Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 07:26:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 126 Drukuj
Autor Wątek: Kwestie związane z prawosławiem  (Przeczytany 419388 razy)
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #60 dnia: Listopada 20, 2010, 15:54:45 pm »

Jeżeli ktoś na tym forum ma jakiekolwiek złudzenia lub nadzieje, że zgodzimy się na przyjęcie unii z Kościołem Katolickim to powinien je jak najszybciej porzucić. Jest to fata morgana, która nigdy się nie spełni.

Śmiem wątpić. Nie wiem jakie relacje wiążą Pana PAKP z Patriarchatem WszechRusi ale z moich informacji rozmowy pomiędzy Watykanem i Moskwą są bardzo głebokie. Nawet Własnie trwaja za zgodą Patriarchy pierwsze katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla Prawosławnych
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2010, 16:06:26 pm wysłana przez TAISUM » Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #61 dnia: Listopada 20, 2010, 16:02:23 pm »

No proszę ... zatem wszystko zmierza ku "finałowi"... skoro tak...
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2010, 16:18:48 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
marcin
Gość
« Odpowiedz #62 dnia: Listopada 20, 2010, 16:10:01 pm »

Nawet Własnie trwaja za zgodą Patriarchy pierwsze katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla Prawosławnych

no proszę, a można prosić o jakis odwołacz do tych informacji.
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #63 dnia: Listopada 20, 2010, 16:17:01 pm »

Niestety linka nie mam, wiem to z osobistych relacji od osób które są w to zaangażowane wiem tylko że odbywają się w jednej z prawosławnych parafii w Moskwie.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #64 dnia: Listopada 20, 2010, 16:23:22 pm »

Toż nie jesteście- musicie się dowartościowywać umieszczając "prawowierność" w nazwie.
a prawosławny odpowie że my musimy się dowartościowywać umieszczając katolicki w nazwie hehe :) Z tego co wiem Credo katolika i Credo prawosławnego identycznie określa przymioty ich kościoła - Święty, Powszechny, Apostolski.
Pudło - Kościół zaczął się nazywać "Katolickim" na  długo przed Schizmą (powód - skradziono przymiotnik "chrześcijański").
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #65 dnia: Listopada 20, 2010, 16:30:49 pm »

NIe będę wchodził w dyskusje dotyczące seksualności, bo ani nie jestem ojcem duchowym ani lekarzem.
Są to na tyle delikatne sprawy, że wymagają indywidualnej rozmowy ze specjalistą.
Panie Petros dyskutujemy na tak ogólnym poziomie, że wystarczy powiedzieć: "grzech/nie grzech/zależy od okoliczności/nie wiem". W dodatku dyskutujemy napodstawie takstów Biblii i uznanych przez "prawosławie" Ojców Kościoła.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #66 dnia: Listopada 20, 2010, 16:49:23 pm »

Śmiem wątpić. Nie wiem jakie relacje wiążą Pana PAKP z Patriarchatem WszechRusi ale z moich informacji rozmowy pomiędzy Watykanem i Moskwą są bardzo głebokie. Nawet Własnie trwaja za zgodą Patriarchy pierwsze katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla Prawosławnych
Artykuł jest tu: http://www.zenit.org/article-17979?l=english
Podać linka do DEMENTI ze strony patriarchatu Moskwy?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #67 dnia: Listopada 20, 2010, 16:54:59 pm »

artykuł jest z 2006 ja mówię o listopadzie 2010 roku panie jp7. Trwają obecnie i nie ma ani linków ani dementi. 8)
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #68 dnia: Listopada 20, 2010, 16:56:31 pm »

Dementi
http://info.wiara.pl/doc/162194.Rosja-Patriarchat-Moskiewski-z-Neokatechumenatem
Cytuj
Patriarchat Moskiewski zaprzeczył, jakoby zawarł jakieś porozumienie z katolicką Drogą Neokatechumenalną w sprawie kształcenia swych księży przez ten ruch.

Wcześniej inicjator i lider tego ruchu Kiko Argüello oświadczył, że Droga będzie uczyła księży prawosławnych nowych metod ewangelizacji. Podczas pobytu w Moskwie Hiszpan spotkał się 19 października z metropolitą Cyrylem, przewodniczącym Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu (OWCS) i to wtedy, według niego, miano osiągnąć wspomniane porozumienie.

Tymczasem w wywiadzie dla rosyjskiej agencji Interfax inny przedstawiciel OWCS ks. Igor Wyżanow, odpowiedzialny za kontakty międzychrześcijańskie w Patriarchacie, zaprzeczył, jakoby istniała jakakolwiek umowa w tej sprawie. Dodał jednocześnie, że strona prawosławna odniosła się do przedstawionych jej propozycji "z dużą ostrożnością". Zdaniem duchownego, Neokatechumenat

Panie Taisum - Kiko mówił już coś takiego - kłamca już raz przyłapany na kłamstwie - mówi ponownie na ten sam temat. Po prostu w to nie wierzę.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #69 dnia: Listopada 20, 2010, 16:59:49 pm »

Nie byłoby w tym nic dziwnego, są precedensy -- po reformacji prawosławni często tworzyli wspólne seminaria i szkoły teologiczne z protestantami.
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #70 dnia: Listopada 20, 2010, 17:02:28 pm »

A ja akurat wierzę ponieważ wtedy słyszałem co innego z ust Kiko. Nie było mowy o kształceniu księży itd... sam byłem wtedy zdziwiony takimi artykułami ponieważ słyszałem co innego niż czytałem potem w artykułach. Dlatego nie nazywam Kiko kłamcą, a i sądzę że obecna sprawa nie jest rozgłaszana ze względu właśnie na powszechną i naturalną skłonność pismaków do swobodnej interpretacji usłyszanych informacji  ;D
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Petros
Gość
« Odpowiedz #71 dnia: Listopada 20, 2010, 22:40:36 pm »

Śmiem wątpić. Nie wiem jakie relacje wiążą Pana PAKP z Patriarchatem WszechRusi ale z moich informacji rozmowy pomiędzy Watykanem i Moskwą są bardzo głebokie. Nawet Własnie trwaja za zgodą Patriarchy pierwsze katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla Prawosławnych

Nie ma czegoś takiego jak "Patriarchat WszechRusi". Rosyjska Cerkiew Prawosławna nie prowadzi dialogu ekumenicznego ze Stolicą Apostolską. Państwo-miasto Watykańskie nie wiążą żadne stosunki kościelne z prawosławiem.

Oficjalny dialog z Kościołem Katolickim w imieniu wszystkich 15-stu Kościołów Prawosławnych prowadzi Patriarchat Ekumeniczny. Przed spotkaniem ze stroną katolicką patriarchat KAŻDORAZOWO ustala wspólne stanowisko ze WSZYSTKIMI 15-stoma Soborami Biskupów. Odpowiedź  KRK również jest przesyłana do wszystkich Kościołów. Jest to zgodne z zasadą soborowości Kościoła zawartą w Symbolu WIary, (cs. Wieruju w Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow).

Wszystkie kościoły autokefaliczne są sobie równe (biskupi również).

Granicą dialogu z Kościołem Katolickim jest oczywiście bezwzględny zakaz jakiekogolwiek odstępstwa od kanonów wiary prawosławnej. Biskup, który zdecydowałby się na ten krok natychmiast były wyłąćzony z Kościoła, a jego imię zostałoby wykreślone z dyptychów.

Jak do tej pory w ten sposób udało się z KRK omówić pierwsze tysiąclecie chrześcijaństwa. Najtrudniejsze jest dopiero przed nami, czyli 2-gie tysiąclecie.

PAKP łączą przyjazne stosunki ze wszystkimi Kościołami Prawosławnymi i nei jest to eufemizm, tylko realna rzeczywistość.

Precyzyjne informacje pozwalają na uniknięcie bajkopisarstwa.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #72 dnia: Listopada 20, 2010, 23:07:18 pm »

ta sorobność ma swoje niuanse - żeby nie zanudzać posłużę się hasłami - Estonia, Ukraina, Macedonia, poza tym problemy starokalendarzowców w Bułgarii, Grecji itd.
Co więcej, słowiański termin sabor ma bardzo ale to bardzo szerokie znaczenie i nie jest on ekwiwalentem greckiego καθολικός. lepsze jest вселенска(я) no ale to jest taka dygresja.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #73 dnia: Listopada 21, 2010, 09:45:27 am »

Prawosławie=impotencja duchowa!

Jeszcze raz, proszę odnieść się do tego tekstu http://www.ultramontes.pl/Odszczepienstwo_wschodnie.htm
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Petros
Gość
« Odpowiedz #74 dnia: Listopada 21, 2010, 10:14:21 am »

Czy uważa Pan, że teksty sekty ultramontanistów, którzy są w schizmatykami wyłączonymi z Kościoła Katolickiego, nie szanującymi swojego kościoła macierzystego, zakładający że nawet Benedykt XVI nie jest biskupem Rzymu, stanowić będą dla mnie autorytet, poważne i wiarygodne źródło informacji? :)

Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 126 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!