Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:21:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 141776 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #60 dnia: Października 03, 2010, 17:07:50 pm »

Cytuj
Kto z was uczestniczył chociaż raz, w tym spotkaniu prowadzonych przez ks. dr. W. Cyrana? Ja uczestniczyłem wczoraj wieczorem od godziny 16 do 23. Spotkanie odbywało się w Kościele p.w. Bożego Ciała w Zawierciu.
Kto z was doświadczył charyzmatu radości czy pokoju?
Ja gdy wczoraj poszedłem do modlitw wstawienniczych dwa razy doznałem uczucia, że tracę równowagę, ale osoba, która się nade mną modliła szybko mnie złapała i wróciłem do postawy stojącej. Ale wiele kolegów leżało kilka razy.
Opowiedzcie o swoich przeżyciach

Cytuj
Uczestniczyłem w modlitwach wstawienniczych, ale pod kierownictwem kogoś innego...

Gdy klęczałem, nogi mi się strasznie trzęsły i czułem, że zaraz się obalę... ale się nie obaliłem... a co widziałem, chciałbym zostawić dla siebie... mogę tylko powiedzieć, że kilka osób "zasnęło w Duchu"...

Tak sobie gaworzą tu:
http://www.oltarz.pl/forum/viewtopic.php?t=1362


Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #61 dnia: Października 03, 2010, 18:08:53 pm »

Nasze pytania i wątpliwości zapewne pozostaną bez odpowiedzi gdyż charyzmatycy już mogą się nie pojawić.
Zapisane
jaromir
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #62 dnia: Października 03, 2010, 18:20:47 pm »

Czyż łaska nie jest rozlewana u braci odłączonych?
Łaska Uświęcająca też? Bez tej łaski nie byli by w stanie "ochrzcić Duchem Świętym"
Oczywiście.

 
Cytat: jp7
Cytat: jaromir

Nakładanie rąk wcale nie jest od początku gestem zarezerwowanym Apostołom i ich następcom, a jest gestem dla wszystkich wierzących w Chrystusa.
Jakieś źródło na poparcie tej tezy?
Mr 16,17-18
Cytuj
Mr 16:17-18
17. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą;
18. węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.

Cytat: jp7
Kościół zna siedem sakramentów. "Chrzest Duchem Świętym" vel "w Duchu Świętym" musiał by być ósmym. Nota bene - znowu teza bez uzasadnienia jakim byłby choćby cytat z Biblii.
To wymyślił Pan ósmy sakrament  ;D Niech Pan się pogłowi nad:
Cytat: Mt 3:11
On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem.
Cytat: Dz 1:5
Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym.

Cytat: jp7
Cytat: jaromir
Proszę poczytać JŚ Pawła VI z dnia Zesłania Ducha Świętego z 75r.
Link można prosić?
Niestety nie posiadam źródła internetowego, a jedynie płytkę DVD jako materiał ICCR (International Catholic Charismatic Renewal Services). Część materiałów (głównie wypowiedzi JŚ Jana Pawła II) znalazłem pod adresem (od 4m20s): http://www.youtube.com/watch?v=J-QDOcDGDWA
Przykładowo jest tam jak w 2004r JŚ Jan Paweł II powiedział:
Cytat: link od 6m25s
Dzięki ruchom charyzmatycznym wielu chrześcijańskich mężczyzn i kobiet, młodzieży i dorosłych odkryło dla siebie pięćdziesiątnicę jako realną w codziennym życiu. Moim pragnieniem jest aby Duch pięćdziesiątnicy rozszerzał się w Kościele




Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #63 dnia: Października 03, 2010, 19:52:54 pm »

Czyż łaska nie jest rozlewana u braci odłączonych?
Łaska Uświęcająca też? Bez tej łaski nie byli by w stanie "ochrzcić Duchem Świętym"
Oczywiście.
Tak? Poczytajmy zatem św. Augustyna:
Cytuj
Tylko Kościół katolicki jest Ciałem Chrystusowym. Chrystus jest Głową i Zbawicielem swojego Ciała. Poza tym ciałem Duch nie ożywia nikogo.
Św. Augustyn. Epistola CLXXXV n. 50.
Cytuj
Poza Kościołem można wszystko uczynić, poza zbawieniem duszy. Można doznawać czci, można przyjmować sakramenty, można śpiewać "Alleluja", można odpowiadać "Amen", można głosić Ewangelię, można wyznawać i głosić wiarę w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, ale wyłącznie w Kościele katolickim można odnaleźć zbawienie.
Św. Augustyn. Sermo ad Caesareensis ecclesiae, Patrologia Latina, t. 43, kol. 695.

Cytat: jaromir

Nakładanie rąk wcale nie jest od początku gestem zarezerwowanym Apostołom i ich następcom, a jest gestem dla wszystkich wierzących w Chrystusa.
Cytuj
Mr 16:17-18
17. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą;
18. węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.
To każdy wierny ma prawo wyrzucać złe duchy???

Cytat: jp7
Kościół zna siedem sakramentów. "Chrzest Duchem Świętym" vel "w Duchu Świętym" musiał by być ósmym. Nota bene - znowu teza bez uzasadnienia jakim byłby choćby cytat z Biblii.
To wymyślił Pan ósmy sakrament  ;D Niech Pan się pogłowi nad:
Cytat: Mt 3:11
On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem.
Cytat: Dz 1:5
Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym.
Takie słowo jak bierzmowanie coś Panu mówi?

Cytat: jp7
Cytat: jaromir
Proszę poczytać JŚ Pawła VI z dnia Zesłania Ducha Świętego z 75r.
Link można prosić?
Niestety nie posiadam źródła internetowego, a jedynie płytkę DVD jako materiał ICCR (International Catholic Charismatic Renewal Services).
Wielka szkoda, ale poszukam.

+edit poprawiłem cytowanie i literówkę
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2010, 21:00:57 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #64 dnia: Października 03, 2010, 19:56:58 pm »

Ja cały czas czekam na wyjaśnienie dlaczego grupu charyzmatyczne opuszczają Kościół, odrzucają dogmaty i korzystają z protestanckich książek. Chcę wykorzystać to że pojawiło się trochę charyzmatyków na forum.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #65 dnia: Października 03, 2010, 19:57:40 pm »

Odnośnie Pisma Św. to:

"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia” (2 P 1, 20).

Nauczanie sekt i nowych ruchów religijnych jest sprzeczne z nauką Kościoła Katolickiego i dlatego przynależność do nich oznacza wyparcie się wiary.
Jan Paweł II


Taki cytat jest tu:  http://www.effatha.org.pl/zagrozenia/odnowa.htm
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #66 dnia: Października 03, 2010, 20:12:15 pm »

Cytuj
Już w początkach Kościoła pojawił się ten problem "rozeznawania duchów". Nadętym "charyzmatykom" w Kornecie Paweł Apostoł jednoznacznie wskazał, że podstawowym kryterium jest ortodoksja: Duch Święty będzie powtarzał w charyzmatyku wiarę Kościoła, poczynając od fundamentalnego wyznania: "Jezus jest Panem" (1 Kor 12,3). Gdy charyzmatyk głosi herezję, nie wolno go słuchać.

Uśmiałam się  ;D w kontekście tej dyskusji o słowie "Pan"  ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #67 dnia: Października 03, 2010, 22:21:15 pm »

Czyli wu duchaczy Duch Św powala. Wiemy wszyscy ,że przy otrzymywaniu sakramentu Bierzmowania Duch św działa na pewno a nikt z bierzmowanych nie ląduje na deskach.Czyli co, biskup nie ma mocy, Duch św ma za mały power, czy jeszcze cuś innego?
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #68 dnia: Października 03, 2010, 23:23:24 pm »

Z pewnoscia cus innego. Ja widze w tym raczej kosmatego 
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #69 dnia: Października 03, 2010, 23:26:38 pm »

Z pewnoscia cus innego. Ja widze w tym raczej kosmatego
I chyba nie tylko Pan to widzi ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #70 dnia: Października 03, 2010, 23:35:59 pm »


Nie jestem w tym zorientowana, czyli co? to jakaś organizacja niezależna od Kościoła?

Pytam bo przeczytałam taki jeden wpis i nie wiem co mam myśleć, czy to wołanie o pomoc, czy ostrzeżenie dla innych przed tym ruchem "Mamre" . Ja w każdym bądź razie jestem przeciwniczką tych wszystkich ruchów charyzmatycznych i proszę o informacje co to za Wspólnota.

Mnie się ona kojarzy z kontrwspólnotą "Śniardwe"... ;) obie skłądają się z fauny mazurskich pięknych skądinnąd stron....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #71 dnia: Października 03, 2010, 23:40:09 pm »


Nie jestem w tym zorientowana, czyli co? to jakaś organizacja niezależna od Kościoła?

Pytam bo przeczytałam taki jeden wpis i nie wiem co mam myśleć, czy to wołanie o pomoc, czy ostrzeżenie dla innych przed tym ruchem "Mamre" . Ja w każdym bądź razie jestem przeciwniczką tych wszystkich ruchów charyzmatycznych i proszę o informacje co to za Wspólnota.

Mnie się ona kojarzy z kontrwspólnotą "Śniardwe"... ;) obie skłądają się z fauny mazurskich pięknych skądinnąd stron....

Coś takiego... A mnie skojarzyło się to w pierwszej chwili z mamrem. Z więzieniem znaczy. Taka zamknięta (!) wszpólnota z zamkniętym forum.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
xtmoch
adept
*
Wiadomości: 6


Si Deus pro nobis, quis contra nos?

Strona domowa
« Odpowiedz #72 dnia: Października 04, 2010, 09:02:23 am »

Czyli wu duchaczy Duch Św powala. Wiemy wszyscy ,że przy otrzymywaniu sakramentu Bierzmowania Duch św działa na pewno a nikt z bierzmowanych nie ląduje na deskach.Czyli co, biskup nie ma mocy, Duch św ma za mały power, czy jeszcze cuś innego?

Przepraszam, że się wcinam, ale aż bije po oczach: Duch Święty - imię własne a nie jakieś Duch Św albo św - proszę poprawić.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #73 dnia: Października 04, 2010, 09:10:54 am »

Przedmówca jaki ładny cytat z Pisma Świętego i po łacinie nawet. :)
Ale teza Pana Roberta mimo tego skrótu i tak jest słuszna.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #74 dnia: Października 04, 2010, 09:21:03 am »

Tak, cytat bardzo ładny.

Si Deus pro nobis, quis contra nos? - Jeśli Bóg jest z nami, któż przeciwko nam?
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!