Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:43:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 141790 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #105 dnia: Października 08, 2010, 10:38:30 am »

Nie warto,debilniejszego filmu nie widzialem ;D Jest jednak male ale ;D Jest pewien mega epizodzik,dla niego warto,ukazuje prostakow... tzn. protestantow i ich zgromadzenie ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #106 dnia: Października 08, 2010, 13:32:53 pm »

A oto i Mamre śpiewające http://www.youtube.com/watch?v=gTniB28j2AA

a tu ks. Cyran opowiada o sataniźmie http://www.youtube.com/watch?v=eJ0lGXModPI&feature=related
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #107 dnia: Października 08, 2010, 13:41:25 pm »

Masakra... Gitarki, handklapsy i tekst strasznie głupiutki: "właśnie się zaczyna święta (a może śnięta) rodzina..."
Nowy kościół, nowe ceremonie, nowy człowiek...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #108 dnia: Października 11, 2010, 09:23:05 am »

Mają swoje odskoki na bok.
Zapisane
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #109 dnia: Października 11, 2010, 11:47:17 am »

Przypomniał mi się jeden taki ciekawy zwyczaj mamrocki. Rozeznawanie nowej grupy świeżego narybku mamrockiego na rekolekcjach ewangelizacyjnych. No więc dzień przed rozpoczęciem turnusu ewangelizacyjnego zbierali się ks. moderator, animatorzy no i prorocy koniecznie na rozeznawaniu nowych którzy mieli przybyć następnego dnia. Rozeznawanie polegało na wygłaszaniu przez proroków proroctw albo słowa poznania. Później na zakończenie mówiło się narybkowi już doświadczonemu przez różne cuda i dziwy co też to Pan Bóg wypowiedział na ich temat. Ja dostałem takie rozeznanie na płytce ale nie wiem jak jest teraz. Ciekawe  te proroctwa i często bardzo trafne a czasem takie ogólne tylko jest jeden mały myk. Żeby pojechać na rekolekcje ewangelizacyjne to trzeba trochę jeździć na msze i spotkania organizowane przez wspólnotę Mamre. Zwykle też zna się jakiegoś mamroka który wprowadza a ten mamrok często wiele o nas wie bo to zazwyczaj jakiś kolega albo koleżanka a nierzadko rodzina. No ale oczywiście wspólnota nic nie wie o nowo ewangelizowanych tylko musi skorzystać z proroków. A później jak już nowy doświadczy proroctw, słowa poznania, spoczynków, łez uzdrowienia itd., itp. to staje się kandydatem a często po 3 latach formacji członkiem i idzie w świat głosić charyzmatyzm i łowić nowych zagubionych,poszukujących Boga ludzi.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2010, 21:11:20 pm wysłana przez Musashi » Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #110 dnia: Października 11, 2010, 12:42:55 pm »

To co opisuje Pan Musashi to klasyczny mechanizm dzialania sekty.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #111 dnia: Października 11, 2010, 15:26:36 pm »

Panie Musashi, ale mnie pan rozśmieszył z tymi mamrokami, mamrok, proroki etc ...  ;D
Zapisane
emyk
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #112 dnia: Października 14, 2010, 20:53:25 pm »

Mam pytanie Panie  Musashi.. czemu pan zrezygnował z formacji i ze wspólnoty? Co się takiego stało?
Zapisane
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę" 1Kor6,12
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #113 dnia: Października 14, 2010, 21:08:45 pm »

Pani emyk cóż się miało stać. Po prostu przejrzałem. "Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" J 8,32. Mamre to nie mój Kościół. Napisałem już wcześniej o tym co zaobserwowałem i co tu jeszcze dodawać. Nie chce mi się już pisać ani nawet za bardzo myśleć o Mamre. Dla mnie ważne że to już za mną. Jeśli chce Pani coś więcej wiedzieć to może na priv.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2010, 21:13:55 pm wysłana przez Musashi » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #114 dnia: Października 14, 2010, 22:37:17 pm »

@ P. emyk - ja też mam za sobą 11 lat w OwDŚw. - ech dużo by pisać.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #115 dnia: Października 15, 2010, 11:47:40 am »

Panie porys, emyk i inni "charyzmatycy" tego nie pojmują. Jak można zostawić taką wspaniałą wspólnotę jak Mamre czy OwDŚw? Jak odchodziłem to pytali czy ktoś mi coś zrobił,coś złego powiedział? Myślą że złapali Pana Boga za nogi,że ich posyła,że są wybrani,przeznaczeni do różnych dzieł Bożych. Szkoda tylko ze nie widzą jak są manipulowani. Czasem się zastanawiam czy manipulatorzy wiedzą że manipulują. Może być tak że w pogoni za cudownymi doświadczeniami nie widzą zła które propagują. Mówią że działają charytatywnie i ze to na pewno jest dobre ale działalność charytatywna też może służyć różnym celom. Można np. pozyskiwać nowych członków do Mamre. Jak ludzie ze wspólnoty pomogą biednemu czy bezdomnemu to do kogo on się zwróci jak nie do tych którzy mu pomogli.Komu najszybciej zaufa jak nie ludziom którzy mu pomogli przeżyć zimę, którzy go nakarmili a czasem nawet pomogli znaleźć pracę.A jak już znajdzie pracę i zacznie zarabiać,zacznie jeździć na msze "charyzmatyczne",zacznie sam głosić i wpłacać jakieś pieniądze na jak mu się wydaje słuszny cel czyli na pomoc innym ludziom albo na budowę ośrodka mamrockiego. I tak to rozwija się wspólnota i buduje nowe swoje ośrodki. Spotkałem kiedyś 2 koleżanki mamroczki,akurat wróciły z Medjugorje i opowiadały jak tam namacalnie doświadcza się Boga,jak można Go poczuć w sobie,że trzeba Go czuć w sobie. A ja pytam gdzie jest napisane że mamy czuć Boga w sobie? Jest napisane że kto przyjmie chrzest i uwierzy będzie zbawiony a nie ze kto poczuje Boga w sobie. Chrzest i Wiara są wymagane a nie jakieś odczucia czy uczucia. Ksiądz moderator idzie przez kościół i mówi Pan Jezus jest tu i nie kłamie bo jeśli jest tabernakulum to i Pan jest obecny ale dalej mówi że Jezus chce uzdrawiać kogoś z tego albo z tamtego. A czy to że ksiądz coś tam czuje albo mu się wydaje i głosi musi być prawdziwe.Czy ja muszę w to wierzyć? Po jednej modlitwie wstawienniczej poszedłem uklęknąć w prezbiterium,żeby się pomodlić i słyszę jakieś chichranie za stołem ofiarnym,zaglądam a tam mamroczki śmieją się w głos i turlają po podłodze w te i z powrotem. Matko myślę gdzie ja jestem? Mówią o sobie że są katolicką ortodoksją a na spotkaniach sprzedawali książki Josha McDowella. Niby ksiądz moderator odcina się od protestantów a książki protestanckie promuje a może promował albo mówi ze fajne są metody ewangelizacyjne protestantów i że warto byłoby je wprowadzić. Może i z nich korzysta. Może korzysta z metody pastora Paula Yonggi Cho zwanej metodą ojca Pigi. Może tak a może nie. Pełno takich niejasności,niepewności. Kościół naucza że Bóg jest jasnością i nie ma miejsca na żadne cienie. Albo coś jest pewne albo być może a "być może" to niepewność. Więc ja odrzucam to "być może" i zwracam się do tego co pewne, do tego czego Kościół nauczał od zawsze. Wróciłem do nauki Kościoła która wydała rzesze świętych i męczenników.Charyzmatyzm już był w KRK np. montaniści i został potępiony więc czemu tym razem miałby być dobry i nie zwodzić na manowce? Duch Święty działa pełnią Swoich darów w sakramencie bierzmowania a ludzie na glebie nie leżą.Kiedyś jedna kobieta z poza Mamre dała świadectwo jak to została uzdrowiona z żylaków na miesiąc czy dwa ale żylaki wróciły. Dla niej to nie było ważne że wróciły bo ona już wie że Jezus działa i jej to wystarczyło. Jej wystarczyło a mnie zaniepokoiło bo Bóg jeśli uzdrawia to raz i na zawsze a takie krótkotrwałe uzdrowienie to równie dobrze może od złego pochodzić. Kolejna niepewność,kolejne "być może".Można tak pisać i pisać i pisać.. Przekonanych i tak nie przekonam ani oni mnie.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2010, 21:21:49 pm wysłana przez Musashi » Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #116 dnia: Października 15, 2010, 11:52:30 am »

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać od bokotematu.

Szkoda tylko ze nie widzą jak są manipulowani. Czasem się zastanawiam czy manipulatorzy wiedzą że manipulują.

Panie Musashi, mistrzami manipulowania są tradsi. Ich przywódcy noszą nawet takie oznaki tego, że manipulują, tzw. manipularze. :)
Zapisane
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #117 dnia: Października 15, 2010, 12:13:29 pm »


Cytuj

Panie Musashi, mistrzami manipulowania są tradsi. Ich przywódcy noszą nawet takie oznaki tego, że manipulują, tzw. manipularze. :)

No Paczpan a ja myślałem że to sudarium  :o . A kto to są ci tradsi??? ;D
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #118 dnia: Października 15, 2010, 12:16:46 pm »

Nie słyszał Pan o wstrętnych tradziuchach, co to się wszystkiego czepiają, nic im nie odpowiada i nie ma w nich miłości??? Wstyd.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #119 dnia: Października 15, 2010, 12:39:01 pm »

No tak słyszałem a nawet czytałem że ci dzicy tradziuchowie pieką heretyków na wolnym ogniu. Tylko nie wiem dlaczego na wolnym a nie np. na szybkim?
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!