Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 08:54:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Ulotka o Mszy trydenckiej- już jest!!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Ulotka o Mszy trydenckiej- już jest!!  (Przeczytany 10059 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #15 dnia: Października 22, 2010, 10:17:52 am »

obawiam się ta akcja ulotkowa niewiele da. Kiedyś FSSPX zrobiło akcję plakatową w Warszawie, swego czasu była akcja ulotkowa wsród ,,indultowców" i niewiele to dało. Do kościołów i kaplic w Polsce, gdzie sprawowana jest msza trydencka nie walą tłumy. A już nie należy oczekiwać by osoby starsze, które jeszcze przychodzą na NOM do kościołów chciały chodzić na mszę trydencką. Mają wpojone przekonanie, że muszą ,,widzieć i rozumieć". W dodatku NOM sprawował i kardynał Wyszyński, no i oczywiście JPII, a i Benedykt XVI zawsze celebruje NOM. I jak można zmienić przekonania ludzi starszych? Co do ludzi młoych to coraz mniej ich jest w kościołach polskich, a ostatnią rzeczą jak ich interesuje jest msza po łacinie, bez gitarek itp.
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #16 dnia: Października 22, 2010, 10:39:32 am »

a jest jakas wizualizacja?

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs005.snc4/33608_10150302626155383_466837965382_15383058_5848774_n.jpg
rewersu nie znam

doceniam starania ale efekt końcowy nie do końca mię przekonuje

ulotka to 4 strony formatu A5, czyli kartka A4 złożona na pół. W środku jest lista miejsc podobna do tej wydrukowanej w ostatnim NeV.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2010, 12:20:54 pm wysłana przez abenadar » Zapisane
Inst. SummorumPontificum
adept
*
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #17 dnia: Października 22, 2010, 11:02:50 am »

Ten pomysł wydaje mi się taki "na siłę"... Jak już to możnaby wydać kompendium w formie małej książki.

Spokojnie, compendium też już jest przygotowywane - przed Bożym Narodzeniem będzie. Oczywiście, że można się zastanawiać, czy jest sens, czy nie ma, że można tak, albo można inaczej. Jesteśmy jednak przekonani, że trzeba w miarę możliwości cieszyć się tym, co jest, zabiegać, by było dobrych rzeczy ciągle więcej, by jak najlepiej oddziałaływały - by było to odziaływanie trwałe i obejmowało jak największą rzeszę ludzi. My mamy siać - owoce to nie nasza sprawa. Ulotka jest w formacie a5, składana.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2010, 11:06:11 am wysłana przez Inst. SummorumPontificum » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #18 dnia: Października 22, 2010, 11:06:13 am »

A ja myślę że ma sens i może nie tłumy ale parę nowych osób się pojawi.
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #19 dnia: Października 22, 2010, 11:32:44 am »

obawiam się ta akcja ulotkowa niewiele da. Kiedyś FSSPX zrobiło akcję plakatową w Warszawie, swego czasu była akcja ulotkowa wsród ,,indultowców" i niewiele to dało. Do kościołów i kaplic w Polsce, gdzie sprawowana jest msza trydencka nie walą tłumy. A już nie należy oczekiwać by osoby starsze, które jeszcze przychodzą na NOM do kościołów chciały chodzić na mszę trydencką. Mają wpojone przekonanie, że muszą ,,widzieć i rozumieć". W dodatku NOM sprawował i kardynał Wyszyński, no i oczywiście JPII, a i Benedykt XVI zawsze celebruje NOM. I jak można zmienić przekonania ludzi starszych? Co do ludzi młoych to coraz mniej ich jest w kościołach polskich, a ostatnią rzeczą jak ich interesuje jest msza po łacinie, bez gitarek itp.

Ja nie robię sobie złudzeń.
Jechałem razu pewnego jeszcze jako diakon do Lichenia z Sergiuszem w ramach pielgrzymki z mojej rodzinnej parafii. Można się domyśleć jaki profil ludzi jeździ na takie pielgrzymki. Dwa autobusy. Ja w jednym a Sergiusz w drugim. Całą drogę opowiadaliśmy o Mszy św., reformie,  motu proprio, Tradycji etc. itp. W sobotę na Mszy św. w bazylice w dużej bocznej kaplicy po prawej stronie którą celebrował o.Kwiecień byli wszyscy ponad 80 osób. Na drugi dzień w niedzielę zaś również była Msza św. na której była tylko moja najbliższa rodzina, ja, sergiusz i może ze dwie panie. Od tej pory nabrałem dystansu co możliwości jakiegokolwiek przekonania ludzi z pewnym wiekiem do Tradycji. Po prostu, idą na "starą dobra Mszę" którą dobrze znają a nie na te "nowinki" papieża Benedykta. Nic tu nie da argumentacja bo kard. Wyszyński celebrował NOM i Jan Paweł II, no i na koniec zwykłe lata przyzwyczajeń. To samo jest tu na Piasku. Starsi zawsze będą chodzić na spokojny staropawłowowyszyński NOM i już.

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #20 dnia: Października 22, 2010, 11:40:36 am »

Niech xiądz nie mówi HOP :P
Coś się ruszyło Na Piasku po tej wielkiej Mszy 2 tygodnie temu. Jakiś % z tych ludzi przyszedł w ostatnią niedzielę. Z resztą sam xiądz widział ile ludzi było.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #21 dnia: Października 22, 2010, 11:44:59 am »

Niech xiądz nie mówi HOP :P
Coś się ruszyło Na Piasku po tej wielkiej Mszy 2 tygodnie temu. Jakiś % z tych ludzi przyszedł w ostatnią niedzielę. Z resztą sam xiądz widział ile ludzi było.

a skąd wiadomo, że to starsi przyszli a nie młodsi?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #22 dnia: Października 22, 2010, 11:48:04 am »

Starsi zawsze będą chodzić na spokojny staropawłowowyszyński NOM i już.


Też tak uważam. A jak wymrze pokolenie mające +50 lat, to kościoły będą świecić pustkami jak za Zachodzie. Nie ma żadnego pokolenia JP2. Jest co najwyżej pokolenie JP, czyli Janusza Palikota - gówniarzerja mająca do 25 lat.

Musimy zatem przygotowywać się nie na sytuację Kościoła za 2-5 lat ale za 15. Wtedy nie będzie komu sprzeciwiać się Mszy trydenckiej
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
traditio
uczestnik
***
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #23 dnia: Października 22, 2010, 11:48:22 am »

A ja myślę że ma sens i może nie tłumy ale parę nowych osób się pojawi.

Zgadzam się z Majorem. Trzeba robić dobro, a skutek dobra jest zawsze-choćby w ostatecznym rozrachunku - dobrem. A tu strasznie dużo narzekanctwa: a to że "ulotak nie ma sensu...", a to że "jak już, to nie ulotka a kompendium" a to, że "i tak to nic nie da". Ososby, które tak gadają najpewniej mają coś z wątrobą (zalecana wizyta u hepatologa), albo z żoładkiem (wówczas do gastrologa), albo wręcz z głową (też są specjaliści).
Zamiast narzekanctwa i rozsiewania wobec kazdego dobrego, choć niedoskonałego działania złych emocji, trzeba wspierać każde dobro, sprawiać by rosło i się rozszerzało, a nie wykrzywiać gębę i rozsiewać wątpliwości. Ktoś, kto nieustannie wykrzywia gębę, rozsiewa wątpliwości - kto tak czyni, nie jest ze szkoły Chrystusowej.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #24 dnia: Października 22, 2010, 11:49:44 am »

Niech xiądz nie mówi HOP :P
Coś się ruszyło Na Piasku po tej wielkiej Mszy 2 tygodnie temu. Jakiś % z tych ludzi przyszedł w ostatnią niedzielę. Z resztą sam xiądz widział ile ludzi było.

a skąd wiadomo, że to starsi przyszli a nie młodsi?
Bo się im przyjrzałem. Nowe twarze widać od razu.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #25 dnia: Października 22, 2010, 12:05:34 pm »

A tu strasznie dużo narzekanctwa: a to że "ulotak nie ma sensu...", a to że "jak już, to nie ulotka a kompendium" a to, że "i tak to nic nie da". Ososby, które tak gadają najpewniej mają coś z wątrobą (zalecana wizyta u hepatologa), albo z żoładkiem (wówczas do gastrologa), albo wręcz z głową (też są specjaliści).
dziekuje za wnikliwe rozpoznanie lekarskie.

uwazam jednak, ze lepiej spozytkowac te pieniadze na jakis bardziej przyszlosciowy, zbozny cel. ludzie nie czytaja ulotek 1-stronnicowych, a Panstwo oczekujecie, ze przeczytaja 8 ? ? ?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #26 dnia: Października 22, 2010, 12:19:10 pm »

Drodzy Państwo! Primo-kto powiedział,że ulotka jest dla ludzi 50+?ja zamierzam ją akurat w okolicach uczelni i grup młodzieżowych dawać. Sekundo-mam odwrotne od opisywanych tu doświadczenia.zostawiałam na przystankach N&V.zawsze ktoś brał do ręki,oglądał i...wsiadał z N&V do autobusu. Czy potem był u bonifratrów? Nie wiem.a może łaska zadziała za 2-3 lata? Tertio-zamiast narzekać nikt nie broni zrobić własnej ulotki. ;) ale czy nie lepiej teraz zająć się tą i zrobić coś dobrego? My mamy siać, Bóg daje wzrost,zapomnieli? ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
traditio
uczestnik
***
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #27 dnia: Października 22, 2010, 12:25:14 pm »


uwazam jednak, ze lepiej spozytkowac te pieniadze na jakis bardziej przyszlosciowy, zbozny cel. ludzie nie czytaja ulotek 1-stronnicowych, a Panstwo oczekujecie, ze przeczytaja 8 ? ? ?
[/quote]

Szanowny Panie, ulotka ex definitione ma dociereać do "mniej czytających" . Na ulotce są adresy stron, na które sięgną ci bardziej zainteresowani.

Za wcześnie rozsądziła Pan, co do ilości ustron w ulotce. 8 stron - to raczej nie ulotka, a broszura, prawda?
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #28 dnia: Października 22, 2010, 12:39:24 pm »

to, ze bedzie miala stron 8 oparlem na wypowiedzi (juz poprawionej) wielebnego abenadara.

i tak 95% nakladu nie poskutkuje. ale moze warto sie starac dla tych 5% ? nie wiem. Panstwa wola, Panstwa pieniadze, Panstwa ulotki.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #29 dnia: Października 22, 2010, 13:03:49 pm »

Drodzy Państwo! Primo-kto powiedział,że ulotka jest dla ludzi 50+?ja zamierzam ją akurat w okolicach uczelni i grup młodzieżowych dawać. Sekundo-mam odwrotne od opisywanych tu doświadczenia.zostawiałam na przystankach N&V.zawsze ktoś brał do ręki,oglądał i...wsiadał z N&V do autobusu. Czy potem był u bonifratrów? Nie wiem.a może łaska zadziała za 2-3 lata? Tertio-zamiast narzekać nikt nie broni zrobić własnej ulotki. ;) ale czy nie lepiej teraz zająć się tą i zrobić coś dobrego? My mamy siać, Bóg daje wzrost,zapomnieli? ;)

Pierwsza uwaga techniczna: jakby były nieograniczone fundusze, to mozna byłoby sobie pozwolic na zostawienie iluś egzemplarzy BROSZUREK na przystankach. Jednak druk kosztuje i w związku z powyższem takie BROSZURKI (NeV czy taka nt Mszy) mogą być rozdawane wyłącznie punktowo, docierając do osób jakkolwiek zainteresowanych tematem, do swoich znajomych itp.

Druga sprawa: zostawianie broszurek w kościołach jest możliwe wyłacznie za zgodą proboszcza. Inaczej można zrazić na dobre i na złe. Nie tylko do Mszy ale także do Instytutu, który jest wydawcą broszurki.

Trzecia sprawa: najlepiej jest zrobić projekt i wrzucić go w sieć na zasadzie: wydrukuj sam. To minimalizuje ryzyko obarczenia winą za pkt 2 względem Instytutu Summorum Pontificum. A także pozwala na racjonalizację kosztów.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Ulotka o Mszy trydenckiej- już jest!! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!