Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:46:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Seminaria tradycyjne
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Seminaria tradycyjne  (Przeczytany 38749 razy)
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 14, 2009, 14:19:30 pm »

Ew. może iść do Frnaciszkanów Niepokalanej, albo Trapistów z Marienwald. Tam chyba seminarium za darmo.

Czy mógłby Pan rozwinąć myśl co do Franciszkanów Niepokalanej? Wiem jedynie, że znajdują się we Włoszech. Wszelkie informacje na ich temat znalazłem wyłącznie w niezrozumiałym dla mnie języku włoskim.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 14, 2009, 14:33:54 pm »

Może też przecież pójść do Econe, z tego co słyszałem FSSPX może pomóc w uzyskaniu stypendium. Podobnie w Zetzkofen.
Za powołanie Jego +
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jedam
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 14, 2009, 14:39:44 pm »

Faktycznie wychodzi na to że nawet nie tyle że brak jest powołań co trudno je zrealizować również z powodów finansowych.

Mnie się wydaje że najlepiej iść do diecezjalnego i przed diakonatem przejść do IDP. Bo wtedy "zysk" jest podwójny. Po pierwsze można zrobić dobrą robotę pośród kolegów z roku i seminarium w ogóle a po drugie będzie się kapłanem w tradycyjnym instytucie. Jedyne złe to że będzie trzeba regularnie chodzić na novusa przez kilka lat no i że istnieje możliwość zmodernizowania się.

Prawdę mówiąc nie wierzę by tradycyjne instytuty mogły zapewnić powrót Mszy tradycyjnej. To muszą zrobić diecezjalni. Z diecezjalnych kiedyś będą proboszczowie i biskupi. Z zakonników raczej rzadziej. Dlatego może też dobrze będzie jeśli tradycyjne powołania będą realizowane w posoborowych seminariach. Odbudować Kościół można jedynie tak jak go niszczono czyli od środka.

Myślę że obie drogi są dobre o ile kapłan będzie działał na rzecz tradycji... no i będzie działał w Polsce!
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 14, 2009, 14:55:14 pm »

Mnie się wydaje że najlepiej iść do diecezjalnego i przed diakonatem przejść do IDP.

Po pierwsze problem w tym, ze przez 5 lat trzeba bedzie uczestniczyc w rycie, ktory "tak w swym całokształcie, jak i w szczegółach, oddala sie zadziwiajaco od katolickiej teologii Mszy Swietej". O innych wypaczeniach doktrynalnych, pastoralnych i liturgicznych, w ktorych trzeba bedzie brac udzial nawet nie wspominam. Nie wiem jak to pogodzic w sumieniu z realizacja powolania kaplanskiego. Chyba, ze uznamy, ze cel uswieca srodki i wzorem modernistow przedsoborowych uprawiac tzw. entryzm czyli infiltracje.

Po drugie, przekonanie, ze w wstepujac do seminarium diecezjalnego bedzie sie moglo wplywac na jego "utradycyjnienie" jest zludne. Zapewne wyleci sie zen z hukiem po paru miesiacach (w Polsce) lub dniach (na Zachodzie).

Po trzecie, nie wiem skad caly problem : w seminariach tak FSSPX, jak i Ecclesia Dei brak srodkow finasowych nie jest zadnym problemem. Wielu klerykow, nie tylko z trzeciego swiata, czesnego nie placi i zadna przeszkoda do przyjecia do seminiarium to nie jest.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 14, 2009, 16:18:09 pm »

z po trzecie przedmówcy się zgodzę, z po drugie nie ze wszystkim, o ile "utradycjonalnienie" diecezjalne seminarium jest raczej nie możliwe, to znam kleryków którzy raczej sobie kręgosłupa w diecezjalnym seminarium złamać nie dają.
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 14, 2009, 16:52:06 pm »

Seminarium IBP Francja - 350 Euro/miesiac
Seminarium FSSP w USA - 7000$/rocznie
                        w Witzgabrad - nie wiem, ale pewnie cos okolo tego
FSSPX w Zaitzkofen - 2400 Euro rocznie za mieszkanie w zasadzie najtaniej

 Sa jakies inne sposoby?


Jest jeszcze Seminarium ICRSP w Gricigliano koło Florencji we Włoszech, cen nie znam.Więcej informacji na temat Seminarium można uzyskać pod tym adresem -> http://www.icrsp.org/Seminaire/Seminaire-Saint-Philippe.htm
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 14, 2009, 17:07:52 pm »

Z ciekawości zapytam: czy językiem wykładowym w Zetzkofen jest niemiecki czy angielski??
Zapisane
Taki sobie o...
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 14, 2009, 17:08:29 pm »

Z ciekawości zapytam: czy językiem wykładowym w Zetzkofen jest niemiecki czy angielski??

W seminarium w Zaitzkofen język niemiecki.
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 15, 2009, 00:06:28 am »

A pod tym linkiem można obejrzeć sobie prezentację filmową Tradycyjnego Seminarium FSSP pw. Matki Bożej z Guadalupe znajdującego się w miejscowości Denton w USA, dużo świadectw wypowiadających się seminarzystów oraz pięknych zdjęć tradycyjnej liturgii -> http://media.journalstar.com/comments/?mid=M49dfaba02dd16
Zapisane
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 15, 2009, 08:02:51 am »

Diecezjalne seminaria w Polsce także są płatne. Darmowe są tylko seminaria zakonne. Pytanie jednak brzmi, czy wstępowanie do seminarium zakonnego z intencją jak najtańszego dojścia pod biskupie dłonie ma sens, czy taka intencja umożliwia sensowną formację...

Dla osoby "z powołaniem" mam jedną radę: nie pytać po forach internetowych, tylko poszukać bezpośredniego kontaktu z członkami instytutów do których chce się wstąpić. Kapłani na pewno mają jakieś możliwośc wsparcia, pokierowania we właściwą stronę. W Szczecinie istnienieje możliwość pobierania nauki w seminarium na kredyt - podpisywana jest umowa zobowiązująca kleryka do spłaty należności po święceniach/opuszczeniu seminarium. A na forach domagać się modlitwy.

Pozdrawiam
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 15, 2009, 12:13:50 pm »

Tu raczej zwróciłbym uwagę na to by osoba, która powołanie swe pielęgnuje zwróciła baczną uwage na jego charakter - tj czy jest ono zakonne czy diecezjalne, boweim róznice sa bardzo istotne, oczywiście zawsze teoretycznie istnieje możliwośc przejścia w jedną lub drugą stronę ( raczej łatwiej z diecezjalnego przejść do zakonu niż odwrotnie - śluby wieczyste ). Problem w tym , że w Polsce sprawa Tradycji obecnie dopiero "raczkuje" - daj Boże , ze to się zmieni, lecz jak dotąd niestety próz FSSPX nie ma żadnej silnej formacji tradyzyjnej, IBP - to jeden kapłan w Polsce ( Wrocław ) a z całym szacunikiem dla powstałej we Wrocławiu Sodalicji św.Benedykta, to w zasadzie oparta jest na trzech kapłanach - czyli Tego z IBP , plus Xiędza Prałąta ( ten jednakoż także NOMy odprawia oraz jednego Ojca Karmelity , FSSP - jeden ( Kraków, - o sedekach nie bedę wspominał bo raz że są "poza", a dwa że to chyba tylko X.Trytek w Krakowie.
W seminariach w Polsce bodajże w jednym jedynym "coś się dzieje" bo w pisemku zamieszczono Mszę Wszechczasów, ale tak w ogóle to wszystko wygląda raczej cierpko...niestety. Stąd wybór seminarium  dla osoby przyiwiązanej do Tradycji mającej powołanie kapłańskie to droga przez mękę. Nie  zgodzę się z przedmówcą, że sprawa kosztów w powołaniu nie jest istotna, bowiem stanowi dla przeciętnego Polaka bardzo poważny problem. Słuszne więc sa takie rozważania.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 15, 2009, 12:34:34 pm »

Ktoś ma adekwatną stopkę do obecnego tematu:
Kto chce - szuka sposobu, kto nie chce - szuka powodu.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 15, 2009, 12:52:22 pm »

Panie emircoo, pewnie ze szukac, ale sa pewne etapy, w ktorych to sie robi. Dzieki temu zapytaniu wiem juz gdzie ta osoba moze sie udac, kogo pytac, jakiego sa mozliwosci. A kwestie finansowe, graja role, seminaria diecezjalne w Polsce nie sa drogie, seminaria tradycyjne na zachodzie sa. Dla niektorych jest to bariera i owszem szuka sie sposobu jak pisze pan Sebastianus. 

Przy tym zgadzam sie w pelni z panem Tato.
Pozdrawiam
Zapisane
Izi87
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Kwietnia 15, 2009, 20:42:22 pm »

A dlaczego za seminarium IBP trzeba płacić? Przecież to trochę tak jak w zakonie, który chyba utrzymuje członków, którzy jednocześnie wszystko mu oddają.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #29 dnia: Kwietnia 15, 2009, 20:48:47 pm »

A dlaczego za seminarium IBP trzeba płacić? Przecież to trochę tak jak w zakonie, który chyba utrzymuje członków, którzy jednocześnie wszystko mu oddają.

IBP to tak jakby FSSP, czy FSSPX. Jak Pan taki bystry to może powie skąd Instytut ma mieć pieniądze na utrzymywanie własnych kleryków? Tym bardziej, że praktycznie to jeszcze jego początki. Pewno głos powinien w tym miejscu zabrać kapłan z Wrocka, a nie ja. Nie besztać mnie proszę.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Seminaria tradycyjne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!