Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:23:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 126 Drukuj
Autor Wątek: Kwestie związane z prawosławiem  (Przeczytany 416247 razy)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 19, 2010, 16:05:26 pm »

Możemy tak długo - dla mnie Pan jest schizmatykiem, którego nawrócenie musi leżeć mi na sercu, dla Pana ja jestm heretykiem...
Otóż to. I Pan, Panie Petros nikogo nie nawróci na tym forum, bo my tutaj jesteśmy "niereformowalni" (nawet nasi Bracia z DN, chociaż ich konwersja na prawosławie byłaby chyba dla wszystkich korzystna). Jak już to proszę próbować na forach katolików-modernistów - ma Pan o wiele większe szanse na "złowienie" kogoś.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 19, 2010, 16:10:03 pm »

Otóż to. I Pan, Panie Petros nikogo nie nawróci na tym forum, bo my tutaj jesteśmy "niereformowalni" (nawet nasi Bracia z DN, chociaż ich konwersja na prawosławie byłaby chyba dla wszystkich korzystna). Jak już to proszę próbować na forach katolików-modernistów - ma Pan o wiele większe szanse na "złowienie" kogoś.
Bez przesady - od Pana Petrosa można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć odnośnie liturgii czy teologi "prawosławia".
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Petros
Gość
« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 19, 2010, 17:50:07 pm »

Możemy tak długo - dla mnie Pan jest schizmatykiem, którego nawrócenie musi leżeć mi na sercu, dla Pana ja jestm heretykiem...
Otóż to. I Pan, Panie Petros nikogo nie nawróci na tym forum, bo my tutaj jesteśmy "niereformowalni" (nawet nasi Bracia z DN, chociaż ich konwersja na prawosławie byłaby chyba dla wszystkich korzystna). Jak już to proszę próbować na forach katolików-modernistów - ma Pan o wiele większe szanse na "złowienie" kogoś.

Jak już wcześniej pisałem nie zakładam, że mam kogokolwiek do czegokolwiek przekonywać na tym forum, a tym bardziej nawracać. Mam pełną świadomość na jakim forum jestem i bardzo dobrze wiem z jakimi problemami boryka się współczesny Kościół rzymskokatolicki.
Staram się ich nie komentować, bo nie czuję potrzeby ujawniania swojej opinii dot. wewnętrznych spraw kościoła, do którego nie należę i nigdy należeć nie będę. Wynika to ze zwykłego szacunku do tej instytucji.

Wypowiadam się tak ja potrafię na temat prawosławnego punktu widzenia, w tych niektórych dyskusjach które dotyczą obu wyznań. To forum odnalazłem przez google wpisując słowo prawosławie:) A skoro czesto forumowicze wypowiadają się na tematy związane z prawosławiem, nie mając co da zasady kontaktu z Cerkwią, to moze warto byloby przedstawić nauczanie Cerkwi, takie jakie ono jest w rzeczywistości.

Bardzo dziękuję za troskę o moje zbawienie, ale wyzywanie mnie od schizmatyków nie robi na mnie wrażenia:)

Niestety muszę rozczarować. Cerkiew nie prowadzi prozelityzmu i katolicy przyjmowani są do nas bardzo, bardzo rzadko.
Najczęściej dotyczy to osób, któe chcą przyjąć wiarę swojego małżonka, i to dopiero po kilkuletnim przygotowaniu, które ma skutecznie zniechęcić do tego kroku.



Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #33 dnia: Listopada 19, 2010, 17:57:22 pm »

Najczęściej dotyczy to osób, któe chcą przyjąć wiarę swojego małżonka, i to dopiero po kilkuletnim przygotowaniu, które ma skutecznie zniechęcić do tego kroku.
Jeżeli jest to faktyczny cel tego przygotowania (a nie np. dobre wypróbowanie kandydata), to doprawdy nie rozumiem takiego podejścia...
Zapisane
Petros
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Listopada 19, 2010, 18:19:09 pm »

Pani Tereso jest bardzo wiele osób zachwyconych prawosławiem, liturgią itd. Jest to tak powierzchowne, że naprawdę nie robi to na nas dobrego wrażenia. Zachwyt i skupianie się na zewnętrznym pięknie Cerkwi, oprawie liturgicznej, śpiewach jest uważane za grzech.
Wierny ma skupić się na żarliwej modlitwie. Stąd "neofitom" zaleca się pozostanie przy swoim wyznaniu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2010, 18:20:57 pm wysłana przez Petros » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #35 dnia: Listopada 19, 2010, 19:28:38 pm »

Panie Petros, nie widzi Pan niczego złego w antykoncepcji?  ???
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Petros
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Listopada 19, 2010, 21:23:12 pm »

nie.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #37 dnia: Listopada 19, 2010, 21:37:21 pm »

To proszę się lepiej modlić!


Bo mam wrażenie, że skoro "nie"  to chyba dar od samego Boga?!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #38 dnia: Listopada 19, 2010, 21:38:23 pm »

Bardzo dziękuję za troskę o moje zbawienie, ale wyzywanie mnie od schizmatyków nie robi na mnie wrażenia:)
To nie ma robić na Panu wrażenia, to po prostu obiektywny punkt widzenia na prawosławie. Z wielką nadzieją że kiedyś będziemy mogli o sobie powiedzieć "jesteśmy w jednym Kościele". (nota bene - przecież wyznaje Pan wiarę w JEDEN święty, powszechny i apostolski Kościół, a mimo to - pisze Pan o "kościele łacińskim" -to w końcu są DWA?)

Co do antykoncepcji - pierwszy nakaz Pana Boga dla człowieka to "rozmnażajcie się" - czy antykoncepcja nie jest złamaniem tego przykazania?

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Petros
Gość
« Odpowiedz #39 dnia: Listopada 19, 2010, 22:15:17 pm »

To nie ma robić na Panu wrażenia, to po prostu obiektywny punkt widzenia na prawosławie. Z wielką nadzieją że kiedyś będziemy mogli o sobie powiedzieć "jesteśmy w jednym Kościele". (nota bene - przecież wyznaje Pan wiarę w JEDEN święty, powszechny i apostolski Kościół, a mimo to - pisze Pan o "kościele łacińskim" -to w końcu są DWA?)

Co do antykoncepcji - pierwszy nakaz Pana Boga dla człowieka to "rozmnażajcie się" - czy antykoncepcja nie jest złamaniem tego przykazania?

Ja już należę do Świętego Powszechnego Apostolskiego Kościoła. Do jakiego Pan należy tego nie wiem. Dla mnie to bez znaczenia.

Jeżeli ktoś na tym forum ma jakiekolwiek złudzenia lub nadzieje, że zgodzimy się na przyjęcie unii z Kościołem Katolickim to powinien je jak najszybciej porzucić. Jest to fata morgana, która nigdy się nie spełni.

Nie znam takiego przykazania.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #40 dnia: Listopada 19, 2010, 22:30:52 pm »

Ja już należę do Świętego Powszechnego Apostolskiego Kościoła. (...)

No właśnie chodzi o to, że nie ma Pan racji.

Cytuj
Jeżeli ktoś na tym forum ma jakiekolwiek złudzenia lub nadzieje, że zgodzimy się na przyjęcie unii z Kościołem Katolickim to powinien je jak najszybciej porzucić.

Ma Pan jakiś głos decydujący w tej sprawie ?

Cytuj
Jest to fata morgana, która nigdy się nie spełni.


Mocno ryzykowne stwierdzenie.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #41 dnia: Listopada 19, 2010, 22:34:09 pm »


Niestety muszę rozczarować. Cerkiew nie prowadzi prozelityzmu i katolicy przyjmowani są do nas bardzo, bardzo rzadko.
Najczęściej dotyczy to osób, któe chcą przyjąć wiarę swojego małżonka, i to dopiero po kilkuletnim przygotowaniu, które ma skutecznie zniechęcić do tego kroku.
Paczpan, a kiedyś jeden prawosławny duchowny mówił mi, że jest odwrotnie. Tzn. że to "prawosławni" jak nawracają się, to dlatego że przyjmują wiarę katolickiego małżonka. A katolicy, którzy zostają "prawosławnymi" czynią to z przekonania...

Poza tym trochę to nielogiczne- uznawać nas za schizmatyków i heretyków i nie próbować "nawrócić". Czyli nie obchodzi was los dusz innych ludzi?
Ja już należę do Świętego Powszechnego Apostolskiego Kościoła. Do jakiego Pan należy tego nie wiem. Dla mnie to bez znaczenia.

Jeżeli ktoś na tym forum ma jakiekolwiek złudzenia lub nadzieje, że zgodzimy się na przyjęcie unii z Kościołem Katolickim to powinien je jak najszybciej porzucić. Jest to fata morgana, która nigdy się nie spełni.

Czemuż to? Takie unie już miały miejsce w historii, więc nie jest to nic niemożliwego. Dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
 
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #42 dnia: Listopada 19, 2010, 22:38:16 pm »

Pani Tereso jest bardzo wiele osób zachwyconych prawosławiem, liturgią itd. Jest to tak powierzchowne, że naprawdę nie robi to na nas dobrego wrażenia. Zachwyt i skupianie się na zewnętrznym pięknie Cerkwi, oprawie liturgicznej, śpiewach jest uważane za grzech.
Wierny ma skupić się na żarliwej modlitwie. Stąd "neofitom" zaleca się pozostanie przy swoim wyznaniu.
A jak jest u nas w Kościele. Czy jak zachwycam się pięknem Mszy trydenckiej albo chorału gregoriańskiego i dlatego uczestniczę we Mszach trydenckich (przy okazji się oczywiście modląc) to od razu grzeszę? Czyż piękno nie jest przymiotem Boga?
A zresztą skoro ten piękny śpiew ma prowadzić do grzechu to po co go kultywować? Po co sprowadzać pięknymi obrzędami dusze do piekła?
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
marcin
Gość
« Odpowiedz #43 dnia: Listopada 19, 2010, 22:39:30 pm »

było już wspomniane że cerkiew prawosławna nieco inaczej widzi rolę małżeństwa a w związku z tym i antykoncepcję. Dopuszcza się antykoncepcję jeśli tego wymaga dobro współżycia małżonków.
Zachwyt i skupianie się na zewnętrznym pięknie Cerkwi, oprawie liturgicznej, śpiewach jest uważane za grzech.
Wierny ma skupić się na żarliwej modlitwie.
no do cerkiew czy kościół to nie opera ani teatr! Czasami słyszę znajomych "jak w tej cerkwi pięknie śpiewają..." :) Ano pięknie tylko że to raczej nie o to tu chodziło. Piękno jest dodatkiem do liturgii ale to czasem jest tak że to co miało być ozdobą skupia całą uwagę i istota zostaje gdzieś na wtórnym tle.
Toż nie jesteście- musicie się dowartościowywać umieszczając "prawowierność" w nazwie.
a prawosławny odpowie że my musimy się dowartościowywać umieszczając katolicki w nazwie hehe :) Z tego co wiem Credo katolika i Credo prawosławnego identycznie określa przymioty ich kościoła - Święty, Powszechny, Apostolski.
 
Niestety muszę rozczarować. Cerkiew nie prowadzi prozelityzmu i katolicy przyjmowani są do nas bardzo, bardzo rzadko.
Najczęściej dotyczy to osób, któe chcą przyjąć wiarę swojego małżonka, i to dopiero po kilkuletnim przygotowaniu, które ma skutecznie zniechęcić do tego kroku.

przygotowanie w Kk również trwa kilka lat w regionach z przeważającą ludnością prawosławną. Co do prozelityzmu to jest to trudny termin który jest nadużywany. Po co prawosławiu tak zwane zachodnie ryty skoro nie ma prozelityzmu?


jeszcze jedno odnośnie unii. Unia powinna byc pragnieniem tak katolika jak i prawosławnego gdyż nie chodzi tu o tryumfalizm i ukazanie kto jest ten silny,lepszy itd ale o wypełnienie woli Chrystusa - aby byli jedno.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2010, 22:44:10 pm wysłana przez marcin » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #44 dnia: Listopada 19, 2010, 23:10:18 pm »

Ja już należę do Świętego Powszechnego Apostolskiego Kościoła. Do jakiego Pan należy tego nie wiem. Dla mnie to bez znaczenia.
Tego DRUGIEGO.

Nie znam takiego przykazania.
Cytuj
...bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem ...
- nie zna Pan???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 126 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!