Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:18:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 141705 razy)
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #300 dnia: Listopada 19, 2010, 12:50:51 pm »

Zauważyłem Panie szkielet, ale zawsze jeszcze jest nadzieja że coś się zmieni  :)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #301 dnia: Listopada 19, 2010, 13:01:05 pm »

Zauważyłem Panie szkielet, ale zawsze jeszcze jest nadzieja że coś się zmieni  :)
Jest Pan jeszcze optymistą. Przelatywały już takie komety przez tę stronę ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #302 dnia: Listopada 19, 2010, 13:09:41 pm »

Tak Panie jwk  :) Kiedyś też byłem taki bojowy jak Pani circ. Byłem taki bojowy i nawiedzony ze straciłem prawie wszystkich przyjaciół i znajomych a i rodzina zaczęła mnie omijać bo zaraz chciałem dawać świadectwo i ewangelizować tych wszystkich biednych ludzi którzy byli zagrożeni zniewoleniem albo nawet opętaniem ;D
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2010, 13:12:35 pm wysłana przez Musashi » Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #303 dnia: Listopada 19, 2010, 19:47:17 pm »

Jeśli człowiek uważa ziemską formę za ważniejszą od postawy serca, będzie nieustannie nawracał do formy, czyli pojęć, które nie są całą prawdą, ale niedoskonałym jej opisem.
Rozmowa na poziomie formy przypomina kłótnię ludzi, których dzieli ściana z wbudowaną miednicą. Jeden tłucze w miednicę i woła- wypukła!, ten po drugiej stronie robi to samo z krzykiem -wkęsła!

Co zrobiłby Jezus, by ich uzdrowić? Kazał by im zamienić się miejscami, by ujrzeć całą prawdę.

I tak to Wy, ślizgacie się po powierzchnii formy.
Ja patrzę na formę z dystansu serca, więc widzę więcej i gwiżdzę na wasze postękiwanie i pyszałkowatość.
[ żródło takich postaw leży w grzechach międzypokoleniowych i własnych zaniedbaniach w badaniu własnego sumienia]
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2010, 19:53:19 pm wysłana przez circ » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #304 dnia: Listopada 19, 2010, 19:53:03 pm »

I tak to Wy, ślizgacie się po powierzchnii formy.
Ja patrzę na formę z dystansu serca, więc widzę więcej i gwiżdzę na wasze "argumenty".

Ile pokory i skromności w pani wypowiedzi. A jak sobie pani chce gwizdać, to co pani na tym forum jeszcze robi ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #305 dnia: Listopada 19, 2010, 19:54:14 pm »

//to co pani na tym forum jeszcze robi ?//

już mówiłam.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #306 dnia: Listopada 19, 2010, 19:57:27 pm »

Niech sobie Pani idzie sprzedawac swoja "ewangelizację" gdzie indziej, a nie bedzie nam powodem do grzechu.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #307 dnia: Listopada 19, 2010, 19:58:51 pm »

//to co pani na tym forum jeszcze robi ?//

już mówiłam.

O gwizdaniu nie mówiła.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #308 dnia: Listopada 19, 2010, 20:16:19 pm »

Niech sobie Pani idzie sprzedawac swoja "ewangelizację" gdzie indziej, a nie bedzie nam powodem do grzechu.

Czekam na konkrety.
Jakiego grzechu?


Zwodzi Pan wielu zagubionych ludzi.
Proszę zapytać na modlitwie, czy to się podoba Bogu. I nie odpowiadać samemu, własnymi przekonaniami, ale posłuchać w ciszy, Jego głosu.

Takiej agresji nie spotkałam na żadnym forum, nawet niekatolickich.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2010, 20:18:35 pm wysłana przez circ » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #309 dnia: Listopada 19, 2010, 20:27:08 pm »

My na konkrety z Pani strony czekamy już kilka dni.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #310 dnia: Listopada 20, 2010, 01:08:49 am »

Tu nie chodzi o formę, ale prawdę bo wierzyć to można i w UFO i w latające kurczaki. Pani Legion uważa że jest wiele dróg do Boga i są one równoprawne. Co do tego nie ma zgody. Jest jedna prawdziwa religia i wiele dróg które do Boga w perspektywie wieczności mogą doprowadzić. "Pierwiastki prawdy" obecne w innych religiach są obecne dzięki temu, iż Bóg wpisał je w serce każdego człowieka. Gdyby to jednak było wystarczające to Bóg nie musiał by wręczyć Mojżeszowi tablic na Synaju, ani rodzić się w betlejemskiej stajence a potem umierać na krzyżu.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #311 dnia: Listopada 20, 2010, 06:30:05 am »

Jeśli człowiek uważa ziemską formę za ważniejszą od postawy serca, będzie nieustannie nawracał do formy, czyli pojęć, które nie są całą prawdą, ale niedoskonałym jej opisem.
Ale dyskutuje Pani z własnymi tezami, które Pani nam przypisuje. Nikt nie uważa formy za ważniejszą. Forma po prostu musi współgrać z treścią, inaczej treść będzie się powoli wypaczać. Forma jest jedynie niedoskonałym opisem, ale w zbiorze niedoskonałych opisów są taki, które dość dobrze pasują do opisywanej rzeczywistości (ryt  Trydencki, ryty wschodnie) i takie które ledwie (jeśli wogóle) pasują (ryt NOM).


Rozmowa na poziomie formy przypomina kłótnię ludzi, których dzieli ściana z wbudowaną miednicą. Jeden tłucze w miednicę i woła- wypukła!, ten po drugiej stronie robi to samo z krzykiem -wkęsła!
Ciekawa analogia, ale co ma oddawać?


a patrzę na formę z dystansu serca, więc widzę więcej i gwiżdzę na wasze postękiwanie i pyszałkowatość.
[ żródło takich postaw leży w grzechach międzypokoleniowych i własnych zaniedbaniach w badaniu własnego sumienia]
Dziękujemy za tak błyskotliwą psychoanalizę. Niestety z przykrością stwierdzam, ze pojęcia Pani nie ma o materii o której pisze (albo ma pojęcie całkowicie fałszywe). Sam jan Paweł II wielokrotnie prosił, apelował, nawoływał i rozkazywał, aby trzymać się w granicach formy które nakłada Kościół. Kościół - nie widzimisie tradsów. Obronapraw Kościoła nie jest pyszałkowatością.


Takiej agresji nie spotkałam na żadnym forum, nawet niekatolickich.
Bo miłość bywa agresywna.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #312 dnia: Listopada 20, 2010, 07:33:59 am »

Cytuj
Bo miłość bywa agresywna.
Doprawdy?
ale tylko wtedy, jak wy jesteście agresywni.
Niech no ja spróbowałabym być agresywna. szkieletor tylko na to czeka.

Cytuj
Sam jan Paweł II wielokrotnie prosił, apelował, nawoływał i rozkazywał, aby trzymać się w granicach formy które nakłada Kościół.

Sam JPII stawiał miłość nad formą, ponadto współtworzył Sobór.

Wasze podziały w Kościele i pretensje są czczą gadaniną.

5 Celem zaś nakazu jest miłość*, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. 6 Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. 7 Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. 8 Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, 9 rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone*, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, 10 dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, 11 w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono.

Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #313 dnia: Listopada 20, 2010, 07:38:20 am »

Tu nie chodzi o formę, ale prawdę bo wierzyć to można i w UFO i w latające kurczaki. Pani Legion uważa że jest wiele dróg do Boga i są one równoprawne. Co do tego nie ma zgody. Jest jedna prawdziwa religia i wiele dróg które do Boga w perspektywie wieczności mogą doprowadzić. "Pierwiastki prawdy" obecne w innych religiach są obecne dzięki temu, iż Bóg wpisał je w serce każdego człowieka. Gdyby to jednak było wystarczające to Bóg nie musiał by wręczyć Mojżeszowi tablic na Synaju, ani rodzić się w betlejemskiej stajence a potem umierać na krzyżu.

Hej, Panie. Czy ja tu głoszę inną religię?
Czy wy umiecie czytać bez przekłamywań tekstu?

[czy to nie jest forum opętanych?]
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #314 dnia: Listopada 20, 2010, 08:02:22 am »

Niech no ja spróbowałabym być agresywna. szkieletor tylko na to czeka.
Też jestem moderatorem (to utajona grośba)

Sam JPII stawiał miłość nad formą, ponadto współtworzył Sobór.
bzdura. Liturgia nie jest TYLKO formą.

Wasze podziały w Kościele i pretensje są czczą gadaniną.
(przykład czczej gadaniny to cytowane slowa)

5 Celem zaś nakazu jest miłość*, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. 6 Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. 7 Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. 8 Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, 9 rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone*, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, 10 dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, 11 w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono.
Wszelkie pretensje należy kierować do Jana Pawła II, bo on (faryzeusz i obłudnik ) jakiś "Kodeks Prawa Kanonicznego publikuje....
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!