Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:50:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 126 Drukuj
Autor Wątek: Kwestie związane z prawosławiem  (Przeczytany 416358 razy)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #75 dnia: Listopada 21, 2010, 10:25:56 am »

Nie chodzi o seksualność tylko moralność. Grzech Onana polegał - wbrew temu co przyjęto dziś uważać za "onanizm" - na współżyciu z żoną w sposób wykluczajacy poczęcie. Dziś nazwali byśmy to "antykoncepcja".

Acha, czyli onanizm we współczesnym znaczeniu tego słowa jest ok? :)
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #76 dnia: Listopada 21, 2010, 10:31:28 am »

 :) Niech pan patrzy na datę i autora. :)

A że na ich stronie to dzięki im za to, nie ważne czyj zbiór, ważne, że tekst można przeczytać. Zresztą tam jest więcej ciekawych tekstów katolickich- polecam panu. ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Petros
Gość
« Odpowiedz #77 dnia: Listopada 21, 2010, 10:59:10 am »

:) Niech pan patrzy na datę i autora. :)

A że na ich stronie to dzięki im za to, nie ważne czyj zbiór, ważne, że tekst można przeczytać. Zresztą tam jest więcej ciekawych tekstów katolickich- polecam panu. ;D

Nie znam autora, i nie jest dla mnie autorytetem w sprawach prawosławnych.
Nie zgadzam się z tezami jego artykułu, bo są naciągane i nieprawdziwe.
Autor pisze o sprawach na których się nie zna, mają niewiele wspólnego z rzeczywistą

 wiarą prawosławną.

Ważne czyj jest zbiór:)

Serdecznie zapraszam Pana do czytelni prawosławnej na www.cerkiew.pl

:)
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #78 dnia: Listopada 21, 2010, 11:27:34 am »

Które są naciągane i nieprawdziwe?  ;D

Śmiało proszę wypisać. :)

Albo której prawdy wiary pan nie rozumie - wytłumaczę.
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #79 dnia: Listopada 21, 2010, 11:53:30 am »

Czy uważa Pan, że teksty sekty ultramontanistów, którzy są w schizmatykami wyłączonymi z Kościoła Katolickiego, nie szanującymi swojego kościoła macierzystego, zakładający że nawet Benedykt XVI nie jest biskupem Rzymu, stanowić będą dla mnie autorytet, poważne i wiarygodne źródło informacji? :)

"ultramontaniści" to po porostu rzymscy katolicy... to tak dla wyjaśnienia tego pojęcia w ogóle. Zaś autor to św.bp./Józef Sebastian Pelczar ogłoszony świętym przez Jana Pawła II , zatem nie ma isę Pan czego w tym przypadku przyczepić. Był on wybitnym znawcą problematyki o której pisał. Czyżby Pana obraz Prawosławia zaprzeczał faktom? Czy też fakty te nie miały miejsca. Proszę podać które ? Czy owa "jedność" Prawosławia polega na opisanych "zjawiskach" nie wydaje się Panu całkowicie iluzoryczna ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2010, 16:04:09 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #80 dnia: Listopada 21, 2010, 12:20:11 pm »

Zawsze mnie zastanawiało, jak to jest, odmawiać władzy Papieżom, a  sławić i miłować cara?

To kompleksy bizantyjskich biskupów, chęć dominacji i pragnienie władzy doprowadziły do wszystkich schizm, łącznie z tą ostatnią wielką, gdzie prawosławie powiedziało - rezygnujemy!

Wasza wrogość wobec łaciników nie wynika wcale ze strzeżenia czystości wiary, którą sobie przypisujecie, tylko z kompleksów i nienawiści do nas
i Papieża. Pycha biskupów waszych prowadziłą i prowadzi was na zatracenie.


To nie znaczy, że my jesteśmy bez winy, jak z każdym "rozwodem".

Tylko, że wy chcieliście tego "rozwodu" i do niego parliście, aby w ostateczności żywota dokonać w ramionach   państwa-kochanki!

Dlatego weszliście na drogę schizmy. Tak więc wy jesteście dla nas schizmą obarczeni, a my dla was "herezją".

"Herezja za którą nas obarczacie wynika z waszej niemożności poznania i rozwijania prawd wiary. Łaska została wam odebrana.
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
marcin
Gość
« Odpowiedz #81 dnia: Listopada 21, 2010, 16:00:22 pm »

i naprawdę myślicie panowie że takimi postami sprawicie że kolega Petros będzie bliżej pojednania z Kościołem katolickim? Nie powiem karkołomna taktyka no ale życzę powodzenia.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #82 dnia: Listopada 21, 2010, 16:21:42 pm »

A co napisałem nie tak?
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #83 dnia: Listopada 21, 2010, 16:30:43 pm »

Wszyscy pragniemy powrotu naszych Prawosławnych odszczepieńców na łono Kościoła Chrystusowego. Myśłę, że jest to mozłiwe, sny Władyimira Volkoffa są także i moimi snami, w gruncie rzeczy są nam przecież oni bardzo bliskcy, zaś nieiwle nas różni, wystarczy przecież że przylgną w posłuszeństwie do Następcy św. Piotra oraz uznają dogmaty Wiary Katolickiej a wszydtko inne co posiadają od czasu kiedy byli w Kościiele Bożym zachowają jako skarby cenne...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #84 dnia: Listopada 21, 2010, 17:26:52 pm »

Tak na dobrą sprawę nie wiem, jak z prawosławnymi rozmawiać. Wiem, że na wiele rzeczy można znaleźć argumenty, ale  do wszystkiego potrzeba też łaski.

Może potrzeba samej dyskusji o tych dogmatach, które przez prawosławie są nie uznawane.


Metaforyzując prawosławni znają alfabet od A do M. A my katolicy mamy obowiązek nauczyć ich liter pozostałych. ;)
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Petros
Gość
« Odpowiedz #85 dnia: Listopada 21, 2010, 17:35:09 pm »

Ma Pan ciągoty modernistyczne, Panie Petros. Powoli, ale modernizm zniszczy także cerkwie.

Tak, a dokladnie w któym miejscu wypatrzył Pan Inkwizytor moj modernizm?:)
Zapisane
Petros
Gość
« Odpowiedz #86 dnia: Listopada 21, 2010, 18:00:28 pm »


Tylko, że wy chcieliście tego "rozwodu" i do niego parliście, aby w ostateczności żywota dokonać w ramionach   państwa-kochanki!


Serio? Polska, nasza Ojczyzna nigdy nas nie rozpieszczała, mimo że ginęliśmy w jej obronie w czasie wojny, w obozach koncentracyjnych, łagrach, w Katyniu, w zamian przed wojną, przy poparciu KRK niszczono i i zamykano cerkwie, a po wojnie państwo  łamało i podporządkowywało sobie Cerkiew. To ma być ten flirt z władzą?

Polecam działania "państwa-kochanki" na www.cerkiew1938.pl

Proponowałbym najpier się zastanowić, a później pisać.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #87 dnia: Listopada 21, 2010, 18:18:16 pm »

Panie Petros.

Ok! cofam  i przepraszam. Może zacznijmy jeszcze raz.

Co nie pozwala panu zrozumieć katolickich dogmatów? bo zakładam, że pojawił się pan na naszym Forum, aby lepiej nas poznać!

Może pan coś zaproponuje.

Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Petros
Gość
« Odpowiedz #88 dnia: Listopada 21, 2010, 18:23:00 pm »

Co do kwestii doktrynalnych, to szkoda że milczeniem ignoruje się argumenty strony prawosławnej, zbywając powtarzanym jak mantrę "schizmatycy, odszczepieńcy". To zupełnie niczego nie rozwiąże.

Muszę Państwa rozczarować, ale istniejący dialog katolicko-prawosławny jest prowadzony w zupełnie innym Duchu.
Unionizm  już dawno został odrzucony, jako droga pwrotu do jendości. Skoro unie okazały się być niewypałem i nie do prowadziły do jedności, to znaczy że nie miału Bożego błogosławieństwa.

Sny ludzi o jedności nie mają żadnego znaczenia. JEdność może być tylko darem, cudem danym nam przez Boga i tylkko z woli Boga może nastąpić.
Chyba niektórzy z Pańśtwa o tym zapomnieli.

To przykre, że diabeł ma takie używanie na tym forum :/

Nikogo z Was nie nazwałem heretykiem schizamtykiem, odszczepieńcem, papistą. Nie obraziłem żadnego z biskupów katolickich, a biskupa Rzymu nie określam Antychrystem (dość popularne sformułowanie w krajach prawosłąwnych). Mnie, w ramach fałszywej troski o moje zbawienie, wyzywacie na każdym kroku, zupełnie mnie nie znając.  Cóż, biorę to na klatę, zupełnie po chrześcijańsku :)

Zamaist teologii, zacietrzewienie, polityka, fundamentalizm, połączony z głupotą.

Szkoda.

MOje twierdzenie o jednosci jako fata morganie jest bardzo, bardzo prawdziwe.

 

 
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #89 dnia: Listopada 21, 2010, 18:24:07 pm »

In vitro i aborcja są traktowane jako grzechy z VI przykazania "Nie zabijaj".

Sakrament małżeństwa uważa się za nierozerwalny. Małżeństwo jest zawierane na wieczność i jako takie trwa także po śmierci. W zwiąkzu z tym nie zaleca się powtórnego ożenku wdowcom/wdowom.
1. Myślałem, że z V.
2. A jak się tłumaczy słowa Pana Jezusa, który opowiedział o wdowie, z którą ożeniło się kilku braci: każdy z nich jako jej mąż po kolei umierał, wtedy żenił się z nią następny?

Zakładając, że obywatele RP w ponad 90% to katolicy, jest bardzo prawdopodobne że głosują na ww. osoby. Tylko nie wiem jaki to ma związek z tematem dyskusji.
Założenie błędne. Dobrze będzie, jeśli 40% choćby.

Bardzo dziękuję za troskę o moje zbawienie, ale wyzywanie mnie od schizmatyków nie robi na mnie wrażenia:)

Niestety muszę rozczarować. Cerkiew nie prowadzi prozelityzmu i katolicy przyjmowani są do nas bardzo, bardzo rzadko.
1. Życzę Panu zbawienia wiecznego! To nie było wyzwisko, tylko niestety, fakt, który być może (mam nadzieję:) )uświadomi Panu konieczność nawrócenia do prawdziwej wiary. Nie mniej jednak, szanuję Pana. Pan przynajmniej pisze konkrety zamiast farmazonów.
2. Prozelityzm to brzydkie pojęcie nawracania. Skoro Pan Jezus powiedział "idźcie i nawracajcie...", to nazywając nawracanie prozelityzmem jest się nie w porządku wobec Zbawiciela.

A jeśli chodzi o modernizm, to cytat:
W sprawach antykoncepcji, impotencji, onanizmu proszę pytania kierować do lekarza specjalisty z zakresu seksuologii. Ja takowym nie jestem i nie mam obsesji w zakresie seksualności człowieka.
sugeruje, że każdy sobie ma z lekarzem/seksuologiem ustawić moralność taką, jak mu indywidualnie pasuje. To jest właśnie modernizm-liberalizm: moralność subiektywna. Odsyłam do tekstu: http://piusx.org.pl/kryzys/oni-Jego-zdetronizowali/2 - może Pan przeczytać, bo to jest krótko, bardzo jasno i logicznie wytłumaczone. Też kiedyś byłem modernistą, czego szczerze żałuję.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 126 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!