Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 14, 2024, 13:13:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232262 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 105 106 [107] 108 109 ... 126 Drukuj
Autor Wątek: Kwestie związane z prawosławiem  (Przeczytany 430454 razy)
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #1590 dnia: Października 29, 2018, 14:58:42 pm »

To będzie musiał pan jeszcze "trochę" poczekać na to "zakończenie", bo na tą chwilę miłościwie nam panujący pontyfix razem z Kochem uzurpatorów przyjmują i młodzieży prezentują:
https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,36062,watykan-metropolita-hilarion-z-moskwy-przemawial-na-synodzie-biskupow-przyjal-go-takze-franciszek.html

I jeszcze jeden przypadek. Nie tak dawno donoszono nam o pewnych metodach:
...spotkanie w Konstantynopolu, na którym możemy podziwiać kapitalną scenkę. "... poczęstunek... patriarcha chce wziąć szklankę z tacy, podbiega do niego inny ochroniarz i pomaga mu „wybrać właściwą szklankę”, czyli nie tę, którą Cyryl zamierzał wziąć. Zaraz później częstowany przez tego samego ochroniarza Bartłomiej grzecznie odmawia i nie przyjmuje napitku, podobnie jak cała reprezentacja Cerkwi Konstant..."
Ponieważ mamy okrągłe soroczne juble to przypomnijmy i te ekumaniackie "wspólne wysiłki" i ich dziwne okoliczności:
Cytuj
6 sierpnia metropolita leningradzki dowiedział się o śmierci papieża Pawła VI.
...po pogrzebie Pawła VI przenieśli się do Domu Ojców Jezuitów w Villi Cavaletti w Frascati, jako osobiści goście przełożonego generalnego jezuitów o. Pedro Arrupe. 5 września 1978 delegaci Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego udali się do papieskiej biblioteki prywatnej razem z innymi przedstawicielami Kościołów niekatolickich. W czasie audiencji metropolita Nikodem poprosił o prywatną rozmowę z papieżem Janem Pawłem I. Po jej zakończeniu papież pragnął osobno zwrócić się do całej delegacji rosyjskiej. W tym momencie metropolita nieoczekiwanie zasłabł, próby udzielenia pierwszej pomocy okazały się bezskuteczne. Wówczas Jan Paweł I udzielił umierającemu rozgrzeszenia. Wezwany lekarz stwierdził zgon wskutek kolejnego zawału serca.
Nagła śmierć hierarchy stała się przyczyną powstania szeregu teorii spiskowych. Według jednej z nich Nikodem został otruty trucizną zmieszaną z kawą, gdyż pomyłkowo wypił napój przeznaczony dla papieża, przygotowany przez masona lub agenta KGB. Wersję tę odrzucają świadkowie audiencji, w czasie której zmarł Nikodem, zdaniem których duchowny nie został poczęstowany żadnym napojem. Inna teoria zakłada, iż Nikodem został zamordowany przez KGB przy pomocy cyjanku, jaki w czasie wcześniejszego leczenia wprawiono mu do zęba. W myśl tej koncepcji, którą ks. Kałużny podaje za anonimowym dostojnikiem Kościoła katolickiego, KGB mogło podsłuchiwać treść rozmów prowadzonych w bibliotece papieskiej dzięki urządzeniom analizującym drgania szyb (okno biblioteki położone było naprzeciw ambasady radzieckiej). Gdy przebieg prywatnej rozmowy metropolity z papieżem okazał się nie w myśl władz ZSRR, w stronę hierarchy miała być skierowana wiązka promieni laserowych, aktywująca truciznę. Wersji tej również nie potwierdzają świadkowie wydarzenia. Inna koncepcja zakłada, iż metropolita został otruty w czasie kuracji w Czechosłowacji – pierwszego leczenia, jakie odbywał w publicznej placówce służby zdrowia, nie zaś w prywatnej infirmerii, którą posiadał w rezydencji metropolitalnej i do której wzywał zaufanych lekarzy. Zdaniem ks. Kałużnego na poparcie tej tezy należy przywołać fakt, iż wzmiankowane leczenie dało efekty odwrotne od zamierzonych.
Istniały również teorie, iż Nikodem upozorował własną śmierć, by móc przejść na katolicyzm i objąć wysoką godność w hierarchii tegoż Kościoła.
:'(  8)
Wiki podaje oczywiście jeszcze parę podejrzeń w tem. tego byłego przewodniczącego od kontaktów z... Jedna agencja miała ponoć szczerze wspierać jego karierę i dążenia e.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nikodem_(Rotow)
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1591 dnia: Listopada 16, 2018, 19:31:31 pm »

W dniu 15 listopada 2018 roku pod przewodnictwem biskupa Sawy, prawosławnego metropolity warszawskiego i całej Polski odbył się sobór biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego (PAKP). – poinformowała w piątek oficjalna strona internetowa PAKP. Efektem obrad biskupów było m.in. przyjęcie stanowiska kontestującego działania Patriarchatu Konstantynopolitańskiego w sprawie utworzenia jednolitego Kościoła prawosławnego na Ukrainie.

W komunikacie synodu napisano, że polscy biskupi prawosławni otrzymują „niepokojące wiadomości z życia cerkiewnego z Ukrainy, często godzące w życie Prawosławia w Polsce”. Zdaniem synodu wydarzenia na Ukrainie wpływają „destrukcyjnie” na całokształt życia cerkiewnego.

Wszedzie ten Putin, psiakrew!  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #1592 dnia: Listopada 17, 2018, 21:27:55 pm »

– Patriarcha konstantynopolitański Bartłomiej przybył w 2008 roku na Ukrainę, do Kijowa.
– W tym samym czasie przybył także patriarcha Moskwy i całej Rusi Aleksy II. Obaj patriarchowie i nasz metropolita Włodzimierz razem służyli, razem zwracali się do narodu. Na ulice Kijowa wyległ wtedy wielotysięczny tłum.
I wtedy patriarcha Bartłomiej rozwiał wszelkie wątpliwości. Zobaczył naród przywiązany do kanonicznego prawosławia. Odmówił jakiejkolwiek współpracy z Juszczenką. I to był początek końca agresywnej ingerencji prezydenta Ukrainy w wewnętrzne sprawy Cerkwi.
/.../
Czy zmniejsza się liczba parafii, należących do kijowskiego patriarchatu?
– Zmniejsza się. Proszę mi wierzyć, że minie dziesięć-piętnaście lat, a będziemy powoli zapominać o kijowskim patriarchacie.
– Mnich z monasteru w Mielcach na Wołyniu mówił mi, że niektórzy duchowni z raskolniczeskiej Cerkwi chrzczą swoje dzieci w Cerkwi kanonicznej.
– Bo wiedzą, gdzie jest obfitość Bożej łaski. Znamy wiele przypadków, że duchowni z kijowskiego patriarchatu przychodzą z pokajanijem i prośbą, by służyć w naszej kanonicznej Cerkwi, w Cerkwi, która przedłuża najlepsze tradycje, która stała się dla nas ostają duchowości, kultury, piśmiennictwa i państwowości.


Żródło - Naszemu narodowi zbrzydły już wojny za wiarę - Przegląd Prawosławny  Numer 4 (310)  kwiecień 2011

/.../
Wszedzie ten Putin, psiakrew!  ;)

Czyżby Pan nie wiedział o tym, jakie car ma wpływy w naszym kraju, Panie Rysiu? ;)

Jest tam więcej smaczków, smakowity jest także komentarz czytelniczki (sądząc po nicku) Ukrainki. Cytować nie będę, każdy kto chce może przeczytać.

Na początku tego roku w wątku Chrystianizacja ekologizmu? wspominałem o wpływach, jakie Kreml posiada na Zachodzie dzięki Cerkwi Prawosławnej, natomiast w naszym kraju m. in. via PAKP. I że każdy może za darmo o tym sobie poczytać. Miałem na myśli przede wszystkim linkowany powyżej wywiad. Nie udało mi się natrafić na analogiczny wywiad czy artykuł przedstawiający punkt widzenia strony przeciwnej. Łatwo wywnioskować zatem, po której stronie lokują się sympatie redakcji Przegl. Prawosł.

Tak nawiasem, na YT zdarzyło mi się natrafić na filmik przedstawiający obrzęd chrztu obecnego cara, z pełnym zanurzeniem w wodzie, a jakże, bądźmy pewni, że z zachowaniem wszelkich przepisów rytualnych. "Jest niemożliwością dla chrześcijan mieć Kościół, a nie mieć Cesarstwa; albowiem Kościół i Cesarstwo tworzą wielką jedność i społeczność; nie mogą one istnieć oddzielnie od siebie", że pozwolę sobie zacytować raz jeszcze z podręcznika uniwersyteckiego używanego na Wydziale Teologii Prawosławnej na w-wskim CHAT.

Nie ma żadnego problemu znaleźć wśród artykułów zamieszczanych w Przeglądzie Prawosł. takich, które przedstawiają Żołnierzy Wyklętych jako morderców, na zarzuty ludobójstwa też się natrafi. U nas ukazała się w br. książka autorstwa P. Zychowicza "Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych‎". No i dobrze. To byli ludzie, a nie papierowe czy spiżowe pomniki. Ludzie działający w określonej sytuacji historycznej, określonym miejscu i czasie. Tylko czy na zasadzie wzajemności doczekamy się analogicznych publikacji po stronie przeciwnej (Rosja, Ukraina)?

Nie kieruję się żadnymi fobiami ani filiami. Uważam, że stosunki z innymi narodami powinniśmy kształtować na zasadach biznesowych i żadnych innych. Już od dawna dostaję przysł. białej gorączki gdy usłyszę o "bratankach Węgrach"! Sympatyzować możemy z ludźmi, w cerkwi na Miodowej (właśnie wróciłem z wieczornej Boskiej Liturgii) spotykałem i spotykam nadal miłych i przyjaznych Ukraińców (i Ukrainki :) ). Zdarza mi się (oczywiście znacznie rzadziej) odwiedzać Katedrę przy Wileńskim, w cerkwi na Woli byłem także. Wszędzie ludzie mili i przyjaźni, duchownych nie wyłączając. Jednakże narody nie mają sympatii, a wyłącznie interesy.

Nie potrafię powiedzieć, czy autokefalia UCP PK to dobrze czy źle. Zależy, co jest w interesie naszego kraju. Trzeba wiedzieć, że UCP PK jest opanowana (czy już w całości? tego nie wiem) przez banderowców. Ta banderyzacja ma ostrze wyraźnie antypolskie. Z drugiej strony zasada is fecit, cui prodest każe domniemywać, że za tą antypolskością stoi wywiad rosyjski lub niemiecki (a najprawdopodobniej oba). Nie twierdzę, że za banderyzacją Ukrainy stoi Rosja (plus ewentualnie Niemcy), ale nie mogę sobie wyobrazić, żeby BND i SWR nie miały tu swoich wpływów i tej antypolskości nie podsycały. A infiltracja UCP PK to wręcz obowiązek!  :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2018, 22:27:24 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1593 dnia: Listopada 18, 2018, 13:59:43 pm »

@Pentuer
http://vgolos.com.ua/politic/a-yakby-u-pershij-svitovij-peremogla-nimechchyna_878074.html

Powyżej zwiezly, trzeba przyznac dosc zgrabny, artykul ukrainski pt "co by bylo gdyby" - czyli ukrainskie niespelnione marzenie: wygrana panstw centralnych nad Ententą w 1918 roku. Francja zmarginalizowana jak w 1940 r., Europa Centralna trzymana za mordę przez Prusy i Austo-Wegry, Rosja w chaosie okrojona i niegrozna i sojusznik panstw centralnych - Wielka Ukraina, z ciekawą strukturą wladzy.
Z artykulu bije uwielbienie i kompleks nizszosci wobec "kultury Junkrow".
Jest tez co nieco o Polakach. Jako zwolennicy Francji, siedzą w wiezierniach lub na emigracji. A w Krakowie "maja swoje knajpy" i mogą sobie tanczyc Krakowiaka. Artykul jest z kategorii "co by bylo gdyby" ale jest w miare realistyczny. Np. Autor zaklada, ze Galicja ze Lwowem pozostalaby Austriacka ale z duza autonomia ukrainska.
Niemcy i Ukraina to naturalni sojusznicy. Wersal - dla Ukraincow to katastrofa taka sama jak dla Prusakow i Wegrow.
Polecam artykul tym co uczyli sie rosyjskiego. Lepiej czytac Ukraincow w oryginale niz POPiSowską propagandę.

Cerkiew Moskiewska podziekowala Cerkwii Polskiej za stanowisko wobec konfliktu z Bartlomiejem.
Dopiero teraz zostaną uruchomieni agenci w Cerkwii i rozpocznie sie atak na Cerkiew w Polsce = wszczepianie wirusa polit- gejowego takiego jaki zostal wszczepiony KEPskim; patrz oswiadczenie KEPu w sprawie "teczowego piatku" gdzie KEPscy posluguja sie oficjalnie w dokumencie jezykiem euro-sorosowskim - mowią o srodowiskach "LGBT" :)

"Car" ma w Polsce bardzo male wplywy. Z wypowiedzi szefowej jakiejs komisji gosdumy ds polit. Zagranicznej wprost wynika, ze Rosja kladzie przyslowiowa lache na Polske i spokojnie czeka az Polakom wyjdzie nosem nachalna propaganda i stosunek doodbytniczy jaki uprawiają amerykanie z POPiSem i wtedy dopiero beda ew rozmawiac.
Dowodem na calkowity brak wplywow rosyjskich w Polsce jest np. Facebook jkm i partii wolnosc, ktory prowadzony jest przez ludzi, ktorzy sa amatorami stosunkow doodbytniczych. A podobno jkm jest wiadomo czyim agentem.
Brak umiaru w propagandzie tak czy siak doprowadzi do "ulania sie". Na MN chlopaki z Zaglebia skandowali: PiS, PO - jedno zło! , USA- imperium zla! .
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2018, 14:04:54 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #1594 dnia: Listopada 18, 2018, 20:01:37 pm »

http://vgolos.com.ua/politic/a-yakby-u-pershij-svitovij-peremogla-nimechchyna_878074.html

A teraz, panie Rysiu, poproszę jeszcze raz, tylko bez jadu. Bez żadnych rzekomych "uwielbień i kompleksów niższości wobec kultury Junkrów", bez grubéj nadinterpretacji, że zbiorowym marzeniém Ukraińców jest "trzymanié za mordę" kogoś-tam przez Niemców. Bez otwartégo kłamstwa o Polakach na emigracji i w więzieniach — artykuł wsadza do więzienia tylko Józefa Piłsudskiégo za napad na pociąg.
Właściwie co zdanié, to u Pana kłamstwo albo nadinterpretacja. A przecież to tylko czyjeś gdybanié!Skoro już dyjabolika pana Rysia sprowokowała mię, żeby odpisać, to przypomnę jeszcze raz to, czego dziesiątki dziennikarzy nie mogą zrozumieć i szérzą nieprawdę:
Konstantynopol nie zniósł moskiewskiéj jurysdykcji nad Kijowem, ponieważ nic takiégo nikt nigdy kanonicznie nie wprowadził. To jest széroko rozpowszechnioné kłamstwo. Konstantynopol zniósł zezwolenie na wykonywanié przez patrjarchę moskiewskiégo konsekracji biskupiéj duchownégo wybranégo na metropolitę Kijowskiégo. To znaczy, że istniało jedynie zezwolenié na zastępczé wykonanié jednégo obrzędu zamiast Patrjarchy Konstantynopolitańskiégo. Bardzo proszę — ilekroć Drodzy Forumowicze natkną się na przekłamania — o prostowanié tego w Sieci, najlepiéj z odnośnikiem na w miarę dobrze zredagowany mój wpis: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,5327.msg217298.html#msg217298
oraz na — owszem, trudné do zrozumienia — źródło: po grecku i po angielsku.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2018, 20:06:33 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #1595 dnia: Listopada 19, 2018, 00:18:58 am »

"Car" ma w Polsce bardzo male wplywy. Z wypowiedzi szefowej jakiejs komisji gosdumy ds polit. Zagranicznej wprost wynika, ze Rosja kladzie przyslowiowa lache na Polske i spokojnie czeka az Polakom wyjdzie nosem nachalna propaganda i stosunek doodbytniczy jaki uprawiają amerykanie z POPiSem i wtedy dopiero beda ew rozmawiac.

Powyższym odfrunął Pan w rejony, których mój biedny rozumek nie ogarnia.

Po pierwsze "car" piszemy już bez cudzysłowu. Rosja musi mieć cara (obojętne jak aktualnie tytułowany). Jeśli wierzyć takiemu Borysowi Łewyckiemu, autorowi książki "Terror i rewolucja", przeciętny kołchoźnik pytany o to, kim jest Stalin odpowiadał - "To nasz car". Sam Pan, Panie Rysiu zakładał wątek o tym, że w Rosji zarządzono uroczyste obchody 100-lecia zamordowania ostatniego cara, a właściwie cesarza Mikołaja II Romanowa. To nic innego jak objęcie na nowo sukcesji. Nawiasem - analogiczny wątek założył nasz prawosławny gość Pan Bogosłow. Ani mnie to zdziwiło, ani oburzyło. Wszak Cerkiew Prawosławna w Polsce, co każdy wie, aż do XX wieku podlegała pod Patriarchat Moskiewski, więc nie dziwota jej prorosyjskość. Gdyby nagle nasi odłączeni bracia w wierze stali się antyrosyjscy podejrzewałbym jakąś długofalową grę operacyjną służb na Kremlu. Ponieważ prawosławni stanowią dziś raptem kilka proc. ludności Polski nie musiałaby to być nawet gra na jakąś większą skalę.

Nawiasem po wtóre - widzimy jak na dłoni, jak bardzo propolsko działał cztery wieki temu król Zygmunt III Waza, sekowany w naszej historii (choćby przez eseistę P. Jasienicę) co niemiara. Wszak w jego czasach prawosławni stanowili ok. 1/3 ludności Rzeczpospolitej. Co by było, gdyby nagle znaleźli się oni via Patriarchat Moskiewski w orbicie wpływów Kremla? Niestety tak jest, że Cerkiew Rosyjska (a taką gł. tu znamy), zawsze i zbyt łatwo dawała się zaprząc, że posłużę się tym zaczerpniętym z literatury wyrażeniem, do rydwanu imperialnej polityki Moskwy. Oczywistym zatem, że tak wyklinana przez prawosławnych Unia Brzeska była aktem w obronie polskiej racji stanu. Żaden prawosławny w naszej części Europy tego nie przyzna oczywiście.

"Rosja kładzie przyslowiową lachę na Polskę" -  Żart ??? . Imperium, żeby nim było, musi być władne wywierać znaczący wpływ na swoje otoczenie. Drang nach Westen to naturalny kierunek ekspansji Moskwy. I tak jest od pięciu wieków. Bo przecież nie kierunek chiński!  ;D

Panie Rysiu, Polska stanowi nie okno, ale bramę na Zachód dla Rosji! Kraj równinny, bez naturalnych przeszkód utrudniających wielkie manewry wojsk i nie wymagający dla rozwinięcia frontu skomplikowanej logistyki. Do tego łagodny, mało kapryśny klimat. Marzenie dla agresora! Gadki na jakiejś komisji gosdumy(?) brać na serio?

Dowodem na calkowity brak wplywow rosyjskich w Polsce jest np. Facebook jkm i partii wolnosc, ktory prowadzony jest przez ludzi, ktorzy sa amatorami stosunkow doodbytniczych. A podobno jkm jest wiadomo czyim agentem.
Brak umiaru w propagandzie tak czy siak doprowadzi do "ulania sie". Na MN chlopaki z Zaglebia skandowali: PiS, PO - jedno zło! , USA- imperium zla! .

Tu już obszerniejszy komentarz sobie daruję. Kto to taki JKM i jakaś kanapa Wolność bez znaczenia? Mnie raczej ciekawi, czy przed wyborami nasz czołowy brydżysta wśród polityków (albo polityk wśród brydżystów, jak kto woli) zechce znowu dla zabawy zrobić kolejny rozłam, jakaś "Wolność Prawica" czy coś. Nawet nie przypuszczam, że jest zadaniowany, wszak nasi wolnościowcy to ciągle margines, niestety :(.

No tak, widocznie bez polityki nie da się...
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2018, 00:36:35 am wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1596 dnia: Listopada 19, 2018, 01:09:07 am »

@ Pentuer

Wspominal pan dwa watki o carze. Odsylam tam pana do lektury bo sa tam ciekawe informacje.
W skrocie przypomne, ze prawoslawie mialo swoją "reformację" czyli protestantyzację od czasow Piotra Wlk. Zapatrzony byl on w protestantyzm, dlatego prawoslawie od jego czasow az do Jelcyna nie mialo patriarchatu i bylo podporzadkowane wladzy swieckiej.

Powrot Romanowow i stworzenie monarchii konstytucyjnej z prezydentembylo planowane na 100 lecie abdykacji lub carobójstwa. Jak donosza mi moje zrodla wywiadowcze ( nie na darmo jestem szpiegiem) gosduma prowadzila od dawna rozmowy z domem Romanowow. Na przeszkodzie stanęly wypadki losowe: smierc, jakies wpadki obyczajowe.....oraz niegotowosc Rosji. Wszystko sie wydluzylo.

Polacy o Rosji malo wiedza. Mowimy za to, ze jestesmy europejskimi, swiatowymi specami. Tak samo jak nasi piloci: sa najlepszymi pilotami na swiecie, ktorzy wylatali najmniej godzin ( brak samolotow i pieniedzy na paliwo).
Rosja (FR) jest mozaiką narodow i pogladow troche jak dawna Rzeczpospolita. Aby sie utrzymala ma centralna wladzę i system gubernatorow. Gdyby wprowadzic w Rosji system liberalny, to Rosje by rozkradziono w tri dnia.

Nazywanie wszystkich, ktorzy nie kochaja POPiSu szpiegami przypomina propagande prl z okresu Bieruta. To juz nie dziala tak samo jak "antysemityzm"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1597 dnia: Listopada 19, 2018, 08:27:13 am »

Panie Rysiu, gdzies dzwonia ale do konca wiadomo w ktorej cerkwi.
Po dwustu latach patriarchat moskiewski i calej Rosji został odnowiony w 1917 roku.
Nikt z potomkow Romanowow nie moze objac tronu, ponieważ ich małżeństwa sa morganatyczne. Romanowowie doskonale o tym wiedzą. Ś
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #1598 dnia: Listopada 19, 2018, 22:14:02 pm »

Ja się zastanawiam, dlaczego panu Rysiowi oficer prowadzący podsunął taki lipny towar, a tu się okazuje, że jest pilna potrzeba propagandowa! Otóż, jak podaje np. Cenzor.net, Niemcy — usty swojego ministra spraw zagranicznych — żądają od Ukrainy działań w celu zamknięcia "Mirotworca", w związku z czym:
REKLAMAhttps://psb4ukr.org/REKLAMA
Wobec tak jawnéj już współpracy Niemiec z Rosją pojawiła się widać potrzeba, żeby jakiéś ryśki nawciskały ludziom ciemnoty i narysowały dowody rzekomégo sojuszu ukraińsko-niemieckiégo.

"Myrotworeć" / "Mirotworiec" zajmuje się prowadzeniém listy różnych przestępców — w tym osób, któré nielegalnie przeniknęły na okupowané terytorja Ukrainy (Krym), korzystając z kanałów utrzymywanych przez okupanta — oraz ogólnie osób dążących do zakwestjonowania uznanych międzynarodowo granic Ukrainy. Republika Federalna Niemiec jest oburzona po zamieszczeniu tam Gerharda Schrödera.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2018, 23:56:52 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1599 dnia: Listopada 20, 2018, 00:30:44 am »

Cytuj
. Nikt z potomkow Romanowow nie moze objac tronu, ponieważ ich małżeństwa sa morganatyczne. Romanowowie doskonale o tym wiedzą. Ś

Panie Bogoslawie, damy radę!
Nie takie rzeczy historia widziala. Np. taki Jagiello chrzczony w obrzadku lacinskim, Witold tez, ale przeszedl na wschodni. Co ciekawe, Jagiello byl nieochrzczonym wnukiem kniaziow twerskich, ktorych Cerkiew traktowala (traktuje?) jako swietych meczennikow ( scietych przez Tatarow).
A pan tu szuka ze szkielkiem medrca przeszkód formalnych....to takie rzymskie ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #1600 dnia: Listopada 20, 2018, 11:15:25 am »

@ahmed
Historia XX wieku pokazuje, że Ukraińcy grawitowali politycznie w kierunku Niemiec, czy to się nam podoba czy nie.
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1601 dnia: Grudnia 06, 2018, 22:46:33 pm »

Dziś czcimy pamięć św. męczennika archimandryty Grzegorza Peradze

https://pl.aleteia.org/2018/02/05/grzegorz-peradze-zameczony-w-auschwitz-swiety-ksiadz-i-naukowiec-wszyscy-swietni/?fbclid=IwAR10Xtry9JiSkx8hXIE59-VraXJItTLNbiVlIb_Hys_BLje66WwDUzX1xPY

Troparion, ton 4

Dobry bój stoczyłeś męczenniku Chrystusowy Grzegorzu, i niegodnych prześladowców oskarżyłeś, siebie jako ofiarę Bogu złożyłeś, przeto otrzymałeś koronę zwycięstwa, my zaś prosimy Ciebie, Grzegorzu, módl się do Chrystusa, Boga naszego, aby zbawił nasze dusze.

Kondakion, ton 4
Siałeś we łzach, zbierasz w radości, Chrystusa przyjąłeś i Twymi modlitwami wszystkim dajesz przebaczenie grzechów, Grzegorzu święty.

Megalinarion
Wywyższamy Ciebie, męczenniku Chrystusowy Grzegorzu, i czcimy świętą pamięć Twoją, Ty bowiem modlisz się za nas do Chrystusa Boga naszego.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2018, 23:01:04 pm wysłana przez Bogosłow » Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #1602 dnia: Grudnia 06, 2018, 23:04:12 pm »

Z tego co czytałem to odpowiednik naszego św. M. Kolbego
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1603 dnia: Grudnia 06, 2018, 23:07:29 pm »

Z tego co czytałem to odpowiednik naszego św. M. Kolbego

"odpowiednik" to co najmniej słowo nie na miejscu w stosunku do w. o. Grzegorza.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #1604 dnia: Grudnia 06, 2018, 23:19:10 pm »

Z tego co czytałem to odpowiednik naszego św. M. Kolbego

"odpowiednik" to co najmniej słowo nie na miejscu w stosunku do w. o. Grzegorza.
Fakt, do końca nic nie jest wiadome, szczególnie w takich okolicznościach ale Święty Maksymilian urodził się i wytrwał aż do męczeńskiej śmierci w Świętej Wierze Katolickiej a nieszczęsny Grzegorz trwał w schizmie greckiej. Możemy tylko polecić go Miłosierdziu Bożemu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 105 106 [107] 108 109 ... 126 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!