Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:09:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Ulotka o Mszy trydenckiej- już jest!!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Ulotka o Mszy trydenckiej- już jest!!  (Przeczytany 9930 razy)
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #30 dnia: Października 22, 2010, 13:44:42 pm »

Ulotka bardzo mnie się podoba, chociaż jest okrojona (FSSPX)  :P

Problem z ludźmi starszymi polega nie tylko na tym, że się przyzwyczaili do NOM-u jak do swoich przydeptanych kapci. Są po prostu mniej mobilni, trudno im się zdecydować na "wyprawę" na drugi koniec miasta albo jeszcze z tzw.okolicy.
Popieram jak najbardziej punktowe rozprowadzanie ulotek, ewentualnie plakatowanie w pobliżu skupisk studenckich-akademiki, uczelnie, stołówki studenckie, najbliższe przystanki komunikacji miejskiej.
A może rozesłać jakieś liściki do parafii, niech księża otworzą oczy trochę szerzej niż na własne podwórko. Z tego co wiem, niektórzy chcieliby coś u siebie zacząć, ale nie wiedzą jak...Szukają punktu oparcia w parafianach, ale młodych, zwłaszcza na tzw.prowincji niewiele, no a starsi...no właśnie...myślą, że  teraz trzeba "po nowemu"  ::)

Poza tym każdą taką akcję warto poprzeć modlitwą, najlepiej różańcową. Powodzenia! Szczęść Boże!
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #31 dnia: Października 22, 2010, 14:21:43 pm »

Popieram poprzedniczkę. I ze swej strony uważam, że lepiej ulotki zostawiać np. na uczelniach, niż fizycznie rozdawać "do łapki", bo ludzie odruchowo wyrzucają ulotki dawane "do łapki", a takie, które znajdą bardziej prawdopodobne, że oglądną. Na mojej uczelni np. pełno jest takich darmowych gazetek dla studentów, które studenci zawsze biorą, zamierzam do nich trochę dać ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #32 dnia: Października 22, 2010, 16:03:48 pm »

Cytuj
Czy kaplice FSSPX również są na niej aby zaznaczone???
Wolne żarty. Cytat z ostatniego numeru Nova et Vetera (str. 16): "Biuletyn Nova et Vetera jedyne pismo popularyzujące Tradycję."  :o 
Wiadomo.
Cytuj
Coś się ruszyło Na Piasku po tej wielkiej Mszy 2 tygodnie temu. Jakiś % z tych ludzi przyszedł w ostatnią niedzielę.
A właśnie chciałem o to pytać. Dostałem od brata zdjęcie (z mszy a właściwie z zaraz po mszy) i zrobiło wrażenie na mnie (liczba wiernych). Chciałem się dowiedzieć czy coś z tego "narybku" wróciło tydzień później - i proszę, a jednak  :D
Cytuj
Popieram poprzedniczkę. I ze swej strony uważam, że lepiej ulotki zostawiać np. na uczelniach, niż fizycznie rozdawać "do łapki", bo ludzie odruchowo wyrzucają ulotki dawane "do łapki", a takie, które znajdą bardziej prawdopodobne, że oglądną
U mnie w parafii tydzień temu na każdej ławce leżało po 10 karteczek z jakimś ogłoszeniem. Może tak samo rozdystrybuować Państwa ulotki?
No chyba, że się proboszczowie w "pełnej łączności" nie zgodzą na promocję czegoś "takiego" u siebie w parafiach - acz warto spróbować!
Zgadzam się zarówno z tymi z Państwa którzy mówią, że trzeba "coś robić" jak i z tymi którzy mówią, że "nic to nie da".
Coś robić trzeba, dla własnego spokojnego sumienia chociażby a czy to coś zmieni, nie sądzę.
Proszę się też nie złościć na "starszych, co to nie chcą zmian" jak i "młodszych, co wcale nie chodzą do kościoła", oni wszyscy są tak naprawdę ofiarami.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #33 dnia: Października 22, 2010, 16:29:21 pm »

Panie gnome, jak wieszaliśmy w Krakowie plakaty o Mszy trydenckiej u bonifratrów, to kilku proboszczów zgodziło się na powieszenie plakatu w gablotce przy kościele.  :) W 2 przypadkach wzięto i chyba nie powieszono, ale nas nie wygoniono, a w 4 wzięto i powieszono. Czemuż by się mieli nie zgodzić na ulotki?  ;) To tylko trzeba umiejętnie  ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #34 dnia: Października 22, 2010, 16:51:25 pm »

W Lublinie trwa wielka akcja plakatowa :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #35 dnia: Października 22, 2010, 17:43:25 pm »

W Lublinie trwa wielka akcja plakatowa :)

To mi się podoba.  :) Gratuluję!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #36 dnia: Października 22, 2010, 19:55:49 pm »

Jak Lublin i wielka akcja plakatowa to tylko FSSPX :)
http://www.omp.lublin.pl/img/galeria/8/10.jpg
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #37 dnia: Października 22, 2010, 20:35:57 pm »


Marketing Mszy trydenckiej powinien sie skupiac na budowaniu swiadomosci co to jest. Kazdy kto sobie uswiadomi czym jest Msza trydencka i jest uczciwym katolikiem, wczesniej czy pozniej na nia trafi. Jesli nie jest sposoborowiony to zostanie na Mszy trydenckiej. Jesi jest sposoborowiony to szkoda tracic na niego czasu.

Jesli ktos chce zwiekszyc ilosci ludzi na Mszy w danym miejscu to powinien skupic sie na budowaniu wspolnoty. W Warszawie widze, ze na Mszy jest okolo 150-200 osob natomiast podejrzewam, ze nieregularnie chodzi nawet okolo 500-800 osob. I to jest wg mnie wlasciwy target na zwiekszenie osob na Mszy. Gdy te osoby, ktore juz "skosztowaly" starej Mszy poczuja, ze to jest ich de facto parafia wowczas beda  chodzic czesciej. Powyzej pewnej masy krytycznej nastepuje rozwoj, ktory powoduje efekt kuli sniegowej.
O co chodzi ze wspolnota ? Gdy ktorys ksiadz  prowadzacy wspolnote tradycyjnych katolikow bedzie wydawac cotygodniowy biuleyn np. takiej objetosci:
http://www.polishchurchphoenix.org/docs/bulletins/biuletyn_20100207_151152.pdf to znaczy, ze ufomormowala sie solidna wspolnota - de-facto parafia :)

Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #38 dnia: Października 22, 2010, 20:53:42 pm »

Jak Lublin i wielka akcja plakatowa to tylko FSSPX :)
http://www.omp.lublin.pl/img/galeria/8/10.jpg
Robi wrażenie :) Ale teraz to eSPe jednak:
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #39 dnia: Października 22, 2010, 21:06:45 pm »

Robi wrażenie :) Ale teraz to eSPe jednak:
Pięknie! +++
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #40 dnia: Października 23, 2010, 08:38:42 am »

Cytuj
Jak Lublin i wielka akcja plakatowa to tylko FSSPX
http://www.omp.lublin.pl/img/galeria/8/10.jpg
LOL!
Cytuj
Marketing Mszy trydenckiej powinien sie skupiac na budowaniu swiadomosci co to jest. Kazdy kto sobie uswiadomi czym jest Msza trydencka i jest uczciwym katolikiem, wczesniej czy pozniej na nia trafi. Jesli nie jest sposoborowiony to zostanie na Mszy trydenckiej. Jesi jest sposoborowiony to szkoda tracic na niego czasu.
Cytuj
W Warszawie widze, ze na Mszy jest okolo 150-200 osob natomiast podejrzewam, ze nieregularnie chodzi nawet okolo 500-800 osob
W pełni się zgadzam, tylko pytanie czy te dodatkowe 300-500 osób które pojawiają się nieregularnie to przypadkiem nie osoby które mieszkają 100/200/300 km od Warszawy, nie maj dostępu do KRR (co jest raczej normą) i będąc raz na jakiś czas w Warszawie uczestniczą w OM (lub raz na jakiś czas wybierają się właśnie na KRR do Warszawy). Takich ludzi nie trzeba do niczego przekonywać, oni są przekonani tylko nie mają możliwości.
Ja w taki nieregularny sposób bywam na Garncarskiej.
Cytuj
Robi wrażenie  Ale teraz to eSPe jednak:
A dla mnie to kolorowe towarzystwo dookoła to .... jakoś nie przystoi  :-\

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #41 dnia: Października 23, 2010, 12:35:56 pm »


Cytuj
Robi wrażenie  Ale teraz to eSPe jednak:

A dla mnie to kolorowe towarzystwo dookoła to .... jakoś nie przystoi  :-\

Całkowicie podzielam pana zdanie, msza św. to nie teatr czy musical.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #42 dnia: Października 23, 2010, 16:09:25 pm »

a gdzie niby mieli to przyczepic? w kosciolach, gdzie ksieza zdarli by to po 5 minutach?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #43 dnia: Października 23, 2010, 17:17:14 pm »

a gdzie niby mieli to przyczepic? w kosciolach, gdzie ksieza zdarli by to po 5 minutach?
Przy jednym z kościołów widziałem ;) W ogóle te plakaty są na słupach ogłoszeniowych i innych rzeczach do tego przeznaczonych w wielu miejscach Lublina (wliczając KUL - i o dziwo się utrzymały tam) :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #44 dnia: Października 23, 2010, 18:01:14 pm »

Przy jednym z kościołów widziałem ;)
Niepokalanego Poczecia ? :P   ;)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Ulotka o Mszy trydenckiej- już jest!! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!