Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 21:11:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 142529 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #330 dnia: Listopada 22, 2010, 10:32:37 am »

@P. circ:
Jan XXIII zwołując sobór nie mówił nic o konieczności, mówił tylko coś o zwiększeniu skuteczności nauczania Kościoła dla "człowieka współczesnego" - ale on się z pewnością nie znał. Hipoteza "źle było z Kościołem, dlatego musiano zwołać sobór" została wymyślona post factum, kiedy okazało się że JEST źle z Kościołem. Na OPOCE może sobie Pani poczytać przemówienia i Motu Proprio Jana XXIII związane z soborem. Papież sam przyznaje że pomysł zwołana soboru ZASKOCZYŁ jego współpracowników.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #331 dnia: Listopada 22, 2010, 14:19:42 pm »

Witam Państwa po długim czasie.

Mam pytanie, może głupie ale.... czy zielonoświątkowcy to są też katolicy? Wynika ono z dwóch przyczyn:

"Charyzmaty, ruchy charyzmatyczne i zielonoświątkowe, Katolicka Odnowa Charyzmatyczna"
http://mamre.pl/Strona/charyzmaty-ruchy-charyzmatyczne.html


""wspólne działanie z innowiercami czy ludźmi nie uznającymi w pełni nauki i dyscypliny katolickiej jest niemożliwe, bo wprowadza zamieszanie, zaciemnia prawdę i rodzi spory"
"O wiele łatwiej uznać możliwość takich działań w dziedzinie charytatywnej, o ile nie prowadzi do fałszowania prawdy, zacierania istotnych różnic i werbowania („kupowania”) nowych wyznawców."
"Wszelka współpraca zakłada przyjęcie tych samych zasad i celów, które wynikają z powołania Kościoła i poszczególnych wiernych.""
http://mamre.pl/Strona/wspopraca-mamre.html

Ja się nie czepiam, tylko niezbyt to rozumiem i niezbyt wiem jak powiązać ze sobą te dwie informacje  ??? Czy mam na podstawie tego co jest zamieszczone na stronie rozumieć, że Wspólnota Mamre werbuje nowych wyznawców albo ich kupuje  ???  ???



I jeszcze jedno pytanie już tylko do Pani circ: czy jest prawdą, że leczycie Państwo przy pomocy egzorcyzmów? I bynajmniej nie mam na myśli żadnych opętań, czy "opętań" a najzwyklejsze choroby. Moje pytanie wynika z tego, że spotkałam około dwóch lat temu, osobę związaną w Waszym Ruchem, która twierdziła, że nie lekarze powinni leczyć, bo każdą chorobę leczą egzorcyzmy. Niezwykle nachalnie przekonywała mnie do zaniechania (!!!!) leczenia poważnej choroby i w całości oddanie się w ręce Waszych egzorcystów.... nie uważa Pani, że tego typu praktyki Waszych wyznawców są bardzo niebezpieczne i mogą powodować bezpośrednie zagrożenie życia?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #332 dnia: Listopada 22, 2010, 17:02:04 pm »

Mam pytanie, może głupie ale.... czy zielonoświątkowcy to są też katolicy? Wynika ono z dwóch przyczyn:
Nie, to zbiór różnych protestanckich grup.
I jeszcze jedno pytanie już tylko do Pani circ: czy jest prawdą, że leczycie Państwo przy pomocy egzorcyzmów? I bynajmniej nie mam na myśli żadnych opętań, czy "opętań" a najzwyklejsze choroby. Moje pytanie wynika z tego, że spotkałam około dwóch lat temu, osobę związaną w Waszym Ruchem, która twierdziła, że nie lekarze powinni leczyć, bo każdą chorobę leczą egzorcyzmy. Niezwykle nachalnie przekonywała mnie do zaniechania (!!!!) leczenia poważnej choroby i w całości oddanie się w ręce Waszych egzorcystów.... nie uważa Pani, że tego typu praktyki Waszych wyznawców są bardzo niebezpieczne i mogą powodować bezpośrednie zagrożenie życia?
Jeśli to prawda, to jest to wystarczający powód, aby się trzymać od wszelkich mamrów z daleka.

Zapisane
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #333 dnia: Listopada 22, 2010, 19:59:24 pm »

I jeszcze jedno pytanie już tylko do Pani circ: czy jest prawdą, że leczycie Państwo przy pomocy egzorcyzmów? I bynajmniej nie mam na myśli żadnych opętań, czy "opętań" a najzwyklejsze choroby. Moje pytanie wynika z tego, że spotkałam około dwóch lat temu, osobę związaną w Waszym Ruchem, która twierdziła, że nie lekarze powinni leczyć, bo każdą chorobę leczą egzorcyzmy. Niezwykle nachalnie przekonywała mnie do zaniechania (!!!!) leczenia poważnej choroby i w całości oddanie się w ręce Waszych egzorcystów.... nie uważa Pani, że tego typu praktyki Waszych wyznawców są bardzo niebezpieczne i mogą powodować bezpośrednie zagrożenie życia?

Nie jestem Pani circ ale co wiem to napiszę.  Przypominam sobie dwa takie dziwne przypadki. Razu pewnego mój animator na spotkaniu ”małej grupy” uraczył nas taką opowieścią. Był podobno bardzo chory, coś z płucami i dostał skierowanie do szpitala. Więc udał się z tym skierowaniem do szpitala do pani doktor, koleżanki z Mamre żeby go przyjęła na oddział bo jest z nim źle.Smutny był i załamany bo jakoś w tym czasie miały być rekolekcje zimowe. Pani doktor członkini Mamre powiedziała żeby jechał na rekolekcje bo do szpitala zawsze zdąży. No to pojechał na te rekolekcje i tam doświadczył podobno uzdrowienia z tej choroby. Jak mówił gdy modlili się nad nim, czuł jak Duch Święty napełnia jego płuca, najpierw jedno później drugie. Nie wiem czy to była prawdziwa historia czy tylko zmyślona  dla kandydatów do Mamre w celu zbudowania ich „małej wiary”. Nie wiem nawet czy był chory, czy był u tej lekarki bo znam tylko jego wersję. Drugi przypadek dotyczy mojego kolegi który kiedyś na pytanie co by zrobił gdyby jego dziecko zachorowało i trzeba było korzystać z jakiego znachora albo szamana odpowiedział że on by nigdy nie szedł do żadnego takiego szamana czy innego chińczyka. On by się tylko modlił i tyle. A gdyby dziecko mogło umrzeć to i tak by się modlił a jeśli by Bóg postanowił żeby umarło to trudno ale nigdy do żadnego chińczyka czy innego uzdrawiacza nie pójdzie. Ale nie wiem czy wszyscy są tacy bo ksiądz Cyran zaleca chodzić do lekarzy. Najpierw lekarz a jak już nie ma wyjścia to modlitwa. Omadlacze też jak pamiętam kierowali do lekarza, przynajmniej mnie mówili żebym najpierw poszedł do lekarza.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2010, 20:35:02 pm wysłana przez Musashi » Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #334 dnia: Listopada 22, 2010, 21:03:19 pm »

On by się tylko modlił i tyle. A gdyby dziecko mogło umrzeć to i tak by się modlił a jeśli by Bóg postanowił żeby umarło to trudno ale nigdy do żadnego chińczyka czy innego uzdrawiacza nie pójdzie.
To akurat dobrze, że by nie poszedł do jakiegoś "uzdrawiacza".
Zapisane
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #335 dnia: Listopada 22, 2010, 21:30:49 pm »

To akurat dobrze, że by nie poszedł do jakiegoś "uzdrawiacza".

Jeśli chodzi o "uzdrawiacza" typu bioenergoterapeuta to dobrze, ale jeśli by człowiek był np. w Chinach i zachorowało mu dziecko to niby że ma nie korzystać z usług jakiegoś miejscowego uzdrawiacza np. wsiowego znachora tylko się modlić i pozwolić dziecku umrzeć? A co jeśli to Pan Bóg wysłuchawszy naszych modłów albo nawet bez naszych modłów posłał nam do pomocy tego właśnie znachora?
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #336 dnia: Listopada 23, 2010, 00:00:18 am »

To niech sobie przypomni historię o panu Twardowskim.
Zapisane
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #337 dnia: Listopada 23, 2010, 07:01:24 am »

Eee... Panie pablo nie wiem czy Pan do mnie z tym Twardowskim,ale że niby Twardowski oddał duszę diabłu bo "leczył" się u znachora albo szamana?? :o ;D
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #338 dnia: Listopada 24, 2010, 03:37:49 am »

Czy umie Pani pisać konkrety czy już zatraciła tę umiejętność?? Proszę nie kłamać i nie wkładać w usta papieża słowa o "grzechach Kościoła" oraz nie układać własnych chorych  wariacji i pseudokomentarzy o III tajemnicy fatimskiej. Reszta Pani twierdzeń to pomieszanie z poplątaniem obnażające po raz kolejny fundamentalne braki w Pani wiedzy. Jest Pani zwykłym trollem.

Słuchaj człowieku. Czy wy przestaniecie dręczyć katolików swoimi obsesjami i rzucać oszczerstwa?

Pielgrzymka Ojca Świętego do Portugalii może być przełomowa w dziejach kościoła. Benedykt XVI jeszcze na pokładzie samolotu w rozmowie z dziennikarzami nawiązał do najpilniej strzeżonego sekretu kościoła. Papież przyznał, że kościół trawi grzech i cierpienie, a pedofila wśród księży była częścią ostatniej z przepowiedni jaką Maryja przekazała w Fatimie.
- Kościół prześladuje jego wewnętrzny grzech – powiedział o skandalu pedofilii wśród księży Benedykt XVI.


http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/papiez-ujawnil-trzecia-tajemnice-fatimska-objawien_138968.html

Czy tu ktoś pomówiony usłyszy przepraszam?

Cały czas mówię same konkrety, mimo, że wiara, to zaden konkret, ze swojej natury. Czy wy macie jakieś zboczenie marksistowskie do tych konkretów?
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #339 dnia: Listopada 24, 2010, 03:40:28 am »


I jeszcze jedno pytanie już tylko do Pani circ: czy jest prawdą, że leczycie Państwo przy pomocy egzorcyzmów?

Odpowiem na to pytanie, jak przytoczy mi Pan/Pani fragment, w którym napisałam że jestem członkiem wspólnoty Mamre.

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #340 dnia: Listopada 24, 2010, 07:02:59 am »

Odpowiem na to pytanie, jak przytoczy mi Pan/Pani fragment, w którym napisałam że jestem członkiem wspólnoty Mamre. 


Ewidentne krętactwo.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #341 dnia: Listopada 24, 2010, 07:08:19 am »

http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/papiez-ujawnil-trzecia-tajemnice-fatimska-objawien_138968.html

Czy tu ktoś pomówiony usłyszy przepraszam?

Cały czas mówię same konkrety, mimo, że wiara, to zaden konkret, ze swojej natury. Czy wy macie jakieś zboczenie marksistowskie do tych konkretów?

R.O.T.F.L.

Wiedzę o Kościele czerpie Pani z SuperExpressu! Rzeczywiście wypłynęła Pani "na głębię". Gratulacje.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #342 dnia: Listopada 24, 2010, 08:57:02 am »

Na moje teksty jakoś Pani Circ nie odpisuje. Za dużo logiki czego charyzmatyzm znieść nie może?
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #343 dnia: Listopada 24, 2010, 09:22:36 am »

Na moje teksty jakoś Pani Circ nie odpisuje. Za dużo logiki czego charyzmatyzm znieść nie może?

Wydaje się, że liberalizm, wyznawany przez tę panią, nie zna czegoś takiego, jak logika.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #344 dnia: Listopada 24, 2010, 09:25:34 am »

Na moje teksty jakoś Pani Circ nie odpisuje. Za dużo logiki czego charyzmatyzm znieść nie może?

Wydaje się, że liberalizm, wyznawany przez tę panią, nie zna czegoś takiego, jak logika.
Ale Pani circ nie wyznaje liberalizmu. Nawet pisze o tym na innym forum
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!