Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:29:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Seminaria tradycyjne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 Drukuj
Autor Wątek: Seminaria tradycyjne  (Przeczytany 38742 razy)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #105 dnia: Marca 17, 2010, 22:46:04 pm »

http://sanctus.pl/index.php?grupa=116&podgrupa=157&doc=103 Tu coś jest na ten temat :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #106 dnia: Marca 17, 2010, 22:54:29 pm »

Chociażby- nie ma innego Kościoła Jezusa Chrystusa niż Kościół katolicki- to tak ze słuchu ;) Słowa o ascezie, piekle, odejściu od wiary... super rekolekcje :) Deo gratias!

Jednym slowem, ksiadz powiedzial Wam wszystko, co juz wiecie ;-)
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #107 dnia: Marca 18, 2010, 03:15:14 am »

Zamknięto wątek o ks. Dawidowskim, więc nie mam gdzie tego napisać, a tu padło jego nazwisko, więc tu napiszę. Rekolekcje w Krakowie prowadzone przez ks. Tomasza Dawidowskiego były wspaniałe i do bólu tradycyjne! Myślę, że FSSPX by się ich nawet nie powstydziło ;)

nie rozumiem, ze niby FSSPX to jakaś elita?
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #108 dnia: Marca 18, 2010, 09:00:46 am »

Zamknięto wątek o ks. Dawidowskim, więc nie mam gdzie tego napisać, a tu padło jego nazwisko, więc tu napiszę. Rekolekcje w Krakowie prowadzone przez ks. Tomasza Dawidowskiego były wspaniałe i do bólu tradycyjne! Myślę, że FSSPX by się ich nawet nie powstydziło ;)

nie rozumiem, ze niby FSSPX to jakaś elita?
Na Pana zawsze mozna liczyc.
Gdy zobaczylem tytul watku i JGP ciekaw bylem co to bedzie. Malo, ale zawsze cos.
A poa tym jest Pan katolikiem milujacym blizniego?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #109 dnia: Marca 18, 2010, 13:02:16 pm »

Panie Kalebasiak, nie rozumiem. Zadalem pytanie, bo ciekaw jestem skad takie akurat porownanie.
A co do bycia katolikiem , to sie staram
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #110 dnia: Marca 18, 2010, 15:38:48 pm »

Pani cabbage chodziło pewnie o to, że to nie były rekolekcje tradisoborowe, ale prawdziwie tradycyjne.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #111 dnia: Marca 18, 2010, 16:01:15 pm »

O, to moze pan przy okazji wyjasni mi roznice, miedzy rekolekcjami "prawdziwie tradycyjnymi", a tymi "tradisoborowymi". Bo szczerze mowiac niewiele mi to porownanie mowi.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #112 dnia: Marca 18, 2010, 16:05:51 pm »

Tzn rekolekcje dla tradycjonalistów, ale w duchu nauk Vat II ewentualnie interpretowanych troszkę bardziej tradycyjnie, niż zazwyczaj. Mniej więcej o to mi chodzi.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #113 dnia: Marca 18, 2010, 16:16:57 pm »

No wlasnie to jest troche bardzo "mniej wiecej". Wierze, ze ma pan odpowiednie wyksztalcenie by oceniac "prawowiernosc" i "tradycyjnosc" gloszonych rekolekcji.
W sumie ksiadz gloszacy owe rekolekcje glosil tezy zdaje sie tradisoborowe, skoro mowil, ze Kosciol katolicki jest Kosciolem Chrystusowym, jak to glosza rowniez dokumenty SVII
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #114 dnia: Marca 18, 2010, 16:28:52 pm »

Dokumenty soborowe to glosza, ze "Kosciol katolicki trwa w Kosciele Chrystusowym". Ksieza z roznych "tendencji" beda komentomac to roznie.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #115 dnia: Marca 18, 2010, 16:40:42 pm »

1.Dominus Iesus:

Cytuj
Dlatego w powiązaniu z jedynością i powszechnością zbawczego pośrednictwa Jezusa Chrystusa należy stanowczo wyznawać jako prawdę wiary katolickiej jedyność założonego przezeń Kościoła. Tak jak jest jeden Chrystus, istnieje tylko jedno Jego Ciało, jedna Jego Oblubienica: «jeden Kościół katolicki i apostolski»


------------------------------------------------------------------------
2. Pytania do KNW:
Jego Świątobliwość Benedykt XVI, w czasie Audiencji udzielonej niżej podpisanemu Kardynałowi Prefektowi Kongregacji Nauki Wiary, zatwierdził i uprawomocnił te Odpowiedzi, uchwalone na zebraniu plenarnym Kongregacji oraz polecił je opublikować.

Rzym, w siedzibie Kongregacji Nauki Wiary, 29 czerwca 2007 r., w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

William Kardynał Levada Prefekt

+ Angelo Amato, S.D.B. Arcybiskup tytularny Sila Sekretarz:

Cytuj
Jak należy rozumieć stwierdzenie, według którego Kościół Chrystusowy trwa w (subsistit in) Kościele katolickim?

Odpowiedź: Chrystus "ustanowił na ziemi" jedyny Kościół i uczynił go jako "widzialne zrzeszenie i wspólnota duchowa" (5), która od początku i na przestrzeni historii wciąż istnieje i będzie istnieć, i w której to jedynie pozostały i pozostaną wszystkie elementy ustanowione przez samego Chrystusa (6). "To jest ten jedyny Kościół Chrystusowy, który wyznajemy w Symbolu wiary jako jeden, święty, katolicki i apostolski [...]. Kościół ten, ustanowiony i zorganizowany na tym świecie jako społeczność, trwa w Kościele katolickim, rządzonym przez następcę Piotra oraz Biskupów pozostających z nim we wspólnocie" (7).

W Konstytucji dogmatycznej Lumen gentium, n. 8, trwanie (subsistentia) to niezmienna historyczna ciągłość i obecność wszystkich elementów ustanowionych przez Chrystusa w Kościele katolickim , w którym rzeczywiście trwa Kościół Chrystusa na tej ziemi.

Brzmi OK

Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #116 dnia: Marca 18, 2010, 16:43:38 pm »

Deklaracja "Dominus Iesus" nie jest dokumentem soborowym. A LG interpretuje w ten sposob, poza KNW, moze z 5% ksiezy i wiernych.
Nie mowie juz o tym, ze nawet do tego "naprostowania" mozna sie przyczepic.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #117 dnia: Marca 18, 2010, 16:45:21 pm »

Dominus Iesus jest dokumentem odwolujacym sie do tekstow SVII i je interpetujacym.
A przy zlej woli do wszystkiego sie mozna przyczepic
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #118 dnia: Marca 18, 2010, 17:08:47 pm »

Panie JGP, prosze mi laskawie powiedziec z ktorej planety Pan przybyl. Rozumiem, ze na tej planecie nie zdarzaja sie na indultowych rekolekcjach takie hockiklocki, jak np. neonskie mantry czy sentymentalne  psychodramy na poziomie gimnazjalistki z oazy. Zazdroszcze.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #119 dnia: Marca 18, 2010, 19:46:37 pm »

Hmmm...
1. Nie mówiłam, że FSSPX to elita, tylko wiadomo, że są znani z tropienia błędów posoborowych i w  bardzo czułego nosa na te błędy ;) A ponieważ na tych rekolekcjach ksiądz takowych błędów nie głosił, więc z powodzeniem mogłyby być wygłoszone i w kaplicy FSSPX. Oto mi chodziło.

2. Czy powiedział to, co już wiemy? Hmmm... ja to niby wiedziałam, ale umocniło mnie to, jak usłyszałam z ust katolickiego księdza na ambonie, a nie tylko że coś przeczytałam na Internecie ;) Poza tym... a cóż wymyślać nowego? Trzeba się Magisterium trzymać :D A Bóg i tak jest niepojęty i kontakt z Nim, poznawanie Go będzie fascynujące. :)

3. Nota bene jedne z pierwszych, jeśli nie pierwsze rekolekcje, po których nie miałam żadnych pytań, nie czułam, że były jakieś niedopowiedzenia, że coś mi nie gra w tym, co było mówione itp...

4. Rekolekcje adwentowe też nie były, pani Murka, jak hockiklocki ;) Były również dobre. Ale te po prostu były mocne. :) W pozytywnym tego słowa znaczeniu... Myślę też, że akurat rzeczy, które potrzebowałam usłyszeć, tak już subiektywnie patrząc.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2010, 19:48:48 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Seminaria tradycyjne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!