Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:56:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Uciekajmy z eurokołchozu
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Uciekajmy z eurokołchozu  (Przeczytany 12490 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #30 dnia: Kwietnia 14, 2009, 17:16:02 pm »

Może jeszcze kod kreskowy na Ciało Chrystusa wprowadzi sie ustawą eurokołchozową ???

Oraz limity na eucharystie i pluskwy w konfesjonalach (na wypadek katotalibanskiego terroryzmu czyli hatecrimes). Mam nadzieje, ze Kosciol wyjdzie z tego silniejszy, juz nieraz w historii dostalismy dowod, ze dla Kosciola im gorzej tym lepiej.
Pozdrawiam
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #31 dnia: Kwietnia 14, 2009, 17:24:30 pm »

No to ja znalazłem taki kwiatek który nam Unia szykuje...

http://www.sfora.pl/Komunia-to-usluga-takze-dla-ateistow-a5197
Sakramenty to ani towar, ani usługa, więc niech idą tam, gdzie sakramentów nie ma...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #32 dnia: Kwietnia 14, 2009, 17:29:18 pm »

No to ja znalazłem taki kwiatek który nam Unia szykuje...

http://www.sfora.pl/Komunia-to-usluga-takze-dla-ateistow-a5197
Sakramenty to ani towar, ani usługa, więc niech idą tam, gdzie sakramentów nie ma...

Mozna ja jakims taki ewropejskim dekretem zaklasyfikowac jako "usluge duszpasterska" i juz bedzie.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 14, 2009, 21:45:12 pm »

Uciekajmy - tylko dokąd? Postemp nieubłaganie ogarnia cały świat.

Ja chyba przeprowadzę się na Białoruś, już chyba lepsza jest dyktatura Łukaszenki od tego całego lewackiego eurokołchozu.Zresztą moi dziadkowie pochodzą z Brześcia Nad Bugiem gdzie przed wojną i w czasie wojny mieszkali, więc dla mnie byłby to taki powrót do korzeni  ;)

Nie jestem pewien czy to dobry kierunek. Jak Pan sądzi, jak długo utrzyma się jeszcze niepodległość Białorusi? Sądzę, że szybciej niż się spodziewamy powróci do Matiuszki Rosiji.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 16, 2009, 11:07:05 am »

Na Białorusi mają zbyt specyficzne pojęcie własności które koliduje z moim napoleońskim postrzeganiem prawa własności więc ten kraj odpada. Ale za to mają lepsze metro niż my i internet też dobry.

Już USA lepsze...
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 16, 2009, 11:10:56 am »

I przy okazji ładne dworce kolejowe, nie to co u nas (np. Warszawa Zachodnia ;) ) Jak jest dalej od dworców na Białorusi to nie wiem, byłem tam tylko przejazdem do Rosji.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #36 dnia: Kwietnia 16, 2009, 12:05:25 pm »

Ja chyba przeprowadzę się na Białoruś, już chyba lepsza jest dyktatura Łukaszenki od tego całego lewackiego eurokołchozu.Zresztą moi dziadkowie pochodzą z Brześcia Nad Bugiem gdzie przed wojną i w czasie wojny mieszkali, więc dla mnie byłby to taki powrót do korzeni  ;)
Na Białoruś? Toż to będzie część Federacji Rosyjskiej.

BTW - powrót do korzeni to będzie miał Pan po śmierci ;-)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Kwietnia 17, 2009, 13:44:55 pm »

BTW - powrót do korzeni to będzie miał Pan po śmierci ;-)

Oj raczej nie, ja już postanowiłem, że nie będę i nie chce być pochowany bezpośrednio do ziemi, bo już wybrałem sobie wsunięcie do ściany i zamurowanie trumny w takiej ściance właśnie  ;D
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #38 dnia: Czerwca 12, 2009, 00:56:55 am »

Cytuj
Unia Europejska ukarała Polskę... za zapasy czosnku i pieczarek

10 czerwca 2009. Luksemburg, Luksemburg.
Sąd w Luksemburgu orzekł, że Polska jest winna... spekulacji. Za karę zapłacimy 50 milionów złotych!
Według europejskich ekspertów, wchodząc do Unii poczyniliśmy - jako kraj - potężne zapasy czosnku, pieczarek, a także drobiu, wieprzowiny, sera, ryżu, masła oraz maślanki. A wszystko to ponoć po to, by zaraz po wejściu do rzeczonej Unii sprzedawać to wszystko po wyższych cenach.

Mimo obrony strony polskiej wskazującej, że nie mieliśmy żadnych takich rezerw żywnościowych, sąd łaskawie zmniejszył nam karę ze 139 milionów euro do 12, 5 miliona, czyli około 50 milionów złotych...
źródło: dziennik.pl

Komentarz RD:
A nawet gdybyśmy te zapasy mieli, to co w tym złego?! Każdy biznes na tym polega, żeby skupować tanio i sprzedawać drogo. No, ale w państwie socjalistycznym taki "proceder" zawsze był przestępstwem...
http://www.revoltadiscreta.pl/?unia-europejska-ukarala-polske...-za-zapasy-czosnku-i-pieczarek,517
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 12, 2009, 08:39:40 am »

To jest to, o czym pisał Hildebrand na podstawie Kościoła. Tutaj mamy to samo w społeczeństwie. Unia Europejska powoli przekształca się ze wspólnoty do kolektywu (zbiór w którym jednostka jest nieważna - najważniejszy jest zbiór). Rodzi się Kolektyw Europejski.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
karlista
adept
*
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #40 dnia: Lipca 05, 2009, 22:37:31 pm »

Emaile są już chyba rejestrowane w Polsce od dawna (nie mam źródła, ale czytałem o tym z 2 lata temu). Przechowywane przez 15lat. Dotyczy to tylko skrzynek darmowych, tzn. opłacone skrzynki nie są objęte tym procederem.

SSL - za słabe, w ostatnich latach znaleziono dziury.

Szyfrowanie - wydaje mi się że dużo lepsza jest stenografia.

Ale to wszystko i tak pikuś, bo np. procesory zawierają tajne mikrokody uruchamiane na wypadek "zagrożeń" np. wojny. Pisał o tym New York Times w latach 90'tych. Np. Chińczycy odkryli tajne instrukcje w P3, dlatego w newralgicznych zastosowaniach chodzą odcięte od sieci.

Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #41 dnia: Lipca 05, 2009, 23:08:21 pm »

Ale to wszystko i tak pikuś, bo np. procesory zawierają tajne mikrokody uruchamiane na wypadek "zagrożeń" np. wojny. Pisał o tym New York Times w latach 90'tych. Np. Chińczycy odkryli tajne instrukcje w P3, dlatego w newralgicznych zastosowaniach chodzą odcięte od sieci.

Zastanawia mnie tylko jak niby te mikrokody miałyby być zdalnie uruchamiane...
Zapisane
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #42 dnia: Lipca 08, 2009, 19:19:24 pm »

Na Białorusi mają zbyt specyficzne pojęcie własności które koliduje z moim napoleońskim postrzeganiem prawa własności więc ten kraj odpada. Ale za to mają lepsze metro niż my i internet też dobry.

Już USA lepsze...

Chyba jednak jedyną alternatywą jest USA właśnie, Białoruś to był z mej strony żart oczywiście :) bedąc tam w zeszłe wakacje jedno stwierdzam to nie jest kraj dla wolnych ludzi, poza tym jak już zauważono przyszłość Białorusi i jej sąsiadki Ukrainy jest pewna, niebawem powrócą na łono Rosji.
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #43 dnia: Lipca 08, 2009, 19:55:50 pm »

Chyba jednak jedyną alternatywą jest USA właśnie

Był Pan/Pani ostatnio w USA?
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #44 dnia: Lipca 08, 2009, 20:13:23 pm »

Na Białorusi mają zbyt specyficzne pojęcie własności które koliduje z moim napoleońskim postrzeganiem prawa własności więc ten kraj odpada. Ale za to mają lepsze metro niż my i internet też dobry.

Już USA lepsze...

Chyba jednak jedyną alternatywą jest USA właśnie, Białoruś to był z mej strony żart oczywiście :) bedąc tam w zeszłe wakacje jedno stwierdzam to nie jest kraj dla wolnych ludzi, poza tym jak już zauważono przyszłość Białorusi i jej sąsiadki Ukrainy jest pewna, niebawem powrócą na łono Rosji.

Chyba już nie. 29 kwietnia 2009 r. Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych uchwaliła ustawę pod nazwą "Local Law Enforcement Hate Crimes Prevention Act of 2009", która ma ponoć powstrzymać nienawiść w stosunku do reprezentantów mniejszości narodowych, religijnych i seksualnych.
Ustawodawca przewiduje karę 10 lat więzienia dla każdego, kto świadomie zadaje rany ble, ble....osobom należącym lub uważającym siebie za członków chronionej społeczności mniejszościowej.
Trzeba będzie więc uważać, żeby przypadkiem ( jeżeli jesteś nie daj Boże mężczyzną i w dodatku białym, chrześcijaninem lub konserwatystą ) nie natrafić na "osobę chronioną", która nie dość, że ciebie pobije, to jeszcze cię oskarży przed sądem, że usiłując się bronić myślałeś o niej z nienawiścią.  :o
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2009, 20:17:01 pm wysłana przez ececylia » Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Uciekajmy z eurokołchozu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!