Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 05:59:01 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 126 Drukuj
Autor Wątek: Kwestie związane z prawosławiem  (Przeczytany 416378 razy)
Petros
Gość
« Odpowiedz #45 dnia: Listopada 19, 2010, 23:35:24 pm »

Widze ze Pan Marcin lepiej rozumie realia prawosławne.

Panie jp7 to nie jest przykazanie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2010, 23:37:57 pm wysłana przez Petros » Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #46 dnia: Listopada 19, 2010, 23:47:38 pm »

Panie jp7 to nie jest przykazanie.

A w takim razie co? Propozycja? Sugestia? Rada? A może tak po prostu "się Panu Bogu powiedziało"?
Zapisane
Petros
Gość
« Odpowiedz #47 dnia: Listopada 19, 2010, 23:55:40 pm »

Cos sie zmienilo? O ile mi wiadomo Mojżesz otrzymał 10 przykazań, Chrystus dodał 2. Innych nie znam.

Antykoncepcja nie należy do kanonów wiary.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #48 dnia: Listopada 19, 2010, 23:59:10 pm »

A Pismo Święte to Pan czytał ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #49 dnia: Listopada 20, 2010, 06:03:44 am »

Może i pan Marcin zna się na realiach prawosławia, ale jako mądre babki mawiają, prawosławie to impotencja duchowa.

Taki facet co kiedyś mógł, a później od Żony odszedł i już nie może, albo nie wie czego chce.

Ma pan rację po co wam sobór skoro i tak nie jesteście w stanie go zwołać, jesteście tak podzieleni politycznie, że żrecie się jak psy, a Moskwa i tak was w karbach trzyma. A sobór jeśli kiedyś zwołacie to i tak was agentura przekrzyczy więc uwaga! Bracia odłączeni- raz was pycha zgubiła więc w pysze nie tkwijcie. Brak wam widzialnej głowy i miłości do niej- musicie się nawrócić, albo Pismo Święte uważniej czytać !

To, że pan Marcin mówi o pewnych sytuacjach kiedy antykoncepcja jest przez prawosławie dopuszczalna, nie zmienia faktu , że jest zła, a więc czyny, czy jej stosowanie grzeszne!




Można prosić moderatorów o rozbicie wątku bo o Niepokalanej nie ma już w nim mowy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2010, 06:05:20 am wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #50 dnia: Listopada 20, 2010, 06:13:36 am »

Panie jp7 to nie jest przykazanie.
Cos sie zmienilo? O ile mi wiadomo Mojżesz otrzymał 10 przykazań, Chrystus dodał 2. Innych nie znam.
Zatem "Będziesz miłował Pana Boga swego..." to też nie jest (nie są, bo dwa) przykazanie???
(chyba, że Pan uważa, że to jedno z tych dwu dodanych przez Zbawiciela, ale o to Pana raczej nie podejrzewam...)
Przykazania to nie tylko dekalog. To także na przykład zakaz sodomiii czy zoofilii.

Antykoncepcja nie należy do kanonów wiary.
A Pan Bóg ukarał Onana ot, tak z powodu własnego widzimisie?

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #51 dnia: Listopada 20, 2010, 06:21:34 am »

Panie Petros - jeszcze jedno dość głupie pytanie - kto i kiedy wykreślił imię papieża z dyptychów?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Petros
Gość
« Odpowiedz #52 dnia: Listopada 20, 2010, 10:38:30 am »

Imiona papieży przestano stopniowo wpisywać do dyptychów po 1054 r. Zakąłdam, że pierwszy był KOnstantynopol.
Jednakże nie można określić jednego momentu powstania schizmy. Rozpad był wielowiekowym procesem.

Współcześni,żyjący w XI w. nie odebrali obrazoburczego rzucenia bulli przez Humberta na ołtarzu cerkwi Hagia Sophia, w lipcu 1054 r. jako rozłamu Kościoła. Uznano to za kolejne przepychanki pomiędzy Rzymem i Konstantynopolem, do których dochodziło już wcześniej.

Kościół Prawosławny za zwieńczenie procesu schizmy uważa IV wyprawę krzyżową, kiedy to od 14 do 16 kwietnia 1204 r. katolicy splądrowali Konstantynopol, zrabowali ogromne ilości złota i srebra, zbeszcześcili cerkwie, reliwkie, EUcharystię, dokonali rzeźi mieszkańców miasta. Nawet papież Innocenty III był przerażony rozmiarem zbrodni. To wydarzenie przelało czarę goryczy i wpłyneło ostatecznie na podział Kościoła.

W sprawach antykoncepcji, impotencji, onanizmu proszę pytania kierować do lekarza specjalisty z zakresu seksuologii. Ja takowym nie jestem i nie mam obsesji w zakresie seksualności człowieka.
Zapisane
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #53 dnia: Listopada 20, 2010, 10:52:23 am »

Pan petros usiłuje obrzydzić wszystkim chrześcijański Wschód. Protestuję!
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #54 dnia: Listopada 20, 2010, 12:11:45 pm »

Panu Petrosowi bardzo gorąco polecam tytułem tematu do polemiki tekst :
http://www.ultramontes.pl/Odszczepienstwo_wschodnie.htm
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #55 dnia: Listopada 20, 2010, 12:25:39 pm »

To dla prawosławnych onanizm nie jest grzechem??? Ciekawostki waść wpisujesz.
 

To może i fajno się "wywrócić" na prawosławie?!

A pedofilia to do 12, 13, 16 lat? Czy też do seksuologa?
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #56 dnia: Listopada 20, 2010, 12:52:49 pm »

Kościół Prawosławny za zwieńczenie procesu schizmy uważa IV wyprawę krzyżową, kiedy to od 14 do 16 kwietnia 1204 r. katolicy splądrowali Konstantynopol, zrabowali ogromne ilości złota i srebra, zbeszcześcili cerkwie, reliwkie, EUcharystię, dokonali rzeźi mieszkańców miasta. Nawet papież Innocenty III był przerażony rozmiarem zbrodni. To wydarzenie przelało czarę goryczy i wpłyneło ostatecznie na podział Kościoła.
Reasumując - za zbrodnie w wykonaniu jakichś członków Kościoła łacińskiego - wbrew wiedzy i woli Papieża wykreślono papieża z dyptychów (i wykluczono go z Kościoła)???

W sprawach antykoncepcji, impotencji, onanizmu proszę pytania kierować do lekarza specjalisty z zakresu seksuologii. Ja takowym nie jestem i nie mam obsesji w zakresie seksualności człowieka.
Nie chodzi o seksualność tylko moralność. Grzech Onana polegał - wbrew temu co przyjęto dziś uważać za "onanizm" - na współżyciu z żoną w sposób wykluczajacy poczęcie. Dziś nazwali byśmy to "antykoncepcja".
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Petros
Gość
« Odpowiedz #57 dnia: Listopada 20, 2010, 15:01:12 pm »

To dla prawosławnych onanizm nie jest grzechem??? Ciekawostki waść wpisujesz.
 

To może i fajno się "wywrócić" na prawosławie?!

A pedofilia to do 12, 13, 16 lat? Czy też do seksuologa?

Tak? A proszę powiedzieć dokładnie, w którym miejscu tak napisałem?

Będę bardzo wdzięczny za nie imputowanie mi czegoś, czego nie powiedziałem.

NIe będę wchodził w dyskusje dotyczące seksualności, bo ani nie jestem ojcem duchowym ani lekarzem.

Są to na tyle delikatne sprawy, że wymagają indywidualnej rozmowy ze specjalistą.


Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #58 dnia: Listopada 20, 2010, 15:14:43 pm »

Panie jp7 to nie jest przykazanie.
Cos sie zmienilo? O ile mi wiadomo Mojżesz otrzymał 10 przykazań, Chrystus dodał 2. Innych nie znam.
Zatem "Będziesz miłował Pana Boga swego..." to też nie jest (nie są, bo dwa) przykazanie???
(chyba, że Pan uważa, że to jedno z tych dwu dodanych przez Zbawiciela, ale o to Pana raczej nie podejrzewam...)
Przykazania to nie tylko dekalog. To także na przykład zakaz sodomiii czy zoofilii.

A wg mnie prawdziwe  Przykazania  to właśnie te które zapisał Bóg w sercu i naturze człowieka. Np. o płodności i rozmnażaniu. DEKALOG to dla mnie Obietnica Boga a nie prawo. Obietnica wypełniająca się w Chrystusie taka jak w widzeniu o zeschłych kościach i innych proroctwach np: ... i dam im serce z ciała ..." Obietnica że jeżeli przyjmę Mesjasza Chrystusa to Otrzymam Ducha Świętego który odmieni moje serce i Nie będę już miał innych Bogów , Nie będę cudzołożył , Nie będę kradł .....
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #59 dnia: Listopada 20, 2010, 15:43:23 pm »

Tutaj pan to stwierdził!


Petros:

1)Antykoncepcja nie należy do kanonów wiary.

2)W sprawach antykoncepcji, impotencji, onanizmu proszę pytania kierować do lekarza specjalisty z zakresu seksuologii. Ja takowym nie jestem i nie mam obsesji w zakresie seksualności człowieka.

3) Na pytanie czy antykoncepcja jest zła odpowiedział pan  "nie"!

« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2010, 15:46:56 pm wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 126 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Kwestie związane z prawosławiem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!