Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:20:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 141755 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #270 dnia: Listopada 18, 2010, 18:26:55 pm »

Cytuj
Dlatego to nie jedyne narzędzie poznania. Kościół daje dokładne wskazówki, jak rozpoznawać duchy ( najwięcej w dziale o objawieniach prywatnych)
Dbam też o to, by w moim umyśle nie było zbyt wielu informacji o błędach, zwiedzeniach grzechach kapłanów, bo widzę, jak zmienia to i fałszuje proporcje Prawdy w moim umyśle i czyni mnie gorszą, wystawia na pokusy, złapałam się nieraz, że zamiast uczestniczyć we mszy, przyglądam się, czy kapłan właściwie ją odprawia, a nie chcę tych myśli, a przy spowiedzi nachodzą mnie myśli, czy ten kapłan nie jest pedofilem, i tych natrętnych myśli też nie chcę. Są one wynikiem wiedzy z netu. Po owocach...
Obserwuję więc umysł i widzę owoce.
A w objawienia Medjugorskie Pani wierzy??
To nie dobrze, że Pani nie zna błędów. Powinna je Pani znać, inaczej może je Pani nieświadomie sama popełniać. Nieprawdaż??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #271 dnia: Listopada 18, 2010, 18:57:27 pm »

(...)
Ma to, że ja nie ośmieliłabym się tak zwracać do moich gości z innych forów.( że sobie przyszli robić reklamę)
To mój avatar  z wielu miejsc, Frondy, Niepoprawnych, BlogMedia. Mam tu ukrywać, że jestem adminem innej strony?

Proszę podać tu swoją stronę, może tak zamiennie będziemy i my tam u pani też ewangelizować. Będziemy się uzupełniać. :)
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #272 dnia: Listopada 18, 2010, 19:01:53 pm »

Pani Mamo.
Przeczytałam, jak się zaczęło.

Jak chodzi o Augustyna;
Ewentualne istnienie Boga nie jest prawdą oczywistą (propositio per se nota), nie wymagającą dowodzenia. Potrzebny jest dla niej dowód. Twierdząc tak, Tomasz stawał w opozycji do panującego w scholastyce przekonania, zrywał z tezą obozu augustyńskiego, dla którego Bóg był „jak najbardziej obecny w duszy ludzkiej”.

Istnienie Boga nie jest dogmatem opartym na apriorycznym rozumowaniu; nie wynika ani z pojęcia prawdy, jak chciał Augustyn, ani z pojęcia doskonałego bytu, jak chciał Anzelm.


Jak z kolei przyjrzeć się Tomaszowi, też nie miał patentu ca całą Prawdę;
Tomasz z Akwinu twierdził, że kobieta "jest błędem natury". Uważał ją za istotę pośrednią, gorszą od mężczyzn. Miała być ona upośledzona zarówno duchowo jak i cieleśnie, nazywał ją "niewydarzonym samcem"

Każdy ludzki rozum potrafi więc pobłądzić. Tylko papieskie "błędy" są dopuszczone i to jest wielka tajemnica Boga i Jego Kościoła.
Nie pobłądzi tylko Bóg i Kościół Chrystusowyjako całosć, choć jego pojedynczy członkowie mogą.
Bądźmy więc dobrej myśli.

Dziękuję za ten tekst o Małej Arabce, nie znałam, jest wstrząsający.
Podobne rzeczy widziałam na mszy z Mamre, ks. Cyran jest egzorcystą.
Tu znalazłam jego teksty, bardzo pomocne.
http://www.mamre.pl/Moderator/Materialy.htm

Pozdrawiam.
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #273 dnia: Listopada 18, 2010, 19:09:05 pm »

Cytuj
Dlatego to nie jedyne narzędzie poznania. Kościół daje dokładne wskazówki, jak rozpoznawać duchy ( najwięcej w dziale o objawieniach prywatnych)
Dbam też o to, by w moim umyśle nie było zbyt wielu informacji o błędach, zwiedzeniach grzechach kapłanów, bo widzę, jak zmienia to i fałszuje proporcje Prawdy w moim umyśle i czyni mnie gorszą, wystawia na pokusy, złapałam się nieraz, że zamiast uczestniczyć we mszy, przyglądam się, czy kapłan właściwie ją odprawia, a nie chcę tych myśli, a przy spowiedzi nachodzą mnie myśli, czy ten kapłan nie jest pedofilem, i tych natrętnych myśli też nie chcę. Są one wynikiem wiedzy z netu. Po owocach...
Obserwuję więc umysł i widzę owoce.
A w objawienia Medjugorskie Pani wierzy??
To nie dobrze, że Pani nie zna błędów. Powinna je Pani znać, inaczej może je Pani nieświadomie sama popełniać. Nieprawdaż??

Błędy znam, ale we własciwych proporcjach je dawkuję. Wolę skupiać się na Prawdzie i Dobru, bo człowiek staje się tym, czym się żywi.

Nie byłam w Mediugorie, więc nie mogę dać świadectwa. Czytałam świadectwa innych i oglądałam filmiki, moi znajomi mówili, że dostali tam wielkie łaski.

Moja wiara nie ma wiele do rzeczy. Przyjmuję stanowisko papieża, jakiekolwiek by nie było. Posłuszeństwo papieżowi zawsze mam nad własnym zdaniem.
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #274 dnia: Listopada 18, 2010, 19:13:33 pm »

(...)
Ma to, że ja nie ośmieliłabym się tak zwracać do moich gości z innych forów.( że sobie przyszli robić reklamę)
To mój avatar  z wielu miejsc, Frondy, Niepoprawnych, BlogMedia. Mam tu ukrywać, że jestem adminem innej strony?

Proszę podać tu swoją stronę, może tak zamiennie będziemy i my tam u pani też ewangelizować. Będziemy się uzupełniać. :)

Bardzo proszę. Mamy nawet jednego "tradsa", o nicku jacyl.
http://www.legion-polska.org/fusic/news.php

Myślę,że nie ma pomiędzy nami różnic, a jak są to powierzchowne. Ja mszę trydencką szanuję, i nie porównuję. Staram się nie porównywać form, bo to rodzi męczące spory i rzeczy mniej ważne, i wiele słów.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #275 dnia: Listopada 18, 2010, 19:15:48 pm »

Nie Pytałem Pani, czy może Pani dac świadectwo o Medjugorje, tylko czy Pani wierzy w te objawienia.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #276 dnia: Listopada 18, 2010, 19:28:54 pm »

(...)
Jak z kolei przyjrzeć się Tomaszowi, też nie miał patentu ca całą Prawdę;
Tomasz z Akwinu twierdził, że kobieta "jest błędem natury". Uważał ją za istotę pośrednią, gorszą od mężczyzn. Miała być ona upośledzona zarówno duchowo jak i cieleśnie, nazywał ją "niewydarzonym samcem"

Pomijam św.Augustyna bo nie mam czasu a i za bardzo ochoty prowadzić tej dysputy. Ale odnośnie tej kwestii św. Tomasza z Akwinu, to pisaliśmy o tym w wątku pani ateistki, zaczyna się tu:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,4675.15.html

Dziękuję za ten tekst o Małej Arabce, nie znałam, jest wstrząsający.
Podobne rzeczy widziałam na mszy z Mamre, ks. Cyran jest egzorcystą.
Tu znalazłam jego teksty, bardzo pomocne.
http://www.mamre.pl/Moderator/Materialy.htm

I co pani chce przez takie porównanie powiedzieć?  Porównując bł.Miriam z tym co się dzieje na spotkaniach charyzmatycznych?  Jak pani dobrze czytała to wie pani, że tu było z Woli Bożej, z Woli Pana Jezusa, bez grzechu jej duszy, a  co się  dzieje i co jest na tych spotkaniach, to już tu mamy dużo napisane w poprzednich wypowiedziach.
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #277 dnia: Listopada 18, 2010, 19:56:29 pm »

Nie Pytałem Pani, czy może Pani dac świadectwo o Medjugorje, tylko czy Pani wierzy w te objawienia.

Wierzę, ale jeśli papież znajdzie tam błąd, przestanę wierzyć.
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #278 dnia: Listopada 18, 2010, 20:07:59 pm »

jest ubolewania godną arogancją wydobywanie z pism poważnego myśliciela uwarunkowanych jego epoką marginaliów, w dodatku tendencyjne ich przeinaczanie, ażeby przedstawić owego myśliciela jako idiotę i półgłówka.


O tym właśnie piszę, że rozum jest potrzebny, ale nie nieomylny, co oznacza, że nic nie zwalnia nas z myślenia, ale z drugiej strony i z niedowierzania, przede wszystkim samemu sobie.

Cytuj
I co pani chce przez takie porównanie powiedzieć?  Porównując bł.Miriam z tym co się dzieje na spotkaniach charyzmatycznych?  Jak pani dobrze czytała to wie pani, że tu było z Woli Bożej, z Woli Pana Jezusa, bez grzechu jej duszy, a  co się  dzieje i co jest na tych spotkaniach, to już tu mamy dużo napisane w poprzednich wypowiedziach.

Chcę powiedzieć, że ks. Cyran jest egzorcystą tak samo jak tamten ksiądz, który egzorcyzmował złe duchy u Arabki. I chcę też powiedzieć, że  ten sam rodzaj duchów tam się ujawnił i że widziałam to na własne oczy, bo tam byłam, w przeciwieństwie do tych, których tam nie było.
Byłam 3 razy na tym spotkaniu, 2 razy zabierając moje dzieci w wieku młodzieńczym, by ich przestrzec i pokazać, że szatan jest i działa, by czasem nie popadły w sekty, lub okultyzm, tak teraz częsty wśród młodzieży. W klasie mojego syna jest kilku satanistów, ktorzy traktują to jako zabawę i dzięki temu, że zabrałam tam syna, on mogł dać im świadectwo co widział i zrozumiał.

Żle?
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2010, 20:12:46 pm wysłana przez circ » Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #279 dnia: Listopada 18, 2010, 20:09:21 pm »

Logika iście pokrętna i niestety źle świadcząca o Pani jako o świadomej katoliczce. To nie wystarczą Pani negatywne zdanie biskupa miejsca i  episkopatu Jugosławi, potwierdzone później przez Watykan.  Nie wystarczą Pani również zakaz wydany przez Kongr. Nauki wiary organizowania tam parafialnych pielgrzymek (bezczelnie olewane przez księży i biskupów) oraz opinia, że miejsce może być co najwyżej  miejscem modlitwy a nie objawień. Nie wystarczą Pani wykolejone losy widzących i ich opiekunów oraz sprzeczne ze sobą i z nauką Kościoła i kabaretowe "mesydże" od tej zjawy.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #280 dnia: Listopada 18, 2010, 20:12:51 pm »

Nie Pytałem Pani, czy może Pani dac świadectwo o Medjugorje, tylko czy Pani wierzy w te objawienia.

Wierzę, ale jeśli papież znajdzie tam błąd, przestanę wierzyć.
Niezłe podejście. A skoro biskup miejsca stwierdził, że te objawienia nie są prawdziwe to nie wystarcza to Pani??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #281 dnia: Listopada 18, 2010, 20:26:01 pm »

Nie Pytałem Pani, czy może Pani dac świadectwo o Medjugorje, tylko czy Pani wierzy w te objawienia.

Wierzę, ale jeśli papież znajdzie tam błąd, przestanę wierzyć.
Niezłe podejście. A skoro biskup miejsca stwierdził, że te objawienia nie są prawdziwe to nie wystarcza to Pani??

Benedykt XVI dotychczas nie wypowiedział się odnośnie fenomenu Medziugorja. Jednakże otwarcie nie „dotykał” kardynałów i biskupów, którzy byli w Medziugorje i myślą o nim pozytywnie.

Całkiem przeciwnie: w ten poniedziałek bp. André-Mutien Léonard został mianowany arcybiskupem Brukseli. Także właśnie Léonard był wielokrotnie w Medziugorje – podobnie jak ponad 1000 innych biskupów.

http://medziugorje.blogspot.com/2010/01/papiez-benedykt-kardyna-schonborn-i.html

Papież stoi wyżej niż biskup miejsca, czekam więc na werdykt.

Po prostu nie wiem, ale zachowuję nadzieję. Wolno mi nie wiedzieć?

Cytuj
To nie wystarczą Pani negatywne zdanie biskupa miejsca i  episkopatu Jugosławi, potwierdzone później przez Watykan.
Papież powiedział, że w Kościele czuć swąd, z G. Amorth to potwierdził. Wierzę papieżowi.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2010, 20:34:38 pm wysłana przez circ » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #282 dnia: Listopada 18, 2010, 20:36:05 pm »

Czyta pani ze zrozumieniem?? A może ma Pani tak wielkie braki w kwestii Prawa Kanonicznego i pewnych dekretów.
Mówię o biskupie miejsca, który jako pierwszy wypowiada sie na temat objawień (przedewszystkim prywatnych) skoro stwierdził, ze nie ma tam nic nadprzyrodzonego, to po co mi tu Pani wciska kit. Watykan ZAKAZAŁ organizowania grupowych pielgrzymek w to miejsce jako naznaczone objawieniem, a zwykłym "pielgrzymom" zabronił nawiedzać to miejsce. Mogą tam pielgrzymowac jako zwykli turyści.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #283 dnia: Listopada 18, 2010, 20:47:20 pm »

ks. Cyran jest egzorcystą.
Pani circ czy ksiądz egzorcysta może przeprowadzać egzorcyzmy poza swoją diecezją? Pytam bo kiedyś byłem gotów prawie że umrzeć za charyzmatyków i za ks. Cyrana a było tak po moich rekolekcjach ewangelizacyjnych. Wtedy to mój parafialny wikary zapytał gdzie były te rekolekcje a po otrzymaniu odpowiedzi "zastrzelił" mnie pytaniem "jakim prawem ks. Cyran odprawia egzorcyzmy poza swoją diecezją?" Powiedział wtedy jeszcze żebyśmy się trzymali z daleka od takich wspólnot bo to "mutanty". Zrobiliśmy z żoną "oczy" co też on to opowiada za bzdury kiedy my właśnie dopiero co doświadczyliśmy tylu cudownych rzeczy. A płakałem pani circ na tych rekolekcjach nie 3 godziny jak pani lecz cały tydzień. I cóż z tego że płakałem kiedy taki płacz można wywołać choćby przy pomocy odpowiednich słów docierających do naszego wnętrza, do naszego "ja", do sumienia. Koleżanka z Mamre było nie było pani doktor na moje wyznanie o płaczu przez cały tydzień odpowiedziała "boś płaczek" i miała rację. Od tego czasu wiele razy się wzruszałem i płakałem a do tego w kościele co niedziela płaczę bom alergik. A jeszcze dawniej kiedy o Mamre mi się nawet nie śniło,wracałem od dziewczyny wieczorem autobusem i podszedł kolega,przywitał się i zapytał dlaczego płaczę i łzy mi leciały przez pół godziny aż wysiadłem z autobusu. Ciekawe czy był charyzmatykiem czy ...e może to jakiś gaz był albo nie wiem co. Pani circ czy może Pani z cała pewnością stwierdzić ze to czego Pani doświadczyła na mamrockich spotkaniach i za czym Pani tak oręduje pochodziło od Boga? Czy może Pani na 100% powiedzieć że to wszystko sprawił Bóg? Bo jeśli Pani nie jest pewna to po co Pani promuje charyzmatyzm i teraz doczytuję że jeszcze medjugoryzm? Czy z tymi "objawieniami" z Medjugorie to jest Pani pewna że pochodzą od Boga? A jeśli Pani nie jest tego pewna to po co ogłaszać światu swoją wiarę w niepewność? Czy nie jest tak że szuka Pani namacalnego Bożego dotknięcia, uczucia, poczucia tego powiewu,tchnienia Ducha, mistycznych wizji zamiast zwykłej wiary bez egzaltacji, bez emocji i cudów? Nie wiem, może tak nie jest ale jakoś tak to widzę u Pani.
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #284 dnia: Listopada 18, 2010, 22:10:59 pm »

//Nie wiem, może tak nie jest ale jakoś tak to widzę u Pani.//

To niech Pan sobie oczy wyleczy.

[ ojacie....czy ja weszłam na forum opętanych?]

a może Wy jesteście tylko ludźmi kłótliwymi?

Tak, to można całą wieczność się spierać, a potem w piekle.
To jest skrupulanctwo.

biskup miejsca ważniejszy od papieża, ciekawe. Jakiś proboszcz mówi, że do granic diecezji egzorcyzmy działają, a dalej już nie, czyli niech wół utopi się w studni.
co się tu wyprawia?

Ale imię kota papieża trzeba znać, jak Jehowici, qrna.

W teologii chrześcijańskiej występuje określenie sumienia skrupulanckiego, które jest zaliczane do deformacji sumienia i oznacza dostrzeganie grzechu tam gdzie on w rzeczywistości nie występuje. Teologia chrześcijańska nie wyklucza naturalnych przyczyn występowania tego zjawiska (jak zaburzenia psychiczne) jednak bierze również pod uwagę przyczyny nadprzyrodzone (jak działalność demonów)[1].

Termin pochodzi od łacińskiego Scripulum (ostry kamień).


[[szkieletor wydaje mi się bardzo dziwny, baaardzo, jak i regulamin tego forum, jakby chciał odciąć uczestników od świata i zwieść.]]

o, tu dobre o skrupulanctwie
http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?t=5610&sid=b81f91ac60a211cdd2d3531a58bfd006
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2010, 22:29:12 pm wysłana przez circ » Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!