Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:10:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 141789 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #240 dnia: Listopada 17, 2010, 20:14:52 pm »

Cytuj
Jezus jest na każde ZAWOŁANIE człowieka, tylko nie na daremno. Sam to powiedział. Co do drugiej część zdania, która jest proroctwem, nie odniosę się, bo musiałabym Pana urazić.

Ja o Duchu, Pani o Panu Jezusie.  Potrafi Pani manipulować, oj potrafi...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #241 dnia: Listopada 17, 2010, 20:42:31 pm »

............


Tak. Skoro nie wie Pani, czego Pan Bóg oczekuje od Niej, to po co przychodzi Pani do Mamra - może właśnie tego Bóg od Pani nie oczekuje?
Czy Bóg oczekuje od ateisty, aby był dobrym ateistą, a od buddysty, aby był dobrym buddystą?
Użyła Pani słowa "metanoja". czy mógłbym prosić o wyjaśnienie, czym różni się metanoja od nawrócenia?


Każdy ma swoją drogę do Boga, indywidualną, intymną, zywą. Modlitwa jest rozmową z Bogiem. Kiedy człowiek mówi do Boga, akceptuje to Pan, ale kiedy Bóg mówi do człowieka, nie może Pan się z tym pogodzić? Może jest Pan zazdrosny?
Bóg od wszystkich oczekuje kontaktu z Nim i jeśli do Niego zawołamy, przychodzi i daje się poznać. Jest to doświadczenie wewnętrzne, trudne do zwerbalizowania, św. Teresa o Tym pisze, Jan od Krzyża, Tomasz a Kempis, O. Pio i wielu innych. Proszę ich zapytać na modlitwie.
Nawrócenie, to powrót do Boga poprzez łaskę wiary otrzymaną w wyniku pragnienia wiary. To przemiana umysłu.
Metanoia, to przemiana ducha, poprzedzona śmiercią człowieka dawnego i ponownymi narodzinami.
Proszę nie bazować na wiki.

"Pani jest rasistką? Nie czarna rasa, tylko kultura murzynów, a raczej jej brak. Jak ta kultura wygląda w Afryce, to pokazują statystyki zakażeń wirusem HIV."


Sądząc po ostatnim zdaniu, to Pan jest rasistą.
Nie mówię tylko o kulturze, rasy się różnią nie tylko kulturowo.
To, że jakiś ćwierćwykształciuch nazywa rasę podgatunkiem, ja nie muszę tych lewackim pojęć respektować. Faktem jest, że rasa biała wyróżnia 4 rodzaje inteligencji, zaś rasa czarna 7. Murzyni wyrażają siebie głownie przez ruch i nic tego nie zmieni i dobrze. Różnorodność jest piękna i ciekawa. W naturze nie ma równości, jest godność każdego człowieka, którą mamy szanować.

Dalej nie chce mi się polemizować z racjami, za którymi idzie kłótliwość i pusta retoryka.

Miłość implikuje szacunek.

Właśnie. I proszę się tego trzymać w praktyce, nie tylko w teorii.

Pozdrawiam.
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #242 dnia: Listopada 17, 2010, 20:50:24 pm »

Cytuj
Jezus jest na każde ZAWOŁANIE człowieka, tylko nie na daremno. Sam to powiedział. Co do drugiej część zdania, która jest proroctwem, nie odniosę się, bo musiałabym Pana urazić.

Ja o Duchu, Pani o Panu Jezusie.  Potrafi Pani manipulować, oj potrafi...

Może to Pan manipuluje. O jakim Duchu Pan mówi? Czemu przypisuje Pan rozmówcom, czego nie powiedzieli?
Co Pana upoważnia do domysłów?
I dlaczego nie odnosi się do całej wypowiedzi, ale zmienia temat?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #243 dnia: Listopada 17, 2010, 20:53:54 pm »

Pisałem o Duchu Świetym, a nie o Panu Jezusie. Pani odpowiedź jest o Drugiej Osobie Boskiej.
Przepraszam, ale podejrzewam, ze albo jest Pani zmęczona i nie moze przeczytać mojej wypowiedzi ze zrozumieniem, albo wtyka Pani pewne stwierdzenia gdzie popadnie, a to moze być zły objaw.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #244 dnia: Listopada 17, 2010, 21:09:54 pm »

Charyzmat był dany jednostkom, a nie tabunom zmanipulowanych wiernych w jakichś podejrzanych zamknietych grupach Szanowna Pani. I to o czyms swiadczy. Pisma SVII sa dla mnie w wiekszości jak brzęczenie much. SVII nie był soborem dogmatycznym, jego ranga jest najniższa wśród wszystkich soborów. Te pisma to tylko i wyłącznie ZALECENIA, które nawet w 10% nie zostały tak wdrożone jak powinno to mieć miejsce. Poza tym skoro nie był to sobór dogmatyczny to katolik nie ma obowiązku sie do nich stosować. Czy jest to dla Pani zrozumiałe?? A taką encyklike jak Pascendi Pani zna??
Charyzmat nie "był", ale był i jest dawany każdemu. Każdy dostał jakiś charyzmat, czyli talent, większy lub wielki, choć nie wszyscy z niego korzystają, z różnych przyczyn i o tym mówi przypowieść o talentach.

Jak Pisma Soboru są dla Pana brzęczeniem much, to znaczy, że wynosi się Pan ponad Wojtyłę, papieża, który się pod tym podpisał, pominąwszy okoliczności i naszą wiedzę, pochodzącą często z niepełnych, lub fałszywych żródeł i nad Ducha św. który nigdy nie opuścił papieży i Kościola, jak i Jezus Chrystus.. Inaczej nie można tego nazwać jak pychą.
To, że niektórzy kapłani wykorzystali Sobór by rozumieć go po swojemu i są tego widzialne skutki, to znaczy, że ukryty wrzód wyszedł na skórę i pękł, oraz się rozlał. To wróży zdrowie, bo choroba trawiła Kościół przez wiele stuleci, o czym mówi Benedykt interpretując na nowo trzecią tajemnicę fatimską.

Co do ZALECEŃ,- do każdego słowa Kościoła mówiącego przez papieży należy podchodzić  z wielką uwagą, by je dobrze zrozumieć, bo zalecenia są po coś.

Encykliki Pascendi nie znam, ale przeczytałam wiele listów posoborowych autorstwa JPII, tłumaczących zalecenia Soboru i napominających, pokazujących błędy, tłumaczących, przywołujących do porządku.
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #245 dnia: Listopada 17, 2010, 21:20:44 pm »

Pisałem o Duchu Świetym, a nie o Panu Jezusie. Pani odpowiedź jest o Drugiej Osobie Boskiej.
Przepraszam, ale podejrzewam, ze albo jest Pani zmęczona i nie moze przeczytać mojej wypowiedzi ze zrozumieniem, albo wtyka Pani pewne stwierdzenia gdzie popadnie, a to moze być zły objaw.

Ale ta rozmowa zaczęła się od Jezusa, że niby ja się spoufalam.. Jeśli jednak przeskoczył Pan na Mamre i Ducha, to zarówno ks. Cyran, jak i charyzmatycy wzywają Jezusa i działają w imię Jezusa, tak zresztą jak nam nakazał wielokrotnie. Tam przychodzi Jezus i działa w Duchu św. Zresztą jest wiele owoców tego, widzialnych i niewidzialnych.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #246 dnia: Listopada 17, 2010, 21:23:01 pm »

Zresztą wiem o Soborze prawie wszystko ze wszystkich stron ( włącznie z książkami Pająka, zawierającymi błędy) i wiem, jakie tradsi robią błędy i czego nie rozumieją.

           
 Inaczej nie można tego nazwać jak pychą.


Sama się Sz.Pani podsumowała.  :-*
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #247 dnia: Listopada 17, 2010, 21:24:42 pm »

Charyzmat był dany jednostkom, a nie tabunom zmanipulowanych wiernych w jakichś podejrzanych zamknietych grupach Szanowna Pani. I to o czyms swiadczy. Pisma SVII sa dla mnie w wiekszości jak brzęczenie much. SVII nie był soborem dogmatycznym, jego ranga jest najniższa wśród wszystkich soborów. Te pisma to tylko i wyłącznie ZALECENIA, które nawet w 10% nie zostały tak wdrożone jak powinno to mieć miejsce. Poza tym skoro nie był to sobór dogmatyczny to katolik nie ma obowiązku sie do nich stosować. Czy jest to dla Pani zrozumiałe?? A taką encyklike jak Pascendi Pani zna??
Charyzmat nie "był", ale był i jest dawany każdemu. Każdy dostał jakiś charyzmat, czyli talent, większy lub wielki, choć nie wszyscy z niego korzystają, z różnych przyczyn i o tym mówi przypowieść o talentach.

Jak Pisma Soboru są dla Pana brzęczeniem much, to znaczy, że wynosi się Pan ponad Wojtyłę, papieża, który się pod tym podpisał, pominąwszy okoliczności i naszą wiedzę, pochodzącą często z niepełnych, lub fałszywych żródeł i nad Ducha św. który nigdy nie opuścił papieży i Kościola, jak i Jezus Chrystus.. Inaczej nie można tego nazwać jak pychą.
To, że niektórzy kapłani wykorzystali Sobór by rozumieć go po swojemu i są tego widzialne skutki, to znaczy, że ukryty wrzód wyszedł na skórę i pękł, oraz się rozlał. To wróży zdrowie, bo choroba trawiła Kościół przez wiele stuleci, o czym mówi Benedykt interpretując na nowo trzecią tajemnicę fatimską.

Co do ZALECEŃ,- do każdego słowa Kościoła mówiącego przez papieży należy podchodzić  z wielką uwagą, by je dobrze zrozumieć, bo zalecenia są po coś.

Encykliki Pascendi nie znam, ale przeczytałam wiele listów posoborowych autorstwa JPII, tłumaczących zalecenia Soboru i napominających, pokazujących błędy, tłumaczących, przywołujących do porządku.
Szanowna Pani. Powiem moze troche dosadniej. Papież Jan Paweł II - Wojtyła jak Pani mówi -rozumiem, że to Pani kolega, nie za bardzo wgłębiał sie w pisma SVII, powiem wiecej, interpretację tych dokumentów w większości ominął szerokim łukiem. I tak jak Pani napisała rzec mozna, ze pozwolił na tę dowolną interpretację zapisów. Owoce widzimy jak na dłoni - handkomunia, Komunia na stojaco, gitarki i handklapsy w kosciele, brak jasnego nauczania Kościoła w wielu aspektach życia.
Cytuj
bo choroba trawiła Kościół przez wiele stuleci, o czym mówi Benedykt interpretując na nowo trzecią tajemnicę fatimską.
I tu dochodzimy do sedna Pani problemów. Kosciół przez stulecia był w błędzie, a SVII wyprowadziło Kosciół na powierzchnie i pozbawiło go błędów. Kikoś Panią zindoktrynował?? JPII był tylko jednym z wielu papieży. Myślę, że zanim Pani zacznie dalej dyskutować powinna Pani przeczytać dokumenty soborów z ostatnich powiedzmy 300 lat, oraz bezwzględnie koniecznie encyklikę Pascendi, inaczej dyskusję z Panią, oraz obecność Pani na tym forum uważam za wielce problematyczne.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #248 dnia: Listopada 17, 2010, 21:35:45 pm »

           
 Inaczej nie można tego nazwać jak pychą.


Sama się Sz.Pani podsumowała.  :-*

Wcześniej Pan szkieletor tak mnie podsumował, więc ja już nie muszę, wobec werdyktu Szanownych Inkwizytorów.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2010, 22:35:21 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #249 dnia: Listopada 17, 2010, 21:37:32 pm »

Czy Pani ma świadomość( mam na myśli Pani avatar), kto występuje w Ewangelii pod imieniem "legion"?  :o
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #250 dnia: Listopada 17, 2010, 21:39:02 pm »

Cytat: circ
           
 Inaczej nie można tego nazwać jak pychą.


Sama się Sz.Pani podsumowała.  :-*

Wcześniej Pan szkieletor tak mnie podsumował, więc ja już nie muszę, wobec werdyktu Szanownych Inkwizytorów.
Nie ma tu takiego.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2010, 22:37:41 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #251 dnia: Listopada 17, 2010, 22:04:25 pm »

Pani "circ" to czytała co tu wcześniej było już pisane w tym wątku?  Np. o chrzcie w Duchu św. czy nakładaniu rąk, czy też spoczynkiem w Duchu św. ? Proszę sobie poczytać na wcześniejszych stronach, jak np. str. 3, 4 tego wątku. i inne przejrzeć. Polecam do poznania:

"Pochodzenie charyzmatów - boskie czy szatańskie

Charyzmatycy uważają, ze nadzwyczajne zdarzenia są znakiem i sprawdzianem obecności Ducha Św. To nowe doświadczenie wszechmocy Bożej w duszy, prawdziwa Odnowa życia duchowego. Ale jeśli to prawda, to jak Kościół mógł istnieć przez ponad siedemnaście wieków bez tego zasadniczego środka uświęcenia i zbawienia. Tak zresztą otwarcie twierdzi neokatechumenat: Historia Kościoła kończy się edyktem cesarza Konstantyna (313 r.) i zaczyna się na nowo dopiero dzięki Drugiemu Soborowi Watykańskiemu. ("Katecheza") Ruch otrzymał ryt "chrztu" od zielonoświątkowców. Tym samym po raz pierwszy w historii protestancki rytuał znalazł się we wnętrzu Kościoła Katolickiego i jest nawet traktowany jako najważniejszy znak obecności Bożej. Czy więc protestantyzm jest i był prawdziwą religią a katolicyzm przez cały czas tkwił w błędzie? Charyzmaty są identyczne u protestantów, żydów i katolików. Czyżby więc Bóg dawał swoją łaskę wszystkim religiom i potwierdzał prawowitość wszystkich wyznań poprzez swoje cuda? Byłby więc Bóg nielogiczny i w sprzeczności z samym sobą potwierdzając wykluczające się wzajemnie nauczania dotyczące Jego jakości, działalności i Jego życia wewnętrznego?

Chrzest w Duchu Świętym jest udzielany poprzez nałożenie rąk. Jest to rytuał i gest inicjacji, przekazania władzy i mocy. Pierwszym ogniwem tego łańcucha jest nie-katolik. Skąd przychodzi nakaz przekazywania? Jeśli ani nie z Pisma Świętego, ani z Tradycji Kościoła, ani nawet z historii protestantyzmu, to zaczął się on 1 I 1900 r. Co to oznacza? Takie rytuały istnieją w różnych tajemnych zgromadzeniach praktykujących inicjacje: masoneria, różokrzyżowcy, kabała, religie animistyczne... W kodeksie prawa kanonicznego (kanon 1258) jest sformułowany zakaz uczestniczenia w ceremoniach niekatolickich pod karą ekskomuniki. A jeśli ktoś nie tylko uczestniczy w rytuale, ale nawet przyjmuje sam istotny ryt tych sekt?

Aż do roku 1960 żaden teolog katolicki nie uznawał mówienia obcymi językami, prorokowania, uzdrawiania za owoce Ducha Świętego. Wręcz przeciwnie. W Rituale Romanum jest napisane, że mówienie w nieznanym języku jest pierwszym z zewnętrznych znaków diabelskiego opętania. Co do cudów uzdrawiania, to też istnieją one w sektach heretyków a nawet w religiach wschodnich. (Zob. Mt 24, 24: "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych".) "Po owocach ich poznacie!"

Jeśli nie ma istotnych różnic między cudami u charyzmatyków a cudami sekt heretyckich, spirytyzmu i magii, to znaki te na pewno są diabelskie. Teologia określa moc diabła na podstawie słów św. Pawła, że diabeł ukazuje się jako anioł światłości. Może objawić się pod zewnętrzną postacią Jezusa Chrystusa, N.M.P, anioła czy świętego. Zwykle zjawia się pod piękną postacią i wabi duszę iluzją, że tak piękny może być jedynie Bóg. Może symulować dary nadprzyrodzone: ekstazy, lewitacje. Stygmaty, uzdrowienia, przemieszczanie w przestrzeni rzeczy lub osób, fenomen światła, muzyka, niezwykłe dźwięki, zaskakujące wypowiedzi, objawianie najskrytszych tajemnic serca innemu człowiekowi, mówienie rzeczy które przekraczają rozum człowieka. Cała historia misji Kościoła Katolickiego i nauka demonologii są pełne takich zdarzeń.

Kościół zawsze brał pod uwagę rozróżnienie między nadzwyczajnym zjawiskiem a prawdziwym nadprzyrodzonym cudem. Ten kto tego nie odróżnia popada w błąd. Uważa bowiem, że wszelkie nadzwyczajne zjawiska przychodzą od Boga. Pod postacią anioła światłości może ukazywać się diabeł. W ten sposób łatwiej wprowadzić wiernych w błąd. Dlatego tak długo jak to tylko możliwe próbuje ukryć swoją twarz. Ludzie mają wierzyć, że chodzi o natchnienie Boga. Nie jest problemem dla niego pójść na ustępstwa zakładając, że w końcu osiągnie swój cel: wprowadzi dusze w błąd i zaszkodzi Kościołowi Świętemu. Nie waha się więc prawić pobożnych kazań, zapraszać do modlitwy, do pokuty, do postu a nawet do przyjmowania sakramentów. Nie waha się trochę przegrać aby potem wygrać wszystko. (By doprowadzić Lutra do pychy zachęcił go do straszliwej pokuty.

W wielu ruchach heretyckich jest tak samo: dużo pokuty, modlitwy i z początku lepsze życie). Moc diabła jest ogromna ale nie bezgraniczna. Można więc poznać drzewo po owocach. Wcześniej czy później można stwierdzić, że to nie sprawa Pana Boga. Pan Bóg jest czystym światłem, nie ma w Nim ciemności. Zaledwie drobny znak ciemności (byłby on sprzeczny z Bożą godnością) wystarczy by dostrzec, że ten ruch, objawienia... nie są dziełem Boga. A jeśli nie są dziełem Boga mogą być jedynie dziełem szatana. Dlatego Kościół zawsze nakazuje kanonicznie sprawdzać każdy przypadek gdy mają miejsce takie nadzwyczajne zjawiska. W ruchu charyzmatycznym nigdy takiego badania nie przeprowadzono!!! Podstawową zasadą, fundamentem takiego badania jest zasada: "bonum ex integra causa, malum ex quocumque defectu" (dobro wynika z całkowitej przyczyny, zło wynika z jakiegokolwiek braku). Ponieważ Pan Bóg jest najwyższym dobrem ("całkowitą przyczyną"), nie może być w nim braku, wady czy błędu.

Jeśli więc istnieje choćby mały błąd czy wada czy tylko brak integralności dobra, to nie pozostaje nic innego jak uznać, że przyczyną takiego niepełnego dobra czy zjawiska jest diabeł. W charyzmatyźmie jest całe mnóstwo rzeczy na pewno niezgodnych z wolą Boga i prawdziwą religią."


Ruch charyzmatyczny - czy to jest katolickie?
http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_131.html
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #252 dnia: Listopada 17, 2010, 22:54:47 pm »


Szanowna Pani. Powiem moze troche dosadniej. Papież Jan Paweł II - Wojtyła jak Pani mówi -rozumiem, że to Pani kolega, nie za bardzo wgłębiał sie w pisma SVII, powiem wiecej, interpretację tych dokumentów w większości ominął szerokim łukiem. I tak jak Pani napisała rzec mozna, ze pozwolił na tę dowolną interpretację zapisów. Owoce widzimy jak na dłoni - handkomunia, Komunia na stojaco, gitarki i handklapsy w kosciele, brak jasnego nauczania Kościoła w wielu aspektach życia.


Sobór Watykański II trwał od 1962 do 1965 roku. Z Polski kilku biskupów brało w nim udział oraz ze świeckich prof. Stefan Świeżawski. Największy wkład w prace soborowe wnieśli ówczesny metropolita, arcybiskup krakowski Karol Wojtyła oraz Prymas Polski krad. Stefan Wyszyński. Abp Wojtyła był współautorem konstytucji duszparskiej o Kościele w świecie współczesnym Graudium et spes. Natomiast prymas był wnioskodawcą aby Maryję ogłosił Sobór Matką Kościoła.
http://www.kuriercodziennychicago.com/darlak-polskieakcenty.html

Przypomnijmy też z zyciorysu, że brał udział we wszystkich  pracach Soboru i był współtwórcą jego ducha i najważniejszych dokumentów.
http://michaelstanislaus.salon24.pl/183840,karol-wojtyla-drogi-do-rzymu


Cytuj
bo choroba trawiła Kościół przez wiele stuleci, o czym mówi Benedykt interpretując na nowo trzecią tajemnicę fatimską.
I tu dochodzimy do sedna Pani problemów. Kosciół przez stulecia był w błędzie, a SVII wyprowadziło Kosciół na powierzchnie i pozbawiło go błędów. Kikoś Panią zindoktrynował?? JPII był tylko jednym z wielu papieży. Myślę, że zanim Pani zacznie dalej dyskutować powinna Pani przeczytać dokumenty soborów z ostatnich powiedzmy 300 lat, oraz bezwzględnie koniecznie encyklikę Pascendi, inaczej dyskusję z Panią, oraz obecność Pani na tym forum uważam za wielce problematyczne.
[/quote]

Słowa wypowiedziane przez Benedykta XVI na pokładzie samolotu w drodze do Lizbony o tym, że "dzisiaj największe prześladowania Kościoła nie pochodzą z zewnątrz, ale z grzechów, jakie są wewnątrz niego samego" są "niecodzienne" i "wyznaczają nowe stanowisko, bardzo dalekie od idei spisku przeciwko Kościołowi", o którym mówią przedstawiciele Watykanu - odnotowuje "La Stampa".
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #253 dnia: Listopada 17, 2010, 23:00:11 pm »

Cytuj
Przypomnijmy też z zyciorysu, że brał udział we wszystkich  pracach Soboru i był współtwórcą jego ducha i najważniejszych dokumentów.
czyli to nie Duch Świety natchnął uczestników soboru, a duch, który został stworzony przez jego uczestników. Ciekawe, oj ciekawe... Jak rozumiem to te tajemne informacje nam Pani powoli dawkuje. Wiec prosimy o jeszcze :D

Jak zwykle Pani odpowiedzi mają sie nijak do zadawanych pytań.
Poza tym prosze sie nauczyć cytowań, bo rozbija Pani sens postów.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2010, 23:03:08 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #254 dnia: Listopada 17, 2010, 23:01:18 pm »

Czy Pani ma świadomość( mam na myśli Pani avatar), kto występuje w Ewangelii pod imieniem "legion"?  :o

Tak. Legion to zamiennik słowa hierarchia. Biblia była tłumaczona na łacinę w IV wieku i słowo legion dokładniej oddawało sens, ponieważ legiony miały hierarchiczną strukturę właśnie.
http://www.legion-polska.org/fusic/forum/viewthread.php?thread_id=15
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!