Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:00:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 141772 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #120 dnia: Października 15, 2010, 14:58:51 pm »

Ha!  :D bo to są też tradycjoty sadyści, lubią dłużej popatrzeć i dlatego na wolnym ogniu :)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #121 dnia: Października 15, 2010, 15:36:40 pm »

Żeby bardziej bolało. Pokuta jest wtedy lepsza.   ;)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #122 dnia: Października 15, 2010, 20:30:25 pm »

(...) Po prostu przejrzałem. (...)

Uważam, że nie rezygnował pan z najwyższej ludzkiej władzy jaką jest rozum. Ciekawe te pana opisy.
Zapisane
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #123 dnia: Października 16, 2010, 21:29:33 pm »

Tak pani Mamo. Też mi się wydaje że to rozum, jeden z darów Ducha Świętego. Ale nie fikałem na glebę w tzw. "spoczynku". No i nie wiem dlaczego z tym rozumem na mnie padło :)
Zapisane
Idek
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #124 dnia: Października 28, 2010, 17:21:33 pm »

Pani emyk cóż się miało stać. Po prostu przejrzałem. "Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" J 8,32. Mamre to nie mój Kościół. Napisałem już wcześniej o tym co zaobserwowałem i co tu jeszcze dodawać. Nie chce mi się już pisać ani nawet za bardzo myśleć o Mamre. Dla mnie ważne że to już za mną. Jeśli chce Pani coś więcej wiedzieć to może na priv.

Na czym przejrzenie miało polegać? Wspólnota jest strikte Katolicka i od samego początku idzie za wolą Pana (W KOŚCIELE), więc skąd wniosek, że Mamre tworzy coś odrębnego od Kościoła... nic podobnego...każda wspólnota Katolicka, jest "wrośnięta" we Wspólnote Kościoła, a oczernianie jej i szerzenie oszczerstw językiem nienawiści, to nic innego jak uderzanie w Chrystusa, jako Tego, który ją powołał...
Piszesz  "Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" (J 8,32)... co argumentujesz, tym fragm. z Pisma Świętego? Że odeszłeś od Katolickiej wspólnoty, która wiernie dąży do Królestwa Bożego? Jeśli tak, to jakiś paradoks...To, że nie dostrzega się wysiłków, ludzi którzy radykalnie idą za  Słowem Bożym (które cytuje poniżej) nie uprawnia nikogo do siania zamętu w ludzkich sercach (na swoją i ich zgubę);

" I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. 17 Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą;  węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie»."(MK 16, 15-18)

Zapisane
Chwała Tobie Jezu! ;))))))
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #125 dnia: Października 28, 2010, 17:35:02 pm »

Po pierwsze to na forum obowiązuje forma Pan/Pani. Po drugie to za moment.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #126 dnia: Października 28, 2010, 19:21:52 pm »

(...) Że odeszłeś od Katolickiej wspólnoty, (...)

Że co żeś zrobiłeś ?

A poza tym - DZIEŃ DOBRY to kto powie ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #127 dnia: Października 28, 2010, 19:43:01 pm »

A po drugie to po pierwsze należałoby sie przedstawić, coś o sobie napisać itd. Jeśliś wysłannikiem z MAMRA to próżny trud. Sekciarzy nam tu nie trzeba. A drugie po drugie to jak już wcześniej pisano w tym wątku, daleko temu MAMROWI do katolicyzmu...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #128 dnia: Października 28, 2010, 20:16:50 pm »

@ Idek

Może nim pan zacznie pisać, to najpierw należałoby prześledzić sobie ten wątek od początku, poznać pewne sprawy i dopiero zacząć zadawać pytania.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #129 dnia: Października 28, 2010, 20:44:52 pm »

a oczernianie jej i szerzenie oszczerstw językiem nienawiści,
Proszę udowodnić, że ktoś tu (w szczególności p. Musashi- bo o nim te słowa były?)  szerzy oszczerstwa. I w ogóle co to za pojęcie "język nienawiści"? Nie za dużo GazWybu?
Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą;  węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie»."(MK 16, 15-18)[/b]
I co? Mówi Pan (Pani?) nowymi sensownymi językami? Pił Pan truciznę, która nie zaszkodziła?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #130 dnia: Października 28, 2010, 20:50:33 pm »

Kolejny krzykacz. Pani emyk też przyszła, pokrzyczała, a jak argumenty sie skończyły to zamilkła.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #131 dnia: Października 28, 2010, 20:58:33 pm »

Pochwalony Jezus Chrystus !!! panie Idek :)

Cytuj
Wspólnota jest strikte Katolicka i od samego początku idzie za wolą Pana (W KOŚCIELE

Skąd pan wie że Mamre idzie za wolą Pana? Skąd pan wie co jest wolą Pana w kwestii Mamre?

Cytuj
każda wspólnota Katolicka, jest "wrośnięta" we Wspólnote Kościoła, a oczernianie jej i szerzenie oszczerstw językiem nienawiści, 

Proszę udowodnić panie Idek że oczerniam Wpólnotę Kościoła i szerzę oszczerstwa językiem nienawiści. Wspólnota Kościoła rozumiem ze to ja, pan Szkielet, pani Mama, pan Idek i inni ludzie którzy pod przewodnictwem Papieża wyznają Credo i wierzą  in unam sanctam catholicam et apostolicam Ecclesiam. A może to Mamre oczerniam? Proszę udowodnić.

Cytuj
to nic innego jak uderzanie w Chrystusa, jako Tego, który ją powołał...
Proszę udowodnić panie Idek że uderzam w Chrystusa i że Chrystus Pan powołał Mamre. Ja wiem że powołali ją ludzie i że biskup ją swego czasu rozwiązał po czym się reaktywowała dzięki 3 osobom. Ale może pan wie lepiej. Może miał pan jakieś "proroctwo" albo "słowo poznania"?

Cytuj

co argumentujesz, tym fragm. z Pisma Świętego? Że odeszłeś od Katolickiej wspólnoty, która wiernie dąży do Królestwa Bożego
Panie Idek chodzę na Mszę św. i korzystam z sakramentów więc o co panu chodzi z tym odchodzeniem od katolickiej wspólnoty? Wspólnota to Kościół a moja wspólnota to również moja parafia. Nie wiem co ma pan na myśli pisząc że odszedłem od katolickiej wspólnoty. A jeśli chodzi o Mamre to skąd pan wie że  WIERNIE dąży do Królestwa Bożego? Co znaczy wiernie? Wiernie komu,czemu?

Cytuj
nie dostrzega się wysiłków, ludzi którzy radykalnie idą za  Słowem Bożym (które cytuje poniżej) nie uprawnia nikogo do siania zamętu w ludzkich sercach (na swoją i ich zgubę);
Córka mojego kuzyna poszła radykalnie za Słowem Bożym i została wolną chrześcijanką, powtórnie się ochrzciła znaczy wykąpała w baseniku bo katolicki chrzest jej nie wystarczał ponieważ wtedy nie miała świadomości gdyż była dzieckiem. Za to teraz w pełni świadomości i radykalizmu nawraca katolików na heretyckie wyznanie. Ot radykalne pójście za Słowem Bożym. Ale muszę przyznać ze ma u mnie plusa bo nie cierpi zielonoświątkowców i wszelkiej maści "charyzmatyków". Była na różnych spotkaniach charyzmatycznych i ona heretyczka twierdzi że w tym co się tam wyprawia Boga raczej nie ma.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2010, 21:03:06 pm wysłana przez Musashi » Zapisane
Idek
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #132 dnia: Października 28, 2010, 21:44:15 pm »

Jeżeli chodzi o oszerstwa nie mówię, o Musashi, a o panującej tu wrogiej atmosferze, co do wspólnoty Mamre, i ogólnie  wspólnot Katolickich, które zbywa się przypisując im miano "sekty", czy "czegoś" odrębnego od KK. Określając wasze wypowiedzi mianem "języka nienawiści" może trochę przesadziłem, ale jakby się bliżej przyjrzeć czym jest nienawiść - czyt. «uczucie silnej niechęci, wrogości do kogoś lub do czegoś» i spojrzeć na wasze wypowiedzi, to coś w tym jednak jest...;
m.in
Sekta postheretycka jak nic. Wystarczy sam język jakim wypowiadają się członkowie tego tworu.
Heh..., coś za dużo tych "sekt" się pojawia. I każda z nich ma "pełnię" Kościoła Katolickiego. Każda jest najlepszejsza i najbardziejsza. A po owocach ich poznacie.
Era świra.
Masakra... Gitarki, handklapsy i tekst strasznie głupiutki: "właśnie się zaczyna święta (a może śnięta) rodzina..."
Nowy kościół, nowe ceremonie, nowy człowiek...
o waszym powitaniu, nie wspominając...

Przypisuje się miano protestantyzmu Wspolnotom Katolickim, szufladkując je tylko dlatego, że otwarcie modlą się do Ducha Świętego...jakby Bóg, który jest Trynitarny, miał być ograniczany o Jedną z Osób. Pytanie w imie czego?...
Wspólnota Mamre jest w PEŁNI, wspólnotą KATOLICKĄ, a wszelkie przypisywanie jej innych odnóg, jest mijaniem się z prawdą.

Zapisane
Chwała Tobie Jezu! ;))))))
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #133 dnia: Października 28, 2010, 21:58:14 pm »

Określając wasze wypowiedzi
o waszym powitaniu, nie wspominając...

Szanowny Panie, przed chwila zwrocono Panu uwage ze na tym forum obowiazuja klasyczne formuly grzecznosciowe.  Nie pisze sie "wasze" tylko Panstwa. Jak ma Pan z tak elementarna sprawa problem to prosze sie zalogowac na inne forum. Promowaniem zaimkow osobowych i dzierzawczych wy /wasze zajmuja sie fora mlodych komunistow i tym podobnych oszolomow.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #134 dnia: Października 28, 2010, 21:59:48 pm »

Po raz ostatni. Na forum obowiązuje forma PAN/PANI/PAŃSTWO, nie ty, on, wy i wasze.
Po trzecie drugie, kazda z tych "wspólnot" oprócz okreslenia, ze przynależy do Koscioła katolickiego niewiele ma z nim wspólnego. Jeszcze pół wieku temu takie wytwory zostały by automatycznie wydalone z Kościoła, a ich wierni ekskomunikowani. Jeśli chodzi o gitarki i handklapsy, oraz teatrzyki i przedstawienia w Prezbiterium to jest to ze wszechmiar niedopuszczalne.
A po ostatnie to kultura wymaga, że przychodzący się wita, a nie gospodarze.
I to by było na tyle.

Ps. Poczyta sobie Pan historię Kościoła oraz encyklikę Piusa X Pascendi Gregis i wtedy pogadamy o "wspólnotach"
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!