Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 07:40:14 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 142543 razy)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #345 dnia: Listopada 24, 2010, 09:38:18 am »

Liberalizm opiera wszystkie sądy na podstawie doświadczenia, a charyzmatyzm w pewnym sensie też.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #346 dnia: Listopada 24, 2010, 16:16:44 pm »

Liberalizm opiera wszystkie sądy na podstawie doświadczenia, a charyzmatyzm w pewnym sensie też.

Liberalizm.
Ksiądz C. jest taki wielki i wspaniały, że żadne prawo się Go nie ima! I jeżeli ktoś mówi, że ten x. prawo kościelne łamie, to argument jest czysto subiektywny: "z kim ty się mierzysz puchu marny?!". On jest wyzwolony spod wszelkiej hierarchii! Jeżeli coś jest logicznie niezgodne z naszymi przekonaniami, to tym gorzej dla logiki: pozbądźmy się jej! To, co piszę nie przystaje z tym, co robię. Piszemy, że jesteśmy konserwami, a zachowujemy się zupełnie inaczej - liberalnie. Rozum mówi, że trzeba się leczyć, kiedy chorujemy. Ale przecież charyzmatycy uzdrawiają! Ok, odrzućmy rozum, niech kieruje nami uczucie. Pisaliśmy coś kiedyś? Teraz się to już nie liczy - to było dawno i nieprawda! Legion - hierarchia w awatarze, ale słowa świadczą o zaprzeczaniu zasadom, hierarchii. Precz z ustalonymi zasadami!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #347 dnia: Listopada 24, 2010, 21:48:33 pm »

Pani circ, pisała Pani, że:
Cytuj
Benedykt powiedział, że świat popsuł się przez grzechy Kościoła przedsoborowego, o czym jest III tajemnica Fatimska.

po czym na potwierdzenie powyższego dodała jako wiarygodny, komentarz redaktora SE:

Cytuj
Papież przyznał, że kościół trawi grzech i cierpienie, a pedofila wśród księży była częścią ostatniej z przepowiedni jaką Maryja przekazała w Fatimie.

Pytanie zatem gdzie to powiedział?

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #348 dnia: Listopada 25, 2010, 19:22:18 pm »

Kilka lat temu wydrukowałem sobie taki komentarz, chyba z Forum Fidelitas, niestety nie zapisałem Autora, więc się może ujawni:
Cytuj
Dajmy spokój, pan Marek nie jest przygotowany na takie skoki bunji na zwykłym forum internetowym.
Przyszedł pan Marek na to forum, żeby godzić katolików z protestantami ("Myślę że nie ma powodu się na siebie gniewać. Wszyscy dążymy do Prawdy, ponieważ się nie zgadzamy więc zapewne niektórzy z nas się mylą... ale przecież nie na złość innym !"). Pan Marek przyzwyczajony jest zapewne, że jak wchodzi na jakieś forum, to wie czego się spodziewać. Zawsze znajdzie się kilka egzemplarzy Wojtków_36 oraz 16-letnich panienek o nickach "malutka", "asienieńka" czy "beti" bądź studentek psychologii. Na takich forach można bezpiecznie łagodnym tonem patriarchy godzić modernistów, których dzieli praktycznie tylko nazwa (jedni nazywają się protestantami, a drudzy katolikami). Tym łatwiej, kiedy znajdzie się tym modernistom wspólnego wroga: patrzcie, nie kłóćcie się o detale, bądźmy jedno, nie tak jak ten rozłamowiec Lefebvre. Otóż pan Marek nie zauważył chyba, że TU dyskutują katolicy, a nie gimnazjalistki uformowane w oazie. I że jego metody zawodzą, bo o ile dwoje gimnazjalnych modernistów różniących się tylko z nazwy denominacji da się łatwo pogodzić, choćby przy pomocy wspólnego wroga, o tyle katolika z modernistą obojętne jakiej denominacji - nigdy. I nie zauważył, że o ile na wszelkich forach orzeczenie typu "FSSPX to rozłam i koniec i kropka" wzbudzi zachwyt i entuzjazm gawiedzi, o tyle wśród tradycjonalistów odebrane zostanie jako agresja i bezmyślność, a co gorsza posypią się argumenty.
A ja zawsze powtarzam: zanim otworzysz gębę, sprawdź do kogo mówisz.

Ponieważ takich panów Marków, mamy ci dostatek warto było chyba ten tekst przypomnieć.

P.S. Wszelkie analogie z Panią ‘circ’ nie są zamierzone, "redakcja"  nie bierze odpowiedzialności za nieuprawnione skojarzenia Szanownych  Czytelników ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #349 dnia: Listopada 26, 2010, 12:41:39 pm »

Nie, to zbiór różnych protestanckich grup.
Dziękuję za odpowiedź, też tak mi się wydawało. Dziwi mnie w takim razie sugerowanie ze strony katolików, że charyzmaty zielonoświątkowe są prawdziwe.

Jeśli to prawda, to jest to wystarczający powód, aby się trzymać od wszelkich mamrów z daleka.
Panie Kamilu, toż to ja się trzymam :)
Zapisane
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #350 dnia: Listopada 26, 2010, 12:43:21 pm »

Nie jestem Pani circ ale co wiem to napiszę.  Przypominam sobie dwa takie dziwne przypadki. Razu pewnego mój animator na spotkaniu ”małej grupy” uraczył nas taką opowieścią. Był podobno bardzo chory, coś z płucami i dostał skierowanie do szpitala. Więc udał się z tym skierowaniem do szpitala do pani doktor, koleżanki z Mamre żeby go przyjęła na oddział bo jest z nim źle.Smutny był i załamany bo jakoś w tym czasie miały być rekolekcje zimowe. Pani doktor członkini Mamre powiedziała żeby jechał na rekolekcje bo do szpitala zawsze zdąży. No to pojechał na te rekolekcje i tam doświadczył podobno uzdrowienia z tej choroby. Jak mówił gdy modlili się nad nim, czuł jak Duch Święty napełnia jego płuca, najpierw jedno później drugie. Nie wiem czy to była prawdziwa historia czy tylko zmyślona  dla kandydatów do Mamre w celu zbudowania ich „małej wiary”. Nie wiem nawet czy był chory, czy był u tej lekarki bo znam tylko jego wersję.
Wie Pan, włosy mi się na głowie zjeżyły jak to czytałam. Odpowiedzialny lekarz miałby powiedzieć ciężko choremu pacjentowi, żeby nie kładł się do szpitala, bo rekolekcje są ważniejsze??? ??? Dla mnie to jest po prostu niewyobrażalne :(
Czy tego typu "uzdrowienia" nie powinny być badane i potwierdzane, nie wiem, przez jakąś komisję kościelną, żeby nie było najmniejszych wątpliwości choćby co do tego, że takie uzdrowienie jest dokonane za sprawą Boga? Takich opowieści to i ja mogę ułożyć kilka ;)
Zapisane
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #351 dnia: Listopada 26, 2010, 12:46:59 pm »

Czy wy przestaniecie dręczyć katolików...
Czy Pani sugeruje, że trafiłam na nie katolickie forum?

Odpowiem na to pytanie, jak przytoczy mi Pan/Pani fragment, w którym napisałam że jestem członkiem wspólnoty Mamre.
Kobieta jestem :)
Z tego co pani pisze utożsamia się Pani bardzo z tym co tam się dzieje. Chwali to. Broni tego. Bywa na spotkaniach Mamre...... to sugeruje, że owszem - tak należy Pani do tej Wspólnoty. Choćby wewnętrznie, hmmm duchowo? W tej chwili usiłuje się Pani zdecydowanie od niej odciąć. Ucieka Pani od odpowiedzi na moje pytanie. Nie posiada Pani wiedzy na temat? Własnego zdania? Czegoś się Pani może obawia?
Zapisane
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #352 dnia: Listopada 26, 2010, 13:25:12 pm »


Wie Pan, włosy mi się na głowie zjeżyły jak to czytałam. Odpowiedzialny lekarz miałby powiedzieć ciężko choremu pacjentowi, żeby nie kładł się do szpitala, bo rekolekcje są ważniejsze??? ??? Dla mnie to jest po prostu niewyobrażalne :(


Tak Pani anire, tak samo to odbieram jak Pani ale nie wtedy gdy tego słuchałem. Wtedy łykałem takie świadectwa jak młody pelikan,bo było dla mnie i innych słuchaczy oczywiste że tak było. Niestety,człowiek jak w coś uwierzy to można mu wszystko wmówić. Można takim człowiekiem dowolnie manipulować i posyłać go gdziekolwiek i będzie wykonywał każde zadanie jakie dostanie zwłaszcza jeśli to zadanie pochodzi z nieba. Co do reakcji lekarza na zaistniałą sytuację to nie wiem jak było bo znam tylko wersję animatora a prawda mogła wyglądać zupełnie inaczej ale znając zakręcenie "mamroków" nie mogę wykluczyć że było tak jak animator opowiedział.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #353 dnia: Grudnia 01, 2010, 11:59:16 am »

I Pani Circ już się nie pojawia? Podobnie jak inni przedstawiciele Mamre.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #354 dnia: Grudnia 01, 2010, 12:04:22 pm »

I Pani Circ już się nie pojawia? Podobnie jak inni przedstawiciele Mamre.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #355 dnia: Grudnia 01, 2010, 18:48:26 pm »

Wytrzebilo cos Mamerkow. Argumentow im braklo.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #356 dnia: Grudnia 01, 2010, 19:52:50 pm »

Brak logiki i wiedzy. A samymi uczuciami nas się przekona.
To nie forum że wszystko wytłumaczy się miłością lub jej brakiem.
Zapisane
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #357 dnia: Grudnia 01, 2010, 20:50:25 pm »

Na forumie cichosza
We wywłątku cichosza
Nie ma nigdzie mamroka
Nie ma nigdzie boroka
 ;D
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #358 dnia: Grudnia 02, 2010, 05:00:55 am »

 ;D he he ;D
znaczy sie na tym forum tylko "sekciarze" neońscy wytrwali hehe ;D
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #359 dnia: Grudnia 02, 2010, 07:34:09 am »

;D he he ;D
znaczy sie na tym forum tylko "sekciarze" neońscy wytrwali hehe ;D

Cóż, niektórzy są bardziej elastyczni
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2010, 07:36:49 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!