Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 07:04:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 142501 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #315 dnia: Listopada 20, 2010, 08:03:28 am »

Czy ja tu głoszę inną religię?
Tak.

Czy wy umiecie czytać bez przekłamywań tekstu?
Jak napisano, tak p[rzeczytano.

[czy to nie jest forum opętanych?]
[Nie]
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #316 dnia: Listopada 20, 2010, 09:59:58 am »

Chciałbym zauważyć, że taka "łagodna" miłość jest martwa, bo nie jest ugruntowana na pragnieniu prawdy. Taka miłość to tylko zgniły kompromis ze swoją tożsamością. W takim świecie nie sposób żyć.   
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #317 dnia: Listopada 20, 2010, 11:15:42 am »

@ circ
Jesli Pani zauważyła to w mojej rubryce uzytkownika stoi wyraźnie SZKIELET, a nie SZKIELETOR. Proszę nie przekręcać.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #318 dnia: Listopada 20, 2010, 12:04:38 pm »

Pani circ- to w takim razie to też jest czcza gadanina? http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2010/11/nowa-ksiazka-ks-nicoli-buxa-czyli.html
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #319 dnia: Listopada 20, 2010, 14:01:37 pm »

Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone*, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, 10 dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, 11 w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono.

Ja jestem grzesznikiem, prawo jest dla mnie. Dla Pani prawo chyba nie jest, bo Pani jest santo-subito-2 ?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #320 dnia: Listopada 20, 2010, 16:11:55 pm »

Nie Pytałem Pani, czy może Pani dac świadectwo o Medjugorje, tylko czy Pani wierzy w te objawienia.

Wierzę, ale jeśli papież znajdzie tam błąd, przestanę wierzyć.

:-) Papież nie musi szukać błędów w "objawieniach" w Medjugorje, wystarczy, że:
1. Biskup miejsca Pavao Žanić stwierdził, że odbędzie pielgrzymkę na kolanach do Medjugorje, jeżeli objawia się tam Dziewica Maryja, nigdy tego nie odwołał.
2. Następca biskupa Žanić'a nie zmienił stanowiska poprzednika.
3. Konferencja Episkopat Jugosławii ogłosiła, że nie można organizować tam pielgrzymek, to samo powtórzyli biskupi włoscy.
do tego, aby nigdy te "objawienia" nie zostały uznane.

Fakty związane z "objawieniami"
1. "Objawienia" rozpoczęły się gdy dzieci grzeszyły (kradzież jabłek to także grzech)
2. Udowodnione kłamstwa widzących związane z powierzonymi tajemnicami.
3. Gospa wypowiadająca się na temat wyników meczów futbolowych.
4. Gospa "zrugała" w objawieniach biskupa miejsca za to, że przywoływał do porządku franciszkanów, którzy opiekowali się Medjugorje.
5. Kapłan opiekujący się widzącymi, został ostatecznie usunięty z Kościoła.
6. O biznesach "widzących" nawet nie będę wspominał.

Proszę poczytać treści "objawień", wynika z nich, że Gospa to przekupka na rynku, która gada, aby jakoś zapełnić upływający czas.

Może Pani wierzyć w Medjugorje.

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #321 dnia: Listopada 20, 2010, 16:17:28 pm »

  Sam JPII ... współtworzył Sobór.
Dobre! Czemu Ojciec Ralph M. Wiltgen SVD tego nie zauważył?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #322 dnia: Listopada 20, 2010, 16:27:26 pm »

Oosbiście znam TYLKO JEDNĄ interwencje arcybiskupa krakowskiego na Soborze - w "Dignitas Humanae" doprowadził do zmiany jawnie heretyckiej formuły granic wolności religijnej (w projekcie brzmiała słowo w słowo jak w potępieniach papieskich!!!) na mniej kontrowersyjną - jo jest taką, która może mieć także ortodoksyjne interpretacje. Stąd było pytanie do Pani circ czy może podać ijakieś przykłady - ale zostało przemilczane...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #323 dnia: Listopada 20, 2010, 16:42:45 pm »

Pani Circ rozumuje jak większość ludzi z pseudokatolickich grup charyzmatycznych. Bardzo wiele słów i zero konkretów.
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #324 dnia: Listopada 21, 2010, 01:49:13 am »

Ja się Was pytam. Jeśli  Kościół miał tak idealną formułę do Soboru, czemu świat się tak popsuł przed Soborem, ze Kościół zwołał Sobór?
Benedykt powiedział, że świat popsuł się przez grzechy Kościoła przedsoborowego, o czym jest III tajemnica Fatimska.
Mimo więc tej idealnej formuły psuł się Kościół i z nim świat.
Jak to tłumaczycie?
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #325 dnia: Listopada 21, 2010, 02:07:16 am »

Czy umie Pani pisać konkrety czy już zatraciła tę umiejętność?? Proszę nie kłamać i nie wkładać w usta papieża słowa o "grzechach Kościoła" oraz nie układać własnych chorych  wariacji i pseudokomentarzy o III tajemnicy fatimskiej. Reszta Pani twierdzeń to pomieszanie z poplątaniem obnażające po raz kolejny fundamentalne braki w Pani wiedzy. Jest Pani zwykłym trollem.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #326 dnia: Listopada 21, 2010, 06:38:23 am »

Pani Circ. Ja nie idealizuję Kościoła przed Soborem ani tym bardziej tamtych czasów. Powiem więcej. Wydaje mi się że świadomość katolików po Soborze Watykańskim II jest większa. Po prostu przed Soborem w Kościele było jasne co jest katolickie a co nie. Np. grupy pokroju Mamre bardzo szybko zostałyby potępione jako niekatolickie.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #327 dnia: Listopada 21, 2010, 07:47:41 am »

Ja się Was pytam.
Zabrzmiało nieco szmoncesowo ;) ...

Jeśli  Kościół miał tak idealną formułę do Soboru, czemu świat się tak popsuł przed Soborem, ze Kościół zwołał Sobór?

1. Implikuje Pani, że Kościół zarządza światem. Powidziałbym, że to teza z gatunku lewackich.
2. Zapomina Pani, że przed SW_II Kościól odbył jeszcze kilkanaście Soborów Powszewchnych

Jeśli  Kościół miał tak idealną formułę do Soboru, czemu świat się tak popsuł przed Soborem, ze Kościół zwołał Sobór?

Znowu to samo ...

Benedykt powiedział,

A jaja wielkanocne też jadła Pani z "Benedyktem"? ;)

  że świat popsuł się przez grzechy Kościoła przedsoborowego, 

A co to takiego ten "Kościół przedsoborowy"? Ja znam i wierzę w Jeden, Święty, Katolicki i Apostolski Kościół a nie jakieś dwa ...  (czy może więcej?).

  że świat popsuł się przez grzechy Kościoła przedsoborowego, o czym jest III tajemnica Fatimska.
Mimo więc tej idealnej formuły psuł się Kościół i z nim świat.
Jak to tłumaczycie?

Gratuluję znajomości III tajemnicy ;) ... I radzę przeczytać Encyklikę MYSTICI CORPORIS CHRISTI zanim Pani zacznie takie zuchwalstwa wypisywać.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #328 dnia: Listopada 21, 2010, 20:16:41 pm »

Grzechy były i przed soborem i po. Zresztą uważam, iż sobór był potrzebny, tylko zamiast prawdziwej odnowy doprowadzono do uaktywnienia się modernizmu.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #329 dnia: Listopada 22, 2010, 06:56:43 am »

To, że Kościół, Mistyczne Ciało Pana Naszego Jezusa Chrystusa jest drogą do zbawienia dla Jego ziemskich członków, ludzi grzesznych jest oczywiste. Jednak ton wypowiedzi moderuchów sugeruje grzechy dzieci ich Matce. Na to zgody być nie może.
Co do zwołania SW_II taką ewentualność rozważał J.Ś. Sługa Boży Pius XII, jednak przewidując właśnie to, o czym Pan pisze, soboru wolał nie zwoływać. Jak widać bł. Janowi XXIII takiej roztropności nie stało. Mówi się, że w godzinę śmierci był przerażony tym, co rozpętał.

P.S. Przeglądając odnośniki w dokumentach SW_II widać, że po Piśmie Świętym najwięcej jest cytatów z pism Piusa XII.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!