Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 15:13:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koniec nowego różańca ?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Koniec nowego różańca ?  (Przeczytany 21957 razy)
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #45 dnia: Października 25, 2010, 10:39:14 am »

Niedługo w akcie "meaculpizmu" będziemy Turków przepraszać za Wiedeń i z zwrócimy z depozytów częstochowskich zdobyte na Turkach chorągwie.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #46 dnia: Października 25, 2010, 23:18:00 pm »

Cytuj
Niedługo w akcie "meaculpizmu" będziemy Turków przepraszać za Wiedeń i z zwrócimy z depozytów częstochowskich zdobyte na Turkach chorągwie.

W moim imieniu Kwaśniewski żydów nie przepraszał (choć ponoć w imieniu wszystkich Polaków), więc i Turków w moim imieniu nikt przepraszać nie będzie, moge im co najwyżej .... Booooooguuuuurodziiiiiiiiica .....
 8)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #47 dnia: Listopada 06, 2010, 18:59:00 pm »

a co zrobic z rozancami, ktore na medaliku z 1 strony maja Matke Boska, a z 2 - jana pawla II ???
czy to czasem nie herezja? czy nie powinno sie ich zniszczyc?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #48 dnia: Grudnia 04, 2010, 20:57:49 pm »

pytania rózńcowe sztuk 3, z podziękowaniem za odpowiedź:

kiedy wprowadzono modlitwę o mój Jezu! przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia ?

czy dodawanie w Zdrowaś po Imieniu Pańskim wstawki odp. do tajemnicy (np. "któregoś Ty, o Panno, z Ducha Św. poczęła" , "który za nas krwią się pocił" ) to tylko efekt polskiej pobożności, czy było to jakoś ustawowo wpprowadzone? i od kiedy datują się takie uzupełnienia Zdrowaś?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #49 dnia: Grudnia 04, 2010, 21:16:58 pm »

a co zrobic z rozancami, ktore na medaliku z 1 strony maja Matke Boska, a z 2 - jana pawla II ???
czy to czasem nie herezja? czy nie powinno sie ich zniszczyc?
Najlepiej: nie używać. Herezją toto nie jest.

kiedy wprowadzono modlitwę o mój Jezu! przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia ?
O modlitwę tę prosiła Matka Boża w Fatimie.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #50 dnia: Grudnia 04, 2010, 21:26:13 pm »

czy dodawanie w Zdrowaś po Imieniu Pańskim wstawki odp. do tajemnicy (np. "któregoś Ty, o Panno, z Ducha Św. poczęła" , "który za nas krwią się pocił" ) to tylko efekt polskiej pobożności, czy było to jakoś ustawowo wpprowadzone? i od kiedy datują się takie uzupełnienia Zdrowaś?

Od średniowiecza. Form różańców czy - wcześniej - paternosterów było multum. Dopowiadano tajemnice czy wstawki z niektórych psalmów, na różne sposoby.

Co do modlitwy fatimskiej, Stolica Święta nigdy nie nakładała obowiązku, sposobu jej odmawiania czy brzmienia samej modlitwy (nawet po łacinie - dziś krąży kilka wersji). Niektórzy np. zastępują ją w listopadzie wersetem "Wieczny odpoczynek" z odpowiedzią.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #51 dnia: Grudnia 10, 2010, 09:52:50 am »

a co zrobic z rozancami, ktore na medaliku z 1 strony maja Matke Boska, a z 2 - jana pawla II ???
czy to czasem nie herezja? czy nie powinno sie ich zniszczyc?

To niech Pan teraz uważa: mam różaniec (jeden z kilku po babci) z przełomu lat 70-i 80-tych, którego medalik ma po jednej stronie Jana Pawła II a po drugiej widok bazyliki Św. Piotra i napis: "Sobór Watykański II"!  :) ;D
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #52 dnia: Maja 16, 2011, 11:12:51 am »

Skutki nowego różańca w jednej z wrocławskich parafii (podejrzewam, że przypadek nieodosobniony).

Cytuj
Do maja 2007r. mieliśmy 10 Róż - 8 żeńskich i 2 męskie. Kiedy Ojciec Święty Jan Paweł II ustanowił Tajemnice Światła część II Różańca, każda Róża powiększyła się o pięciu członków tak, że teraz Róża liczy 20 członków. W związku z tym mamy teraz tylko 9 Róż ponieważ musieliśmy rozwiązać 1 Różę i uzupełnić pozostałe.
http://mbnp.pl/

No cóż jeżeli nowe tajemnice miały ożywić różaniec to chyba nie wyszło a raczej wyszło jak z koncelebrą, zmniejszeniem ilości odmówionych różańców/Mszy.

Parafia liczy blisko 10 tys osób i miała 10 róż, tymczasem we Wrocławiu tradi-duszpasterstwo  ma 5 róż   ;D

Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #53 dnia: Maja 16, 2011, 11:22:33 am »

tak, tylko że starsze pokolenie odmawiające różaniec wymiera, a młodzież się do tego nie garnie, podobnie jest z nabożeństwami majowymi i czerwcowymi. Pomału upadają z braku uczestników. A szkoda.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #54 dnia: Maja 16, 2011, 15:47:04 pm »

We Wrocławiu w różach to większość młodych :)
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #55 dnia: Maja 16, 2011, 20:39:34 pm »

Czy jest obowiązek odmawiania po Różańcu Litani Loretańskiej i Modlitwy do św. Józefa jak jest w niektórych książeczkach?]
Sam mam Różaniec z 1998 roku z JPII i NMP Częstochowską, używam go, bo to mój Komunijny, inne jakie miałem zgubiłem, a ten mam, mimo, że uległ już niejednej fragmentacji.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #56 dnia: Maja 16, 2011, 20:54:35 pm »

b. duzo rozancow ma na medaliku jana pawla, czasem tez trafi sie bazylika watykanska (a czasem 5 bazylik), NMP - nie za czesto
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
tosia
Gość
« Odpowiedz #57 dnia: Maja 18, 2011, 20:31:57 pm »

Czy jest obowiązek odmawiania po Różańcu Litani Loretańskiej i Modlitwy do św. Józefa jak jest w niektórych książeczkach?]
Sam mam Różaniec z 1998 roku z JPII i NMP Częstochowską, używam go, bo to mój Komunijny, inne jakie miałem zgubiłem, a ten mam, mimo, że uległ już niejednej fragmentacji.

Trzeba ją odmawiać, aczkolwiek ja nigdzie nie słyszałam, zeby była odmawiana, jedynie na Garncarkiej w Warszawie i jeszcze w kaplicy koło mojego domu przy klasztorze, ale teraz też już nie odmawiają, bo ksiądz się zmienił, ale on nawet Loretańskiej czasem nie odmawia, bo się spieszy.  :D
 
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #58 dnia: Lipca 17, 2011, 14:23:18 pm »

Część piąta - Tajemnice Nowej Wiosny
1. Wybór Jana XXII
2. Sobór
3. Wybór Pawła VI
4. Refodrma liturgii
5. Wybór Jana Pawła II
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #59 dnia: Lipca 18, 2011, 22:37:51 pm »

Czesc VI  - Wiosna Prawdziwego Ekumenizmu
1. JPII w synagodze
2. JP II caluje Koran
3. JP II w Asyzu
4. Ekskomunika strasznej nieekumenicznej schizmy lefebrystycznej
5. Santo Subito

E malo smieszne to, raczej tragiczne...
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koniec nowego różańca ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!