesteś dumny ze swojego rozumku? Uważaj żebyś sie zawiódł. Już takich znałem, poszukiwaczy prawdy na smietnikach róznych autokefalii, o księdza na koniec wołali.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1743 dnia: Marca 25, 2020, 14:13:31 pm »

Cytuj
o księdza na koniec wołali.

Z neokatechumenatu, z Rodzin Nazaretańskich gdzie pan Zbyszek udzielał swoich wąsatych ust Matce Boskiej, czy z innej grupy wariatów w pełnej łączności z towarzyszem Bergoglio?

Panie Sławku, proszę zachować spokój bo pana wypowiedzi zaczynają przypominać końcoświatowców.
Ostatnie zamieszanie ma swoje dobre strony.
Globalizm - rozumiany gospodarczo i ideologicznie - umiera na naszych oczach. Tako już rzeczą politycy na zachodzie. Wszystko wraca do "lokalności". Gospodarczo - wszyscy szukają partnerów/podwykonawców lokalnie. Ideologiczny mit superpaństwa w obszarze UE i dalej - właśnie upadł. Każdy dba w swój naród i nawet maseczki chowa dla krewnych.
Świat rozpada się na trzy monetarne strefy:
- Dolar: Ameryki PŁD i PŁN
- Yuan: Azja
- no i kłopot z Europą, która musi coś zrobić z Euro. Jest kilka propozycji; jedna mówi, że Niemcy wyjdą z Euro by w strefie zostały kraje o podobnym stopniu produktywności - wówczas Euro zostanie zdewaluowane wobec DM i kraje strefy Euro odżyją i będą konkurencyjne.

Co więcej, wszystkie nakazy religii CO2 upadają - czyli Rzym musi napisać nowe encykliki z nową aktualną religią. Religia butelek PET ląduje właśnie w koszu.
Prorokują nawet wyjście USA z europy i pozostawienia złośliwego kolca w postaci obecności w PL. Łapa na Polsce jest potrzebna, by min wydusić żydowskie roszczenia.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1744 dnia: Marca 25, 2020, 14:40:28 pm »

Nie panie rysiu, całkiem normalnego ksiedza, wyświeconego w 50-latach, absolwenta tarnowskiego seminarium, nauczonego że nalezy robic co każą, bo tak mówi tabela, niekoniecznie tym zachwyconego. Ja zadnego końca nie zapowiadam.W którym miejscu? Inna sprawa, że ten świat do jakiego się przyzwyczailismy se ne wrati. Dla niektórych to koniec. Co tych pańskich optymistycznych wiesci, to sądze że raczej wątpie. Trup, Dżonson, makaroniarze, merkelowa zdawali się ignorować temat, wiedząc dobrze że to lipa wszystko i co? Ugieli sie i walczą z wirusem, nawet sie sami kładą. Jeszcze japońce się trzymają ale juz się nad nimi pracuje, olimpiada poszła sie paśc, więc i oni raczej wymiekną. Ma być wirus i nie ma dyskusji.
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #1745 dnia: Marca 25, 2020, 14:41:45 pm »

A co ja i moja Cerkiew mamy wspólnego z Rosją? Pffff.

Moje prawosławie wywodzi się z ogromnych i bogatych tradycji metropolii kijowskiej, z czasów Wielkiego Księstwa Litewskiego, a później Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Pism cyrylickich i drukarni I Rzeczpospolitej, świętych duchownych i męczenników, akademii duchownych, wielkich nauczycieli i duchowych ojców, śpiewników i partytur, architektury i sztuki ikonograficznej.
To różnych, lepszych i gorszych relacji pomiędzy władzą duchową i świecką w I i II Rzeczpospolitej, a także w czasach współczesnych
Jeśli ma Pan jakieś pytania dot. Rosji proszę zwracać się bezpośrednio do patriarchatu moskiewskiego lub ambasady Federacji Rosyjskiej.

Przecież Pan Bogosłow doskonale wie, że prawosławna metropolia kijowska w czasach  I Rzeczpospolitej nie była autokefalią, lecz pozostawała w jurysdykcji Patriarchatu Moskiewskiego.

Wie Pan też równie doskonale, że od czasów Piotra I na czele tego Patriarchatu (obejmującego ziemie I Rzeczpospolitej) stał Świątobliwy Synod Rządzący ze świeckim Oberprokuratorem wyznaczonym przez cara. Tenże jakże Świątobliwy Synod raczył mianować nam też łaskawie arcybiskupów kijowsko-halickich mających jurysdykcję na terenie I Rzeczpospolitej.

Wie Pan też w jaki sposób, opierając się na tej podstawie prawnej, znana opiekunka prawosławia, z Bożej łaski cesarzowa i samodzierżczyni Wszystkiej Rusi, Moskwy, Kijowa, Nowogrodu i Włodzimierza etc. Katarzyna II, wzięła w obronę polskie prawosławie z dziwnych i zupełnie niezrozumiałych powodów uciśnione i prześladowane w I Rzeczpospolitej?

Słyszał Pan też pewnie o tym, że Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny pozostaje w pełnej, czułej i i entuzjastycznej jedności z Patriarchatem Moskiewskim i podlegającym mu Ukraińskim Kościołem Prawosławnym Patriarchatu Moskiewskiego, a autokefaliczny Kościół Prawosławny Ukrainy uznaje za grupę odstępców - raskolników; "Odstępcy od nauki Św. Cerkwi nie mogą reprezentować zdrowego organizmu cerkiewnego. Narusza to jedność eucharystyczną całego Prawosławia” (z komunikatu PAKP).

O której z tych cerkwi pisze Pan: "moja cerkiew"?

PS 1.  Metropolita Warszawy i Wsiej Polszi (piąty od lewej, i piąty też na prawo od Oberprokuratora) z wizytą u znanego obrońcy prawosławia:


PS 2. Zdjęcie musiało być takie mega, aby dobrze było widać polskiego orła na skrzydle orła ruskiego. Matuszka Rassieja zjednoczyła wszystkie swoje prawosławne dzieci, gdyby ktoś miał wątpliwości o co tu chodzi i po co Metropolita Warszawy i Całej Polski wlazł pod tego ptaka...
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2020, 15:07:44 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1746 dnia: Marca 25, 2020, 14:48:03 pm »

z Rodzin Nazaretańskich gdzie pan Zbyszek udzielał swoich wąsatych ust Matce Boskiej

Coś panu dzwoni, tylko nie w tym soborze, w RN za proroka uchodził niejaki "Sławek". Nie wiem, czy konkretnie był to "sławek125" ale, że "prorokował" słyszałem od wielu osób. Fakt, że działo się to w tamtym tysiącleciu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1747 dnia: Marca 25, 2020, 15:04:27 pm »

Panie rysiu, tak na marginesie. Pamieta pan, jak Dawid Halpler w ziemi obiecanej powiadał; dla mądrych to sa zawsze dobre czasy. Borowiecki był jeszcze mądrzejszy i wolał mieć inside info. No i pacz pan. W hameryce skandal znowu. Dwóch senatorów, mądrych tak, że nawet z koronawirusem nawiązali kontakt, sprzedało swoje akcje w przeddzień korona tragedii na giełdzie nowojorskiej. Tak więc nie jest tak, że ten koronawirus taki tajemniczy jest i nieprzystepny. Ma numer telefonu
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1748 dnia: Marca 25, 2020, 15:54:30 pm »

Cytuj
Coś panu dzwoni, tylko nie w tym soborze, w RN za proroka uchodził niejaki "Sławek".

Jeden pies! w pełnej łączności rzecz jasna  ;D

@ Sławek
Czy do wirusa można zadzwonić?
Chińczycy już dawno wskazali konkretne laboratorium w USA. Myślę, że mają tam jakiś numer telefonu.
Pani prezydent Polin - Mosbacher zaczęła już telefonicznie wydawać niezależnym mediom i stu % patriotom polskim polecenia. Wszystkiemu winny jest Chińczyk...w tle złowrogi Putin a za nim kto? Oczywiście pan Bogosław z tą swoją autokefalią. Tamtaramtam! Jest pan panie Bogosławie zdemaskowany! Ha!
Przypuszczam, że tak jak większość zdrajców prawosławnych używa pan złowrogiego huawei'a.

Nie będzie Chińczyk pluł nam w twarz,
huawei'ami mamił,
orężny stanie hufiec nasz,
Trump będzie nam hetmanił,

Pójdziemy gdy zabrzmi złoty róg
Tak nam dopomóż Pachamamóg!


Histeria antychińska dopiero przed nami. Prawosławnym też damy po łapach bo nie popierają tomosu dla sojuszników ukraińskich.

 
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1749 dnia: Marca 25, 2020, 16:12:46 pm »

Ja sie panie rysiu nie dziwie, że te mosbachery i inne gardza tymi naszymi kretynami, bo ja sam bym z nimi nie wytrzymał na robocie. To takie głąby, ze oni wszystko literalnie łykają. Model chiński jest modelem preferowanym i pozadanym. Dlatego tam poszedł przemysl, bo produkuj pan cos w krajach gdzie wszyscy pracownicy we fabryce są działaczami związkowymi. W chinach masz pan juz obrót bezgotówkowy, system kołchozowy, 5g, czego więcej pragnąc? Tym naszym matołom trzeba jak krowie na rowie. Amerykan mówi, że china beee, chociaz własnie odebrał stamtąd dostawe makbuków, a debil w polinie myśli ze to prawda i zamyka hłałeja. No tak to juz z kretynami jest, że nawet zażartowac nie wolno, bo albo nie zrozumie albo sie obrazi.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1750 dnia: Marca 25, 2020, 16:15:09 pm »

Najpierw do Chińczyków z ChRL zarzuty zaczęli kierować Chińczycy z ChRD, dla poprawności politycznej zwani Tajwańczykami. Są jeszcze Chińczycy poza tymi państwami - o ile pamiętam co piąty mieszkaniec świata jest Chińczykiem.

Trump zdaje się wracać do pierwotnej narracji - o ile pamiętam w pierwotnej narracji "źli" byli Chińczycy (z ChRL) i Państwo Islamskie, Putin był partnerem do rozmów, Asad nie był zły, bo gorsi byli terroryści. Potem coś się poprzestawiało i okazało się, że "Asad to zwierz". Zgodnie z tym co jeszcze w 2011 albo 2012 roku przewidywał w luźnej rozmowie ksiądz profesor -orientalista, Asad będzie nieobalalny i chyba tak zostało. Być może już nie ma co się zajmować zniszczoną Syrią, do której jeszcze dociera zepsute RNA (o ile jest - ostatnio mi tłumaczono, że jest dyskusyjne czy zepsute RNA można nazwać istotą żywą i czy to nie bardziej rzecz - ale skoro ma numer telefonu, to może jednak...).

Jeśli chodzi o psy w pełnej łączności to też nie takie proste - administracja watykańska jest ustawicznie oskarżana przez jednego z hongkońskich kardynałów-emerytów (jest dwóch, a nie ma nie-emeryta, bo umarł przed emeryturą), że wbrew wszelkiemu dobru kręci z Chińczykami i to tymi z ChRL - do tego dołączał też chyba abp Vigano, który zarzuczał, o ile dobrze pamiętam, że z ChRL kręcić miał nawet niesławnej pamięci kard. McCarrick. Nie wiadomo więc kto po której stronie może stanąć i tym bardziej co na ten temat myśli Pachamama. Skłaniałbym się raczej do tego, że jako idolum gentium nie myśli, ale może się okazać jeszcze, że ma numer telefonu...

Nic nie słyszałem jeszcze jak sobie Wietnam radzi w tej sytuacji.

Tyle wkładu mojego małego umysłu w meandry polityki międzynarodowej. Nie powinienem się tym zajmować zgodnie ze słowami non ambulavi in magnis et in mirabilibus super me, ale czasem jednak w wolnym czasie się wczytam. A teraz miałem chwilę wolnego, zaraz jadę na Wał Trzebnicki (do pracy przy zgromadzeniu poniżej 5 osób nie licząc obsługi).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1751 dnia: Marca 25, 2020, 16:46:56 pm »

Dwóch senatorów, mądrych tak, że nawet z koronawirusem nawiązali kontakt, sprzedało swoje akcje w przeddzień korona tragedii na giełdzie nowojorskiej. Tak więc nie jest tak, że ten koronawirus taki tajemniczy jest i nieprzystepny. Ma numer telefonu

E tam. Od początku roku było jasne, że krach na giełdzie jest tylko kwestią czasu. Sygnały, że coś się kroi pojawiały się tu i ówdzie. Dla przykładu, w styczniu na forach survivalu mówiło się o tym, że sklepy nie mogą już zamówić z hurtowni żadnych spreparowanych racji żywnościowych (takich co to je można składować 20 lat), bo 100% produkcji kupuje na pniu rząd USA. Czyli rząd szykował się na grubszy kryzys, a wiadomo, jak na kryzys reagują rynki finansowe.

Skoro więc takie informacje docierały do zwykłych ludzi, to jestem pewien, że senatorowie mający miliony w akcjach trzymali cały czas rękę na pulsie i tylko nerwowo czekali, kiedy sprzedać. Nie trzeba im było telefonować do wirusa.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1752 dnia: Marca 25, 2020, 17:02:30 pm »

No dokładnie to samo mówia zainteresowani senatorzy, Panie Regiomontanusie. No ale wredny Jesse Watters powiada, że senator Burr jest najwazniejszą figurą w senacie w sprawach wywiadowczych i w prywatnych rozmowach opowiadal, że nowa pandemia będzie tak grozna jak hiszpanka z 1918. Tylko, że on to opowiadał gdy ludziska kupowali a nie sprzedawali. Burr odpowiada, że z CNBC się dowiedział o wirusie. To wychodzi, że on tylko ten program oglądał. Podobnie jak prezydent Bush, który opowiadał jak zobaczył w tv pierwszy samolot uderzający w wieże WTC. Mówił, że się zdziwił jak tak mozna latac samolotem, żeby wyrżnąc  w wieżowiec. Kłopot w tym, że pierwszego samolotu żadna telewizja nie pokazywała.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1753 dnia: Marca 25, 2020, 17:32:18 pm »

No tak, ja nie wątpię, że grube ryby miały dostęp do raportów różnych agencji rządowych i wywiadowczych zanim zwykli ludzie je mieli.  Ale akurat to, że ktoś coś sprzedał na czas, to nie jest to dla mnie żaden wielki news ani skandal. Zawsze tak było, jest i będzie, że jedni wiedzą, a inni nie, jedni są cwani, a inni naiwni.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1754 dnia: Marca 25, 2020, 17:59:08 pm »

No raczej skandal. Wie pan jakie są konsekwencje dla brokerów za inside dealing. Tutaj mamy goscia, który codziennie odbiera raporty wywiadu na dany temat. Sprawa jest szersza niz wirus. To podważa jakikolwiek sens udziału w tej giełdowej hochsztaplerce. Zawsze wygra diler. Mnie sie wydaje, że to wazna informacja jest dla potencjalnych leszczy jak sie nazywa amatorów.
Zapisane
Strony: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 126 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!