Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:49:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj
Autor Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR?  (Przeczytany 14198 razy)
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #45 dnia: Kwietnia 08, 2009, 21:02:50 pm »

Nie ma Pan orientacji jeśli twierdzi, że to tylko moje zdanie.

Chociażby uważała tak większość użytkowników tego forum, na szczęście nie jest to prawda ani objawiona ani obowiązująca.

Ciekawe skąd Pan czerpie informacje na temat życia duchowego Jana Pawła II?

Wystarczy spojrzeć na to, jak żył, jak się modlił. Ale dla Was to nic. Dla was istnieje tylko Asyż i łamanie I przykazania. Kto jest bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień. Tu, jak widać, sami święci.
Byle Jan Paweł II nie został świętym, byle znaleźć na niego jakieś haki, byle opluć i skrytykować. I to wszystko pod pretekstem obrony świętej wiary katolickiej, której Wy bronicie a którą papież rozkładał. Absolutne zero pokory. Tylko pycha, pycha i pycha.

Panie Zygmuncie,

niech Pan będzie uprzejmy nie karmić trolla ;)

Troll, jak pan mnie nazywa, będzie się karmił sam tymi antypapieskimi i antychrześcijańskimi wypowiedziami na forum.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #46 dnia: Kwietnia 08, 2009, 21:30:59 pm »

Smacznego. Proszę się tylko nie udławić.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #47 dnia: Kwietnia 08, 2009, 21:34:46 pm »

Smacznego. Proszę się tylko nie udławić.

Coś jeszcze? Proszę śmiało.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #48 dnia: Kwietnia 08, 2009, 22:23:52 pm »

Jak dobrze wszyscy wiedzą Jan Paweł II (papież Kościoła Rzymsko-Katolickiego jakby nie patrzeć) dodał pewną opcję, możliwość odmawiania Tajemnicy Światła. Nie zmusił nas do rozważania tej Tajemnicy ani nie narzucił jako coś obowiązującego. O co ta kłótnia? O to, że Tajemnica Światła jest sprzeczna z Tradycją? A może tak szanowni Panowie prześledzili by jakie tajemnice są rozważane świetlistej części. Jeżeli ktoś chce rozważać to co nam do tego? Po co krzyczeć zaraz, że to coś prawie antykatolickiego?! A Takie odnoszę wrażenie.

Nadmienię, że nie należę ani do pokolenia JPII, ani do osób, które tego Papieża nauczanie czytają. Zachowanie JPII i Jego podejście do Tradycji i Mszy świętej to moim zdaniem inna sprawa od tej, o której piszemy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2009, 22:29:55 pm wysłana przez Sebastianus » Zapisane
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #49 dnia: Kwietnia 08, 2009, 23:24:46 pm »



Sprowadzasz rzecz do ekstremum. Oczywiście że nie. Dlatego głosując na określoną partię, powinniśmy się kierować jej światopoglądem. Ale pozostałe kwestie, to czy dana partia jest w kwestii gospodarczych liberalna czy bardziej socjalna, to już jest sprawą, którą rozważam zgodnie z własnymi poglądami i Kościół się na ten temat nie wypowiada. Można być dobrym katolikiem zarówno głosując na LPR, PiS czy PO.
Sprawa dyskusyjna :)

"Jeżeli socjalizm, jak wszystkie błędy, zawiera źdźbło prawdy (czemu zresztą Papieże nigdy nie przeczyli), opiera się jednak na swoistej teorii o społeczeństwie, której z prawdziwym chrystianizmem pogodzić nie można. Socjalizm religijny, socjalizm chrześcijański są pojęciami sprzecznymi w sobie: nikt nie może być jednocześnie dobrym katolikiem i prawdziwym socjalistą."
Encyklika Quadragesimo Pius XI
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #50 dnia: Kwietnia 09, 2009, 06:09:21 am »

Cytuj
W tym wątku padła wątpliwość odnośnie uzyskania odpustu dla wiernych, modlących się "nowym" różańcem zatwierdzonym przez papieża. Pycha w niektórych jest wielka. Uważacie, że tylko Wy macie rację, reszta jest ciemna i głupia, na dodatek szkodząca Kościołowi. Odnoszę wrażenie, że niektórzy na tym forum z satysfkacją mogliby założyć koszulki (a może założyli) z napisem "Nie płakałem po papieżu".

A to byl obowiazek? Ja bylem smutny, pamietam bicie dzwonow i powszechny zal. Moze jakas lza sie ulala. Co to ma do rzeczy. Jak pan chce moze pan sobie powymyslac jeszcze jakies tam inne tajemnice, co tam pan lubi.

Cytuj
Wystarczy spojrzeć na to, jak żył, jak się modlił. Ale dla Was to nic. Dla was istnieje tylko Asyż i łamanie I przykazania. Kto jest bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień. Tu, jak widać, sami święci.
Byle Jan Paweł II nie został świętym, byle znaleźć na niego jakieś haki, byle opluć i skrytykować. I to wszystko pod pretekstem obrony świętej wiary katolickiej, której Wy bronicie a którą papież rozkładał. Absolutne zero pokory. Tylko pycha, pycha i pycha.

Myli sie pan, ja dostrzegam pozytywne skutki dzialalnosci JPII dla KK w Azji np., widze tez dobre strony pontyfikatu. Ale byly tez rzeczy zle i o tym trzeba mowic. Jak ktos ma zostac swietym to musi nim byc bez watpliwosci. Jak Kosciol orzeknie to ja i inni tutaj (prawie wszyscy) sie podporzadkuja. Nie musi sie pan tak bulwersowac
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #51 dnia: Kwietnia 09, 2009, 06:45:38 am »

Oczywiście. Każdy uzna Jana Pawła II za świętego jeśli nim zostanie. Póki co jest ikoną popkultury i w świadomości polskich katolików jego osoba w tej chwili robi więcej złego niż dobrego. Ale to jest moje zdanie bez żadnych badań, ale już wielokrotnie słyszałem o "naszym papieżu" itp. Dla polskich katolików Kościół to tylko Jan Paweł II przyjmowany bezkrytycznie z jego bałwochwalczymi gestami.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #52 dnia: Kwietnia 09, 2009, 10:32:11 am »

Jest gorzej: dla wielu Kościół to żywe muzeum modernizmu.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #53 dnia: Kwietnia 09, 2009, 11:16:46 am »

Jak dobrze wszyscy wiedzą Jan Paweł II (papież Kościoła Rzymsko-Katolickiego jakby nie patrzeć) dodał pewną opcję, możliwość odmawiania Tajemnicy Światła. Nie zmusił nas do rozważania tej Tajemnicy ani nie narzucił jako coś obowiązującego. O co ta kłótnia?

Można  napisać co dano, a można napisać co zabrano - co zostało zastąpione tym danym. Można napisać: dano tylko nowy ryt (NOM) i o co się kłócić? Przecież nikt dziś nie przeczy temu, że stary ryt jest dozwolony...
To, że dodano nowe tajemnice ma bardzo konkretne skutki u św. Benona. Również dorobek pisarski Jana Pawła II, w którym wyrażona jest nowa wizja Kościoła, ma bardzo mocny wpływ na głoszone tam kazania.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2009, 11:22:27 am wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #54 dnia: Kwietnia 09, 2009, 11:43:44 am »

Jak dobrze wszyscy wiedzą Jan Paweł II (papież Kościoła Rzymsko-Katolickiego jakby nie patrzeć) dodał pewną opcję, możliwość odmawiania Tajemnicy Światła. Nie zmusił nas do rozważania tej Tajemnicy ani nie narzucił jako coś obowiązującego. O co ta kłótnia?

Można  napisać co dano, a można napisać co zabrano - co zostało zastąpione tym danym. Można napisać: dano tylko nowy ryt (NOM) i o co się kłócić? Przecież nikt dziś nie przeczy temu, że stary ryt jest dozwolony...
To, że dodano nowe tajemnice ma bardzo konkretne skutki u św. Benona. Również dorobek pisarski Jana Pawła II, w którym wyrażona jest nowa wizja Kościoła, ma bardzo mocny wpływ na głoszone tam kazania.

Jest znaczna różnica w tym co Pan napisał. Po pierwsze dla mnie NOM to żaden ryt. Został on narzucony, a nie dodany jako opcja, z której korzysta kto chce. Nawiasem mówiąc krew mnie zalewa, że chciałbym codziennie być na Mszy św., a NOM mnie zniechęca nierzadko. Po drugie, mam wrażenie że niektórzy kwestionują możliwość odprawiania Liturgii w rycie gregoriańskim. Pamiętam wypowiedź kardynała Glempa, który mówił, że cofanie się do starej Liturgii to coś nie na miejscu.
Co do dorobku pisarskiego i tekstów Jana Pawła II to nie mam należytej wiedzy, aby z Panem polemizować.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #55 dnia: Kwietnia 09, 2009, 12:16:04 pm »

A można prosić o wydzielenie wątku różańca?

Kursu na fotografa nie polecam jak ktoś kwitka nie potrzebuje bo nic interesującego bynajmniej w Warszawie się nie dowiedziałam poza anegdotkami z różnych uroczystości.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #56 dnia: Kwietnia 09, 2009, 12:20:55 pm »

Liczba tajemnic i modlitw w rozancu miala swoja symbolike, dodajac tajemnice swiatla wszystko to zburzono.
Można poprosić o więcej informacji na ten temat?
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #57 dnia: Kwietnia 09, 2009, 12:31:36 pm »


Jest znaczna różnica w tym co Pan napisał. Po pierwsze dla mnie NOM to żaden ryt. Został on narzucony, a nie dodany jako opcja, z której korzysta kto chce. Nawiasem mówiąc krew mnie zalewa, że chciałbym codziennie być na Mszy św., a NOM mnie zniechęca nierzadko.


Chyba jednak tak samo jest z Różańcem u św. Benona. Nie ma przecież róż tradycyjnych, są tylko "zmutowane". Zmieniony Różaniec jest niby możliwością wyboru. W praktyce go nie ma.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #58 dnia: Kwietnia 09, 2009, 17:48:24 pm »

Liczba tajemnic i modlitw w rozancu miala swoja symbolike, dodajac tajemnice swiatla wszystko to zburzono.
Można poprosić o więcej informacji na ten temat?

150 Zdrowas Mario, odpowiadalo 150 psalmom. Nazywano czasem Rozaniec psalterzem ubogich.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #59 dnia: Kwietnia 09, 2009, 22:34:17 pm »

A propos zdjęć. No dzisiaj u Benona to była po prostu przesada. Cykali, gdzie się dało. Nawet ksiądz podczas kazania zwrócił uwagę dziewczynie, ale po kazaniu dalej robiła zdjęcia. No ludzie (tradycjonaliści?), czy to jest cyrk czy Kościół? Jeśli was to nie rozprasza, to przyjmijcie do wiadomości, że innych to może rozpraszać.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!