Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:25:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR?  (Przeczytany 14185 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #30 dnia: Kwietnia 07, 2009, 22:08:02 pm »

A co do Tajemnic Światła odmawiam je bo różaniec to różaniec i zaszkodzić nie może.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #31 dnia: Kwietnia 07, 2009, 22:27:01 pm »

A co do Tajemnic Światła odmawiam je bo różaniec to różaniec i zaszkodzić nie może.


1). czy to jeczcze różaniec?
2). zaszkodzić, nie zaszkodzi, jakaś to forma medytacji jest ale czy pomoże? Do różańca przywiązane są różne łaski i odpusty a tu jak z tym jest?

P.S. Znana jest sprawa z "ulepszoną" Drogą Krzyżową" z nową stacją Zmartwychwstanie. Nie jest uznawana.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #32 dnia: Kwietnia 07, 2009, 23:00:04 pm »

2). zaszkodzić, nie zaszkodzi, jakaś to forma medytacji jest ale czy pomoże? Do różańca przywiązane są różne łaski i odpusty a tu jak z tym jest?

P.S. Znana jest sprawa z "ulepszoną" Drogą Krzyżową" z nową stacją Zmartwychwstanie. Nie jest uznawana.

Ale Tajemnica Światła została ustalona przez papieża! Skoro niektórzy nie uznają decyzji papieży, to jest to jakieś nieporozumienie! Powiem więcej, te wątpliwości co do łask związanych z "nowym" różańcem są skandaliczne!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2009, 23:06:55 pm wysłana przez Adam » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 07, 2009, 23:15:23 pm »

Skandalem to był Asyż i ekumeniczne cyrki Jana Pawła II. Co do różańca nic nie mam. Do listu z tym związanego trochę problemów mam.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 07, 2009, 23:26:12 pm »

Skandalem to był Asyż i ekumeniczne cyrki Jana Pawła II. Co do różańca nic nie mam. Do listu z tym związanego trochę problemów mam.

Konkrety, konkrety!
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 07, 2009, 23:34:58 pm »

Daje możliwość innej modlitwy po kazdej dziesiątce ni Modlitwa Fatimska. Nie wspomina wielu wcześniejszych tekstów o różańcu no że różaniec nie jest antyekumeniczny. Papież tłumaczy się heretykom a mnie akurat ich zdanie mało obchodzi.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #36 dnia: Kwietnia 07, 2009, 23:39:12 pm »

Daje możliwość innej modlitwy po kazdej dziesiątce ni Modlitwa Fatimska. Nie wspomina wielu wcześniejszych tekstów o różańcu no że różaniec nie jest antyekumeniczny. Papież tłumaczy się heretykom a mnie akurat ich zdanie mało obchodzi.

Skoro daje możliwość innej modlitwy, to taka była wola Ojca Świętego, którą trzeba zaakceptować. "I Tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" (Mt 16,16)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #37 dnia: Kwietnia 08, 2009, 06:13:53 am »

Daje możliwość innej modlitwy po kazdej dziesiątce ni Modlitwa Fatimska. Nie wspomina wielu wcześniejszych tekstów o różańcu no że różaniec nie jest antyekumeniczny. Papież tłumaczy się heretykom a mnie akurat ich zdanie mało obchodzi.

Skoro daje możliwość innej modlitwy, to taka była wola Ojca Świętego, którą trzeba zaakceptować. "I Tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" (Mt 16,16)

Nie trzeba, mozna wciaz sie modlic w stary sposob, wiec pan nie siej tu propagandy.

Skandalem to był Asyż i ekumeniczne cyrki Jana Pawła II.

Dokladnie. I panie Adamie wcale nie trzeba sie z tym zgadzac.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 08, 2009, 07:16:17 am »

Nie trzeba, mozna wciaz sie modlic w stary sposob, wiec pan nie siej tu propagandy.

Proszę się modlić, jak Pan uważa. Ale nie wolno poddawać w wątpliwość uzyskanie odpustu w związku z wprowadzeniem przez papieża nowej tajemnicy. Kto jak kto, ale Jan Paweł II można powiedzieć, że był właśnie "papieżem różańca". Wydaje się, że nawet w większym stopniu niż Benedykt XVI.


Dokladnie. I panie Adamie wcale nie trzeba sie z tym zgadzac.

Asyż i różaniec to są dwie różne sprawy. Proszę nie wykorzystywać Asyżu do poddawania w wątpliwość wszystkich decyzji wprowadzonych w Kościele przez Jana Pawła II.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2009, 07:18:02 am wysłana przez Adam » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #39 dnia: Kwietnia 08, 2009, 10:27:46 am »

Nikt nie poddaje w wątpliwość wszystkich decyzji zmarłego Papieża. Ja tylko uważam że niektóre jego słowa nie podobają mi się zbytnio. Podobnie jak niektóre czyny i gesty. To wszystko.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #40 dnia: Kwietnia 08, 2009, 11:19:04 am »

Cytuj
Cytat: Jean Gabriel Perboyre  Dzisiaj o 06:13:53
Nie trzeba, mozna wciaz sie modlic w stary sposob, wiec pan nie siej tu propagandy.

Proszę się modlić, jak Pan uważa. Ale nie wolno poddawać w wątpliwość uzyskanie odpustu w związku z wprowadzeniem przez papieża nowej tajemnicy. Kto jak kto, ale Jan Paweł II można powiedzieć, że był właśnie "papieżem różańca". Wydaje się, że nawet w większym stopniu niż Benedykt XVI.

Hehe, papiez rozanca. Liczba tajemnic i modlitw w rozancu miala swoja symbolike, dodajac tajemnice swiatla wszystko to zburzono.

Cytuj
Asyż i różaniec to są dwie różne sprawy. Proszę nie wykorzystywać Asyżu do poddawania w wątpliwość wszystkich decyzji wprowadzonych w Kościele przez Jana Pawła II.

Nikt tego nie robi. Przyklad podano, bo wedle pana kazde slowo papieza trzeba przyjmowac bez zastrzezen. Sa takie, ktore trzeba, ale niektorych nie trzeba. Szczegolnie , gdy ten lamie I przykazanie albo wprowadza jakies niepotrzebne nikomu udziwienia.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #41 dnia: Kwietnia 08, 2009, 11:34:28 am »

Problem polega na tym: jeśli jest odmawiany Różaniec w związku z Mszami w tradycyjnym rycie, to i Różaniec powinien być w formie tradycyjnej. Jak ktoś tak ceni nowości, to dlaczego nie chodzi na NOM? Wtedy będzie konsekwentnie. Nie ma się co oszukiwać. Jan Paweł II robił wszystko by "zanieść ducha soboru aż po krańce ziemi" (gdzieś to słyszałem i jest to słuszne stwierdzenie). Uczestnicząc w Mszy odprawianej w KRR sprzeciwiamy się temu duchowi, którego wyrazem jest nowy ryt Mszy, nowy Różaniec itd. Przecież to wszystko wynika z nowej wizji Kościoła.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2009, 11:40:59 am wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 08, 2009, 19:52:18 pm »

Problem polega na tym: jeśli jest odmawiany Różaniec w związku z Mszami w tradycyjnym rycie, to i Różaniec powinien być w formie tradycyjnej.

To tylko Pana zdanie. Na szczęście nikt nie prowadzi weryfikacji "prawdziwych tradycjonalistów" i nie ma obowiązku trzymać się tego, co pan pisze.

Hehe, papiez rozanca. Liczba tajemnic i modlitw w rozancu miala swoja symbolike, dodajac tajemnice swiatla wszystko to zburzono.
Życzę panu, żeby osiągnął pan takie zjednoczenie z Panem Jezusem i Matką Boską, jakie dzięki modlitwie miał Jan Paweł II.

Nikt tego nie robi. Przyklad podano, bo wedle pana kazde slowo papieza trzeba przyjmowac bez zastrzezen. Sa takie, ktore trzeba, ale niektorych nie trzeba. Szczegolnie , gdy ten lamie I przykazanie albo wprowadza jakies niepotrzebne nikomu udziwienia.

W tym wątku padła wątpliwość odnośnie uzyskania odpustu dla wiernych, modlących się "nowym" różańcem zatwierdzonym przez papieża. Pycha w niektórych jest wielka. Uważacie, że tylko Wy macie rację, reszta jest ciemna i głupia, na dodatek szkodząca Kościołowi. Odnoszę wrażenie, że niektórzy na tym forum z satysfkacją mogliby założyć koszulki (a może założyli) z napisem "Nie płakałem po papieżu".
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2009, 19:53:55 pm wysłana przez Adam » Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 08, 2009, 20:47:51 pm »

Problem polega na tym: jeśli jest odmawiany Różaniec w związku z Mszami w tradycyjnym rycie, to i Różaniec powinien być w formie tradycyjnej.

To tylko Pana zdanie.

Nie ma Pan orientacji jeśli twierdzi, że to tylko moje zdanie.

Ciekawe skąd Pan czerpie informacje na temat życia duchowego Jana Pawła II?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 08, 2009, 20:57:04 pm »

Panie Zygmuncie,

niech Pan będzie uprzejmy nie karmić trolla ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!