Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:50:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj
Autor Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR?  (Przeczytany 14200 razy)
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #90 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:52:05 pm »

Ja po prostu próbuję Panu uświadomić, że dokonań takich ludzi nie mierzy się liczbami - ani liczbami odwiedzonych krajów ani liczbami napisanych dokumentów.
A czym się to mierzy?

Przepraszam, Panie jp7, ale ostatnio największą ochotę mam na odpowiadanie właśnie na Pana posty :)

To pytanie powoduje, że myślami wracam do naszej dyskusji ze starego forum o statystykach uczestnictwa wiernych we Mszach Św. na tle SWII (nota bene trochę mnie zirytował Pana ironiczny uśmiech przy niedawnym poście w wątku o najnowszych statystykach uczestnictwa - w którym to Pan szybko wyliczył jak szybko Kościoły opustoszeją, jeżeli tempo spadku będzie zachowane... żarcik nie na miejscu).
Otóż wg mnie na pewno nie liczbami. Jak i wiele innych rzeczy, szczególnie związanych z Wiarą i Kościołem. Owszem statystki są istotne do pewnych analiz, ale na samych liczbach możemy się baaaaardzo przejechać. Takie jest moje przekonanie.
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #91 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:54:43 pm »

czy ktoś to mógłby potwierdzić, coś więcej o tym powiedzieć? nie znałem tego, a dość ciekawe zdarzenie...

Co w tym ciekawego? Rzecz dotyczyła języka włoskiego...

ciekawe nie są niuanse językowe, ale wspomniana przez p. jp7 celowość pomyłki
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #92 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:56:09 pm »

Ale jaki z tego wszystkiego chcą Państwo wyciągnąc wniosek?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #93 dnia: Kwietnia 19, 2009, 21:54:36 pm »

To pytanie powoduje, że myślami wracam do naszej dyskusji ze starego forum o statystykach uczestnictwa wiernych we Mszach Św. na tle SWII (nota bene trochę mnie zirytował Pana ironiczny uśmiech przy niedawnym poście w wątku o najnowszych statystykach uczestnictwa - w którym to Pan szybko wyliczył jak szybko Kościoły opustoszeją, jeżeli tempo spadku będzie zachowane... żarcik nie na miejscu).
Dlaczego? Jak sytuacja stanie się po ludzku beznadziejna, Chrystus pomoże. Nie ma takiej możliwości, aby liczba wiernych spadła do zera. ( a co dopiero do wartości ujemnej, stąd uśmiech)

ciekawe nie są niuanse językowe, ale wspomniana przez p. jp7 celowość pomyłki
Ja duzo bardziej nie pomogę. to było "u cioci na imieninach", w tle wył telewizor (stąd to oglądałem). Słuchałem jednym uchem...:-/

O błędzie jest m.in tu: http://nt.interia.pl/newsroom/news/29-rocznica-wyboru-jana-pawla-ii,994315
<< Wyznał: "Nie wiem, czy potrafię rozmawiać waszym...naszym językiem włoskim", a następnie poprosił, by go poprawiać, jeśli się pomyli i właśnie w tym zdaniu popełnił błąd językowy.>>
Angielska wikipedia podaje: <<The speech, however, made a good impression on Italian listeners who were nervous at the prospect of a foreign pope.[2] This was due also to a little mistake made by the newly elected Pope during this speech, given in Italian language, a mistake that won immediately the applause of the crowd, releasing the tension of the event. John Paul II said (in Italian): "...se mi sbaglio mi corigerete!" (something like: "if I make a mistake, you will corict me!" The correct form would be: "mi correggerete.")>>
Polska wikipedia tłumaczy (w przypisie) na czym ten błąd polegał:
<<↑ Użył po włosku błędnego wyrazu w sformułowaniu se mi sbaglio mi corigerete, tłumaczonego na polski jako poprawujcie zamiast poprawiajcie albo poprawcie. W języku włoskim poprawną formą jest mi correggrette, natomiast błędnie użyte sformułowanie corrigerete mogło się skojarzyć z corrigendo, co oznacza wymagającego umieszczenia w zakładzie poprawczym - kogoś sprawiającego trudności wychowawcze.>> - pasuje do stylu żartów Papieża
Ale sam program - gdzie był, kiedy  - nie mam pojęcia..:-(
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #94 dnia: Kwietnia 19, 2009, 22:09:03 pm »

Może Pan to rozwinąć?

Po prostu nie mój standard.

Kolejna michnikoidalna proteza argumentacyjna, świetnie opisana przez Ziemkiewicza zresztą. Tzw. "salon" i aspirujący do niego argumentują właśnie w ten sposób - coś jest ewidentne, oczywiste, a jak ktoś się z nimi nie zgadza to "sieje nienawiść" kiedy zaś obnaża kompletny brak ich argumentów to wówczas "to nie mój standard", po prostu wiadomo, że z "kimś takim" nie warto rozmawiać. Plus oczywiście o guru i jego prześwietnym prasowym organie (którego kłamstwa, krętactwa i manipulacje wielokrotnie obnażano) tylko dobrze i tylko na klęczkach.

No więc, drogi panie Adamie, umie Pan jakoś konkretnie uzasadnić swoje zdanie, bez uciekania się do protez, bez prymitywnych chwytów z wyliczaniem ilości dokumentów i podróży? Pytam w trosce właśnie o poziom dyskusji na tym forum. Ma Pan prawo do swojego zdania na temat pontyfikatu Jana Pawła II podobnie jak i inni dyskutanci, ale proszę je przyzwoicie uzasadniać. Stać na to Pana intelektualnie, prawda?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #95 dnia: Kwietnia 19, 2009, 22:17:40 pm »

Stać na to Pana intelektualnie, prawda?

Niech pan mnie jeszcze szklanką wody obleje.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #96 dnia: Kwietnia 20, 2009, 06:45:32 am »

Stać na to Pana intelektualnie, prawda?

Niech pan mnie jeszcze szklanką wody obleje.

Pan koniecznie chce potwierdzic , ze pan andy ma racje?

Cytuj
Wielkim nazwał Go Benedykt XVI. Ale jak rozumiem, Benedykt XVI jest świetny tylko wtedy, kiedy wydaje Summorum Pontificum. Kiedy chwali Jana Pawła II, to już się myli.
A co do encyklik, "Fides et ratio" czy "Centesimus annus" również przeszły do historii

Trudno zeby JPII ganil. Owe encykliki owszem byly wazne.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #97 dnia: Kwietnia 20, 2009, 07:15:03 am »

Pan koniecznie chce potwierdzic , ze pan andy ma racje?

Proszę sobie uważać, co pan chce.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #98 dnia: Kwietnia 20, 2009, 13:09:35 pm »

Coś w temacie:
http://wiadomosci.onet.pl/1955272,12,item.html
Cytuj
Kardynał Joseph Ratzinger krytykował wiele gestów i decyzji Jana Pawła II - przypomniał włoski publicysta katolicki Vittorio Messori w artykule opublikowanym na łamach "Corriere della Sera".
W tekście nawiązującym do obchodzonej w niedzielę czwartej rocznicy wyboru Benedykta XVI Messori napisał, że ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary jako najważniejszy doradca teologiczny polskiego papieża niekiedy "nie był całkowicie z nim w zgodzie".

"Lojalna przyjaźń między nimi, która szybko przekształciła się w przywiązanie, nie przeszkadzała kardynałowi w wyrażaniu wątpliwości wobec niektórych inicjatyw, takich jak synkretyczne parady w Asyżu (chodzi o międzyreligijne modlitwy o pokój - PAP), prośby o przebaczenie win nieżyjących, mnożenie podróży kosztem codziennego zarządzania Kościołem, nadmiar beatyfikacji i kanonizacji, nadawanie widowiskowego charakteru momentom religijnym, nawet obecność gwiazd rocka na papieskim podium i wybór szat liturgicznych zgodnie ze wskazówkami telewizyjnych reżyserów" - podkreślił Vittorio Messori.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #99 dnia: Kwietnia 20, 2009, 22:38:15 pm »

Tak jak powiedziałem - Benedykt XVI jest dobry tylko, kiedy głosi coś zgodnego z naszą linią. Na marginesie - życzę Państwu takiego podejścia do tematu, również do krytyki, jakie prezentuje Ojciec Święty.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #100 dnia: Sierpnia 30, 2009, 03:28:35 am »

Ale jaki z tego wszystkiego chcą Państwo wyciągnąc wniosek?

Że Jan Paweł Drugi WIELKIM aktorem był.

Dla mnie nie do strawienia, więc nigdy nie pojechałem na żadną Jego Mszę - w Polsce czy na Watykanie.
A pamiętam jego wybór na tron piotrowy...

Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!