Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 03:00:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Pytanie o Opus Dei
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Pytanie o Opus Dei  (Przeczytany 21768 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #60 dnia: Grudnia 18, 2010, 19:34:17 pm »

@ Joker
Zarzuty stawiane OD są 2 - rodzajów:

1. Formalno duszpasterskie: - to wszystko o czym traktuje ten watek i watek równoległy:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,564.210.html
(np. pytanie o noszenie kolczatek na udach - przez nieletniego Bruno Devosa w Ośrodku przy Filtrowej a wczesniej we Francji.)

2. zarzuty teologiczne:

http://www.sspx.org/miscellaneous/opus_dei.htm

krótko mówiac : czy pracą zawodową można osiągnąć zbawienie?

Ora et labora zamieniono na Labora = ora
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2010, 19:37:59 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #61 dnia: Grudnia 18, 2010, 20:33:54 pm »

Księża Opus-Dei są prawdziwymi filarami posoborowego Kościoła. Motywem OD jest wspieranie konserwatywnego i liberalnego  skrzydła posoborowego katolicyzmu ... Kościół który wynurzył się z Vaticanum II potrzebuje wzoru.
Pius X: "Zawsze zachowujcie czyste nauczanie."

Świetny "zarzut". Jakby podchodzili do wiary lekceważąco,to oczywiście spotkałoby się z krytyką. Jak są pilni i poważnie traktują wiarę to też źle,bo nie należą do stronnictwa antysoborowego. Co gorsza dają dobry przykład innym nie należącym do jedynie słusznego stronnictwa.

To nie zarzut tylko stwierdzenie faktu. Proszę się wrócić na str.4 wątku i przeczytać również wypowiedź p. "rysia", przed pana wypowiedziami. Nie wiem, czy co gorsza, czy co lepsza komu dają dobry przykład - dla mnie nie, ja taką tradycję mam u siebie w parafii, a jakaś klasyfikacja wg. pana na stronnictwa, to proszę jaśniej, proszę się nie krempować.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #62 dnia: Grudnia 18, 2010, 21:00:24 pm »

Ora et labora zamieniono na Labora = ora
Hm... to nie jest zatem prawda, ze supernumerariusz spedza srednio 2h dziennie na modlitwie?

Jak troche poczytalemm sobie o OD to raczej nabralem wrazenia, ze oni sa podobni do neonow w tym, ze chca do zywklego zycia rodzinnego stosowac klasztorne zasady zwiazane z modlitwa. Ja nie jestem do tej idei przekonany, ale nie wiem czy mozna im zarzucic, ze przez labora = oraz eliminuja zupelnie ora.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #63 dnia: Grudnia 19, 2010, 00:58:48 am »

Panie rysio,
co to znaczy "czy Ośrodek nadal zleca panu pracę na fk"??? Proszę sprecyzowac Pański zarzut względem mojej osoby i podać dowody na prawdziwość tego co Pan zawarł w pytaniu, a jeśli nie to żądam przeprosin.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #64 dnia: Grudnia 19, 2010, 22:02:58 pm »

krótko mówiac : czy pracą zawodową można osiągnąć zbawienie?
Patrząc na wygnanie z raju - to:
Cytuj
Do niewiasty powiedział: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą. (17) Do mężczyzny zaś Bóg rzekł: Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść - przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu: w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie po wszystkie dni twego życia. (18) Cierń i oset będzie ci ona rodziła, a przecież pokarmem twym są płody roli. (19) W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz!
Może nie jest to gwarancją zbawienia, ale pokutą, jaką Pan Bóg dał rodzajowi ludzkiemu...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #65 dnia: Grudnia 19, 2010, 23:03:34 pm »

@ Szkielet

Cytuj
@ Szkielet
Czy nadal Ośrodek zleca Panu pracę na fk? - W podobny sposób pyta Pan Panią Genowefę o  "krzywdę" doznaną od "OD.[/u]

Zgadzam sie z P. Genowefą.

[...]Czy nadal Ośrodek zleca Panu pracę na fk? - W podobny sposób pyta Pan Panią Genowefę o  "krzywdę" doznaną od "OD".[...]

Wyraziłem się niejasno. Nie zarzucam Panu "działalności na zlecenie" :) , jedynie zauważam, że forma pytania jakie zadał Pan Pani Genowefie nie pozostawiła możliwości obrony. I dlatego, aby unaocznić Panu niewłasciwość formy , zadałem Panu podobne pytanie.
Pytanie, na które nie ma dobrej odpowiedzi: "Czy nadal Ośrodek zleca Panu... I co tu odpowiedzieć? "Już nie zleca" czy "nadal zleca".

Po prostu nie można stawiać takich pytań.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #66 dnia: Grudnia 20, 2010, 07:11:47 am »

Panie rysio, moje pytanie jest jak najbardziej na miejscu. Jeśli ktoś wyraża jakąś opinie to musi ją poprzeć dowodami. Jeśli zaś opinia jest nie poparta niczym, jest tylko stwierdzeniem to zadaje sie pytania. Szczególnie tu na forum. Na tym polega dyskusja.
Jeśli Pan twierdzi, że coś jest zielone, a ja nie mam o tym pojęcia to albo przyjme Pańskie twierdzeie jako pewnik i być może będę tkwił w błędzie, albo zadam Panu pytanie, na które bedę oczekiwał odpowiedzi. Jeśli zaś Pan nie odpowie to bedę traktował Pana jako osobe niewiarygodną, która być może chce wprowadzić mnie w błąd. A jako moderator mam obowiązek zapytać o to Panią genowefę i każdego innego, kto bedzie wysuwał jakiekolwiek wnioski na zasadzie "bo ja tak uważam"
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #67 dnia: Grudnia 20, 2010, 10:09:33 am »

@szkielet

Ale mógłby chyba Pan to zrobić w formie nieagresywnej,  bez lekceważenia mojej skromnej osoby.

Byłoby to bardziej skuteczne, Panie Moderatorze.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #68 dnia: Grudnia 20, 2010, 10:16:03 am »

Niby mógłbym, ale ostatnio dochodzę do wniosku (z doświadczenia i nie chodzi mi tylko o Pania), że prośbą się niestety nic nie wskóra, więc wybaczy Pani.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #69 dnia: Grudnia 20, 2010, 10:40:00 am »

Wybaczyć Panu ?

 ...Może  spróbuję..., ale będzie to dla mnie bardzo trudne.

Zwłaszcza, że to , co Pan teraz napisał  odbieram  również jako lekceważenie.

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #70 dnia: Grudnia 20, 2010, 10:47:07 am »

Cóż, Pani sprawa.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #71 dnia: Grudnia 20, 2010, 17:14:57 pm »

@ Szkielet

Cytuj
Jeśli ktoś wyraża jakąś opinie to musi ją poprzeć dowodami.

Nie bądźmy już aż tacy cacy.
Jeżeli zdanie dotyczy mojej opinii wyrazonej na podstawie odczuć, np. "jest mi b. ciepło" to nie muszę i nie mogę tego udowodnić. Co więcej, nie mozna komuś nakazać "udowodnić", ze jest mu ciepło.
Podobnie rzecz się ma z neonami. Jezeli mówia, ze "tak przezywamy swoja wiarę, że nogi same tańcują na Mszy św." - to ja nigdy nie tego nie kwestionuję. Może i tak mają. Defekt, nie defekt, czort ich tam wie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #72 dnia: Marca 24, 2011, 15:20:06 pm »

Zauważyłem, iż Pani Genowefa ma do OD bardzo emocjonalny stosunek. Przeglądając forum zauważyłem, iż w jednym z postów wspominała Pani iż członkowie rodziny mieli jakiś problem z organizacją ( wydaje mi się, że widziałem taki tekst). Czy mogłaby Pani w kilku zdaniach opisać na czym owe problemy polegały.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #73 dnia: Czerwca 26, 2011, 00:29:52 am »

http://uwazamrze.pl/2011/06/koniec-czarnej-legendy-opus-dei/

Więcej w wydaniu papierowym :)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #74 dnia: Czerwca 26, 2011, 08:26:58 am »

http://uwazamrze.pl/2011/06/koniec-czarnej-legendy-opus-dei/

Więcej w wydaniu papierowym :)
Calosc na stronie OD: http://www.opusdei.pl/art.php?p=44419
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Pytanie o Opus Dei « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!