Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 02:45:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231941 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj
Autor Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR?  (Przeczytany 14236 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #75 dnia: Kwietnia 18, 2009, 20:03:20 pm »

Ja pytam najwpierw pana。Nie powinien miec pan klopotow z odpowiedzia na te banalne pytanie

Czternaście encyklik, trzy listy apostolskie, czternaście adhortacji apostolskich, jedenaście konstytucji apostolskich, sto cztery podróże zagraniczne (żaden z dotychczasowych papieży nie był tak blisko zwykłego człowieka), dał przykład godnego umierania. Poza tym jako głowa Stolicy Apostolskiej w dużym stopniu przyczynił się do tego, że żyje pan w wolnym kraju.

Podaje mi pan encykliki , listy jako suckesy? Licza sie ich skutki, czy przejda do historii? Jestem w pewien sposob dumny z JPII, ale daleki jestem od tego balwochwalczego uwielbienia jakim darzy go wielu Polakow. Co do zycia w wolnym kraju, owszem mogl miec pewiem wplyw na oslabienie ZSRR. Za to mu chwala.
Czy ja kiedykowliek napisalem, ze JPII to samo zlo? Co mi pan insynuuje?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #76 dnia: Kwietnia 19, 2009, 09:58:55 am »

Ale może zapytam wprost: czy twierdzi Pan, że Jan Paweł II wykorzystywał swoje talenty aktorskie w kontaktach z wiernymi w taki sposób, by świadomie wypracowywać w ten sposób jakieś korzyści? Konkretnie pytam o to, czy podejrzewa Pan nieuczciwość Jana Pawła II w wykorzystywaniu swoich talentów? Czy zna Pan jakieś przypadki tegoż? Czy może podejrzenia zajścia takich przypadków?
1) Zupełnie nie tak Pan mnie zrozumiał. Dyskusja była na temat autentyczności, nie korzyści. A już w żadnym razie korzyści własnych - ewentualne "sukcesy artystyczne" szły na konto Kościoła .
2) Przypadek który znam - w pierwszym przemówieniu do ludu Rzymu (tuż po wyborze) Papież powiedział po włosku coś w stylu: "jeśli popełnię jakiś błąd, to mnie skorygujcie" [w "skorygujcie" był błąd, celowo zrobiony]. Innych nie szukałem - ten podali jacyś księża, czy biskupi (może nawet sam kard. Dziwisz - też brał udział w tym programie) związani z Papieżem - nie pamiętam, to było zaraz po śmierci Papieża. Zaraz po tym pokazali materiał filmowy z tego wystąpienia (na dobrą sprawę, dopiero wtedy zacząłem to oglądać...)
3) Więcej nie szukałem. Już i tak zanieczyściło mi to moje spojżenie na Papieża
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #77 dnia: Kwietnia 19, 2009, 12:18:38 pm »

Ja pytam najwpierw pana。Nie powinien miec pan klopotow z odpowiedzia na te banalne pytanie

Czternaście encyklik, trzy listy apostolskie, czternaście adhortacji apostolskich, jedenaście konstytucji apostolskich, sto cztery podróże zagraniczne (żaden z dotychczasowych papieży nie był tak blisko zwykłego człowieka)[...]

Piękna statystyka. Tylko to trochę bez sensu. Nasz Sejm i rząd też produkują setki ustaw i rozporządzeń, ba, daleko więcej niż papieże - ale to wszystko chłam. Więc sama ilość o niczym nie świadczy. Jak i nie świadczy liczba podróży np. o niczym. Czy papież to jest ktoś, kto na akord ma produkować dokumenty albo "zaliczać" kraje? Proszę więc sobie darować takie protezy argumentacyjne, bo to ani nie pomaga Pana tezom ani Panu zaszczytu nie przynosi.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #78 dnia: Kwietnia 19, 2009, 12:28:19 pm »

No nie jestem pewny czy Ut unum sint to jest sukces katolicyzmu. A papieskie wędrówki po synagogach i zborach protestanckich to sukces czy porażka?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #79 dnia: Kwietnia 19, 2009, 12:57:18 pm »

Podaje mi pan encykliki , listy jako suckesy? Licza sie ich skutki, czy przejda do historii? Jestem w pewien sposob dumny z JPII, ale daleki jestem od tego balwochwalczego uwielbienia jakim darzy go wielu Polakow. Co do zycia w wolnym kraju, owszem mogl miec pewiem wplyw na oslabienie ZSRR. Za to mu chwala.
Czy ja kiedykowliek napisalem, ze JPII to samo zlo? Co mi pan insynuuje?

Właśnie to wynikało z pana wypowiedzi. We wszystkim trzeba znaleźć umiar. Także w krytyce.

Piękna statystyka. Tylko to trochę bez sensu. Nasz Sejm i rząd też produkują setki ustaw i rozporządzeń, ba, daleko więcej niż papieże - ale to wszystko chłam. Więc sama ilość o niczym nie świadczy. Jak i nie świadczy liczba podróży np. o niczym. Czy papież to jest ktoś, kto na akord ma produkować dokumenty albo "zaliczać" kraje? Proszę więc sobie darować takie protezy argumentacyjne, bo to ani nie pomaga Pana tezom ani Panu zaszczytu nie przynosi.

Jeśli porównuje pan encykliki papieskie do "chłamu legislacyjnego" w polskim Sejmie, to przykro mi, że w panu tyle nienawiści. "Protezy argumentacyjne" - wspaniałych słów pan używa. A w ogóle zapoznał się pan z tymi czternastoma encyklikami czy z góry założył, że to chłam?" "Zaliczać kraje"? Papież chciał być blisko każdego człowieka a pan chęć bliskości sprowadza to chęcia zaliczania krajów. Żenujące.

Czy te słowa Benedykta XVI również uzna pan za protezy argumentacyjne"?

"Długi i wielowymiarowy pontyfikat był misją na służbie prawdzie o Bogu i o człowieku oraz pokoju na świecie."
"Podobnie jak siostra Faustyna, Jan Paweł II stał się Apostołem Bożego Miłosierdzia."
"Po wielkim Papieżu Janie Pawle II kardynałowie wybrali mnie - prostego, skromnego pracownika winnicy Pana."

Co do Ut unum sint to myślę, że należy przerwać dyskusje na temat encyklik a postarać się je zaakceptować. Z jednej strony dla wielu niewygodna jest Humane Vitae Pawła VI, a z drugiej strony też niewygodna jest, ale dla innych środowisk, Ut unum sint. Jak pisał Pius XII :"Nie wolno też sądzić, że treści Encyklik nie wymagają same przez się uległości, skoro w nich Papieże nie sprawują swej najwyższej władzy nauczania. Uczą one bowiem na podstawie zwyczajnego posłannictwa Urzędu Nauczającego, do którego również odnoszą się słowa: " Kto was słucha, mnie słucha" ( Łk 10,16). Najczęściej też to, co Encykliki wykładają i uwydatniają, już skądinąd należy do doktryny katolickiej. Jeśli zatem Najwyżsi Pasterze w wypowiedziach swych orzekają, po uprzednim zbadaniu, o kwestii dotąd swobodnie dyskutowanej, dla wszystkich jest jasne, że z woli i intencji Papieży sprawa ta nie może być odtąd przedmiotem wolnej dyskusji między teologami."
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2009, 13:25:58 pm wysłana przez Adam » Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #80 dnia: Kwietnia 19, 2009, 18:31:55 pm »

Piękna statystyka. Tylko to trochę bez sensu. Nasz Sejm i rząd też produkują setki ustaw i rozporządzeń, ba, daleko więcej niż papieże - ale to wszystko chłam. Więc sama ilość o niczym nie świadczy. Jak i nie świadczy liczba podróży np. o niczym. Czy papież to jest ktoś, kto na akord ma produkować dokumenty albo "zaliczać" kraje? Proszę więc sobie darować takie protezy argumentacyjne, bo to ani nie pomaga Pana tezom ani Panu zaszczytu nie przynosi.

Jeśli porównuje pan encykliki papieskie do "chłamu legislacyjnego" w polskim Sejmie, to przykro mi, że w panu tyle nienawiści. "Protezy argumentacyjne" - wspaniałych słów pan używa. A w ogóle zapoznał się pan z tymi czternastoma encyklikami czy z góry założył, że to chłam?" "Zaliczać kraje"? Papież chciał być blisko każdego człowieka a pan chęć bliskości sprowadza to chęcia zaliczania krajów. Żenujące.

Proszę mi nie wmawiać jakiejś "nienawiści" bo to kolejna proteza argumentacyjna na poziomie szmatławca Michnika. Po prostu ktoś Pana zapytał o dokonania pontyfikatu Jana Pawła II, a Pan przytoczył statystykę liczb podróży, dokumentów itp. Ja po prostu próbuję Panu uświadomić, że dokonań takich ludzi nie mierzy się liczbami - ani liczbami odwiedzonych krajów ani liczbami napisanych dokumentów. Niech Pan porzuci na moment swoją niechęć do wszystkiego i wszystkich na tym forum i spróbuje na spokojnie pomyśleć. Bo tacy obrońcy, co umieją tylko przytaczać statystki nie przynoszą chwały Janu Pawłowi II.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #81 dnia: Kwietnia 19, 2009, 18:42:36 pm »

Ja po prostu próbuję Panu uświadomić, że dokonań takich ludzi nie mierzy się liczbami - ani liczbami odwiedzonych krajów ani liczbami napisanych dokumentów.
A czym się to mierzy?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #82 dnia: Kwietnia 19, 2009, 18:48:15 pm »

Ja po prostu próbuję Panu uświadomić, że dokonań takich ludzi nie mierzy się liczbami - ani liczbami odwiedzonych krajów ani liczbami napisanych dokumentów.
A czym się to mierzy?


Skutkami dzialan i np. stanem podleglej instytucji. Zreszta dla mnie JPII byl papiezem z sukcesami, ale nazywanie go najwybitniejszym czy Wielkim to przesada. Co zlego w tym stanowisku? Poproszono o konkretny wypis tych sukcesow, a sukcesem nie jest wydanie encykliki, tylko czy ta encyklika wywola zamierzona reakcje. Sukcesem bylo np. Rerum Novarum i przeszlo do historii.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #83 dnia: Kwietnia 19, 2009, 18:49:50 pm »

Proszę mi nie wmawiać jakiejś "nienawiści" bo to kolejna proteza argumentacyjna na poziomie szmatławca Michnika.

I ja wmawiam nienawiść... Po takich postach nie muszę nic wmawiać, one same świadczą o autorze. Klasa sama w sobie...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #84 dnia: Kwietnia 19, 2009, 18:53:15 pm »

Zgadzam się że "wielkim " czy "wybitnym" to nie był jako papież. Swoje sukcesy na pewno miał. I jako człowiek był w porządku. Był dostępny i z sutanny czy swego urzędu nie robił muru. To jest sukces Jana Pawła II.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #85 dnia: Kwietnia 19, 2009, 18:53:55 pm »

ale nazywanie go najwybitniejszym czy Wielkim to przesada. Co zlego w tym stanowisku? Poproszono o konkretny wypis tych sukcesow, a sukcesem nie jest wydanie encykliki, tylko czy ta encyklika wywola zamierzona reakcje. Sukcesem bylo np. Rerum Novarum i przeszlo do historii.

Wielkim nazwał Go Benedykt XVI. Ale jak rozumiem, Benedykt XVI jest świetny tylko wtedy, kiedy wydaje Summorum Pontificum. Kiedy chwali Jana Pawła II, to już się myli.
A co do encyklik, "Fides et ratio" czy "Centesimus annus" również przeszły do historii.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2009, 19:00:38 pm wysłana przez Adam » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #86 dnia: Kwietnia 19, 2009, 19:22:46 pm »

Skutkami dzialan i np. stanem podleglej instytucji. Zreszta dla mnie JPII byl papiezem z sukcesami, ale nazywanie go najwybitniejszym czy Wielkim to przesada. Co zlego w tym stanowisku? Poproszono o konkretny wypis tych sukcesow, a sukcesem nie jest wydanie encykliki, tylko czy ta encyklika wywola zamierzona reakcje. Sukcesem bylo np. Rerum Novarum i przeszlo do historii.

Otóż to. odziedziczył Kościół w kiepskim stanie. Zostawił go w stanie nie gorszym niż był.  To było coś...

I ja wmawiam nienawiść... Po takich postach nie muszę nic wmawiać, one same świadczą o autorze. Klasa sama w sobie...
Może Pan to rozwinąć?

Wielkim nazwał Go Benedykt XVI. Ale jak rozumiem, Benedykt XVI jest świetny tylko wtedy, kiedy wydaje Summorum Pontificum. Kiedy chwali Jana Pawła II, to już się myli.
Papieże zawsze pissząc o poprzednika piszą "wielki":
<<Nasz wielki poprzednik Pius XII potwierdzał to z mocą, i to wielokrotnie, podczas ostatniej wojny światowej. >> Mówił Paweł VI, <<oraz nasz wielki poprzednik, papież Damazy, >> Pisał Jan Paweł II, <<jakie nasz wielki poprzednik, święty Leon Wielki, skierował do wiernych Rzymu:>> ups ;-), pisał Benedykt XVI, <<Our great predecessor and fellow citizen Gregory XIII, >> pisał Pius XII.
Tak, ze odwołanie do autorytetu Ojca Świętego - chybione.


Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #87 dnia: Kwietnia 19, 2009, 19:52:32 pm »

Może Pan to rozwinąć?

Po prostu nie mój standard.

Tak, ze odwołanie do autorytetu Ojca Świętego - chybione.

To też jest chybione?
"Długi i wielowymiarowy pontyfikat był misją na służbie prawdzie o Bogu i o człowieku oraz pokoju na świecie."
"Podobnie jak siostra Faustyna, Jan Paweł II stał się Apostołem Bożego Miłosierdzia."

Zauważam, że co bym nie napisał w obronie Jana Pawłą II, będzie źle.
Na jego pogrzebie było obecnych dwóch byłych i ówczesny prezydent USA - żaden z nich nie był katolikiem. To najlepiej świadczy o wpływie papieża na historię XX wieku.

Nadmienię, że oczywiście, iż wiele osób patrzy na Jana Pawła przez pryzmat "kremówek". Ale to nie zmienia faktu, że był on wielkim papieżem. Natomiast co do kremówek i różnych eventów na cześć JP2, to i tak wolę to, niż kompletnie zlaicyzowaną i wrogą Francję, Beneluks czy Niemcy.
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #88 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:40:23 pm »

2) Przypadek który znam - w pierwszym przemówieniu do ludu Rzymu (tuż po wyborze) Papież powiedział po włosku coś w stylu: "jeśli popełnię jakiś błąd, to mnie skorygujcie" [w "skorygujcie" był błąd, celowo zrobiony]. Innych nie szukałem - ten podali jacyś księża, czy biskupi (może nawet sam kard. Dziwisz - też brał udział w tym programie) związani z Papieżem - nie pamiętam, to było zaraz po śmierci Papieża. Zaraz po tym pokazali materiał filmowy z tego wystąpienia (na dobrą sprawę, dopiero wtedy zacząłem to oglądać...)

czy ktoś to mógłby potwierdzić, coś więcej o tym powiedzieć? nie znałem tego, a dość ciekawe zdarzenie...
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #89 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:48:57 pm »

czy ktoś to mógłby potwierdzić, coś więcej o tym powiedzieć? nie znałem tego, a dość ciekawe zdarzenie...

Co w tym ciekawego? Rzecz dotyczyła języka włoskiego...
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!