Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:26:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR?  (Przeczytany 14199 razy)
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:23:10 am »

+++

Że co?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:23:44 am »

Ze modlitwa..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:28:05 am »

Za mnie, żebym zmienił poglądy na UPR-LPR? Nie, dziękuję. Dlaczego Ty również upolityczniasz Mszę Świętą?

Jeśli chcesz się za mnie pomodlić, to będę wdzięczny, ale w innych intencjach.

Pozdrawiam
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:30:16 am »

Za mnie, żebym zmienił poglądy na UPR-LPR? Nie, dziękuję. Dlaczego Ty również upolityczniasz Mszę Świętą?

Jeśli chcesz się za mnie pomodlić, to będę wdzięczny, ale w innych intencjach.

Pozdrawiam
A kto tu mówi o upolitycznianiu. Nie wolno tak generalizować. Może ludzie, którzy mają takie poglądy są po prostu bardziej konserwatywni i mniej modernistyczni. Polityka jest tu kwestią marginalną.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:33:42 am »

A kto tu mówi o upolitycznianiu. Nie wolno tak generalizować. Może ludzie, którzy mają takie poglądy są po prostu bardziej konserwatywni i mniej modernistyczni. Polityka jest tu kwestią marginalną.

Zgadza się. Jednocześnie nie wolno generalizować, że każdy zwolennik Mszy trydenckiej to zwolennik na przykład Macieja Giertycha i jego poglądów na świat.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:34:38 am »

Dokladnie,poza tym takie osoby jak Ty Adam wlasnie psuja reputacje tradycyjnym katolikom.Sprowadzaja Msze wylacznie do estetycznych wrazen i nic poza tym.jasno wynikalo z Twojej wypowiedzi,ze Msza trydencka tak a reszta nie. Tak jakby cale nauczanie tradycyjne wyplywajace z Mszy nie obowiazywalo.Nie mowie tu o polityce,ale nie wyobrazam sobie byc katolikiem i popierac centrolewackie partie.Nawet PiS jest juz do bani bo to nie prawdziwa prawica.Takiej juz w parlamencie nie ma niestety.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:40:05 am »

Dokladnie,poza tym takie osoby jak Ty Adam wlasnie psuja reputacje tradycyjnym katolikom.Sprowadzaja Msze wylacznie do estetycznych wrazen i nic poza tym.jasno wynikalo z Twojej wypowiedzi,ze Msza trydencka tak a reszta nie. Tak jakby cale nauczanie tradycyjne wyplywajace z Mszy nie obowiazywalo.Nie mowie tu o polityce,ale nie wyobrazam sobie byc katolikiem i popierac centrolewackie partie.Nawet PiS jest juz do bani bo to nie prawdziwa prawica.Takiej juz w parlamencie nie ma niestety.

Po pierwsze, będąc katolikiem, mogę głosować na kogo chcę, to jest kwestia sumienia. O ile wiem, Kościół nie zajmuje się polityką i mówieniem, na kogo konkretnie powinien głosować a na kogo nie (poza wyjątkami). Kościół co najwyżej wskazuje, żeby przy wyborze kierować się tym, czy dana partia będzie realizowała wartości chrześcijańskie.

Po drugie, nie inputuj mi proszę czegoś, czego nigdy nie powiedziałem. Nie sprowadzam Mszy trydenckiej do wrażeń wizualnych. Proszę Cię, żebyś tego nie twierdził, bo to nieprawda. W przeciwieństwie do "prawdziwych tradycjonalistów" nie robię zdjęć podczas Mszy Św. i nie zajmuję się kwestiami, czy ksiądz miał tak złożone ręce czy inaczej.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:47:12 am »

A co zlego w robieniu zdjec na Mszy?
Oczywiscie,ze mozesz glosowac na byle kogo,ale wtedy trzeba pomyslec czy jestem kartolikiem czy nie.
I nie uwazam,ze Kosciol nie ma prawa nic powiedziec o polityce,wrecz powienien nakierowac wiernych na odpowiedni tok myslenia. Chyba nie sadzisz,ze byloby normalne glosowac na partie,ktora popiera np. aborcja i mowic,ze jest sie katolikiem. ???
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:56:28 am »

A co zlego w robieniu zdjec na Mszy?
Oczywiscie,ze mozesz glosowac na byle kogo,ale wtedy trzeba pomyslec czy jestem kartolikiem czy nie.
I nie uwazam,ze Kosciol nie ma prawa nic powiedziec o polityce,wrecz powienien nakierowac wiernych na odpowiedni tok myslenia. Chyba nie sadzisz,ze byloby normalne glosowac na partie,ktora popiera np. aborcja i mowic,ze jest sie katolikiem. ???

Sprowadzasz rzecz do ekstremum. Oczywiście że nie. Dlatego głosując na określoną partię, powinniśmy się kierować jej światopoglądem. Ale pozostałe kwestie, to czy dana partia jest w kwestii gospodarczych liberalna czy bardziej socjalna, to już jest sprawą, którą rozważam zgodnie z własnymi poglądami i Kościół się na ten temat nie wypowiada. Można być dobrym katolikiem zarówno głosując na LPR, PiS czy PO.

A w robieniu zdjęć na Mszy nie wiem, czy coś jest złego. Ja, gdybym robił zdjęcia, miałbym utrudnioną sytuację, żeby się modlić. Ale jeśli ktoś to umie połączyć, to proszę bardzo. Ale na marginesie, czy na Golgocie też byś robił zdjęcia?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 07, 2009, 11:00:50 am »

Pewnie bym nie zrobil..
Jednak zdjecia robiona po to by mozna byloby je wrzucic pozniej na jakiejs stronce by dawaly swiadectwo to wg mnie nic zlego.Osobiscie zdjec nie robie bo nie lubie aparatow itd,ale w Opolu na pewno na pierwszej Mszy beda robione zdjecia zeby pokazac pozniej innym jak to wygladalo.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 07, 2009, 11:06:07 am »

Pewnie bym nie zrobil..
Jednak zdjecia robiona po to by mozna byloby je wrzucic pozniej na jakiejs stronce by dawaly swiadectwo to wg mnie nic zlego.Osobiscie zdjec nie robie bo nie lubie aparatow itd,ale w Opolu na pewno na pierwszej Mszy beda robione zdjecia zeby pokazac pozniej innym jak to wygladalo.

A widzisz Marek, mam inne zdanie, ale szanuję Twoje. Nie uważam, że należy stworzyć jakiś kodeks tradycjonalisty czy określać, kto nim jest a kto nie. Ale skoro o zdjęciach. Kiedyś w ogóle by to było nie do pomyślenia. Polecam zwiedzenie w Toledo tamtejszej katedry z zachowanym lektorium. Kiedy tam byłem, w ogóle nie wiedziałem, co to jest i o co chodzi... Wierni oprócz krzyża wiszącego u góry ołtarza nie widzieli dosłownie nic... A teraz fotki, filmy na youtube. I gdzie tu miejsce na tajemnicę?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 07, 2009, 11:09:06 am »

No ok,ja nie mowie o tym,ze non stop cykac zdjecia i lazic po calym kosciele,ale sporadyczne zdjecie w miejscu takim by nie przeszkadzac innym w uczestnictwie itd..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 07, 2009, 12:40:54 pm »

Jest instrukcja jak zdjęcia powinno się robić, są kursy dla fotografów. Nie ma nic gorszego niż tabuny robiące zdjęcia na Pierwszej Komunii.

Ale zdjęcia są potrzebne. Jakbyśmy teraz udowodnili że o. Pio nie odprawiał NOMu ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #28 dnia: Kwietnia 07, 2009, 13:02:47 pm »

Jest instrukcja jak zdjęcia powinno się robić, są kursy dla fotografów. Nie ma nic gorszego niż tabuny robiące zdjęcia na Pierwszej Komunii.

Ale zdjęcia są potrzebne. Jakbyśmy teraz udowodnili że o. Pio nie odprawiał NOMu ;)
No pewnie,rzecz jasna nie mowimy tutaj o robiebniu zdjec kazdy kto tylko chce i byle gdzie,byle jakie zachowanie itd. Wszystko musi miec lad i porzadek :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #29 dnia: Kwietnia 07, 2009, 21:16:24 pm »

Jest instrukcja jak zdjęcia powinno się robić, są kursy dla fotografów. Nie ma nic gorszego niż tabuny robiące zdjęcia na Pierwszej Komunii.

Ale zdjęcia są potrzebne. Jakbyśmy teraz udowodnili że o. Pio nie odprawiał NOMu ;)
Są nawet organizowane kursy dla operatorów i fotografów przez kurie.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!