Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 14:09:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 126 Drukuj
Autor Wątek: Kwestie związane z prawosławiem  (Przeczytany 418297 razy)
Nikolai
Gość
« Odpowiedz #555 dnia: Czerwca 16, 2011, 10:37:34 am »

nie słyszałeś o starożytnej tradycji agape? uczt miłości chrześcijan pierwszych wieków?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #556 dnia: Czerwca 16, 2011, 10:54:40 am »

nie słyszałeś o starożytnej tradycji agape? uczt miłości chrześcijan pierwszych wieków?
Coś tam Święty Paweł pisał o ekscesach, innych źródeł nie traktuję równie poważnie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #557 dnia: Czerwca 16, 2011, 11:31:23 am »

nie słyszałeś o starożytnej tradycji agape? uczt miłości chrześcijan pierwszych wieków?
Szanowny Panie. Na forum obowiązuje forma Pan/Pani.
Przypominam kolejny raz!
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #558 dnia: Czerwca 16, 2011, 11:54:32 am »

nikolai moze do mnie per ty

***
co do agape. powiedzmy, ze nie slyszalem - a nawet jesli, to watpie w zasadnosc. przekonaj mnie : >
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2011, 11:58:25 am wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Nikolai
Gość
« Odpowiedz #559 dnia: Czerwca 16, 2011, 12:37:34 pm »

agape zostaly w cerkwiach w pewnej symbolicznej formie.

tak jak wezwanie do zamknięcia i pilnowania drzwi.

chociażby wspólne spożywanie chleba i wina po liturgii w Wielką Sobotę, poświęcenie Artosu na Paschę, rozdawanie Antidoru na kazdej liturgii... . Wspólny paschalny posiłek to ten sam duch, ta sama starożytna tradycja.
Zapisane
Nikolai
Gość
« Odpowiedz #560 dnia: Czerwca 16, 2011, 12:39:24 pm »

nie słyszałeś o starożytnej tradycji agape? uczt miłości chrześcijan pierwszych wieków?
Coś tam Święty Paweł pisał o ekscesach, innych źródeł nie traktuję równie poważnie.

nie chodzi o ekscesy, tak twierdzili rzymianie w swoich listach. Nie rozumieli Eucharystii, mysleli ze chrzescijanie są kanibalami jedzącymi jakiego Chrystusa, urządzającymi orgie.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #561 dnia: Czerwca 16, 2011, 12:43:02 pm »

ciekawi mnie co bys powiedzial na katolikow urzadzajacych piknik w cerkwi lub kosciele
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #562 dnia: Czerwca 16, 2011, 14:06:05 pm »

nie chodzi o ekscesy, tak twierdzili rzymianie w swoich listach. Nie rozumieli Eucharystii, mysleli ze chrzescijanie są kanibalami jedzącymi jakiego Chrystusa, urządzającymi orgie.
Owszem, Święty Paweł Apostoł był obywatelem Rzymu ale pisał jednak o czymś inym ;) ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Nikolai
Gość
« Odpowiedz #563 dnia: Czerwca 16, 2011, 23:43:29 pm »

ciekawi mnie co bys powiedzial na katolikow urzadzajacych piknik w cerkwi lub kosciele

ale ja byłem na poczęstunku w katedrze katolickiej w Edynburgu:)
nie mam nic przeciwko:)

w mojej parafii mamy piknik dla dzieci na koniec roszku szkolnego, choinke, imprezy bractwa mlodziezowego, a dla wszystkich piknik na koniec wakacji, bal charytatywny zimą, no i oczywiście imprezy chórowe :)

oczywiscie nie samą rozrywką i integracją czlowiek zyje, dlatego mamy pielgrzymki piesze i autokarowe, rekolekcje, spotkania bractwa cerkiewnego dot. wychowania dzieci, zycia malzenskiego, poszczególnych świąt, itd.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #564 dnia: Czerwca 17, 2011, 07:20:00 am »

czy choinki, bale charytatywne, imprezy odbywaja sie w cerkwi, czy moze w jakiejs sali?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #565 dnia: Czerwca 18, 2011, 17:23:44 pm »

... ale ja byłem na poczęstunku w katedrze katolickiej w Edynburgu ...
... a ostatniej Wielkanocy jadł Pan może z Ojcem Świętym jaja na twardo? ;)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #566 dnia: Czerwca 18, 2011, 17:29:36 pm »

P. Guldenmond, jeśli Pan chce zagłębiać zwyczaje apostatów, to proszę na priv, a nie tu na forum tradycji katolickiej.
Nie dość, że apostaci i inni neoni przychodzą tu i pouczają katolikow, to jeszcze jakieś kumpelstwo kwitnie. A fe!
Pani opowiada o swoich salvereginach, a ja gadam o swoich (schizmatyckich, hehehe :> ) sprawach :P
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #567 dnia: Czerwca 18, 2011, 18:00:10 pm »

W kontekście - Pańska postać nie wygląda najlepiej.  ;D
bez kontekstu tez niezbyt cudownie ;D
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Nikolai
Gość
« Odpowiedz #568 dnia: Czerwca 19, 2011, 13:12:42 pm »

To moze na dziś lekcja ze słynnych "schizmatyków", czytaj św. Ojców:

- Tak jak silny wiatr goni pył, tak też nasz rywal - diabeł - odganiany jest przez dźwięki wysławiające Boga, modlitw i łez.

św. Efrem Syryjczyk

- Błogosławione są te oczy, którymi człowiek z powodu swojej pokory nie śmie spojrzeć na Boga!

abba Izajasz

- Z powodu Swej bezgranicznej dobroci i miłosierdzia Bóg zawsze gotów jest darować człowiekowi wszystko, lecz człowiek nie zawsze jest gotów coś od Niego przyjąć.

św. Filaret metr. moskiewski

- Troszcz się o to co Boże, a Bóg zatroszczy się o to co jest twoje.

św. Jan Złotousty

- Posiadając gorliwość przy budowie świątyni, miejcie gorliwość do świątyni zbudowanej.

św. Filaret metr. moskiewski

- Bóg znieważany jest nie tyle nieczystym życiem poganina jak zepsuciem chrześcijanina.

św. Jan Złotousty

- Nie wybaczając innemu nie tyle smucisz go, co obrażasz samego siebie.

św. Jan Złotousty

Serdecznie pozdrawiam wszystkich z okazji niedzieli Wszystkich Świętych. Aby każdy z nas został świętym:)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2011, 13:22:30 pm wysłana przez Nikolai » Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #569 dnia: Czerwca 20, 2011, 08:12:26 am »

http://allegro.pl/monstrancja-swieta-trojca-nowego-testamentu-xix-i1658028809.html  szto eta?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 126 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!