Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 06:15:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231941 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Zamach w Bagdadzie -
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Zamach w Bagdadzie -  (Przeczytany 893 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« dnia: Listopada 01, 2010, 17:50:05 pm »

W Bagdadzie zamordowano 58 katolikow, mężczyzn, kobiet, i dzieci. Zaatakowano ich w czasie Mszy.

Położenie katolików w Iraku jest tragiczne. Mam znajomych katolikow irackich, którzy uciekli z tego kraju,  i którzy na próżno starają się zwrocić uwagę zachodu na tragiczne polożenie chrześcijan w Iraku. Niestety, nikogo to w zasadzie nie interesuje.

Requiem aeternam dona eis, Domine.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 01, 2010, 17:53:17 pm »

W ogóle kto jest bezpieczny w Iraku? Chyba nikt. W sąsiedniej Syrii, Jordanii i Libanie byłem rok temu, ale tam jest w miarę bezpiecznie, odwiedziłem chrześcijańskie miejsca w tych krajach.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 01, 2010, 22:45:43 pm »

trudno to przyznać ale za Saddama wyznawcy Chrystusa żyli biednie ale wzlędnie bezpiecznie w Iraku. Z 4% katolików za Saadama dziś ten procent wpadł poniżej 0,5%. Dwa lata temu przypadkiem poznałem uchodźców z Iraku w Stambule, to co budzi nadzieje to fakt że te rodziny mają bardzo dużo dzieci, piękni ludzie i co najważniejsze nie usłyszałem od nich słowa nienawiści, ile to można się od nich nauczyć.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 01, 2010, 23:26:11 pm »

te rodziny mają bardzo dużo dzieci, piękni ludzie i co najważniejsze nie usłyszałem od nich słowa nienawiści, ile to można się od nich nauczyć.

Mam dokładnie takie same doświadczenia. Znam dwie rodziny irackie, które należą do lokalnej parafii tradycyjnej - z braku kościoła w swoim obrządku, doszli do wniosku, że KRR będzie im najbliższy. Wspaniali ludzie, których pod wieloma względami uważam za wzór do naśladowania. I też mnie to zastanowiło - ten brak nienawiści do swoich prześladowców.

Po upadku Husseina chrześcijan w Iraku spotkało niekonczące sie pasmo upokorzeń,  prześladowań, mordów, pobić, podpaleń i gwałtow. Media zachodnie przeważnie to przemilczają, częścowo ze strachu, częściowo dlatego, że nie pasuje to do obecnie lansowanego obrazu islamu.

A co do procentów, to początkiem lat 80-tych było nawet więcej, ponoć coś ok. 7-8%. Szkoda, że uciekają, to pewnie strata bezpowrotna - ale nie dziwię im się wcale.
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2010, 23:35:12 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
marcin
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 01, 2010, 23:50:37 pm »

7-8% to ok ale z asyryjczykami. Katolicy stanowili 50% całej populacji chrześcijan w Iraku.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Zamach w Bagdadzie - « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!