Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:23:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Darmowy lunch + pranie mózgu gratis!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Darmowy lunch + pranie mózgu gratis!  (Przeczytany 6022 razy)
marcin
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Października 24, 2010, 22:37:29 pm »

A w Szatana Pan wierzy, Panie Marcinie??
czy czasownik wierzyć w kontekście szatana jest na pewno uprawnione?

Odnośnie pokarmów, to ja nie neguję sił ciemności które istnieją, ale jak tu zauważono błogosławieństwo przed posiłkiem jest wystarczające. Szatan nie ma możliwości wtargnąć w nasza duszę. Ja nie za bardzo mogę sobie uzmysłowić że przez jedzenie można zostać opętanym, bo jeśli tak to czemu nie przez ubrania szyte w indiach? może przez słuchanie muzyki, oglądanie filmów bolywood?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #16 dnia: Października 24, 2010, 22:41:39 pm »

A w Szatana Pan wierzy, Panie Marcinie??
czy czasownik wierzyć w kontekście szatana jest na pewno uprawnione?
Jak najbardziej jest uprawnione. Skoro przyjmuje Pan prawdy wiary to również i przyjmuje Pan istnienie Szatana, więc wierzy Pan w niego, ze on jest. Nieprawdaż??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
marcin
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Października 25, 2010, 00:01:11 am »

ale wiara to cos innego niż nadzieja i przeczuwanie że coś jest lub pewna pewność. Wiara to jak ja to rozumiem pokładanie nadziei, w Credo jest wierzę w Boga, Ojca .... Syna .... Ducha Świętego, w Jeden Kościół... w jeden chrzest i życie wieczne w przyszłym wieku amen. W takim sensie ja nie wierzę w szatana, co nie znaczy że nie zakładam że istnieje i działa. Ja rozumiem jaki był sens pytania ale lepiej imho brzmi "czy wierzysz że istnieje szatan".
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #18 dnia: Października 25, 2010, 10:32:44 am »

No raczej o to chodzilo :) czy wierzysz a nie wyznajesz..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #19 dnia: Października 25, 2010, 10:39:19 am »

ale wiara to cos innego niż nadzieja i przeczuwanie że coś jest lub pewna pewność. Wiara to jak ja to rozumiem pokładanie nadziei, (...)

 ???
Masło maślane Panu nie wyszło przypadkiem ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #20 dnia: Października 25, 2010, 11:06:29 am »

ale wiara to cos innego niż nadzieja i przeczuwanie że coś jest lub pewna pewność. Wiara to jak ja to rozumiem pokładanie nadziei, (...)

 ???
Masło maślane Panu nie wyszło przypadkiem ?

Ależ Pan brzydkie sugestie względem Pana Marcina stosuje. Pan Marcin nie pozwoliłby sobie nigdy pisać o maśle maślanym.

(...) wiara to cos innego niż nadzieja i przeczuwanie że coś jest lub pewna pewność. (...)


 :P
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Października 25, 2010, 11:44:02 am »

ale wiara to cos innego niż nadzieja i przeczuwanie że coś jest lub pewna pewność. Wiara to jak ja to rozumiem pokładanie nadziei, (...)

 ???
Masło maślane Panu nie wyszło przypadkiem ?

wyszło, ale mam nadzieje ze mniej więcej jest zrozumiałe :)
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #22 dnia: Października 25, 2010, 12:59:12 pm »

... mam nadzieje ze mniej więcej jest zrozumiałe :)

Jest zrozumiałe. Panie Marcinie - pod włos pana nieładnie biorą!
Już sobie wyobrażam, co by napisano o panu, gdyby pan jednak odpisał, że "wierzy w szatana"!

A ja trzy lata temu, na starym Form Krzyż Wszechczasów pisałem o otwarciu kafejki/lunchowni przy kościele archidiecezjlnym, metropolitalnym w Edynburgu. Wchodzi się do holu kościoła i na wprost bar a na prawo kościół. Gorąca herbata przed Mszą, ciepła strawa po...
Można zamawiać po... polsku! Przez żołądek do wiary!!! (Choć nie jest to "darmowy lunch".)
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #23 dnia: Października 25, 2010, 18:27:12 pm »

A darmowego seksu nie proponowała ? U studentów mógłby mieć "większe wzięcie".   ;D

Poczekajmy parę lat, a być może się doczekamy...

jedyny powód aby nie jeść tego to wzgląd na innych którzy są słabiej wprowadzeni w wiarę i mogą to źle zinterpretować.

A czy przypadkiem nie będzie to takie świadome, dobrowolne obcowanie ze złem? Lekceważenie zła?

A w Szatana Pan wierzy, Panie Marcinie??
czy czasownik wierzyć w kontekście szatana jest na pewno uprawnione?
wiara - czyli przekonanie o czymś, w tym wypadku przekonianie o istnieniu szatana - wg. mnie jak najbardziej poprawne określenie.
Ale oczywiście jako "pokładanie nadziei" to nie trudno się z Panem nie zgodzić. Zależy od interpretacji słowa, co już zostało wyjaśnione ;)

może przez słuchanie muzyki, oglądanie filmów bolywood?

Co do stricte opętania to nie wiem, ale wg. mnie raczej dobrego wpływu to na nas nie ma i powinno się unikać...
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
marcin
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Października 26, 2010, 00:05:52 am »

pewnie państwo wiedzą ale będąc powiedzmy na wakacjach w Turcji, Egipcie czy Tunezji je się tzw jedzenie halal czyli taka koszerność muzułmańska ale uwaga, przy zabijaniu halal wypowiada się szahadę zwierzęciu, tak rozumując to kebab jest niebezpieczny :) Przypominają mi się oskarżenia o czary w średniowieczu bo ktoś rzucił urok i krowa mleka nie daje. Najgorsze że w takie odczynianie uroków to jeszcze u mnie na wsi wierzą.
A przecież chrześcijaństwo nie ma nic wspólnego z manicheizmem, nie ma boga ciemności, boga zła. Nie ma jing i jang!
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Darmowy lunch + pranie mózgu gratis! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!