Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:37:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koniec nowego różańca ?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Koniec nowego różańca ?  (Przeczytany 21815 razy)
Adeen
bywalec
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #60 dnia: Lipca 20, 2011, 21:05:13 pm »

Cytuj
a co zrobic z rozancami, ktore na medaliku z 1 strony maja Matke Boska, a z 2 - jana pawla II ???
Cytuj
Sam mam Różaniec z 1998 roku z JPII i NMP Częstochowską, używam go, bo to mój Komunijny, inne jakie miałem zgubiłem, a ten mam, mimo, że uległ już niejednej fragmentacji.
Cytuj
b. duzo rozancow ma na medaliku jana pawla, czasem tez trafi sie bazylika watykanska (a czasem 5 bazylik), NMP - nie za czesto
Bardzo proste rozwiązanie: usunąć te medaliki i zastąpić je medalikami z Maryją. Tak samo najlepiej zrobić z krzyżykami (bo prawie zawsze standardowo są w różańcach "papieskie").
Te elementy dostępne są chyba w każdych dewocjonaliach, wybór jest spory, a wymiana elementów jest mało inwazyjna... "Pimp My Rosary" - odpicujcie sobie różańce  =)
Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #61 dnia: Lipca 21, 2011, 00:16:11 am »

Czy jest obowiązek odmawiania po Różańcu Litani Loretańskiej i Modlitwy do św. Józefa jak jest w niektórych książeczkach?]
Sam mam Różaniec z 1998 roku z JPII i NMP Częstochowską, używam go, bo to mój Komunijny, inne jakie miałem zgubiłem, a ten mam, mimo, że uległ już niejednej fragmentacji.

Trzeba ją odmawiać, aczkolwiek ja nigdzie nie słyszałam, zeby była odmawiana, jedynie na Garncarkiej w Warszawie i jeszcze w kaplicy koło mojego domu przy klasztorze, ale teraz też już nie odmawiają, bo ksiądz się zmienił, ale on nawet Loretańskiej czasem nie odmawia, bo się spieszy.  :D
Gdzie Pani mieszka?
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
tosia
Gość
« Odpowiedz #62 dnia: Lipca 21, 2011, 09:46:38 am »

Czy jest obowiązek odmawiania po Różańcu Litani Loretańskiej i Modlitwy do św. Józefa jak jest w niektórych książeczkach?]
Sam mam Różaniec z 1998 roku z JPII i NMP Częstochowską, używam go, bo to mój Komunijny, inne jakie miałem zgubiłem, a ten mam, mimo, że uległ już niejednej fragmentacji.

Trzeba ją odmawiać, aczkolwiek ja nigdzie nie słyszałam, zeby była odmawiana, jedynie na Garncarkiej w Warszawie i jeszcze w kaplicy koło mojego domu przy klasztorze, ale teraz też już nie odmawiają, bo ksiądz się zmienił, ale on nawet Loretańskiej czasem nie odmawia, bo się spieszy.  :D
Gdzie Pani mieszka?
Pod Warszawą.
Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #63 dnia: Lipca 21, 2011, 17:00:36 pm »

Targówek?
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
tosia
Gość
« Odpowiedz #64 dnia: Lipca 21, 2011, 17:22:17 pm »

Targówek?

Kierunek Pruszków. Chce mnie Pan/Pani odwiedzić?  ;D
Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #65 dnia: Lipca 22, 2011, 11:24:57 am »

Myślałem, że jesteśmy sąsiadami :)
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #66 dnia: Kwietnia 03, 2013, 22:51:22 pm »

Od tej chwili odmawiam codziennie 15 tajemnic różańca” – wyznał przed siedmiu laty kard. Bergoglio.

Kard. Bergoglio: dzięki świadectwu Jana Pawła II odmawiam codziennie cały różaniec, wszystkie tajemnice
(...)
Radio Watykańskie
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #67 dnia: Kwietnia 04, 2013, 10:34:22 am »

Od tej chwili odmawiam codziennie 15 tajemnic różańca” – wyznał przed siedmiu laty kard. Bergoglio.
Dobre  ;D
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #68 dnia: Kwietnia 04, 2013, 10:38:43 am »

Od tej chwili odmawiam codziennie 15 tajemnic różańca” – wyznał przed siedmiu laty kard. Bergoglio.
4 lata po RVM...
Ciekawe jaki różaniec odmawiał Jan Paweł II?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #69 dnia: Kwietnia 04, 2013, 10:47:13 am »

A a ja myślę, że ,,nowe" tajemnice nie przyjęły za bardzo na świecie, chociaż nawet w niektórych wspólnotach postindultowych zaczęto je propagować.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #70 dnia: Kwietnia 04, 2013, 11:50:04 am »

W końcu to była opcja, nie oblig. Swoją drogą to pamiętam, jak nakręcano "oddolnie" we "fszpulnotkach" entuzjazm na długo przed RVM, choćby drogą konkursów na własny zestaw, gdzie różne 'asienieńki' i 'jerzyki' mogły zaprezentować owoc swojej chałupniczej teologii.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #71 dnia: Kwietnia 04, 2013, 11:57:37 am »

http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCaniec
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rosarium_Virginis_Mariae
Może to jedna z ,,reform dziwiszowych" z czasów gdy pełnił on obowiązki papieża ;D
Tak na marginesie ciekawa jest informacja, że protestanci też mają swoje odpowiedniki różańca.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2013, 12:02:57 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #72 dnia: Kwietnia 04, 2013, 12:05:48 pm »

... Może to jedna z ,,reform dziwiszowych" z czasów gdy pełnił on obowiązki papieża ;D ...
Godna odnotowania hipoteza!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #73 dnia: Kwietnia 04, 2013, 13:15:02 pm »

Od tej chwili odmawiam codziennie 15 tajemnic różańca” – wyznał przed siedmiu laty kard. Bergoglio.
4 lata po RVM...
Ciekawe jaki różaniec odmawiał Jan Paweł II?


No właśnie nie wiemy i się już nie dowiemy, chyba żeby kard. Dziwisz coś powiedział. A to że kard. Bergoglio odmawia 15 tajemnic, to przeczytał ten fragment:

Uważam jednak, że aby rozwinąć chrystologiczny wymiar różańca, stosowne byłoby uzupełnienie, które — pozostawione swobodnemu wyborowi jednostek i wspólnot — pozwoliłoby objąć także tajemnice życia publicznego Chrystusa między chrztem w Jordanie a męką.
Cytat z ROSARIUM VIRGINIS MARIAE (RVM, 19)

... i wybrał, każdy miał ten swobodny wybór.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #74 dnia: Kwietnia 04, 2013, 13:26:50 pm »

Podchodzę z pewną podejrzliwością do dokumentów wydanych przez JPII w 3-4 ostatnich latach życia. Nawet w dniu jego śmierci wychodziły nominacje i decyzje, a przecież gdzieś od 2001 roku było widać, że jest śmiertelnie chory.
http://info.wiara.pl/doc/152364.Papieskie-nominacje
Może i Benedykt XVI dobrze zrobił abdykując. Kto wie, może nie chciał uniknąc podejmowania ważnych decyzji pod kroplówkami.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2013, 14:14:49 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koniec nowego różańca ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!