Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:06:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 141759 razy)
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #195 dnia: Listopada 15, 2010, 19:17:48 pm »

(...)
Może Pani wierzy rozumem, nie duchem i nie doświadczyła.

Niech i tak będzie że nic nie doświadczyłam :D ale jaka jest ta wiara duchem?

To doświadczenie jest nieprzekazywalne, choć mistycy pod wpływem nakazu spowiednika próbowali to przybliżyć.
Polecam św. Faustynę, albo św. Teresę z Avila, bo one są bardziej wiarygodne ode mnie.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #196 dnia: Listopada 15, 2010, 19:18:21 pm »

I znów (przepraszam) Jezus, Jezusa. To kumpel, czy jak??
Oj bedziecie zgrzytać zębami i płakac rzewnymi łzami...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #197 dnia: Listopada 15, 2010, 19:26:33 pm »

Jesteśmy po imieniu;-)
Prosił, byście też się tak do Niego zwracali.
Powiedział, jestem Jezus.
nie Pan Jezus.
Pan, Jezus + Duch, to Trójca.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #198 dnia: Listopada 15, 2010, 19:30:07 pm »

Herezje coraz większe Pani głosi...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #199 dnia: Listopada 15, 2010, 20:45:05 pm »

A św. Faustyna w ramach modlitwy porannej trochę poskakała popodskakiwała itp?
Ja do swojego wykładowcy mówię per pan czy do obcego człowieka a co dopiero do Pana Boga.
Daleko jest Pani od katolickiej Wiary. Ale póki co jest to moje zdanie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #200 dnia: Listopada 15, 2010, 20:45:41 pm »

Herezje coraz większe Pani głosi...

Oj tak! ani już i czytać i pisać się nie chce.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #201 dnia: Listopada 15, 2010, 20:49:08 pm »

Prosił, byście też się tak do Niego zwracali.
???
Mt 7:21
Mt 7:22
Mt 16:22
Mt 17:4
Mt 18:21
Lk 10:40
LK 9:54
Lk 22:33
J 11:12
J 6:68
Więcej mi się nie chce szukać
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #202 dnia: Listopada 15, 2010, 20:54:01 pm »

Czy Pani nie potrafi zrozumieć, że umiejętności taneczne nie świadczą o jakości naszego życia duchowego? To są KOMPLETNIE różne sprawy.

"Co do dzieci-mamy być jak dzieci. Jezusa proszę pytać co to znaczy."
Tłumaczenie słów chrystusowych podaje nam św. Paweł w Hymnie o miłości:
"Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce."
Wobec tego chodzi tu nie o to co zewnętrzne, o zachowanie, ani o kwestie związane z uczuciami, czy myśleniem. Co zaś pozostaje? Ano czystość bezgrzesznej duszy dziecka - to powinniśmy naśladować.

"Bóg nie jest formą" To jest czysta herezja. Taki pogląd jest wprost sprzeczny z tym, co pisał św. Tomasz z Akwinu:
"Każdy działacz działa dzięki swojej formie i poprzez nią. Zasada ta wskazuje na taki stosunek: jak się coś ma do swojej formy, tak się też ma i do tego, że jest działaczem. Wynika z tego, że pierwszy działacz, działający sam przez się, musi być zarazem i pierwszą formą, formą samą przez się. Bóg zaś jest pierwszym działaczem, gdyż, co wyżej wyjaśniliśmy, jest pierwszą, naczelną, przyczyną sprawczą, a więc jest z istoty swej samą formą; nie zaś złożeniem z materii i formy" (Summa Theologica, Traktat o Bogu art 2, zag 3)

Poza tym nie możemy poznać czystej substancji boskiej z prostej przyczyny - jesteśmy ludźmi, jesteśmy stworzeniem!
Nawet aniołowie nie mogą.

"Jezus do Boga wychodził na pustynię, nie do synagogi."
A to ciekawe stwierdzenie. Widać czytała Pani inną Biblię niż ja. Mógłbym podać wiele cytatów świadczących o tym, że Jezus chodził do synagogi.

Jesteśmy po imieniu;-)
Prosił, byście też się tak do Niego zwracali.
Powiedział, jestem Jezus.
nie Pan Jezus.
Pan, Jezus + Duch, to Trójca.

"Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem." (J 13, 13-15) Skoro Chrystus w taki sposób kazał siebie nazywać, to co Pani do tego?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #203 dnia: Listopada 15, 2010, 20:58:41 pm »

Pani circ, to dla Pani:
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #204 dnia: Listopada 15, 2010, 21:20:58 pm »

Cytuj
Daje mi wiarę, to wierzę. Daje zwątpienie, to wątpię.
   Bóg daje zwątpienie??  :o :o Jak to możliwe, skoro "bez wiary nie można podobać się Bogu"( tak jest w Piśmie Świętym napisane) ??  :o :o
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #205 dnia: Listopada 15, 2010, 23:41:08 pm »

Pani circ, to dla Pani:

Czy to oznacza, że Pani circ musiała się z nami pożegnać?
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #206 dnia: Listopada 15, 2010, 23:44:59 pm »

Czarna świeca? Czy to jakaś nowa, świecka, tradycja?
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #207 dnia: Listopada 16, 2010, 01:16:55 am »

Na tym filmie widać, jak ludzie są poblokowani w Polsce.  Murzyni lepiej potrafią się cieszyć i widać to w ich ruchach, są spontaniczne. Czarna rasa ma lepiej rozwiniętą inteligencję ruchową.

Jako odpowiedź dla Pani Circ:

http://www.youtube.com/watch?v=e65k3eAZP1I&feature=related

UWAGA: Ze względu na niecenzuralne i wulgarne słowo w 10 sekundzie filmu dozwolone wyłącznie od lat 18!
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #208 dnia: Listopada 16, 2010, 04:41:15 am »

.....

//Czy Pani nie potrafi zrozumieć, że umiejętności taneczne nie świadczą o jakości naszego życia duchowego? //
Nic takiego nie powiedziałam. To Pan tak zrozumiał.
Powiedziałam, że sztywność ciała nie jest objawem zdrowia duszy. Jak ktoś chce wielbić Boga tańcem, śpiewem i spontanicznie wyrażać radość, nie myślę się na Niego boczyć, bo mi się nie chce psuć mu radości, ani oceniać.

Co do dziecka, co mi Pan tu Starym Testamentem wybiórczo jedzie?

//Ano czystość bezgrzesznej duszy dziecka - to powinniśmy naśladować.//
Czyste oczy nie widzą zła, szczególnie tam, gdzie go nie ma. Dziecko na nieznane zło, reaguje zdziwieniem  lub płaczem.
Kiedy Pan się dziwił ostatnio, albo płakał? albo podskakiwał?

//"Bóg nie jest formą" To jest czysta herezja. Taki pogląd jest wprost sprzeczny z tym, co pisał św. Tomasz z Akwinu:
"Każdy działacz działa dzięki swojej formie i poprzez nią. Zasada ta wskazuje na taki stosunek: jak się coś ma do swojej formy, tak się też ma i do tego, że jest działaczem. Wynika z tego, że pierwszy działacz, działający sam przez się, musi być zarazem i pierwszą formą, formą samą przez się. Bóg zaś jest pierwszym działaczem, gdyż, co wyżej wyjaśniliśmy, jest pierwszą, naczelną, przyczyną sprawczą, a więc jest z istoty swej samą formą; nie zaś złożeniem z materii i formy" (Summa Theologica, Traktat o Bogu art 2, zag 3)

Poza tym nie możemy poznać czystej substancji boskiej z prostej przyczyny - jesteśmy ludźmi, jesteśmy stworzeniem!
Nawet aniołowie nie mogą.//

Bóg nie jest formą, bo forma ma granice. Bóg afirmuje się poprzez formą, ale nią nie jest,jest czymś więcej, tak jak człowiek nie jest tylko materią, bo po smierci zostaje dusza. Bóg był zanim stworzył formę, choć ona była w Jego zamyśle.
Jak stworzę garnek z gliny, nie znaczy, że nim jestem.
Substancji Boga nie możemy poznać, bo to wyższa emergencja, ale on może dać się nam poznać zarówno w duchu, jak afirmować się w formie, przybrać ją, tak samo, jak Syn Boży przyszedł w ciele.

eeeee, nie chce misie o tym gadać,to zabawki rozumu.

Jezus chodził do synagogi, ale zmierzyć się z sobą i spotkać z Bogiem chodził na pustynię. Wszyscy wtedy chadzali na pustynię, spotkać Boga, bo On tam na nich czekał.

a co do "Pana", żartowałam. Nie jestem po prostu tak zadufana, by innym prawić o właściwych formach zwracania się do Boga. Coś mi tu faryzeizmem pachnie.
Człowiek ma do Boga zwracać się z miłością i to jest tylko pewne.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 04:46:11 am wysłana przez circ » Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #209 dnia: Listopada 16, 2010, 04:48:38 am »

Cytuj
Daje mi wiarę, to wierzę. Daje zwątpienie, to wątpię.
   Bóg daje zwątpienie??  :o :o Jak to możliwe, skoro "bez wiary nie można podobać się Bogu"( tak jest w Piśmie Świętym napisane) ??  :o :o

"nie wódź nas na pokuszenie"
tak to możliwe.

Można podobać się Bogu w zwątpieniu, bo bez wątpliwości, nie ma wiary.
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!